Pravidla diskuze

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #60 kdy: 10. 08. 2019, 23:55:47 »
Mimochodem root je "zdarma", akorát nedává prostor všem stejně. A to je ta pointa.
Ne, pointa je, že nikdo nedává prostor všem stejně.

Ano, svět není ideální.  :o Ale nechápu, proč začínáš s hovadinama. Proč jeden může napsat "bullshit" a druhý ne? Ve světě pronásledují křesťany, tak podle tebe je to asi ok začít dělat i tu. Hlavně se neozývat.

Tahle ideologie protlačování psychicky zdravých jedinců prostě musí zmizet.

Dneska jsou ideologie úplně jiné.

Jak ostatně vidíme na paralele, že baterka je akumulátor. A taky na tom, že v 50. letech se vězni mučili proudem. Který je v baterce taky!

Tak ještě jednou, abys to pochopil.

1) Psal jsi, že pro tebe je anonym = neznám občanské jméno.
2) Byl jsi upozorněn, že anonym != pseudonym.
3) Poslal jsi úryvek z wiki, který tvrdí to co bod 2) + to, že někdy se to říká nepřesně.
4) Dostal jsi analogii s baterií a akumulátorem.

Výsledek? Začneš kecat o proudu a mučení lidí.  :o Hlavně že na příměr Miroslava Šilhavého reaguješ absolutně dotčeně a zcestně lágry... aby si to někdo v redakci nevyložil tak, že trollíš...

Podle mě je prostě třeba pochopit, jak současný mediální prostor funguje. A přizpůsobit se tomu.

Takže když něco funguje špatně, tak mají lidé držet hubu a krok? :o

No tak to bohužel někteří vnímají. Za Protektorátu to také někteří pochopili jako realitu a přizpůsobili se. Jiní si zachovali zdrženlivý odstup. A stateční proti tomu i za cenu rizika životů svých i svých blízkých bojovali.

Samozřejmě že není správné držet hubu a krok, a nijak se to nevylučuje s vnímáním reality.

Díky. Pěkný večer.
« Poslední změna: 10. 08. 2019, 23:57:27 od Cikáda »


Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #61 kdy: 10. 08. 2019, 23:56:37 »
Moje příspěvky si můžete přečíst
Můžu si přečíst, že se tady o něčem nesmí mluvit, protože redakce má nějakou ideologii.

O čem se nesmí mluvit a jakou ideologii redakce má, to pořád nevím. Tak mi nezbývá, než si z toho dělat srandu.

argumentum ad hominem.
To není argumentace ad hominem. To je parodie. Čili v tomhle případě je mučení lidí za komunismu a vanilková zmrzlina kupodivu něco jiného. Není to paralela. Je to přímo pravý úhel.

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #62 kdy: 10. 08. 2019, 23:58:18 »
To není argumentace ad hominem. To je parodie. Čili v tomhle případě je mučení lidí za komunismu a vanilková zmrzlina kupodivu něco jiného. Není to paralela. Je to přímo pravý úhel.

Mučení lidí jste jsem vnesl Vy. Já mluvili o normalizaci, tedy o masivní ale "jemné" cenuzuře kultury a zpravodajství.

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #63 kdy: 11. 08. 2019, 00:01:57 »
Proč jeden může napsat "bullshit" a druhý ne?
Protože ten, kdo to tady platí, se tak rozhodnul. Protože ten, kdo to tu platí, určuje, jaký tu bude obsah. Ten, kdo to tu neplatí, neurčuje, jaký tu bude obsah.

To máš jako s jukeboxem: když tam hodíš svoji dvacku, můžeš si pustit písničku. Když tam hodí někdo jinej dvacku, můžeš ho přesvědčovat, že si pustil blbou písničku a že by bylo morálně správné si pustit jinou, ale pravděpodobně tím ničeho nedosáhneš. Pokud tvým cílem není odejít z hospody s modrákem na oku.

Už si rozumíme? Paralela spočívá v tom, že jukebox sice není baterka, ale akumuluje písničky. Čili je to takový akumulátor. Ale bez baterek.

