Hraní her mimo Windows 10

j

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #15 kdy: 03. 09. 2018, 18:47:35 »
...
c) kupa noveho pc, kde snad bude podpora windows10 na 100%...
Pan je velkej naivista ... minuly tyden, jeden ze zamestnancu dorazil s dotazem, jak ma nainstalovat ovladace na win 10 na nove zakoupenem HW (zadnej spesl HW) .... kdyz mu nefunguje ... sit. Pricemz dotcenej HW ma 2x eth(realtek+intel) + 1x wifi a nefunguje z toho nic.

Reseni? Vrazil sem mu do ruky live USBcko tuxe, nastartovalo, jely sitovky vsechny, postahoval ovladace, a pak u pivka svorne nadaval na ty kokoty v M$.

Takze odpovedi jsou zhruba ...

1) nahod si ty sedmicky (teda pokud naprosto nutne nepotrebujes dx12, protoze se bez toho u tech 100% her ktery jedou na dx9 neobejdes)
2) kup si konzoli

BTW: Ciste hypoteticky (nic ani nenaznacuju) si obstarej bud ent verzi tech desitek - tam muzez aktualizace vypnout, nebo by jeste mohla podobne fungovat instalace 2k16 serveru (a neboj se, dx a dalsi kraviny pro server naprosto nezbytny to ma).

Jinak pochopitelne i u tech w7 je potreba jako prvni krok po instalaci vypnou aktualizace, jinak ti po 80% casu pri 100% zatizenym CPU nebudou delat nic jinyho.


k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako poriesit hranie hier mimo windows 10?
« Odpověď #16 kdy: 03. 09. 2018, 19:39:32 »
W10 se asi nevyhneš, protože DX12, spíš dlouhodobě.
zminovanej Proton resi i DX12, viz
DirectX 11 and 12 implementations are now based on Vulkan, resulting in improved game compatibility and reduced performance impact.


A pak je tu případně PlayOnLinux, nebo jak se ti jmenuje... (ještě nějaký nástroj byl, myslím) Zkus to b). :)
je to PlayOnLinux, ma pripravene profily pro nektere Hry a Programy, kdy se automaticky dotahne presne potrebna/otestovana verze Wine a dalsi zavislosti...
ten druhej nastroj je winetrick, i kdyz to je spis pomocnik pro stazeni/instalace ruznych komponentu, nejake hry take resi viz (je to vytahlej list verze v *buntu 18.04)

mikrom

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #17 kdy: 03. 09. 2018, 22:27:15 »
Riesenie:
f) vykaslat sa na hranie hier uplne, a robit nieco uzitocnejsie...

mikrom

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #18 kdy: 03. 09. 2018, 22:46:06 »
W10 su strasna sr**ka - zial k niektorym veciam poskytuju vyrobcovia iba aplikacie na W10 alebo Mac.
Ja som si minule z prace doniesol aktualny notebook s W10, len preto aby som si mohol asi po 2 rokoch updatovat navigaciu Garmin pomocou GarminExpress - a ono mi to pocas updatu spadlo a ani opakovane to neslo dalej aj ked som W10 viackrat restartoval, ci su tam neni nahodou nejake cakajuce updaty, ale nic nepomohlo. GarminExpress mi pri update map vzdy spadol. Nakoniec som to skusil na synovom notebooku tiez s W10 a to mi preslo.

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #19 kdy: 03. 09. 2018, 23:17:15 »
GarminExpress
nemam/nezkousel sem, ale mozna by ti behalo pod GNU/Linuxem tohle:
https://adiesner.github.io/GarminPlugin/index.html


mikrom

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #20 kdy: 04. 09. 2018, 00:02:48 »
diky, pozrem sa na to

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #21 kdy: 04. 09. 2018, 14:28:07 »
sucasna HD7850 mi pod debianom 9 nejde

To se mi nezdá, co by tam měl být za problém?

ffef

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #22 kdy: 04. 09. 2018, 18:33:23 »
Linuxová dsitribuce neni řešení i když někdo tvrdí že ano.

Virtuální počítač ne naprostá ptákovina co nic neřeší.

Konzole záleží na dvou věcech. Kolik her upirátíš a jak drahé pc máš. Na konzoli musíš koupit všechno. A konzole má slabý hw tak že kvalita proti drahému pc nic moc.

A windows? Opět záleží zda požaduješ novinky a máš drahý hw. Pokud nepotřebuješ dx12 tak můžeš klidně jít do Windows7

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #23 kdy: 04. 09. 2018, 19:11:20 »
Nainstaloval bych Windows 7. DX12 není zase většinou tak žhavé téma.

