Proč ateisté nepoužívají logiku ?

F.F.

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1830 kdy: 10. 08. 2018, 09:30:02 »
Doporucuji neodbihat od tematu a zustat pri puvodni otazce: Proc se ateiste zuby nehty brani logice a jednoduchemu faktu, ze zivot pochazi jen ze zivota.


Bříza

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1831 kdy: 10. 08. 2018, 09:32:13 »
...jednoduchemu faktu, ze zivot pochazi jen ze zivota
[citation needed]

Kiwi

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1832 kdy: 10. 08. 2018, 09:34:36 »
Doporucuji neodbihat od tematu a zustat pri puvodni otazce: Proc se ateiste zuby nehty brani logice a jednoduchemu faktu, ze zivot pochazi jen ze zivota.
Když vy jste tak roztomile legrační!  ;D ;D

https://www.youtube.com/watch?v=hmyuE0NpNgE

F.F.

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1833 kdy: 10. 08. 2018, 09:47:08 »
...jednoduchemu faktu, ze zivot pochazi jen ze zivota
[citation needed]

Citation not needed, staci se divat kolem sebe. Najdi mi jediny priklad, ze tomu tak neni.

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1834 kdy: 10. 08. 2018, 10:07:01 »
Doporucuji neodbihat od tematu a zustat pri puvodni otazce: Proc se ateiste zuby nehty brani logice a jednoduchemu faktu, ze zivot pochazi jen ze zivota.

Doporučuji nepřekrucovat fakta a ptát se korektně: Proč se věřící zuby nehty brání logice a jednoduchému faktu, že prvotní život nemohl vzniknout z jiného života?
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash -> Go :-)


F.F.

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1835 kdy: 10. 08. 2018, 10:14:19 »
Doporučuji nepřekrucovat fakta a ptát se korektně: Proč se věřící zuby nehty brání logice a jednoduchému faktu, že prvotní život nemohl vzniknout z jiného života?

To ale je proti logice, protoze nic takoveho nepozorujeme.

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1836 kdy: 10. 08. 2018, 10:24:28 »
...jednoduchemu faktu, ze zivot pochazi jen ze zivota
[citation needed]

Citation not needed, staci se divat kolem sebe. Najdi mi jediny priklad, ze tomu tak neni.

Kouknes kolem, vidis zivot na Terre... hotovo.

eee

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1837 kdy: 10. 08. 2018, 10:33:43 »
Vsechna uvedena slova jsou o karme, jen to nevidis, pac nevis co karma je, jak funguje, ani co s ni delat.
Nejsou, jsou o kauzalitě. A pokud to má být ztotožněno s karmou, která může být dobrá nebo špatná, pak to znamená, že lze mít dobrou nebo špatnou kauzalitu. A to nemluvíme o tom, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.

Karma muze byt dobra nebo spatna, to jo, ale o tom to neni. Karmu je totiz mozne porazit a vymanit se z jejich zakonitosti uplne. Proste dosahnout nezavislosti na karme.
O tom to přesně je. Z tohoto pojetí plyne, že karma není přirozená kauzalita, ale jen jakýsi nadpřirozený konstrukt a o něčem takovém bible nehovoří, ta uvádí jen kauzalitu pro některé případy jako mravní ponaučení, pravidla chování.

Bříza

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1838 kdy: 10. 08. 2018, 10:37:59 »
...jednoduchemu faktu, ze zivot pochazi jen ze zivota
[citation needed]

Citation not needed, staci se divat kolem sebe. Najdi mi jediny priklad, ze tomu tak neni.
Já nic neprohlašuju, chci abys dokázal své tvrzení, pak je možné to přijmout jako východisko a pomocí logiky něco vyvodit.

