Proč ateisté nepoužívají logiku ?

Ivan Nový

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1905 kdy: 12. 08. 2018, 07:34:54 »
Tak to se tedy omlouvám. Špatně jsem to pochopil.

Nic se nestalo. Zaujal mne Tvůj zážitek. Nezmínil jsi ho detailně, jen usuzuji na vnitřní hlas. Uvádí se, že asi 6% populace tvoří takto výjimeční jedinci. Výjimkou přitom nejsou ani spirituální prožitky. Odkaz na nenáročný popis zkušeností je http://www.slysenihlasu.cz/category/jak-zvladat-hlasy/

Stručně co k tomu říká zdravotnictví: Pokusy na magnetické rezonanci ukazují, že vnitřní hlasy jsou skutečně „slyšené“ – aktivuje se při nich stejná část mozkové kůry, jako když na vás někdo promluví zvenčí. Psychiatrie tento fenomén vysvětluje tak, že postiženému člověku z různých důvodů poklesne práh, který v neuronových sítích odděluje nevýznamné šumy od hodnotných informací. Ve stavu přecitlivělosti pak jeho mozek „ozvučí“ buď vnitřní řeč, nebo jiné mentální obsahy.

Ale to nemusí být správná interpretace očividně naměřeného faktu, protože vychází z kontextu a paradigmatu dnešní vědy.

Když například budete měřit informace uvnitř rádiového přijímače, a nebudete vědět, že se jedná o přijímač, můžete dospět k podobným závěrům. Uděláte jeho blokové schéma, zachytíte jak se informace zpracovává, ale skutečný zdroj informací neodhalíte, ani nebudete schopen poznat, na základě těch zpracovávaných informací, že se jedná o deterministický stroj, protože přijímané informace odjinud znaky determinismu nebudou vykazovat.


eee

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1906 kdy: 12. 08. 2018, 07:45:23 »
Ten maník na videu má pravdu a je jasné, že má pravdu Freud. Jen chci doplnit aktuálně:


Lidstvo stojí na kvalitativně novém prahu - planeta je plná lidí! Když pohledáte demografii, tak je několik studií jak dál. Člověk jako živočich se přemnožil a nejde to tak dál jako dosud. Potřebujeme vědu, potřebujeme poznat mozek, potřebujeme prodloužit život a nevázat ho na bio podstatu. Kromě biosféry relativně tenčí než skořápka proti vejci je všude smrtnící prostředí. Uvnitř Země topí štěpný atomový reaktor, vně Země je smrtelné záření a neobyvatelný prostor vakua. Snad se najde planeta kam bude možné poslat informaci DNA rychlostí světla a založit kolonii života. Snad vyrobíme androida s naší DNA a nebudeme pořád umírat. Snad přijdeme na to, jaký je gen stárnutí člověka. U myší už jsme ho našli, má název Klotho!


Náboženství brání rozvoji naší civilizace, zakazovalo dívat se do dalekohledu a dnes zakazuje pěstovat kmenové buňky. Bludy o jedinečnosti života pouze ze života a biblické nesmysly předpotopních představ lidí zde šíří nepřátelé Člověka, skuteční zločinci. Měli bychom mít zákonné prostředky na svoji obranu proti nim.
Ale bez nějakého etického rámce to naprosto nepůjde! A o tom to je. Osobně tvrdím, že nejlepší je na to křesťanství, je to tisíciletími vyzkoušený koncept. Spor může být o to, jestli je to právě křesťanství (za mne jednoznačně ANO). A v jaké formě (za mne v protestantské a možná ještě objevíme další mohutný impuls). Také může být spor o to zda věda se prudce rozvíjí navzdory či právě v důsledku křesťanství (za mne opět jednoznačně to druhé). A o tom všem řádně diskutujme.
Bez nejákeho to nepujde, ale musi byt moderni, adaptovany podminkam a potrebam doby,  ne takovy, ktery vychazi z primitivniho poznani staroveku a rigidne trva na nesmyslech.

eee

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1907 kdy: 12. 08. 2018, 07:47:44 »
Krestanstvi je naopak jedna z tech straslivejch blizkovychodnich mozkovejch infekci, ktera napadla evropskou civiliazci v okamziku jeji slabosti a zcela ji rozvratila. 1500 let totalni tmy a barbarstvi. Nicili a schovavali pred lidmi anticke knihy, vyzadovali totalni podrizeni, zakazovali vlastni usudek a nedovolovali ani vlastni cteni sve bible!!!! Velke diky nasim predkum, ze tu sracku zatlacili do pozadi. Kez bychom nedopustili navrat teto straslive mentalni poruchy, ktera sem klidne zavleka i konkurencni barbarske poustni ideologie zla a nesnasenlivosti, hlavne kdyz kdokoli dostane lidi opet pod totalni kontrolu pedofilnich psychopatu.