Ve světě pronásledují křesťany, tak podle tebe je to asi ok začít dělat i tu. Hlavně se neozývat.
Nemůžeš být víc mimo. Kdybys mě jenom trochu znal...

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #64 kdy: 11. 08. 2019, 00:06:10 »
Protože ten, kdo to tady platí, se tak rozhodnul. Protože ten, kdo to tu platí, určuje, jaký tu bude obsah. Ten, kdo to tu neplatí, neurčuje, jaký tu bude obsah.

A takhle root.cz opravdu působí a tak opravdu působí pravidla diskusí? Ať to čtu, jak to čtu, tak si dávají velmi záležet na tom, aby měli obraz objektivního média a prostoru pro diskusi.

Ani velmi levicová / pravicová média si netroufají diskuse tak intenzivně kosit cenzurou. Nechají lidi, ať se svobodně vypindají a maximálně smažou příspěvky, které jsou mimo zákon.


Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #65 kdy: 11. 08. 2019, 00:15:56 »
Ani velmi levicová / pravicová média si netroufají diskuse tak intenzivně kosit cenzurou. Nechají lidi, ať se svobodně vypindají a maximálně smažou příspěvky, které jsou mimo zákon.
Bejvávalo. Ve všech médiích byl postup víceméně stejný: liberální politika* způsobila, že se z diskusí stala šílená žumpa, tak si redakce položily otázku, proč by pod svými články měly mít žumpu a ještě ji neustále řešit a platit, když z toho nemají nic ani oni, ani čtenáři. Některá media diskusi zrušila úplně, jiná (např. Novinky) požadují k registraci ověření poštou. Některá média mají mail, na který může člověk poslat názor a kdyby náhodou redakci přišel fakt dobrej, tak ho uveřejní. Tak jeden, dva extra excelentní.

CENZŮŮŮŮŮŮRÁÁÁÁÁÁÁ!

* EDIT: spolu se vzrůstající proliferací připojení k internetu, to je záhodno dodat...

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #66 kdy: 11. 08. 2019, 00:27:19 »
P.S. fakt doporučuju podívat se na podmínky diskusí u toho zmíněného Deníku Referendum. Ani trochu bych se nedivil, kdyby Root zavedl něco hodně podobného. Ale nestalo se.

http://denikreferendum.cz/stranka/diskuse

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #67 kdy: 11. 08. 2019, 08:18:27 »
Proč jeden může napsat "bullshit" a druhý ne?
Protože ten, kdo to tady platí, se tak rozhodnul. Protože ten, kdo to tu platí, určuje, jaký tu bude obsah. Ten, kdo to tu neplatí, neurčuje, jaký tu bude obsah.

Super, ale to je něco jiného, než že redakce posuzuje příspěvky podle pravidel. A myslím, že by se spousta vyřešila, kdyby si redakce na nic nehrála. Chápeš? (Mimochodem jsou to především čtenáři, kdo to tu "platí".)

Ve světě pronásledují křesťany, tak podle tebe je to asi ok začít dělat i tu. Hlavně se neozývat.
Nemůžeš být víc mimo. Kdybys mě jenom trochu znal...

Všimni si toho asi. :) Hele, já nemůžu za to, co píšeš ani za to, jak to vyznívá. Všimni si, že já slova nepřekrucuju, nereaguji účelově vytrženými částmi vět, ani na ostatní nevytahuju lágry či neznevažuju jejich názor tím, že je to brečení. Rád bych se něčeho dobral, když už jsem se zapojil.
« Poslední změna: 11. 08. 2019, 08:23:33 od Cikáda »

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #68 kdy: 11. 08. 2019, 08:23:12 »
P.S. fakt doporučuju podívat se na podmínky diskusí u toho zmíněného Deníku Referendum. Ani trochu bych se nedivil, kdyby Root zavedl něco hodně podobného. Ale nestalo se.

http://denikreferendum.cz/stranka/diskuse

A ještě toto

http://denikreferendum.cz/stranka/eticky-kodex-diskusi

Krom "(...) případně je jinak nevhodný", pod které se dá schovat spousta (ale chápu, proč to tam mají), je to imho ok.