eee

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1839 kdy: 10. 08. 2018, 10:38:23 »
Doporucuji neodbihat od tematu a zustat pri puvodni otazce: Proc se ateiste zuby nehty brani logice a jednoduchemu faktu, ze zivot pochazi jen ze zivota.
Ateisté se logice nebrání, věřící pouze nevědí co to logika je. Věřící ve věci víry neuvažuje logicky, logické rozpory řeší vírou, vírou nahrazuje logiku. Je to vidět třeba na tobě, že nelogickou hypotézu vzniku života ze života nazýváš faktem :-).

eee

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1840 kdy: 10. 08. 2018, 10:42:44 »
...jednoduchemu faktu, ze zivot pochazi jen ze zivota
[citation needed]

Citation not needed, staci se divat kolem sebe. Najdi mi jediny priklad, ze tomu tak neni.
Rozhlížím se kolem sebe a co nevidím, všude kolem mě je vzduch a nevidím ho vznikat. Vzduch je tedy věčný a vzduch je všude v celém vesmíru. Ponaučení? Rozhlížet se je málo, je potřeba ještě myslet.

eee

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1841 kdy: 10. 08. 2018, 10:44:05 »
Doporučuji nepřekrucovat fakta a ptát se korektně: Proč se věřící zuby nehty brání logice a jednoduchému faktu, že prvotní život nemohl vzniknout z jiného života?

To ale je proti logice, protoze nic takoveho nepozorujeme.
To že něco nepozoruješneznamená, že je to proti logice. Viz věřící neví, co je to logika.

eee

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1842 kdy: 10. 08. 2018, 10:51:10 »
Doporučuji nepřekrucovat fakta a ptát se korektně: Proč se věřící zuby nehty brání logice a jednoduchému faktu, že prvotní život nemohl vzniknout z jiného života?
To ale je proti logice, protoze nic takoveho nepozorujeme.
To že něco nepozoruješneznamená, že je to proti logice. Viz věřící neví, co je to logika.
Mimochodem, stejnou argumentací by bylo dokázáno, že bůh je proti logice. :-)
A neb logika a důkazy věřících v praxi.

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1843 kdy: 10. 08. 2018, 11:00:23 »
A v tom je vtip všech diskusí s věřícími. Jejich představy o logice vycházejí z jediného vykonstruovaného bodu, který je definován tak, aby potvrzoval sám sebe. Tudíž "logicky" má pravdu.

Je to jako s Ježíškem, klekánicí, bludičkami, hejkalem, nebo vodníkem. Dokud jsou děti malé, existence podobných stvoření je zčásti opodstatněná a dává zjednodušená vysvětlení bez dalších otázek, jelikož děti spoustu věcí nemohou chápat.
Osobně jsem přesvědčen, jednotlivá náboženství nevznikají v hlavách fanatiků, ale naopak jsou vytvářeny velmi inteligentními jedinci za konkrétním účelem.
Docela by mě zajímalo, kolik současných vysoce postavených duchovních jsou opravdu věřící.
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash -> Go :-)

eee

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1844 kdy: 10. 08. 2018, 11:05:22 »
A v tom je vtip všech diskusí s věřícími. Jejich představy o logice vycházejí z jediného vykonstruovaného bodu, který je definován tak, aby potvrzoval sám sebe. Tudíž "logicky" má pravdu.

Je to jako s Ježíškem, klekánicí, bludičkami, hejkalem, nebo vodníkem. Dokud jsou děti malé, existence podobných stvoření je zčásti opodstatněná a dává zjednodušená vysvětlení bez dalších otázek, jelikož děti spoustu věcí nemohou chápat.
Osobně jsem přesvědčen, jednotlivá náboženství nevznikají v hlavách fanatiků, ale naopak jsou vytvářeny velmi inteligentními jedinci za konkrétním účelem.
Docela by mě zajímalo, kolik současných vysoce postavených duchovních jsou opravdu věřící.
Nejen děti nemohou spoustu věcí chápat. Naše poznání je malé. Nedostatek poznání je nahrazen vírou. Na víře není nic špatného, dokud není dogmatická a nebrání poznání.