Už jsme to tu řešili ohledně důkazů, argumentace a úrovně diskuze vůbec ...

To je jen Tvůj odsuzující hodnotový soud. Důkazy, argumentace a fakta prostě nikde! Stokrát omílané nesmysly o křesťanství. Křesťané tvoří počtem bezkonkurenčně největší skupinu lidí se společným znakem na světě. Je jich aktuálně více jak dvě miliardy a jejich počet neustále roste. Tak si prosím dej práci něco přečíst, najít, zjistit a pak argumentuj, stavěj tvrzení, hledej důkazy apod. Jinak to fakt nemá smysl. Stojím (a věřím, že obdobně ostatní) o alespoň trochu smysluplnou diskuzi ...
Tohle je trefny popis libovolneho dogmatickeho vericiho. Zajimave, ze ti to u nich nevadi :-).

Ivan Nový

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1908 kdy: 12. 08. 2018, 07:55:27 »
Ten maník na videu má pravdu a je jasné, že má pravdu Freud. Jen chci doplnit aktuálně:


Lidstvo stojí na kvalitativně novém prahu - planeta je plná lidí! Když pohledáte demografii, tak je několik studií jak dál. Člověk jako živočich se přemnožil a nejde to tak dál jako dosud. Potřebujeme vědu, potřebujeme poznat mozek, potřebujeme prodloužit život a nevázat ho na bio podstatu. Kromě biosféry relativně tenčí než skořápka proti vejci je všude smrtnící prostředí. Uvnitř Země topí štěpný atomový reaktor, vně Země je smrtelné záření a neobyvatelný prostor vakua. Snad se najde planeta kam bude možné poslat informaci DNA rychlostí světla a založit kolonii života. Snad vyrobíme androida s naší DNA a nebudeme pořád umírat. Snad přijdeme na to, jaký je gen stárnutí člověka. U myší už jsme ho našli, má název Klotho!


Náboženství brání rozvoji naší civilizace, zakazovalo dívat se do dalekohledu a dnes zakazuje pěstovat kmenové buňky. Bludy o jedinečnosti života pouze ze života a biblické nesmysly předpotopních představ lidí zde šíří nepřátelé Člověka, skuteční zločinci. Měli bychom mít zákonné prostředky na svoji obranu proti nim.
Ale bez nějakého etického rámce to naprosto nepůjde! A o tom to je. Osobně tvrdím, že nejlepší je na to křesťanství, je to tisíciletími vyzkoušený koncept. Spor může být o to, jestli je to právě křesťanství (za mne jednoznačně ANO). A v jaké formě (za mne v protestantské a možná ještě objevíme další mohutný impuls). Také může být spor o to zda věda se prudce rozvíjí navzdory či právě v důsledku křesťanství (za mne opět jednoznačně to druhé). A o tom všem řádně diskutujme.
Bez nejákeho to nepujde, ale musi byt moderni, adaptovany podminkam a potrebam doby,  ne takovy, ktery vychazi z primitivniho poznani staroveku a rigidne trva na nesmyslech.

Jediný funkční etický rámec nabízí pouze a výhradně jen křesťanství, díky kterému naše civilizace vznikla. Jeho popřením vznikl komunismus, nacismus, liberální demokracie. Tedy nefunkční koncepty, které etiku nahrazují pseudovědou. Ostatní civilizace nevznikly na svobodě jednotlivce, ale na jeho útlaku a kolektivismu a to vedlo k jejich stagnaci.

