Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?

Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #45 kdy: 08. 06. 2018, 22:02:35 »
Tak se očekává ode mě:
  • Zajistit smlouvu, což není zadarmo.
  • Zajistit místo, místa nejsou zadarmo a i kdybych nějaké sehnal, musím to tam připravit.
  • Musím zajistit hardware pro testy.
  • Připravit se, já se musím připravit, blembouni jen přijdou jako do kina.
  • Musím zajistit, aby školení mělo smysl, bude s tím hodně práce.
  • A v neposlední řadě, musím naprogramovat specifické testy pro Linux.
  • Prý vůbec nic, ale vůůůůůbec nic neriskujete, v diskuzích vůbec nic není.

Jinými slovy, je logické, že to je 1:4, já s tím mám drbání, vy jen tak přijdete, čučíte a nakonec zaplatíte :-)
Těch 40 tisíc není ani průměrná čistá ajťácká výjplata.

Vy tvrdíte, že jsem jouda, no tak já sázím Joudovskou výplatu.


Zpracování osobních údajů - nesouhlasím.


ByCzech

  • *****
  • 1 861
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #46 kdy: 08. 06. 2018, 22:52:18 »
Jistě že specifické testy a pod Windows.
...
Dopad pod Linuxem nemám naměřený.
Windows rozhodně ne! Jsme na serveru o Linuxu. No a co, že to pod Linuxem nemáš naměřené? Vždyť si přece skálopevně přesvědčen, že ubýtek bude 1-3% (možná víc).  :)

Jé on myslel Wokna :D. No tak to jsme doma, Wokna nadetekují podporu virtualizace a pustí k tomu nějaké služby, které mají dopad na výkon v OS. Ale to není dopad zapnuté virtualizace, že? ;)

LarryLin

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #47 kdy: 08. 06. 2018, 22:56:29 »
... Jsou to samozřejmě specifické testy, ale já netvrdil, že jsou ovlivněny speciální testy. ... *ovlivňuje
Před 2 dny jsem po tobě chtěl vysvětlení, protože té větě nerozumím.

...Testy pro linux připravím v Cčku, budou velmi specifické...
... Propad výkonu ve specifických testech je vyšší, ale to nejsou reálné testy. Reálně sedí to, co jsem řekl na začátku.
Tomu zase nerozumím. Takže ani po 2 dnech nevím co jsou ty tvoje testy zač. Chápu, že to vymýšlení smlouvy je časově náročné a mnohem důležitější než nějaké nedůležité testy :), ale můžeš se prosím z hluboka nadechnout a v klidu nám říct co ty tvoje super speciální testy dělají + poslat zdrojáky co už máš hotové? Z tvého úvodního příspěvku jsem měl dojem, že jsi inteligentní člověk, ale teď mám neodbytný pocit, že si z nás děláš zadek.

Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #48 kdy: 08. 06. 2018, 22:59:51 »
říct co ty tvoje super speciální testy dělají + poslat zdrojáky co už máš hotové?

Já vám zdrojáky mile rád ukážu!
Moc rád!
Ale až budu mít penízky v ruce, zadarmo nikoho vzdělávat nebudu :-)

LarryLin

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #49 kdy: 08. 06. 2018, 23:04:12 »
ale jejich zdrojáky vám dám k dispozici, aby se dalo ověřit, že to není jen detekce zapnutí virtualizace.
Takže ty zdrojáky nám dáš až na tom školení?  ;D


Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #50 kdy: 08. 06. 2018, 23:05:46 »
Takže ty zdrojáky nám dáš až na tom školení?  ;D

Jo, včetně vysvětlení toho, co se děje, jak to funguje a kde se ten rozdíl bere.

Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #51 kdy: 08. 06. 2018, 23:09:11 »
Mám rád penízky a za dostatečně velkou kupičku prašulí, jsem ochoten někomu i něco vysvětlovat :-)

LarryLin

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #52 kdy: 08. 06. 2018, 23:14:38 »
Takže ty zdrojáky nám dáš až na tom školení?  ;D
Jo, včetně vysvětlení toho, co se děje, jak to funguje a kde se ten rozdíl bere.
Super dneska jsi sdílný takže toho využiji. Níže je moje další otázka stará 2 dny na kterou jsi mi neodpověděl. Můžeš odpovědět teď?
... napíšeš ten specifický test, který bude uměle provádět zátěž, která se reálnému využití PC neblíží ani vzdáleně?

Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #53 kdy: 08. 06. 2018, 23:22:50 »

... napíšeš ten specifický test, který bude uměle provádět zátěž, která se reálnému využití PC neblíží ani vzdáleně?

Jsou typy zátěže, kde se ten propad výkonu projevuje i při určitém běžném využití.
Dopad oprav Spectre je taky 3 až 30% procent a to jak kdy.
Jak jsem zmínil, při hledání prvočísel se žádného propadu výkonu nedočkáte.



