Zkušeností s prací na dálku

peter

Zkušeností s prací na dálku
« kdy: 31. 12. 2018, 15:05:03 »
Pracujem ako developer a momentalne ako zivnostnik ale je to v podstate tpp. Rad by som casom presiel na homeoffice (prestahovanie sa niekam mimo hlavneho mesta => menej ponuk, volnost), ale to moc firiem nepovoluje, preto ma zaujali stranky ako weworkremotely, remoteok, ai. Mate niekto nejake skusenkosti s takymito strankami, alebo podarilo sa vam najst takto pracu na remote? Popr. ak mate nejake tipy, budem rad.
Dakujem
« Poslední změna: 31. 12. 2018, 16:43:09 od Petr Krčmář »


DavidX

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #1 kdy: 31. 12. 2018, 19:44:07 »
Pracujem ako developer a momentalne ako zivnostnik ale je to v podstate tpp. Rad by som casom presiel na homeoffice (prestahovanie sa niekam mimo hlavneho mesta => menej ponuk, volnost), ale to moc firiem nepovoluje, preto ma zaujali stranky ako weworkremotely, remoteok, ai. Mate niekto nejake skusenkosti s takymito strankami, alebo podarilo sa vam najst takto pracu na remote? Popr. ak mate nejake tipy, budem rad.
Dakujem

Mame zkusenosti. Zalezi jak moc dobry jsi - uvedom si ze ti konkuruje mnohonasobne vic daleko lepsich vyvojaru nez jsi ty sam z celeho sveta.

Cx

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #2 kdy: 31. 12. 2018, 20:08:10 »
Já jsem si tím prošel a nebyl problém práci přes tyhle servery najít. Problém byla ta konkurence, jak píše DavidX, která táhne cenu dolů. Takže tam kde v kanceláři dostaneš třeba 150k, začneš u remotu na 60+. Tvůj jediný přítel v téhle oblasti je tvoje timezona. Firmy nechtějí lidi, co jsou od sebe víc než 2-3 hodiny. Bylo prakticky nemožný získat práci z USA nebo z Australie, ale zároveň to v EU omezuje levné asijské země.

Uuuu

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #3 kdy: 31. 12. 2018, 20:14:31 »
Tak by mohl uvadet jinou timezone a pracovat v noci pro USA, to by neslo?

peter

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #4 kdy: 31. 12. 2018, 20:31:02 »
Pre usa som videl vacsinou ponuky, ktore boli urcene pre obyvatelov usa. Asi ziadnu som nevidel aj mimo (aspon co sa tyka mojej oblasti)


Kenneth McCormick

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #5 kdy: 31. 12. 2018, 23:19:55 »

Kak zarabativat doma
Zarabotaj na svojom bloge s nulja! 3-x dnevnij intensiv! Učastvuj besplatno!
Samozrejme, že by som na to nikdy neklikol, ale existujú ešte pofidérnejšie reklamy na robotu na doma. Hento mi vyhadzuje na Yandex Disku.

Ponuky "remote" práce máš aj na Stack Overflow, ale neviem si predstaviť, že to môže fungovať normálne. Neviem, či sa viac obávaš toho, že vo vnútrozemí Slovenska zarobíš menej, alebo toho, že nenájdeš prácu presne v tvojom odbore. Čítal som viacero takýchto článkov.
Citace
Naši zamestnanci v Žiline budú mať rovnaké platy aj podmienky ako naši ľudia v Bratislave a Bystrici
Čo môže podľa mňa fungovať (a nájdu sa také ponuky), je systém, že jeden rok chodíš denne do práce a po roku ~5x za mesiac. Inak, dnes je moderné, že ľudia pracujú diaľkovo a ešte si platia coworking, stoličku za 200€ mesačne. Myslím si, že po tom netúžiš. A dokonca si myslím, že viem, kto si (si zo ZM).

peter

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #6 kdy: 31. 12. 2018, 23:51:03 »
Nie som zo ZM :). Mozno niekoho takeho poznas, ale ja to nie som. Ale ja by som chcel robit z domu, nie coworking

tralala

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #7 kdy: 01. 01. 2019, 02:57:51 »
preco by som si za cowork neplatil 100 - 200 euro mesacne a mam to ako kancel? sak to je uplne super vec ktoru si hodim do nakladov. Ked spravim fakturu na 6 tisic tak tych 200 sa tam utopi.