A Nový Zákon je modernější než dnešní věda, vidí i za její horizont, obsahuje i modelové chování vědecky řízené společnosti, které bohužel končí absolutní totalitou. Přečtěte si Zjevení Jana. To je ten model. Najdete tam popsané i ideály liberální demokracie a to k čemu vedou.



eee

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1909 kdy: 12. 08. 2018, 08:03:46 »
Ten maník na videu má pravdu a je jasné, že má pravdu Freud. Jen chci doplnit aktuálně:


Lidstvo stojí na kvalitativně novém prahu - planeta je plná lidí! Když pohledáte demografii, tak je několik studií jak dál. Člověk jako živočich se přemnožil a nejde to tak dál jako dosud. Potřebujeme vědu, potřebujeme poznat mozek, potřebujeme prodloužit život a nevázat ho na bio podstatu. Kromě biosféry relativně tenčí než skořápka proti vejci je všude smrtnící prostředí. Uvnitř Země topí štěpný atomový reaktor, vně Země je smrtelné záření a neobyvatelný prostor vakua. Snad se najde planeta kam bude možné poslat informaci DNA rychlostí světla a založit kolonii života. Snad vyrobíme androida s naší DNA a nebudeme pořád umírat. Snad přijdeme na to, jaký je gen stárnutí člověka. U myší už jsme ho našli, má název Klotho!


Náboženství brání rozvoji naší civilizace, zakazovalo dívat se do dalekohledu a dnes zakazuje pěstovat kmenové buňky. Bludy o jedinečnosti života pouze ze života a biblické nesmysly předpotopních představ lidí zde šíří nepřátelé Člověka, skuteční zločinci. Měli bychom mít zákonné prostředky na svoji obranu proti nim.
Ale bez nějakého etického rámce to naprosto nepůjde! A o tom to je. Osobně tvrdím, že nejlepší je na to křesťanství, je to tisíciletími vyzkoušený koncept. Spor může být o to, jestli je to právě křesťanství (za mne jednoznačně ANO). A v jaké formě (za mne v protestantské a možná ještě objevíme další mohutný impuls). Také může být spor o to zda věda se prudce rozvíjí navzdory či právě v důsledku křesťanství (za mne opět jednoznačně to druhé). A o tom všem řádně diskutujme.
Bez nejákeho to nepujde, ale musi byt moderni, adaptovany podminkam a potrebam doby,  ne takovy, ktery vychazi z primitivniho poznani staroveku a rigidne trva na nesmyslech.

Jediný funkční etický rámec nabízí pouze a výhradně jen křesťanství, díky kterému naše civilizace vznikla. Jeho popřením vznikl komunismus, nacismus, liberální demokracie. Tedy nefunkční koncepty, které etiku nahrazují pseudovědou. Ostatní civilizace nevznikly na svobodě jednotlivce, ale na jeho útlaku a kolektivismu a to vedlo k jejich stagnaci.

A Nový Zákon je modernější než dnešní věda, vidí i za její horizont, obsahuje i modelové chování vědecky řízené společnosti, které bohužel končí absolutní totalitou. Přečtěte si Zjevení Jana. To je ten model. Najdete tam popsané i ideály liberální demokracie a to k čemu vedou.
Blablabla, pořád dokolečka. Naše civilizace nemá původ v křesťanství, ale antice. Marxismus a komunismus vznikl v křesťanské civilizaci a vyznávali ho především křesťané.


Josef

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1910 kdy: 12. 08. 2018, 08:29:08 »
Tak to se tedy omlouvám. Špatně jsem to pochopil.

Nic se nestalo. Zaujal mne Tvůj zážitek. Nezmínil jsi ho detailně, jen usuzuji na vnitřní hlas. Uvádí se, že asi 6% populace tvoří takto výjimeční jedinci. Výjimkou přitom nejsou ani spirituální prožitky. Odkaz na nenáročný popis zkušeností je http://www.slysenihlasu.cz/category/jak-zvladat-hlasy/

Stručně co k tomu říká zdravotnictví: Pokusy na magnetické rezonanci ukazují, že vnitřní hlasy jsou skutečně „slyšené“ – aktivuje se při nich stejná část mozkové kůry, jako když na vás někdo promluví zvenčí. Psychiatrie tento fenomén vysvětluje tak, že postiženému člověku z různých důvodů poklesne práh, který v neuronových sítích odděluje nevýznamné šumy od hodnotných informací. Ve stavu přecitlivělosti pak jeho mozek „ozvučí“ buď vnitřní řeč, nebo jiné mentální obsahy.