LarryLin

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #54 kdy: 08. 06. 2018, 23:30:54 »

... napíšeš ten specifický test, který bude uměle provádět zátěž, která se reálnému využití PC neblíží ani vzdáleně?
... se ten propad výkonu projevuje i při určitém běžném využití.
OK, připrav smlouvu. Tu větičku tam chci mít. Hardware musí patřit nezávislé osobě/firmě. Smlouvu přilož přímo do tohoto vlákna.

Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #55 kdy: 08. 06. 2018, 23:32:18 »

Tvrdím jen to samé co od začátku:
Primární důvod byl koncept Blue Pill, ten výkon je jen taková drobnost, kterou často ani nemá smysl řešit, protože pár procent výkonu sem nebo tam, to je fuk. Ale když člověk virtualizaci nepoužívá, je zbytečné přijít i o pár procent výkonu.

Taky jsem jasně řekl:
Pokud pustíš nějakou smyčku počítající prvočísla, tak nejspíš nenaměříš ani prd.

No a testy jsou specifické, to ano, ale jsou i celkem reálné typy zátěže, kde se to projevuje.
A jestli jsem neodpovídal, tak protože jsem si to chtěl vyzkoušet pod Linuxem.


Nesouhlasím se zpracováním osobních údajů.

Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #56 kdy: 08. 06. 2018, 23:49:21 »
Hardware musí patřit nezávislé osobě/firmě.

Základní deska se dá koupit z Alza, vyberu vhodný typ, ty jí zaplatíš a tobě také zůstane, aby sis to mohl kdykoliv doma ověřit :-)
To bude řekněme rozhodný referenční kus, na kterém se provedou testy.
Přinesu i další kusy HW, abych mohl situaci ilustrovat, jak se to vyvíjelo, kdy jsem si toho poprvé všiml.
HW od AMD nemusí být stejně postižený, netuším, jak to mají implementované, mělo by to být stejné, ale nevím to.

Uvědom si ale, že ty peníze dostanu, bezesrandy, už jsem do toho začal investovat čas, takže ty peníze CHCI A DOSTANU. Podmínky se nastaví tak, abys neměl pochybnosti, školení se ti doufám bude líbit, ale pěkně si ho zaplatíš :-)
Peníze se položí na hromádku na začátku školení a nezávislá osoba posoudí, jestli to je pravda.
Jestli existuje typ reálné zátěže, kde se zmíněný propad projeví.

Průběh chci následující, přijdeš připravený položit peníze na dřevo, užít si školení a odejít o tuto menší přátelskou sumičku lehčí. Když jde o peníze, nejsem právě nejpřátelštější osoba, jinak jsem zlatíčko.

Rámec testů:
V mnou napsaném kódu nesmí být žádná detekce toho, jestli je virtualizace zapnutá a propad musí být změřitelný i v určitém skutečném testu, který simuluje určitou specifickou činnost.

Co si o tom myslíš?
Máš vůbec ty prachy pro mě?

ByCzech

  • *****
  • 1 861
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #57 kdy: 08. 06. 2018, 23:52:09 »
Kolik lidí do toho tedy jde?
Dva? Tři?
Každý z vás dává 40 litrů proti mým deseti.

Milej zlatej, když seš si tak super jistý v kramflecích, tak to má být přesně opačně... Ty dáš každému zúčastněnému 40 proti 10 od každého zúčastněného...

Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #58 kdy: 08. 06. 2018, 23:56:57 »
Milej zlatej, když seš si tak super jistý v kramflecích, tak to má být přesně opačně... Ty dáš každému zúčastněnému 40 proti 10 od každého zúčastněného...

Já mám dělat všechnu práci no a oni tvrdí, že tam žádný propad není  8)

ByCzech

  • *****
  • 1 861
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #59 kdy: 08. 06. 2018, 23:59:55 »
Hardware musí patřit nezávislé osobě/firmě.

Základní deska se dá koupit z Alza, vyberu vhodný typ, ty jí zaplatíš a tobě také zůstane, aby sis to mohl kdykoliv doma ověřit :-)
To bude řekněme rozhodný referenční kus, na kterém se provedou testy.
Přinesu i další kusy HW, abych mohl situaci ilustrovat, jak se to vyvíjelo, kdy jsem si toho poprvé všiml.
HW od AMD nemusí být stejně postižený, netuším, jak to mají implementované, mělo by to být stejné, ale nevím to.

A s tím rád pomůžu. AMD má implementaci zcela odlišnou, dá se dost pochybovat, že to budeš schopen reprodukovat obecně napříč platformami...
« Poslední změna: 09. 06. 2018, 00:04:57 od ByCzech »