Zkušeností s prací na dálku

Uuuu

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #15 kdy: 01. 01. 2019, 14:01:57 »
Doba stravena na pracovisti je zasadni KPI, bez ktereho firmy nejsou schopne posoudit, zda prace byla vykonana.

Bohužel realita mnoha dnešních firem...

Myslel jsem, ze to tu dal jako vtip.


borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #16 kdy: 01. 01. 2019, 14:35:51 »
Doba stravena na pracovisti je zasadni KPI, bez ktereho firmy nejsou schopne posoudit, zda prace byla vykonana.
Spíš neumí posoudit, kolik práce bylo vykonáno pro splnění úkolu. Pokud sedíš v kanceláři, očekává se, že makáš tak rychle jak dokážeš. Hodnocení podle výkonu by bylo sice spravedlivější a flexibilnější než podle času odsezeného v kanceláři, ale je problém ten výkon změřit nebo ještě hůř odhadnout pracnost předem.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #17 kdy: 01. 01. 2019, 15:02:27 »
Pracujem ako developer a momentalne ako zivnostnik ale je to v podstate tpp. Rad by som casom presiel na homeoffice (prestahovanie sa niekam mimo hlavneho mesta => menej ponuk, volnost), ale to moc firiem nepovoluje, preto ma zaujali stranky ako weworkremotely, remoteok, ai. Mate niekto nejake skusenkosti s takymito strankami, alebo podarilo sa vam najst takto pracu na remote? Popr. ak mate nejake tipy, budem rad.
Dakujem
Prace na dalku neni problem, zalezi na tom, jak poctivy a spolehlivy programator je.

Pokud umite C# nebo C++, pripadne by se na na nase interni veci seslo i PHP, tak se ozvete :-)

https://www.bjsw.cz/kontakt.php

peter

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #18 kdy: 01. 01. 2019, 15:32:36 »
Jsem na homeoffice 10+ let a uživit se bez problému dá - s těmi weby i bez nich.
Už bych se do žádné práce, kde se musí docházet "někam" nešel i když začátky nebyly snadné - holt když si pracovní dobu určuješ sám, vyžaduje to nadstandardní dávku sebeovládání a to mi ze začátku moc nešlo :D

Firmy mají požadavky na docházku, protože je stále dost lopat, které na to bez jakékoli protihodnoty přistoupí a vůbec jim nepřijde divný "bonus" v podobě vody, ovoce a ultimátního kávovaru na jedovaté chemokapsle. (to je s tou výplatou tak blbé, že nemám na kafe a svačinu, nebo co?)

Pokud něco umíš, uděláš to v klidu dle vlastního plánu mnohem efektivněji. Ušetřený čas (u mě to bylo jistě až 50%) můžes dát do další práce (více peněz), nebo jako já do vlastního volna. Takže vstávám opravdu za mnohem méně, než je rootovský standard 200K, ale já prostě už nemám další čas, který bych mohl prodávat. Pohybuji se kolem průměrné mzdy, ale drtivá většina mého času je moje soukromé volno. Když bych zabral, tak si těch 200 dám, ale... jak říkám, já svůj čas prodávat nebudu.

Odpověď ohledně jakékoli formy sdílení kanceláře je jednoznačná - NIKDY.
Uznávám jedinou výjmku - když v tom kanclu sedí třeba 2-3 lidi, kteří aktivně dřou na společném projektu a musí spolu komunikovat, atd. Cokoli jiného znamená ztrátu času.
Tiez ste vyuzili tieto stranky na ziskanie prace na remote?
Mojim cielom je postupne sa pretransformovat na HO. V aktualnej firme to asi nepojde, preto som zacal pozerat taketo stranky. Popr. vyuzit sluzby nejakej agentury, ktora sprostredkuje pracu na HO, comu by som sa rad vyhol.

To JmJ:
Poskytujete aj HO? Vidim, ze mate kancelariu v Brne, ktore dobre poznam a je to cca. 2h autom od mojho bydliska. Ja sa venujem C#.

MasoxCZ

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #19 kdy: 01. 01. 2019, 15:50:09 »
Tak by mohl uvadet jinou timezone a pracovat v noci pro USA, to by neslo?

Pokud ta pozice bude deklarována pro obyvatele USA, budeš potřebovat US SSN (Social Security Number). A z daňových důvodů se dá čekat, že firmy v USA sídlící (resp. nemající dceřinku mimo USA) se budou snažit práci zadávat uvnitř.


MasoxCZ

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #20 kdy: 01. 01. 2019, 15:52:18 »
Doba stravena na pracovisti je zasadni KPI, bez ktereho firmy nejsou schopne posoudit, zda prace byla vykonana.
Spíš neumí posoudit, kolik práce bylo vykonáno pro splnění úkolu. Pokud sedíš v kanceláři, očekává se, že makáš tak rychle jak dokážeš. Hodnocení podle výkonu by bylo sice spravedlivější a flexibilnější než podle času odsezeného v kanceláři, ale je problém ten výkon změřit nebo ještě hůř odhadnout pracnost předem.

Pokud je práce zadána úkolově, je zaměstnavateli po skutečné pracnosti prd. Jako externista neseš riziko, že to bude pracnější než o kolik sis řekl peněz, a jejich jedinou starostí je, aby si to smluvně ošetřili tak, aby ti neplatili zbytečně moc.

pepa

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #21 kdy: 01. 01. 2019, 16:28:17 »
Doba stravena na pracovisti je zasadni KPI, bez ktereho firmy nejsou schopne posoudit, zda prace byla vykonana.
Spíš neumí posoudit, kolik práce bylo vykonáno pro splnění úkolu. Pokud sedíš v kanceláři, očekává se, že makáš tak rychle jak dokážeš. Hodnocení podle výkonu by bylo sice spravedlivější a flexibilnější než podle času odsezeného v kanceláři, ale je problém ten výkon změřit nebo ještě hůř odhadnout pracnost předem.

