Studovat IT ?

Jenda

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #60 kdy: 04. 05. 2018, 14:43:30 »
Mozes mi povedat, co tak pobavilo?
Chodil jsem na gympl, kde tyto předměty rozhodně dobré nebyly. Pravděpodobně (i) kvůli neschopnosti rozdělit studenty do skupin podle výkonnosti, takže se všechno přizpůsobovalo nejpomalejšímu.

Jinak, doporučuji podívat se na výsledky matematických olympiád. V kterém roce se průmyslovák naposledy dostal do celostátního kola? (Ve skutečnosti jsem na žádného nenarazil ani při zběžném proklikávání krajských kol.) A co fyzikální olympiáda? Všechno to tam ovládaj víceletí gympláci.
Co mi pamet saha do devadesatek, tak to same korespondencni seminare...
Tahle metrika je zavádějící. Například já jsem chodil do shit školy a jsem v krajském kole druhý. Dva kamarádi co chodí do shit škol vyhrávají různé soutěže. Přispění školy 0, celé je to o tom, že se tomu věnují bokem.


Re:Studovat IT ?
« Odpověď #61 kdy: 04. 05. 2018, 15:19:28 »
Mozes mi povedat, co tak pobavilo?
Chodil jsem na gympl, kde tyto předměty rozhodně dobré nebyly. Pravděpodobně (i) kvůli neschopnosti rozdělit studenty do skupin podle výkonnosti, takže se všechno přizpůsobovalo nejpomalejšímu.

A kedy si chodil na gympel? A ako v takejto konverzacii asi mozme vypustit extremy, tj. shit gymnazia a tych par uplne najlepsich.. Na mnohych by mali byt aj specializovane triedy, popripade cele gymnazium moze byt specializovane, tj. ked si neni humanitny typ, mas moznost ist do matematickej triedy/na matematicke gymnazium a tam by nemali byt tupi spoluziaci, co ta zdrzuju.. Jazykovo by si mal byt na tom vyrazne lepsie, ako absolventi inych skol, ak nebereme do uvahy bilingualne skoly.. Z fyziky tiez. A tupy spoluziak by sa tam teda ako vyskytovat nemal vobec no, malo by sa to zacat regulovat..

Pepa

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #62 kdy: 04. 05. 2018, 15:31:32 »
Jinak, doporučuji podívat se na výsledky matematických olympiád. V kterém roce se průmyslovák naposledy dostal do celostátního kola? (Ve skutečnosti jsem na žádného nenarazil ani při zběžném proklikávání krajských kol.) A co fyzikální olympiáda? Všechno to tam ovládaj víceletí gympláci.
Co mi pamet saha do devadesatek, tak to same korespondencni seminare...
Tahle metrika je zavádějící. Například já jsem chodil do shit školy a jsem v krajském kole druhý. Dva kamarádi co chodí do shit škol vyhrávají různé soutěže. Přispění školy 0, celé je to o tom, že se tomu věnují bokem.

Jasně. Stejnětak se nabízí říct, že běžnýho průmkaře Olympiády prostě nebaví.
Ale i tak se těžko dá vysvětlit, že lidí z průmek je tam víceméně _naprostá_ nula.

Jenda

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #63 kdy: 04. 05. 2018, 19:36:37 »
A kedy si chodil na gympel?

2009-2013

A ako v takejto konverzacii asi mozme vypustit extremy, tj. shit gymnazia a tych par uplne najlepsich..

A co potom úplně ignorovat parametr co je to papírově za školu, když to vypadá, že nelze říct "každý gympl" > "libovolná průmka" ani naopak?

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #64 kdy: 04. 05. 2018, 19:41:20 »
A kedy si chodil na gympel?

2009-2013

A ako v takejto konverzacii asi mozme vypustit extremy, tj. shit gymnazia a tych par uplne najlepsich..

A co potom úplně ignorovat parametr co je to papírově za školu, když to vypadá, že nelze říct "každý gympl" > "libovolná průmka" ani naopak?

Protože i tak mohou mít dvě gaussovky vrcholy dost daleko od sebe a většina plochy jedné může být vpravo od plochy druhé?


Re:Studovat IT ?
« Odpověď #65 kdy: 04. 05. 2018, 19:49:25 »


Protože i tak mohou mít dvě gaussovky vrcholy dost daleko od sebe a většina plochy jedné může být vpravo od plochy druhé?

+1

Tak tak. Ja neviem kamo, tak si Skus pozriet percentyl maturit alebo naku dalsiu statistiku, ja som to teda nehladal, ale tipujem, ze sa to tam odzrkadli. Ak clovek planuje ist na vysku, tak na vacsinu oborov je gympel najlepsia volba, teda imho.

profesor na učilišti

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #66 kdy: 04. 05. 2018, 21:04:48 »
Ja to vidim radsi na hereckou karieru: https://vimeo.com/129424289

tt

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #67 kdy: 04. 05. 2018, 21:19:07 »
A kedy si chodil na gympel?

2009-2013

A ako v takejto konverzacii asi mozme vypustit extremy, tj. shit gymnazia a tych par uplne najlepsich..

