Co s podřízenými

agent

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #60 kdy: 16. 10. 2018, 21:59:15 »
Takže začni se chovat, vystupovat a oblékat jako šéf.
To je ale blbá rada.
Hadry ani nějaké naučené vystupování z nikoho šéfa neudělá - nanejvýš debila, co se snaží hrát si na šéfa.
Buď na to člověk má (organizační talent + schopnost vést a motivovat podřízené + baví ho to), nebo na to nemá a měl by zůstat řadovým zaměstnancem.
Přiznávám se, že já na to nemám a na šéfa si hrát nikdy nechci.


Yarda

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #61 kdy: 16. 10. 2018, 22:01:29 »
Tvrdy dohlad. Je spravena uloha? Nie je? Preco? Hovoris, ze je to narocnejsie nez sa zdalo? Tak ako je mozne, ze sa vykecavas na kave? Ked je deadline a niekto sa vykecava s recepcnou, na drzaka tam dojdem a ukoncim to. Ako to, ze si na FB, ked meskas s ulohou?

Juniori - trvaj na tom, ze ked maju byt v tvojom time, chces byt na pohovore a sam si ich preskusas. Teoreticke znalosti, test z programovania za PC (nie ulohy na papier). Hned uvidis ako riesia problemy pod tlakom.
A taky je asi dobré dělat porady, krátké, pravidelné, k věci, se zápisem který se na příští poradě přečte a zkontroluje, jak jsou splněné úkoly. A s připomínkami podřízených a podřízení budou vědět, že jejich připomínky se řeší. A taky budou vědět, že se jich na příští poradě zeptáš, proč nesplnili úkol a co hodlají dělat, aby ho do příští porady splnili.

Tady si vezmi příklad - odstrašující:
https://www.youtube.com/embed/BKorP55Aqvg

Yarda

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #62 kdy: 16. 10. 2018, 22:10:57 »
Takže začni se chovat, vystupovat a oblékat jako šéf.
To je ale blbá rada.
Hadry ani nějaké naučené vystupování z nikoho šéfa neudělá - nanejvýš debila, co se snaží hrát si na šéfa.
Buď na to člověk má (organizační talent + schopnost vést a motivovat podřízené + baví ho to), nebo na to nemá a měl by zůstat řadovým zaměstnancem...
Když myslíš. Tazatel zatím nemá zkušenost s vedením kolektivu, tak si to vyzkouší. Když se diskutuje, jestli obnovit nebo neobnovit povinnou vojnu, tak příznivci mimo jiné argumentují, že mlamojové se tam naučili poslouchat, ale někteří i velet. Je dobré, když si šéf vynutí určitý odstup - ne moc velký, ale tak akorát. Tak třeba si vzpomínám, že na vojně nám říkali, že snadněji se říká "ty vole" než "vy vole".

kocourek

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #63 kdy: 16. 10. 2018, 23:45:35 »
Nedávno mi volali z firmy kde jsem před důchodem pracoval, jestli bych se nechtěl na čas vrátit, protože pracovník co zastává místo kde jsem pracoval já hodlá zahnout kramle a nikoho, kdo by to po něm převzal nemohou sehnat (nedivím se, pan majitel co se týká oceňování lidí co pro něj pracují je držgrešle a pro krejcar by si nechal vrtat nejen kolena ale i oba lokty - ostatně mně nabízeli celých deset tisíc korun českých, prý důchodce mohou zaměstnat jen na dohodu o pracovní činnosti, tak jsem je - slušně - poslal do pííííp).

jako 10k na fulltime nebo jen nejakej 1/4 uvazek?

j

Re:Co s PODRIZENYMA ....
« Odpověď #64 kdy: 17. 10. 2018, 00:56:07 »
...
Kazdeho se individualne zeptal, co povazuji za nejvetsi problem(y) v praci. ...
Pokud zazmrdovani firmy presahlo kritickou hranici, tak ti nikdo nic nerekne, natoz jako sefovi. Typickej vysledek takovych "pohovoru" je dalsi prace navic (tak to zarid/vyres/napis/oprav/...) a nula odmen (dotycnej neuslysi ani dekuju a dobre to vi).

Takze kdyz se nekdo zepta v cem vidi dotycnej nejvetsi problem, tak ze mozna dozvi, ze zadnej problem nikde neni. Ostatne, zrovna dneska sem se tohle (marne) snazil vysvetlit jednomu managorovi ... stejne sel a tech lidi se ptal a dozvedel se presne to hovno, ktery sem mu predem rek ze se dozvi.

...
Presne tak, je to jeste horsi, nejen ze to neni zadnej sef, ale je to budouci obetni beranek, na kteryho se ukaze a rekne ze on za to muze. Poslat majitele obratem doprdеle.

