Zareaguji jen na jeden argument, aby vaše hypotéza evoluce fungovala, potřebujete náhodné změny, proti nimž je DNA chráněna, a potřebujete jich hodně, aby evoluce fungovala. Jen si zkuste naprogramovat nějaký evoluční algoritmus, kolik potřebujete mutací, abyste nalezl vhodné místo stavového prostoru, kde se nalézá alespoň přibližné řešení. Pak vzor dat produkovaných dat evolučním algoritmem vypadá jinak než vzor dat produkovaný fosiliemi a nebo v živé přírodě, kde žádné evoluční změny nepozorujeme. Na biliony organismů, které aktuálně existují, nemůžeme u žádného z nich pozorovat žádnou evoluční změnu. Variabilita DNA v rámci druhu v daném okamžiku není taková, aby potvrzovala hypotézu evoluce.
Jaký je rozdíl mezi evoluční a neevoluční změnou a jak předem poznáte, zda konkrétní změna je dočasná nebo evoluční? Jednotlivé organismy mezigeneračně podléhají změnám, podívejte se na svého otce a uvidíte to sám, že s ním nejste identický. Tyto změny mohou nebo nemusí pomáhat se jedinci lépe rozmnožovat. Pokud pomáhají, rozšíří se časem v populaci. A to je evoluce. Změny vidíme u všech organismů, ale říct, tato změna je evoluční znamená vědět co se stane v následujících generacích, znamená to znát budoucnost, jako důkaz evoluce se dožadujete znalosti budoucnosti. To je nesmyslné, tato teorie vychází naopak z pozorování minulosti.
No to je otázka na evoluční biology, nejsou schopni to určit. Ono hlavně ty změny neexistují. Variabilita DNA příslušníku jednoho druhu je malá na to, aby mohl vzniknout evoluční automat. Prostě se toho mění málo na to, aby se druh mohl adaptovat. Proto taky hovoří o zamrzlé evoluci a hledají cesty, jak uměle tento problém jejich evoluční hypotézy překlenout. A překlenují to dalšími hypotézami, které staví na jiné nepotvrzené hypotéze.
Prostě se věda bude muset časem vzdát evoluční hypotézy v biologii.
Ne, to je otázka na vás, vy jste s tím přišel. Mezigenerační změny živých organismů existují, to je zcela zřejmé, pokud se snažíte popřít očividné, nejste schopen rizumné diskuse. Evoluce je pomalá, nikoliv zamrzlá. Pokud organismus dosáhne optima a jeho vnější pormínky se nemění, většina změn bude nežádoucí a vývoj se zpomalí. Pokud se vnější podmínky změní, pak se na ně organismus začne adaptovat nebo vyhyne, pokud to nedokáže. Evoluční vývoj je nepochybný a to nejen v biologii, je to základních princip samoorganizační změny. Jediné co se může měnit jsou naše znalosti o tom jak funguje a jak se uplatňuje v jednotlivých oblastech.
Těch mezigeneračních změn je ale málo na to, aby z nich mohl časem vzniknout nový druh. To je ten problém. Evoluce, šlechtění v malém samozřejmě existuje, ale pouze v rámci druhu. To kreacionismus nepopírá.
A nejde o mezigenerační změny, jde o variabilitu DNA v rámci právě jedné generace. Pokud by evoluce měla fungovat musela by být větší než je, aby se mezigenerační evoluční stavový automat mohl dostat mimo meze dané společnou DNA druhu. To je přece jasné. Když se téměř nic nemění, nemůže vzniknout jiný druh. Musel by počet neživotaschopných jedinců převládat nad počtem těch životaschopných, a to z principu nejde. U evolučních algoritmů realizovaných na počítači to tak je. A tudíž by po nich musely zůstat stopy. Schválně si prohlédněte nějaký datový vzor produkují počítačové evoluční algoritmy, porovnejte kolik je náhodně generovaných entit zamítnuto, protože neodpovídají zvolené fitness funkci simulující vliv prostředí.
Neodpověděl jste na otázku, jak poznáme, která změna u současných organismů je evoluční a která nikoliv.
Výborně, už připouštíte, že evoluce existuje. To je zásadní, protože je to základní tvořivý princip, který nepotřebuje k vysvětlení boha. Ne evolučním vývojí druhu se tedy shodnem.
Jistě připustíte, že když druh rozdělím na dvě skupiny, každá se může vyvíjet jiným směrem. I to šlechtitelé cílevědomě dělají probíhá v přírodě přirozeným způsobem podle vnějších podmínek. Vznik nového druhu není nic jiného, než to, že vývoj těchto dvou skupin je od sebe vzdálí tak, že přestanou být spolu kompatibilní. Je to jen otázka času.
Když se téměř nic nemění, tak nový druh vzniknout může, ale bude to trvat velmi, velmi dlouho, není k tomu totiž důvod, zpětná vazba přírodního výběru nefunguje. Ale jakmile se vnější podmínky změní a začnou být ohrožující, zpětná vazba přirozeným výběrem patřičně zesílí a vývoj se zrychlí.
Na počítači nedokážeme simulovat spoustu složitých věcí, to neznamená, že neexistují.