Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?

LarryLin

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #60 kdy: 09. 06. 2018, 00:07:02 »
Hardware musí patřit nezávislé osobě/firmě.
Základní deska se dá koupit z Alza...
V Praze je snad málo školících středisek a různých zařízení se sestavenými PC?

Hardware musí patřit nezávislé osobě/firmě.

Co si o tom myslíš?
Máš vůbec ty prachy pro mě?
Myslím, že super. Kdy tu smlouvu budeš mít hotovou?
Já pro tebe peníze mám, stejně tak doufám, že i ty pro mě/nás je budeš mít.
Já samozřejmě nepřijdu sám, vezmu si s sebou lidi, kteří mně pomohou luštit tvoje zdrojáky v C.


Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #61 kdy: 09. 06. 2018, 00:09:47 »
AMD má implementaci zcela odlišnou

To je možné, nicméně jsem netvrdil, že to je na AMD stejné.
AMD je i daleko méně postižené Spectre atd. Neznám detaily jejich implementace, nicméně až budu mít prašulky, můžeme to klidně vyzkoušet i na AMD. Kód zveřejním.

Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #62 kdy: 09. 06. 2018, 00:11:46 »
Já samozřejmě nepřijdu sám, vezmu si s sebou lidi, kteří mně pomohou luštit tvoje zdrojáky v C.

Jednoho člověka klidně 8)
Ostatním to můžeš poslat mailíkem.

LarryLin

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #63 kdy: 09. 06. 2018, 00:17:02 »
AMD má implementaci zcela odlišnou

To je možné, nicméně jsem netvrdil, že to je na AMD stejné.
AMD je i daleko méně postižené Spectre atd. Neznám detaily jejich implementace, nicméně až budu mít prašulky, můžeme to klidně vyzkoušet i na AMD. Kód zveřejním.

Před chvilkou jsi mi do komentáře psal "Tvrdím jen to samé co od začátku" a na začátku jsi neříkal, že propad je pouze na Intelu. Takže uvidíme kolik háčků a výjímek bude ve smlouvě.  :)

Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #64 kdy: 09. 06. 2018, 00:18:40 »
na začátku jsi neříkal, že propad je pouze na Intelu

Ne, já neříkal, že to je pouze na Intelu, já jen nevím, jestli to je nebo není i na AMD.


Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #65 kdy: 09. 06. 2018, 00:23:44 »
Takže uvidíme kolik háčků a výjímek bude ve smlouvě.  :)

Já svoje prašulky vždycky dostanu, vždy, hmmm...VŽDY! žádné přátelské smlouvy nedělám, ale hraji fér hru.
Cílem je, aby sis užil školení. Pokud bude výsledek nerozhodně, věnujeme penízky na vzdělávání nepřizpůsobivých dětí.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #66 kdy: 09. 06. 2018, 02:25:40 »
AMD má implementaci zcela odlišnou

To je možné, nicméně jsem netvrdil, že to je na AMD stejné.

Tvrzení bylo, že pouhým zapnutím virtualizace v BIOSu ztrácím pár procent výkonu... Nevidím v tom příspěvku nic o Intelu, nic o konkrétním čipsetu, nic o konkrétní desce, nic o konkrétním OS.
Z logiky věci musíš být tudíž schopen předvést tohle tvrzení na libovolném HW, které virtualizaci umí. Vybrat si specifickou věc, na které někdo něco zmrvil umí každý, dokud to ale není schopen předvést obecně, nemůže do té doby prohlašovat, že to je obecný problém, protože to je pak manipulace a potenciálně nepravdivé tvrzení. To bychom ve vývoji daleko nedošli, kdybychom to dělali tímto způsobem.

AMD je i daleko méně postižené Spectre atd. Neznám detaily jejich implementace, nicméně až budu mít prašulky, můžeme to klidně vyzkoušet i na AMD. Kód zveřejním.

Viz výše... To bys je pak musel vracet s bonusem tvých peněz, když tvrzení bylo takhle obecné a nebude ti to chodit obecně napříč implementacemi, chipsety, OS, deskami...

ale hraji fér hru.

Takže pokud fér, tak předvést, že obecné tvrzení platí obecně a nemanipulovat testy na konkrétní desku, konkrétní chipset, konkrétní implementaci, protože pak to tvrzení není pravdivé samo o sobě, koukat na eskamotérské kousky se chodí jinam a za jiné peníze ;)

Jablkoň

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #67 kdy: 09. 06. 2018, 13:25:38 »
Když AMD tak i ARM! Ať je to univerzální! ARM taky podporuje virtualizaci!

LarryLin

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #68 kdy: 09. 06. 2018, 14:29:07 »
Když AMD tak i ARM! Ať je to univerzální! ARM taky podporuje virtualizaci!
Hele, hele brzdi trošku. Teď jsme na řadě my s x86 architekturou. Milfaus už nám dělá smlouvu. Jestli chceš otestovat ARM nebo PowerPC, tak pěkně do řady. Milfaus ti udělá další smlouvičku. Vy si z toho děláte srandu, ale když se to zvrhne, tak se tu budeme mlátit hlava nehlava, tak jak v nákupáku když je sleva na máslo.