Ja som robil v korporate 9-17 asi dva roky a potom som sa odstahoval a len som im oznamil ze uz nebudem chodit do roboty a budem remote a jedine sa s tym museli zmierit. Nad druhej strane byt nonstop doma ti zacne velmi rychlo liezt na mozog a coworkom pobliz tvojho bydliska si simulujes normalny den ktory ma svoju hlavu a patu.

tralala

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #8 kdy: 01. 01. 2019, 03:02:57 »
normalne sa zdvihni a chid na remote a postav ich pred hotovu vec. jasne ze ked sa ich to opytas tak ti to zakazu alebo na to nepristupia pretoze ten dotaz kladies ako osoba nizsieho levelu na vyssi.

ked ta vyhodia no tak ta vyhodia - nevyhodia ta prave vtedy ak pre nich budes takym prinosom ze tvoja strata by bola horsia a mat ta remote. na to sa musis uz dopracovat sam.

Meh

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #9 kdy: 01. 01. 2019, 03:52:11 »
Doba stravena na pracovisti je zasadni KPI, bez ktereho firmy nejsou schopne posoudit, zda prace byla vykonana.

Uuuu

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #10 kdy: 01. 01. 2019, 10:07:56 »
Coworking muze byt pekny, nevede ale k vykecavani se ze zajimavyma lidma, misto pracovani?

Kdyz uz chci videt lidi, neni lepsi zajit obcas do sve prace a pokecat s kolegy o svoji praci. A nepriplacis X za flek vcoworkingu.

M.

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #11 kdy: 01. 01. 2019, 11:31:50 »
Ja som robil v korporate 9-17 asi dva roky a potom som sa odstahoval a len som im oznamil ze uz nebudem chodit do roboty a budem remote a jedine sa s tym museli zmierit. Nad druhej strane byt nonstop doma ti zacne velmi rychlo liezt na mozog a coworkom pobliz tvojho bydliska si simulujes normalny den ktory ma svoju hlavu a patu.

Nu, měl jsme to podobné, jen malé s.r.o. okresního formátu - šéfovi jsem oznámil, že se stěhuji 170 km daleko a výpověď se mi ani dávat nechce, co s tím uděláme. Tak mám cca 12 let home office, respektive dneska je to už oficiálně stanovené pracoviště se vším všudy. :-)
Souhlasím, že možnost coworking místa občas není od věci (to nám tu ale dávno zkrachovalo), občas to uhlídat je problém, ale jak děti povyrostli a zbytek rodiny je stejně většinu dne mimo, tak už je to relativně OK.

peter

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #12 kdy: 01. 01. 2019, 11:44:12 »
Hm, postavit sefstvo pred hotovu vec s tym, ze chcem HO, to by asi nepreslo, hlavne ked sa u nas dost zaklada na praci v time a v agilnom prostredi neviem ci by to slo.
Osobne by mi neprekazalo pracovat z domu, moze to byt obcas na hlavu, ale tak mozem HO kombinovat s obcasnymi vyjazdami za kolegami. Kludne by som si vedel predstavit (aspon na zaciatku) 1-2x do tyzdna ist do kanclu a 3-4 dni doma. Coworking je nezmysel, ked chcem robit z domu, naco sa mam trepat niekam do zdielaneho kanclu?

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #13 kdy: 01. 01. 2019, 11:46:35 »
Jsem na homeoffice 10+ let a uživit se bez problému dá - s těmi weby i bez nich.
Už bych se do žádné práce, kde se musí docházet "někam" nešel i když začátky nebyly snadné - holt když si pracovní dobu určuješ sám, vyžaduje to nadstandardní dávku sebeovládání a to mi ze začátku moc nešlo :D

Firmy mají požadavky na docházku, protože je stále dost lopat, které na to bez jakékoli protihodnoty přistoupí a vůbec jim nepřijde divný "bonus" v podobě vody, ovoce a ultimátního kávovaru na jedovaté chemokapsle. (to je s tou výplatou tak blbé, že nemám na kafe a svačinu, nebo co?)

Pokud něco umíš, uděláš to v klidu dle vlastního plánu mnohem efektivněji. Ušetřený čas (u mě to bylo jistě až 50%) můžes dát do další práce (více peněz), nebo jako já do vlastního volna. Takže vstávám opravdu za mnohem méně, než je rootovský standard 200K, ale já prostě už nemám další čas, který bych mohl prodávat. Pohybuji se kolem průměrné mzdy, ale drtivá většina mého času je moje soukromé volno. Když bych zabral, tak si těch 200 dám, ale... jak říkám, já svůj čas prodávat nebudu.

Odpověď ohledně jakékoli formy sdílení kanceláře je jednoznačná - NIKDY.
Uznávám jedinou výjmku - když v tom kanclu sedí třeba 2-3 lidi, kteří aktivně dřou na společném projektu a musí spolu komunikovat, atd. Cokoli jiného znamená ztrátu času.
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

jeniceek

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #14 kdy: 01. 01. 2019, 13:49:33 »
Doba stravena na pracovisti je zasadni KPI, bez ktereho firmy nejsou schopne posoudit, zda prace byla vykonana.

Bohužel realita mnoha dnešních firem...