Pak bych přestal se hrami úplně. Já se poté, co jsem před cca 15 lety měsíc v hraní her - a zanedbával vše ostatní rozhodl, že už ani jedna hra. Takže 15 let jsem nehrál žádnou hru, a upřímně mi to ani nijak nechybí.

Představa, že si koupíte nový hw, a budete vše makat ve Windows 10 na 100 % je poněkud, ehm... naivní.

Vůbec se v otázka vine nesmyslná a naivní představa, že novější a modernější = lepší, funkčnější a spolehlivější. Bohužel praxe a realita se chová jinak.

Od té doby, co Microsoft vede Ind, se vůči zákazníkům uplatňuje asijský a indický kulturní a morální princip. Windows 10 je dělán podle toho, a je to bolístka pro uživatele. Já sám čekám na Windows 7 co z toho vyleze. Pokud to zůstane stejné, přemýšlím, zda uteču na Mac OS nebo na BSD jako hlavní počítač.



Brucus

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #24 kdy: 04. 09. 2018, 19:39:49 »
Tento problem jsem taky resil. Nakonec jsem skoncil na dual boot Linux/Win7. Win7 bez pristupu na inet jen jako herna konzole a Linux na vse ostatni.

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #25 kdy: 04. 09. 2018, 20:08:48 »
Linuxová dsitribuce neni řešení i když někdo tvrdí že ano.
necham stranou obecne duvody pro ano, ale pokud tazatel Windows NEchce, tak to rozhodne resenim je

Virtuální počítač ne naprostá ptákovina co nic neřeší.
v pripade ze ma nekdo na to vhodny HW(CPU s VT-x, VT-d a desku IOMMU, 2x GPU) a zprovozni "VGA passthrough", tedy prime prirazeni/vyhrazeni GPU pro virtual, tak dosahne v podstate stejne rychlosti jako pri DualBootu...

Fernet

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #26 kdy: 04. 09. 2018, 20:19:13 »
Linuxová dsitribuce neni řešení i když někdo tvrdí že ano.
necham stranou obecne duvody pro ano, ale pokud tazatel Windows NEchce, tak to rozhodne resenim je

To by mě ty obecné důvody zajímaly. Každému, kdo hraje hry, je jasné, že alternativa k PC s Windows je jen konzole, aktuálně PS4 nebo XB1, i když Switch nabídkou titulů mocně dotahuje.

Ano, lidem jako já, kteří hrajou převážně indie věci, které většinou na linux vyjdou, ten Linux se Steamem stačí, ale kdo chce hrát AAA, nemá jinou možnost než Windows nebo konzoli.  I já občas kdysi kvůli nějaké AAA hře přebootoval do Windows, pak mě to přestalo bavit, koupil jsem PS4 a pohoda. Teď už mám PS4 Pro, která hry ve Full HD rozhýbe velice slušně a nemusím doma držet velký desktop, stačí mi notebook v dokovačce.

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #27 kdy: 04. 09. 2018, 20:23:45 »
Citace
necham stranou obecne duvody pro ano, ale pokud tazatel Windows NEchce, tak to rozhodne resenim je

Kromě (ne)chtění řešení vyžaduje ještě takovou zanedbatelnou drobnost: funkčnost.

Obávám se, že Windows je zatím nepřekonatelná herní platforma. Hraní her je jedním z důvodů, proč se ho držet.

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #28 kdy: 04. 09. 2018, 22:28:55 »
Kromě (ne)chtění řešení vyžaduje ještě takovou zanedbatelnou drobnost: funkčnost.
ano... a prave proto ze W10 se mu chovaji nevhodne/nefunkcne, zalozit tohle vlakno... ;-)

cjcjd

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #29 kdy: 04. 09. 2018, 22:58:51 »
Linuxová dsitribuce neni řešení i když někdo tvrdí že ano.
necham stranou obecne duvody pro ano, ale pokud tazatel Windows NEchce, tak to rozhodne resenim je

Virtuální počítač ne naprostá ptákovina co nic neřeší.
v pripade ze ma nekdo na to vhodny HW(CPU s VT-x, VT-d a desku IOMMU, 2x GPU) a zprovozni "VGA passthrough", tedy prime prirazeni/vyhrazeni GPU pro virtual, tak dosahne v podstate stejne rychlosti jako pri DualBootu...
.. jo a pak tam da ten windows 10 ::)