Ano, s něčím jsem se setkal. Ale hlasy nemám a nikdy jsem neměl. Myslím, že měřítko patologie poskytuje 1 Korintským 14:32  Duchovéť pak proroků prorokům poddáni jsou. Opět se omlouvám za citaci. Nechci tady z toho udělat citačně náboženské fórum.  :D Jen chci poukázat na to, že Bible je i v tomto velmi rozumná knížka. Tedy pokud ty jevy přestoupí míru toho, že to/je nejsem schopen ovládat, je něco špatně. Jinak duchovními projevy jsou známi letniční křesťané, proto jsem na ně poukazoval. Ale myslím, že hlasy, tak jak je to ve Tvém odkazu, mezi toto nepatří. Letniční viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Letni%C4%8Dn%C3%AD_hnut%C3%AD


Ivan Nový

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1911 kdy: 12. 08. 2018, 09:24:56 »
Ten maník na videu má pravdu a je jasné, že má pravdu Freud. Jen chci doplnit aktuálně:


Lidstvo stojí na kvalitativně novém prahu - planeta je plná lidí! Když pohledáte demografii, tak je několik studií jak dál. Člověk jako živočich se přemnožil a nejde to tak dál jako dosud. Potřebujeme vědu, potřebujeme poznat mozek, potřebujeme prodloužit život a nevázat ho na bio podstatu. Kromě biosféry relativně tenčí než skořápka proti vejci je všude smrtnící prostředí. Uvnitř Země topí štěpný atomový reaktor, vně Země je smrtelné záření a neobyvatelný prostor vakua. Snad se najde planeta kam bude možné poslat informaci DNA rychlostí světla a založit kolonii života. Snad vyrobíme androida s naší DNA a nebudeme pořád umírat. Snad přijdeme na to, jaký je gen stárnutí člověka. U myší už jsme ho našli, má název Klotho!


Náboženství brání rozvoji naší civilizace, zakazovalo dívat se do dalekohledu a dnes zakazuje pěstovat kmenové buňky. Bludy o jedinečnosti života pouze ze života a biblické nesmysly předpotopních představ lidí zde šíří nepřátelé Člověka, skuteční zločinci. Měli bychom mít zákonné prostředky na svoji obranu proti nim.
Ale bez nějakého etického rámce to naprosto nepůjde! A o tom to je. Osobně tvrdím, že nejlepší je na to křesťanství, je to tisíciletími vyzkoušený koncept. Spor může být o to, jestli je to právě křesťanství (za mne jednoznačně ANO). A v jaké formě (za mne v protestantské a možná ještě objevíme další mohutný impuls). Také může být spor o to zda věda se prudce rozvíjí navzdory či právě v důsledku křesťanství (za mne opět jednoznačně to druhé). A o tom všem řádně diskutujme.
Bez nejákeho to nepujde, ale musi byt moderni, adaptovany podminkam a potrebam doby,  ne takovy, ktery vychazi z primitivniho poznani staroveku a rigidne trva na nesmyslech.

Jediný funkční etický rámec nabízí pouze a výhradně jen křesťanství, díky kterému naše civilizace vznikla. Jeho popřením vznikl komunismus, nacismus, liberální demokracie. Tedy nefunkční koncepty, které etiku nahrazují pseudovědou. Ostatní civilizace nevznikly na svobodě jednotlivce, ale na jeho útlaku a kolektivismu a to vedlo k jejich stagnaci.

A Nový Zákon je modernější než dnešní věda, vidí i za její horizont, obsahuje i modelové chování vědecky řízené společnosti, které bohužel končí absolutní totalitou. Přečtěte si Zjevení Jana. To je ten model. Najdete tam popsané i ideály liberální demokracie a to k čemu vedou.
Blablabla, pořád dokolečka. Naše civilizace nemá původ v křesťanství, ale antice. Marxismus a komunismus vznikl v křesťanské civilizaci a vyznávali ho především křesťané.

Vaše možná, antika, to myslíte Caligulu? Tak to pak ano. Úchylnost, která se nám zdá dnes moderní je velmi starého data, proto když už to nebylo možno dále snášet, přišel Kristus.

Jinak antika se nedopracovala parního stroje, neposunula se dále. Stagnovala. Díky zkaženosti elit, která se podobala té dnešní jako vejce vejci, a podobala se taky zkaženosti katolické církve kolem roku 1500. Nebýt tehdy reformace, žádnou naši civilizaci dnes nemáme.

Pokud elity neobnoví samy u sebe křesťanskou etiku, ta vaše civilizace zanikne. Nebudou mít důvod bojovat s nasazením života například proti čínským komunistům.