Co presne vase firma ztrati, kdyz vyhodi dejme tomu jednoho padesatnika, ktery cumi na Facebook a nezvlada slozitejsi ukoly? Ze jste chuda firma, ktera nema na mzdy, jeste neznamena, ze musite zivit lidi, kteri jsou v zasade k nicemu.
Mno oni v zasade nikoho jinyho nesezenou, protoze za prachy ktery tomu clovickovi davaji nejspis nesezenou ani brigadnika. A on ten clovicek nejspis precijen lecos za ty roky vi, coz se obcas hodi. A jako bonus tim dost pravdepodobne spustis lavinu, protoze se ti klidne muze stat, ze do tydne budes uplne bez lidi. A potom chci opravdu videt z jakyho duvodu nekoho propustis, fak jo, predstavujes si to dost jako Hurvinek valku. Kdyz na to prijde, tak te nasledny soudy proste polozej.

Tvrdy dohlad. Je spravena uloha? Nie je? Preco? Hovoris, ze je to narocnejsie nez sa zdalo? Tak ako je mozne, ze sa vykecavas na kave? Ked je deadline a niekto sa vykecava s recepcnou, na drzaka tam dojdem a ukoncim to. Ako to, ze si na FB, ked meskas s ulohou?

Juniori - trvaj na tom, ze ked maju byt v tvojom time, chces byt na pohovore a sam si ich preskusas. Teoreticke znalosti, test z programovania za PC (nie ulohy na papier). Hned uvidis ako riesia problemy pod tlakom.
Kolik ti je hosiku, 10? Dneska si muzes gratulovat kdyz se ti vubec nejakej zajemce ozve. Premie se pak vyplacej uz za to, ze lidi vubec prijdou do prace. Protoze hosu, za rohem stoji 150 dalsich firem, ktery vemou kohokoli.

A druha vec je ten problem s lidma. Ja nedavno resil neco podobneho v kolektivu deseti lidi. Ve firme postoupil na vyssi pozici a z mych kolegu byly podrizeni coz byl ze zacatku docela problem v uznani autority. Ale vedeni se za me vzdy postavilo. Problem pro kolegy taky byl, ze jsem znal vsechny jejich figle a zasivarny.
1. Vyhlasil jsem, ze nebudu trpet flakani na internetu v pracovni dobe. Byla to sranda ale kdyz jsem rozdal par poruseni kazne tak byl pokoj.
2. Pak zaleti jake maji ti lidi vlastne vysledky a jak je to velky kolektiv. Nevidim problem jich par vyhazet, praci preorganizovat a pak se uvidi. Mit tam lempla co nedela jen do poctu je blbost.
Takze ses stejnej lempl jako voni, akorat si vlez spravnymu managorovi riti az do krku a on te vykop nahoru ... ale ve skutecnosti ted uz sefujes leda sam sobe, protoze vsichni obratem zdrhli jinam.

Tobe je spis tak 5. Protoze kdyz dneska prijdu mezi libovolny zamestnance, klidne kopace, a zacnu jim vyhrozovat na tema vypoved, tak zejtra uz zadnej z nich neprijde. Vypovedi se ani nebudou obtezovat, tu si muzes leda vetknout mezi pulky.

...Jen ze ty nedokazes pochopit rozdil mezi clovekem co si ma internetu hleda informace pro praci a clovekem co cuci na facebook a hokej
... to je pak tezky.
Ne, to jen ty nemas ani paru o tom jako firma a zamestnanci fungujou. Protoze me je uplne uprdеle jestli ten clovek bude v kanclu sedet hodinu nebo 3 nebo 10, me zajima, jestli mi pristi tejden prinese hotovy to, co sem po nem chtel. A jesli to dela v hospode nebo na plazi je mi uplne volny.
Ale samozrejme, pokud nekdo umi hovno a hovnu rozumi, tak mu nezbejva nez stopovat pichacky.

... obnovit nebo neobnovit povinnou vojnu, tak příznivci mimo jiné argumentují, že mlamojové se tam naučili poslouchat, ale někteří i velet. ...
Jo, to sou presne ti, co tam nebyli, nejzasadnejsi schopnost kazdyho zakladaka byla umet se dobre zasit. V cemz byli ve velkym podporovani jak svymi starsimi spolubojovniky (neb tem delali voci) tak i gumidky, neb ti prozmenu stejne neumeli nic sehnat a zajistit, takze se nic delat ani pri nejlepsi vuli nedalo. Tudiz takovy typicky "pracovni" den vypadal tak, ze si rota lehla na korby nakladaku a pripraveny maskovaci site aby bylo pohodlne, a 2 mladosi hlidali, jestli nekdo nejde. Kdyz nahodou sel, tak se vsichni presunuli pod ty auta, a tvarili se, ze tam neco mohutne montujou. Jedna vymena kola mohla 5ti lidem vydrzet i mesic, kdyz na to prislo.