Jablkoň

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #69 kdy: 09. 06. 2018, 15:35:39 »
Aby to bylo platné, musí tam být i ARM! AMD má pá trapných procent trhu.

LarryLin

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #70 kdy: 09. 06. 2018, 16:36:18 »
Aby to bylo platné, musí tam být i ARM! AMD má pá trapných procent trhu.
ARM - jméno architektury
AMD - jméno firmy vyrábějící procesory s x86 architekturou (podobně jako Intel).
Pokud bys ty nebo původní tazatel chtěl info o ARM virtualizaci, tak bude lepší založit nové vlákno, sem to fakt nepatří.

xxxxx

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #71 kdy: 09. 06. 2018, 16:48:07 »
... nebo původní tazatel chtěl info o ARM virtualizaci, tak bude lepší založit nové vlákno, sem to fakt nepatří.
Uff, tedy, potažmo vyhodit OP, pokud to mínil jinak, že do JEHO vlékna to nepatří. Člověče, nepřeháníš to? Ty (vy) jste ti, kteří jsou tu offtopic, pokud už něco.

Nesouhlasím se zpracováním osobních údajů u vynuceného souhlasu v rozsahu v odkazovaném textu u checkboxu, který jde NAD rámec údajů nezbytných pro technické zpracování

LarryLin

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #72 kdy: 09. 06. 2018, 17:00:50 »
... nebo původní tazatel chtěl info o ARM virtualizaci, tak bude lepší založit nové vlákno, sem to fakt nepatří.
Uff, tedy, potažmo vyhodit OP, pokud to mínil jinak, že do JEHO vlékna to nepatří. Člověče, nepřeháníš to? Ty (vy) jste ti, kteří jsou tu offtopic, pokud už něco.
:) s tím původním tazatelem jsem se překlepl. Kdyby chtěl původní tazatel info o ARM, tak už by se dávno ozval. Celou dobu tu diskutujeme o x86. Apropo je divné, že se za celou dobu do diskuze nezapojil. Hmm.

xxxxx

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #73 kdy: 09. 06. 2018, 17:21:08 »
@LarryLin :-) OK np.
Je to škoda, že se OP neukázal. Na druhou stranu se mu ani nedivím. Zpočátku i mne to vlákno zajímalo (docela hodně). Obecný dotaz - obecné odpovědi. Ale pak se to zvrtlo a namísto ukázání, že to může způsobovat problémy (a případně kde) z toho vyplynulo, že oponent chce najít specifický HW, kde se to NEprojeví a tím něco vyhraje. No, to se toho dozvíme. : - /

Z mého pohledu na vlákno mi to připadá ujeté. Já bych chtěl hlavně vidět případy (hw a use case), kdy se to zpomalení projevit _může_ (pokud tedy ano), abych se toho mohl vyvarovat (pokud mám zapnuto). Ostatní je (z pohledu původního dotazu) offtopic spam. Tak se nedivím, že původní tazatel utekl.

Nesouhlasím se zpracováním osobních údajů u vynuceného souhlasu v rozsahu v odkazovaném textu u checkboxu, který jde nad rámec údajů nezbytných pro technické zpracování

LarryLin

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #74 kdy: 09. 06. 2018, 17:54:48 »
Já bych chtěl hlavně vidět případy (hw a use case), kdy se to zpomalení projevit _může_ (pokud tedy ano), abych se toho mohl vyvarovat (pokud mám zapnuto).
Tohle bychom, ale chtěli vědět všichni v této diskusi. V této diskuzi byl pouze jeden člověk Milfaus https://forum.root.cz/index.php?topic=18692.msg268298#msg268298 , který tvrdí, že se zpomalení (v řádech procent) projevit může a jeden člověk Jablkoň https://forum.root.cz/index.php?topic=18692.msg268386#msg268386, který s ním souhlasí. Všichni ostatní psali, že ke zpomalení nedojde nebo je nepatrné (neměřitelné). Bohužel komunikace Milfause je dosti zvláštní a místo toho, aby napsal "Zjistil jsem, že na chipsetu ... s procesorem ... a OS ... se to projevuje, když se spustí test, který simuluje ...", tak místo toho vymyslel tu hru na sázku a na dotaz proč nám to nechce říct odpovídá ve smyslu, že vzdělávat zadarmo nikoho nebude, holt ideální člověk do diskuzního fóra :) . Takže pokud tě ta hra na sázku nebaví, tak řekni Milfausovi, ale myslím, že se nic nového nedozvíš. Tajemství hradu v Karpatech, také neodhalíš jednou návštěvou. :)