Ale nevím, jak se to týká toho, že místní redakce maže příspěvky, které se zdají v pohodě, zatímco jiným schvaluje příspěvky vulgární a tedy v rozporu s pravidly...

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #69 kdy: 11. 08. 2019, 09:57:39 »
@Mirek Prýmek

Co to tady rozvíjíš za teorie. Prej se mám zeptat ... Však já se zeptal a odpověď žádná. A že konkrétně? Tak konkrétně jak je možné že toto vyhovuje vecnosti a slušnosti:

Ondra Satai Nekola 81 Zlatý podporovatel
1) bullshit
2) bullshit

[https://www.root.cz/zpravicky/gnome-zrizuje-tym-pro-inkluzi-a-rozmanitost/#o1025981]

Redakce mlčí, ty nevíš, ale zároveň máš jakousi potřebu podporovat tyto pricipy zatímco bagatelizuješ a chytáš za lovíčko. Chceš konkrétní případy? Např. zde se konkrétně ptám

Já se ptám obecně a redakci informace klidně rád poskytnu. Klidně mě oprav, ale

a) politické příspěvky klidně schvalují

"Ondra Satai Nekola 81 Zlatý podporovatel
Jasně. A ve svazu byla sovětská pravidla a v reichu nacistická pravidla. Všechno prima, jednorožci a duhy."

b) to je to na co se ptám, ale jelikož nejsi z redakce tak stejně nedokážeš opovědět, jenom spekuluješ
c) klidně redakci poskytnu o co se jedná. Ale mám pocit že redakce zná mou identitu a dokáže si to dohledat aniž by musela o něčem špekulovat.

Nicméně, klidně se na konkrétní příklad můžeme podívat, jenom dodám že se mi to stalo v poslední době několikrát a přestože dnes již další příspěvky byly schváleny do diskuzí, mé stále visí ve Velkém firewallu.
Můžeš mi vysvětlit jakto že nejprve projdou tyto

afgsfdg 10
Tak, jako v USA jsou americká pravidla, a v evropě evropská, tak jsou v Číně prostě Čínská pravidla. Kdo se jimi nechce řídit, může se svobodně rozhodnout, že v Číně podnikat nebude.

Ondra Satai Nekola 81 Zlatý podporovatel
Jasně. A ve svazu byla sovětská pravidla a v reichu nacistická pravidla. Všechno prima, jednorožci a duhy.

Tento můj visí už tuším touhle dobou třetí den

Takže pravidla jsou špatně a když se nebudou respektovat protože je měli i v Říši tak budou i ti jednorožci?
Spíš to bude falešná kauzalita. V Říši měli i boty, taky špatně?


A mezi tím přibyl ještě tento scválený?

>  gilll 10
    Čína cenzuruje dokumenty o fiktivním masakru na Náměstí nebeského klidu. Zatímco youtube odstraňuje dokumenty           o reálných historických událostech. https://www.dw.com/en/youtube-to-ban-hateful-videos-holocaust-denying-content/a-49077368?maca=en-rss-en-all-1573-rdf

Můžeš mi vysvětlit co je na tom mém závadného, resp. jakými záhadnými pravidly se tady ta cenzura řídí?

Samozřejmě opět bez odpovědi redakce, jenom podivínů kteří zatahují diskuzi radši kamkoliv jinam. Citaci je položena na konci otázka, můžeš klidně odpovědět pokud se nebojíš si přiznat pravdu. Redakce lže a normálně se tu cenzuruje politicky a osobně a to je celý ten důvod toho co se děje a proč může projít něco jako "bulshit, bulshit" - protože nejde o slušnost a věcnost, jenom o to kdo to píše a jestli se to redakci líbí ....

PS: Před tím jsi po někom chtěl screenshot, tak daty máš přímo celou situaci. A to tam není ani napsané, že ten který "visí" už tředí den je druhý a téměř totožný byl smazán.
« Poslední změna: 11. 08. 2019, 10:03:10 od nepohodlný »

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #70 kdy: 11. 08. 2019, 10:11:56 »
@Mirek Prýmek

"O čem se nesmí mluvit a jakou ideologii redakce má, to pořád nevím. Tak mi nezbývá, než si z toho dělat srandu."