Tudiz opravdu dokonala priprava pro budouci zamestnani.

jako 10k na fulltime nebo jen nejakej 1/4 uvazek?
.. bych rek, ze to berou tak, ze kdyz mas prece ten duchod, tak tech 10k je vlastne jen takovy kapesny navic, protoze nac bys potreboval vic - mas prece ten duchod.


Juro

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #65 kdy: 17. 10. 2018, 05:29:56 »
Tvrdy dohlad. Je spravena uloha? Nie je? Preco? Hovoris, ze je to narocnejsie nez sa zdalo? Tak ako je mozne, ze sa vykecavas na kave? Ked je deadline a niekto sa vykecava s recepcnou, na drzaka tam dojdem a ukoncim to. Ako to, ze si na FB, ked meskas s ulohou?

Juniori - trvaj na tom, ze ked maju byt v tvojom time, chces byt na pohovore a sam si ich preskusas. Teoreticke znalosti, test z programovania za PC (nie ulohy na papier). Hned uvidis ako riesia problemy pod tlakom.

Juro uprimne doufam ze v zadne manazerske pozici nepusobite a tohle jsou jen vase vlhke sny. Timhle stylem se delal nejaky konglomeratni mikromanazement v 80 letech minuleho stoleti u administritativnich pracovniku, koneckoncu mimojine to mapoval i dilbert, a vzniklo spousta humornych knih, filmu, a skoleni kolem tohodle:)

Pokud tohle neni vtip a vy to myslite vazne, tak byste mel rict kde pracujete aby sme se vsichni mohli vyhnout velkýýýým obloukem.
Beriem spat. Ak niekto poda mizerny vykon a este v pracovnej dobe miesto roboty sedi na FB, kup mu ponika.

Inkvizitor

Re:Co s PODRIZENYMA ....
« Odpověď #66 kdy: 17. 10. 2018, 05:55:40 »
Co presne vase firma ztrati, kdyz vyhodi dejme tomu jednoho padesatnika, ktery cumi na Facebook a nezvlada slozitejsi ukoly? Ze jste chuda firma, ktera nema na mzdy, jeste neznamena, ze musite zivit lidi, kteri jsou v zasade k nicemu.
Mno oni v zasade nikoho jinyho nesezenou, protoze za prachy ktery tomu clovickovi davaji nejspis nesezenou ani brigadnika. A on ten clovicek nejspis precijen lecos za ty roky vi, coz se obcas hodi. A jako bonus tim dost pravdepodobne spustis lavinu, protoze se ti klidne muze stat, ze do tydne budes uplne bez lidi. A potom chci opravdu videt z jakyho duvodu nekoho propustis, fak jo, predstavujes si to dost jako Hurvinek valku. Kdyz na to prijde, tak te nasledny soudy proste polozej.

Jsi docela drzy. Za ty roky, co jsem ve stavajici firme, bylo odejito nekolik lidi. Delame to neradi, ale deje se to, protoze s nekterymi lidmi proste spolupracovat nadale nechceme. Zadny soud se nikdy nekonal, predstav si, ze nejake firmy, kde management neni predpodelany z predstavy, ze je Pepa Vohnout bude zalovat, kdyz bude odejit za spatnou praci, porad jeste u nas existuji. Kolik ve firme, ve ktere dotycny pracuje, plati padesatiletemu vohnoutovi (a koneckoncu jestli ten pribeh vubec je pravdivy), netusim, Ty jako obycejne vis asi vsechno, tak jim to tam muzes jit ridit. Akorat si laskave uvedom, ze jsem nepsal, ze nekoho nutne musi vyhodit, nybrz jsem chtel tazatele upozornit, ze takove reseni by mohlo existovat a ma to vzit v potaz.

linux_kral

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #67 kdy: 17. 10. 2018, 08:20:25 »
Skoda, ze som to nevedel, ked som nastupil na Phd. to by som sa na to vysral, lebo tolko nadavok, vulgarity a politicky nekorektneho vyjadrovania sa som jakziv nepocul tolko ako od tych najlepsich studentov a to pokracuje aj v zamestnani. Chapem, ze debilka co ma rocne predpladne ZidnikaN, SMEcka a vecer sa modli ku Kiskovi to asi rozhodi, ale ver tomu, ze realita je niekde inde ty jebko. Implikovat, ze vulgarita implikuje nedostatok inteligencie moze ozaj len debil.