A co potom úplně ignorovat parametr co je to papírově za školu, když to vypadá, že nelze říct "každý gympl" > "libovolná průmka" ani naopak?

pokud chces it)) kasli na skolu)) udelej si prumyslovku a zacni od nuly))
ja jsem skoncil 2012-2013 a ted jiz mam 5 let skusenosti)) a jo jsem v dobre placenem korporatu))
ne kazdej musi byt programator a spol)) sysadmin a aplikacni podporu treba taky))

lojzak

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #68 kdy: 04. 05. 2018, 22:02:52 »
... Skus pozriet percentyl ...

A ty si zase zkus "pozriet" pravidla pravopisu a zjistit, jak se píše percentYl;D

Pepa

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #69 kdy: 04. 05. 2018, 22:23:09 »
... Skus pozriet percentyl ...

A ty si zase zkus "pozriet" pravidla pravopisu a zjistit, jak se píše percentYl;D

Proč vynucovat psaní "měkkého i" někde, kde nenese žádný význam, a kde je naopak neintuitivní? (Nebo to vyslovujete percenťil?)

lojzak

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #70 kdy: 04. 05. 2018, 22:52:36 »
Jo, jo, taky mě strašně obtěžuje psaní měkkého "i", kde je to neintuitYvní. Především mě to irYtuje ve slovech jako chYrurg, hYstorYe, kYlogram, prYnc a prYncezna, paprYka, kYno, dYktát, statYstYka, matematYka, harmoNyka, kronYka a tak dále.

Ale do té doby, než si kolektYvně schválíme změnu pravopisu, je vhodné, stávající pravidla dodržovat. Zvlášť pokud tvrdím, že gymnázia jsou o tolik lepší než průmyslovky a pokud nechci vypadat jako prYmitYv.

Pepa

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #71 kdy: 04. 05. 2018, 23:17:49 »
Jo, jo, taky mě strašně obtěžuje psaní měkkého "i", kde je to neintuitYvní. Především mě to irYtuje ve slovech jako chYrurg, hYstorYe, kYlogram, prYnc a prYncezna, paprYka, kYno, dYktát, statYstYka, matematYka, harmoNyka, kronYka a tak dále.

Ale do té doby, než si kolektYvně schválíme změnu pravopisu, je vhodné, stávající pravidla dodržovat. Zvlášť pokud tvrdím, že gymnázia jsou o tolik lepší než průmyslovky a pokud nechci vypadat jako prYmitYv.

Si ten příspěvek přečti ještě jednou. Píši tam "proč vynucovat psaní měkkého i". Nepíšu tam "vynucujme psaní tvrdého y".
Jinak to historicky a lingvisticky dává zhruba stejný smysl, jako když se řeklo, že diskuse se může psát se z, takže precedens už máme.

Pepa

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #72 kdy: 04. 05. 2018, 23:21:14 »
Jo, jo, taky mě strašně obtěžuje psaní měkkého "i", kde je to neintuitYvní. Především mě to irYtuje ve slovech jako chYrurg, hYstorYe, kYlogram, prYnc a prYncezna, paprYka, kYno, dYktát, statYstYka, matematYka, harmoNyka, kronYka a tak dále.

Ale do té doby, než si kolektYvně schválíme změnu pravopisu, je vhodné, stávající pravidla dodržovat. Zvlášť pokud tvrdím, že gymnázia jsou o tolik lepší než průmyslovky a pokud nechci vypadat jako prYmitYv.

Si ten příspěvek přečti ještě jednou. Píši tam "proč vynucovat psaní měkkého i". Nepíšu tam "vynucujme psaní tvrdého y".
Jinak to historicky a lingvisticky dává zhruba stejný smysl, jako když se řeklo, že diskuse se může psát se z, takže precedens už máme.
Co se týká druhé části příspěvku.... Mám to chápat tak, že UJČ má pravomoc předepisovat jak se tady má mluvit a psát? Je tak vnímán. Ale měl by ji mít? To psané podobě jazyka naprosto upírá možnost přirozeně se vyvíjet. (Jak to dopadá je vidět třeba na angličtině nebo francouzštině, kde písmenka mají jen málo co společného s tím, jak se to nakonec vyslovuje)

lojzak

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #73 kdy: 04. 05. 2018, 23:39:05 »
Nemíním tu řešit jaké pravomoc má ÚJČ a jaké by měl mít. Pro slovo "diskuse" se pravidla změnila, ale těžko si představit, že by se percentil, kilogram, chirurg, atd. někdy psala s tvrdým "Y".

Pointa je ale úplně jiná. Člověk, který tu verbálně onanuje nad kvalitou vzdělání na gymplech a tvrdí, jak jsou průmky ohledně výuky horší, udělá takovou stupidní chybu. Vypadá to dost směšně.

Neříkám, že píšu naprosto bez chyb, sám občas zápasím s interpunkcí nebo udělám překlep a proto takové chyby ostatním nevyčítám. Dnes jsem poprvé viděl, jak někdo napsal percentil s tvrdým "Y".

lojzak

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #74 kdy: 04. 05. 2018, 23:41:35 »
A vida! Hned v prvním souvětím mám překlep a chybí mi tam čárka. :-D