Vtipné, přesně na to se celou dobu ptám, zatímco ty to pomlouváš, zesměšňuješ, bagatelizuješ a odvádíš téma ... Co myslíš že je přínosnější?

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #71 kdy: 11. 08. 2019, 10:22:33 »
Samozřejmě opět bez odpovědi redakce
To není pravda, odpovědi od Petra jsou tam dvě a dost obšírné a jasné:

https://forum.root.cz/index.php?topic=21316.msg312513#msg312513
https://forum.root.cz/index.php?topic=21316.msg312521#msg312521

Včetně dobrého vysvětlení základního principu médií (který zjevně nechápeš) jiným čtenářem:

https://forum.root.cz/index.php?topic=21316.msg312476#msg312476

Tohle téma jsem nečetl. Kdybych věděl, že ti samí lidi řešili před třema měsícema přesně to samý a dostali přesně ty samý odpovědi, tak se v tomhle tématu neangažuju. Zjevně to nejste ochotní nebo schopní pochopit, takže vysvětlování je úplně zbytečné a nedivil bych se, kdyby redakce už dál nereagovala nebo tuhle diskuzi zamčela. Odpověď jste dostali dostatečnou.

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #72 kdy: 11. 08. 2019, 10:28:45 »
@Mirek Prýmek

Odpověděl, dokonce na to tu byl i oslavný článek jak v den Velkého vítezství, ale to co se tam píše a psalo je lež a filttrace tak nefunguje.

Pokud se pletu, co přesně z toho vysvětlění pana Krčmáře, které jsi nalinkoval, odpovídá na otázku proč jsou některým lidem mazány i banality, jsou dny zdržovány příspěvky zatímco ostatní procházení a jak "bullshit, bullshit" odpovídá pravidlům slušnosti a věcnosti? Konkrétně prosím. Děkuji
« Poslední změna: 11. 08. 2019, 10:30:26 od nepohodlný »

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #73 kdy: 11. 08. 2019, 10:37:26 »
Pokud se pletu, co přesně z toho vysvětlění pana Krčmáře, které jsi nalinkoval, odpovídá na otázku proč jsou některým lidem mazány i banality, jsou dny zdržovány příspěvky zatímco ostatní procházení a jak "bullshit, bullshit" odpovídá pravidlům slušnosti a věcnosti? Konkrétně prosím. Děkuji
Cílem redakce zjevně nebylo a není provozovat nejspravedlnější diskuse na světě. Cílem redakce bylo diskuse zklidnit a zbavit se nekonečných diskusí o ničem za použití přijatelných nákladů. A podle vlastních slov jsou s výsledkem spokojení.

Čili prostě se smiř s tím, že diskuse na Rootu nebudou (z tvého pohledu) nikdy spravedlivé, protože to není to, do čeho by chtěl provozovatel primárně cpát peníze. Pokud ty po superspravedlivé diskusi toužíš, založ si vlastní server, zaplať 20 moderátorů na full time a užívej si to. Root ti tuhle službu prostě poskytovat nebude.

Howgh.

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #74 kdy: 11. 08. 2019, 10:39:31 »
To není pravda, odpovědi od Petra jsou tam dvě a dost obšírné a jasné:
(...)
Včetně dobrého vysvětlení základního principu médií (který zjevně nechápeš) jiným čtenářem:

On tu nikdo neříká, ať redakce nechá diskuse zcela volně běžet. Kritika směřuje proti nevhodnému typu moderace (kdy je výlučným nástrojem cenzura a konfiskace textu). O tom se redakce odmítá bavit a vede si svou. Historie ukazuje, že toto nevede nikdy k ničemu dobrému - mimo jiné redakce ztrácí kontakt s realitou, ztrácí přirozenou čtenářskou zpětnou vazbu. To se nutně dřív či později odrazí na kvalitě.