Ivan Nový

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1912 kdy: 12. 08. 2018, 10:31:34 »
Tedy... nečekal jsem zázraky... ale... 113 stránek křesťanské "logiky"...  :) Kdyby někdo v životě propadal skepsi a spleenu a chtěl hledat útěchu v křesťanství, doporučím mu tuto diskusi. To ho rychle vyléčí.  :D

A pane Nový, bez legrace, vy evidentně máte nějaký psychický problém. To nijak nesouvisí s vaší vírou a není to z mé strany myšleno nijak peiorativně. Znal jsem člověka, který vykazoval stejné znaky chování jako vy. Byl to psychotik, ale časem se mu to rozvinulo ve schizofrenii a paranoiu, což nakonec vyústilo v sebevraždu. Problém takových lidí je v tom, že si nechtějí svou nemoc připustit, takže na účinnou pomoc pak už bývá pozdě.

V současné době není šťastnějšího člověka, než jsem já, mohu se po letech živit prací, která mě baví. Za realitu jaká je nemohu, že ji nevnímáte, to je váš problém. Debatu jsem nezačal já, mám v ní jen pár příspěvků, to znamená, že jsme na dobré cestě k druhé reformaci. Potřebujeme ji. Prostudujte si život Pavla z Tarsu. To byl taky skeptik jako vy.

A vy snad nevíte co se děje v Číně, že tam panují stejné poměry jako panovaly v nacistickém Německu, myslíte, že se před nimi v Evropě schováte? Kam? Katolická církev už kapitulovala a s čínskými komunisty jedná, myslíte, že vás evropské elity ochrání? Čím? Pacifismem?

Prodej šat, kup meč. Jak říká Kristus v podobném kontextu, jedině v tom může být vaše záchrana. V USA si to tentokrát uvědomují, v Evropě před tím zavírají oči jako Vy.

Ivan Nový

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1913 kdy: 12. 08. 2018, 10:34:35 »
@ kiwi

Vy si vážně myslíte, že před II. světovou válkou byl svět nějak diametrálně odlišný od toho dnešního? Čím by to bylo způsobeno? Problémy jsou stále ty samé, etika jednotlivců i elit je ještě horší, síla komunistů větší.

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1914 kdy: 12. 08. 2018, 10:58:46 »
... blablablablabla ...

Ty jsi schopen zmotat dohromady neskutečné věci, magore.
A ty závěry, co z toho pak vyvozuješ, to je neuvěřitelné.

Ty se strašně rád čteš, že? Jedna z tvých diagnóz je určitě grafomanie.

Jsi si jistý, že vysazení těch léků ti neuškodilo?

Ivan Nový

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1915 kdy: 12. 08. 2018, 11:09:28 »
... blablablablabla ...

Ty jsi schopen zmotat dohromady neskutečné věci, magore.
A ty závěry, co z toho pak vyvozuješ, to je neuvěřitelné.

Ty se strašně rád čteš, že? Jedna z tvých diagnóz je určitě grafomanie.

Jsi si jistý, že vysazení těch léků ti neuškodilo?

Chcete snad polemizovat s tím, že v Číně nepanují poměry horší než v nacistickém Německu po roce 1941? Ale určitě jsou lepší, než poměry v neomarxistické Kambodži za Pol Pota.


Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1916 kdy: 12. 08. 2018, 11:20:09 »
... blablablablabla ...

Ty jsi schopen zmotat dohromady neskutečné věci, magore.
A ty závěry, co z toho pak vyvozuješ, to je neuvěřitelné.

Ty se strašně rád čteš, že? Jedna z tvých diagnóz je určitě grafomanie.

Jsi si jistý, že vysazení těch léků ti neuškodilo?

Chcete snad polemizovat s tím, že v Číně nepanují poměry horší než v nacistickém Německu po roce 1941? Ale určitě jsou lepší, než poměry v neomarxistické Kambodži za Pol Pota.

Ten čas v 'Citace: Ivan Nový  Dnes v 10:31:34' není vůbec směroplatný, pako.

megalumen

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1917 kdy: 12. 08. 2018, 12:21:54 »
Jak se hrde hlasi k parnimu stroji, cernozadeknici :)))) Krestanstvi je opravdu jen zhoubny nador na evropske civilizaci, ktera ma koreny v antice. Nezapomente, ze technicky pokrok vcetne parnich stroju nastal az potom, co celou tu krestanskou slataninu nasi predkove vytlacili z verejneho zivota. Ta cast evropy, ktera zustala pod tvrdsi kontrolou krestanu (katolici apod.), byla taky mene uspesna. Pouzivame rimske pismo, reckou filozofii, nase pravo je zalozene na rimskem.