Ak niekto implikuje, ze nastupenie na PhD. je prejav inteligencie tak je ozaj debil ;) Mozes byt aj raketovy inzinier, ale ked sa raz nevies spravat a takato obycajna diskusia v tebe vyvola naval takych slov co si tu pouzil je pre mna jasny znak toho, ze si socialny egocentricky dement (pretoze slusne spravanie a schopnost slusne reagovat na nazory druhych je taktiez prejav inteligencie) A naco by mi bol taky clovek v time.Zavolam ti taxik, odporucim psychologa a zazelam vela stastia.

Yarda

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #68 kdy: 17. 10. 2018, 08:36:23 »
...

jako 10k na fulltime nebo jen nejakej 1/4 uvazek?
Kolega co se mnou jednal mi povídal, že bych neměl píchačky a mohl bych si upravit pracovní dobu jak bych chtěl. Ale vzhledem k tomu, že bych dojížděl vlakem, tak i kdybych přijel, pozdravil v kanclu a zase odjel, tak by to znamenalo dvě cesty vlakem a ty prachy by mi nestály za to, abych ráno vstal (tak špatně finančně na tom zase nejsem). A dovedu si představit, že kdybych si domluvil, že v některé dny tam vůbec nebudu, tak nějaký rypák (jsou tam tací) by ryl, jak to že tam nejsem, když on mne zrovna potřebuje a taky by nebylo dobré, kdybych tam nebyl, kdyby sem mnou potřebovali mluvit zákazníci (byl bych tam jediný se svou specializací). Ale majitel je týpek, co by zaměstnancům neplatil nic a ještě by od nich nejraději vybíral vstupné pokaždé, když by prošli vrátnicí.

Tralala

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #69 kdy: 17. 10. 2018, 08:42:02 »
Ja by som polovicu ludi z timu vyhodil, vobec by som sa s tym nesral. Developeri su preto rozmaznani pretoze mozu. Preco by sa mal snazit ked vie ze sa nemusi?

Zasa si nemyslite ze si moze hned najst pracu inde. Kde si ju najde 50tnik? To by som sa snazil aby ma prave nevyhodili ... Clovek je pohodlny a nebude chodit nikam ked mu obcas pozriete cez plece. Ked by mu to vadilo moze ist prec q bude pod tlakom.

Saša

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #70 kdy: 17. 10. 2018, 09:18:50 »
To sa tu zišla pekná vzorka vajcoškrabov manažérov. Chceli by ste neviem čo za plat menší než má Nemecká upratovačka. Máte v piči? Mám v piči a nejaký buzik ma tu ešte chce jebat za slovník, ty by si dostal takú po pysku až by si videl galaxie. Napíš kde robíš nech viem kde sa mám ísť vysrať pred vchodové dvere ty kráľ.
P.S. si blavak alebo podobná lajnožrútska diagnóza?

jouda

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #71 kdy: 17. 10. 2018, 09:52:05 »
Bohužel tohle je v poslední době dost typické. Dost si nedovedu představit, že by na pozici programátora nastoupil někdo kdo nikdy neviděl ani Karla. Nebo na pozici admina někdo kdo ví jen to že počítač se zapíná vypínačem. Nebo elektrikář který netuší jaký je rozdíl mezi vodičem a izolací. Nebo řidič, který naposled seděl na koloběžce.
Ale jak je vidět, na manažerskou pozici zjevně může opravdu každý.

ad MaLaMut
Citace
Kdežto schopnost programovat ve stresu je řekněme klíčový faktor.
Správný programátor by měl být schopný programovat i ve chvíli, kdy mu třicet muslimů znásilňuje ženu a podřezávají syna, protože přesně tak vypadají některé situace, kdy zákazník řve jako by péro do zadku strkal někdo jemu.
Pokud zákazním řve na programátora, tak bych se předně zamyslel nad  personální změnou na místě jeho nadřízeného, který zjevně nedělá co dělat má.

Jano7

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #72 kdy: 17. 10. 2018, 10:02:42 »
Citace

počítač se zapíná vypínačem.

:)

Vie mi niekto povedať, aká je etymológia slova vohnout?

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #73 kdy: 17. 10. 2018, 10:31:35 »
Citace

počítač se zapíná vypínačem.

:)

Vie mi niekto povedať, aká je etymológia slova vohnout?

Jestli to nebude volny preklad anglickeho "bender":
"A homosexual male (British slang). Someone who is bent, that is, not straight."

Zdroj:
https://www.urbandictionary.com/define.php?term=bender

dvscvdv

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #74 kdy: 17. 10. 2018, 10:35:31 »


:)

Vie mi niekto povedať, aká je etymológia slova vohnout?
[/quote]

ja bych rekl, ze to je zkomolenina "vyhnout (se)", vyhnout se praci, vyhnout se zodpovednosti.
pripadne jeste "ohnout (se)", ohnout se jako trtina ve vetru pred ukoly a pak zase vstanout bez znamky ze se neco stalo.