Pokud je práce zadána úkolově, je zaměstnavateli po skutečné pracnosti prd. Jako externista neseš riziko, že to bude pracnější než o kolik sis řekl peněz, a jejich jedinou starostí je, aby si to smluvně ošetřili tak, aby ti neplatili zbytečně moc.

A jak by to asi fungovalo? Máme tady bug a chceme ho opravit. Možná to bude trvat den, možná měsíc. Tak řekni přesnou cenu a jestli ji přesáhneš, tak máš smůlu! :D Vývoj je v tomhle hrozný, protože nikdy předem nevíš. Jedině bys dělal nějaký webový lopaťárny, tam to není problém.

peter

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #22 kdy: 01. 01. 2019, 18:02:36 »
Vobec nechapem pristup firiem, ktore si davaju zalezat na dochadzke a podla toho posudzuju vykonnost. Na co mam sediet v praci 8h, ked si odrobim za 6h? A programovat vkuse 8h? Nerealne podla mna. Keby pracujem remote na HO, tak som si sam panom svojho casu, nemusim nikam cestovat, vyhnem sa zapcham, zlemu pocasiu. A mozem sa aj rodine povenovat, ked bude treba (napr. zena bude musiet odbehnut ku lekarovi). Verim, ze sa situacia zlepsi a firmy budu ponukat HO vo vacsej miere.

Janci

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #23 kdy: 01. 01. 2019, 19:02:08 »
Ked si odrobis za 6, tak mozes este dalsie dve pracovat, to je jasne, nie?

peter

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #24 kdy: 01. 01. 2019, 20:01:04 »
no normalne by som mohol odist. ale musim tam sediet, lebo aby sedela dochadzka, inak by mi tie 2h chybali. je jedno co by som tie 2h robil.

agent

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #25 kdy: 01. 01. 2019, 21:30:07 »
Neznám vývojáře, který by dokázal jet nonstop 5x8 a přitom podávat pořád stabilní výkon.
Ano, i já dokážu programovat 8 hodin i víc nonstop, když se zaberu do něčeho zajímavého, ale dělat to každý den, to si představit nedokážu. Realitu vidím spíš někde kolem 4 hodin hard práce denně + k tomu pár dalších hodin soft práce (sem patří třeba i čtení článků a diskuzí na rootu, přemýšlení co budu na projektu dělat zítra...)
A když dělám z domova, tak zaleží jen na mě, kdy ty "4 hodiny hard" udělám - klidně se můžu celý den věnovat svým koníčkům, v 8 hodin večer si otevřít čekající práci a do půlnoci mám uděláno dostatek, aby to odpovídalo představě odpracovaného dne.

tomasss

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #26 kdy: 01. 01. 2019, 22:18:24 »
Po třech letech co jsem dochazel do kanclu, jsem presel na praci na dalku (pro tu samou firmu). Hlavnim duvodem teto zmeny bylo stehovani. Vydrzel jsem to neco pres rok. Ac jsem mel vice svobody a volneho casu, tak me to prestalo postupne bavit. Asi nejvice mi vadilo, ze jsme postupne ztracel moznost se aktivne podilet na poradach, kde se resili dulezite veci a staval se ze me jen bušič kódu.

tralala

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #27 kdy: 01. 01. 2019, 22:41:58 »
zalezi od firmy, niektore su tak progresivne ze ziju v roku 2019 a tie porady robia cez skype ci telekonferenciu a len sa tam pripojis a pocujes vsetko.

scifi co :D

tomasss

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #28 kdy: 01. 01. 2019, 23:47:46 »
Pres video hovor si muzes tak akorat vyslechnout a pochopit zadani, ale tezko se takhle delaji porady, kde je potreba vymyslet architektura, integrace,... a jede diskuze ve více lidech. Vzdalene je produktivita tak na 30% oproti tomu nez kdyz tam ses osobne. Jen udrzet krok s tim, co se kresli na tabuli stoji hrozne moc sil a stejne ti spousta detailu unikne. Mozna to procento bude trochu vetsi, pokud se jedna o materskej jazyk. Ale o moc to nebude.

tralala

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #29 kdy: 02. 01. 2019, 06:52:24 »
Pres video hovor si muzes tak akorat vyslechnout a pochopit zadani, ale tezko se takhle delaji porady, kde je potreba vymyslet architektura, integrace,... a jede diskuze ve více lidech. Vzdalene je produktivita tak na 30% oproti tomu nez kdyz tam ses osobne. Jen udrzet krok s tim, co se kresli na tabuli stoji hrozne moc sil a stejne ti spousta detailu unikne. Mozna to procento bude trochu vetsi, pokud se jedna o materskej jazyk. Ale o moc to nebude.

sorry ale nesuhlasim. samozrejme ze to nebude nikdy na 100% uz z podstaty veci ale nemyslim si ze cez telefon ci skype prichadzas o nieco kriticke. sam som takto fungoval a riesila sa aj architektura. nekresli sa to na tabulu ale clovek da zdielat svoju obrazovku a vsetci to vidia. polka managementu bola v zahranicii a nikto nemal potrebu si to kreslit na tabulu jak v skolke.vsetko bolo po anglicky.