PS Caligula je jen neskodny blazen v porovnani s tisiciletym pedofilnim gangem z Vatikanu. Borgiu za papeze krestani dobrovolne zvolili, ze (kdezto Caligula se stal cisarem, protoze na to mel narok a prisla na nej rada).

PPS pokud je to stale stejny Ivan Novy, nechapu, jak mu muze spolecnost s monopolem na boha a cirkev imponovat vice nez spolecnost, kde je konkurence cirkvi a bohu :))) 1500 let bloudeni krestanskou bazinou vydava jednoznacne svedectvi o vyhodach konkurence :)))))))

Josef

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1918 kdy: 12. 08. 2018, 14:00:10 »
@eee

Jsem rád, že se jsme se shodli na požadavku etického rámce. Jen se trošku obávám, že ten správný a efektivní (bez ohledu na to jestli věřím, nebo ne) bude nakonec ve stylu - nepokradeš, nezabiješ ... Protože k ničemu rozumnějšímu nakonec stejně nelze dojít.

Co se týče rigidnosti. Ježíš sám upozorňoval na to, že kupříkladu král David (ještě než byl král) snědl posvátné chleby zasvěcené kněžím, to když měl se svými muži hlad. Tedy jednoznačně porušil zákon. Nebo také připomínal, že lidé jdou vytáhnout vola, který spadne do studny v sobotu. Tedy v den, kdy se nesmí vůbec nic dělat. Proto tedy z mé pozice věřícího rouhačskou poznámku. Je možné ve výjimečných a důvodných případech porušit zákon. To jsme probírali a možná z mé strany nedovysvětlili, když jsme probírali Tvé námitky ohledně rozvodu a postavení ženy po té.

Má připomínka ohledně rigidnosti etiky (Božích pravidel) se týká okolnosti, že my chceme zrušit či rozmělnit ta pravidla, místo abychom je dali na piedestal. A v odůvodněných případech, kdy to dává smysl, je porušili. Ono to vlastně vůbec není porušení, neboť je to naplnění lásky či porozumění pro tu kterou situaci. A poukazoval jsem na to, že od toho jsou mimo jiné duchovní, aby to posoudili, pokud ten který člověk potřebuje "rozhřešení".

Takže má připomínka je asi taková. Mějme, co nejtvrdší etická měřítka a na nich ze zásady kategoricky trvejme a zároveň nebuďme tak přísní z hlediska nemožnosti jejich naplnění na 100% (proto dle Bible hřích a milost v Ježíši Kristu). Pokud totiž nebudeme mít naprosto rigidní etická pravidla, pak z nich za čas nezbude vůbec nic. Rozmělní se v nicotu a nikdo vlastně nebude vědět, co je správné.

Jinak si myslím, jak vidím příspěvky oponentů, že právně mnozí by si právě s Ježíšem padli do noty. Konečně je zaznamenáno, že byl obviňován, jak málo se věnuje tehdejším "věřícím" a chodí po hostinách a diskutuje. No a když už jsem u věřících, tak si jako věřící myslím, že věřící by dnes Ježíše Krista stejně znovu ukřižovali.

Takže zdvořile prosím neposuzovat dle církve, tím méně katolického provedení (nenapadám, konstatuji), ale podle toho, co je psáno v Bibli.

Re:Proč ateisté nepoužívají logiku ?
« Odpověď #1919 kdy: 12. 08. 2018, 14:18:54 »
Takže má připomínka je asi taková. Mějme, co nejtvrdší etická měřítka a na nich ze zásady kategoricky trvejme a zároveň nebuďme tak přísní z hlediska nemožnosti jejich naplnění na 100% (proto dle Bible hřích a milost v Ježíši Kristu). Pokud totiž nebudeme mít naprosto rigidní etická pravidla, pak z nich za čas nezbude vůbec nic. Rozmělní se v nicotu a nikdo vlastně nebude vědět, co je správné.

To je a) schizofrenie, b) voda na mlýn různým fanatikům, podvodníkům, ... Máte tu zásady na kterých chcete kategoricky trvat (kdy je kdo bude takhle tvrdě aplikovat), a zároveň tvrdíte, že vlastně až tak stoprocentní být nemusí (vůči komu kdo bude tolerantní). To pak aby z toho jeden nezblbl.

Nelze kategoricky na něčem trvat a zároveň netrvat. Jedno popírá druhé.