Studovat IT ?

Digi

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #30 kdy: 03. 05. 2018, 13:26:36 »
to nie je ironie  ;D

Ale vždyť kdejaký politik by vám řekl, že gymply (hlavně ty víceleté) je třeba omezit a zrušit... (Asi aby se uvolnilo místo pro soukromé školství...) Krom toho na Ihned píšou, že posílat schopnější lidi na kvalitnější školy je přece blbost, a zhoršuje výsledky vzdělávacího systému*, a že ideálně pro všechny je třeba zavést systém výuky, který byl původně vyvinut pro výuku postižených*. Na Ihned taky píšou, že chybí manuální dělníci s výučním listem, a že na gymply přece chodí jen děti buržoustů**..... (Jako kdyby to byl problém těch, kteří tam svoje děti pošlou, a ne těch, kteří tam svoje děti nepošlou, ač by na to ty děti měly)

Zkrátka a dobře, proti gymplům tady běží stabilní propaganda, na kterou je potřeba neskočit, protože fakta mluví jasně....



* https://zpravy.idnes.cz/finsko-skolstvi-reditel-saloranta-sappo-ff8-/domaci.aspx?c=A180416_100400_domaci_nub
** https://domaci.ihned.cz/c1-66126050-na-viceleta-gymnazia-chodi-spise-deti-ambicioznich-rodicu-nikoliv-ti-nejtalentovanejsi-rika-lektor-a-rekordman-v-poctu-vs-titulu

V současné době je náš vzdělávací systém pod palbou samozvaných odborníků nebo idiotů z neziskovek jako třeba EDUin, placených většinou z OpenSocietyFund...
Není dokonalý, ale určitě je lepší než cokoliv co tito propagují a výsledky už jsou vidět teď. Prostě cílená debilizace, což se hodí vždy, a současně příprava na soukromé školství.


Digi

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #31 kdy: 03. 05. 2018, 13:31:05 »
A to, že dělají na jakože seriózním deníku ihned vážný rozhovor s takovým idiotem jako je Brůna nad tématem vzdělávání je opravdu na pováženou. Fakt mám obavy kam směřujeme.

Youda

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #32 kdy: 03. 05. 2018, 15:20:43 »
Dneska rozhodne gympl, anglictinu a nemcinu.

Sam jsem sel na FEL z prumyslovky, ale podle.ucitelu jsme byli posledni rocnik, co za neco stal. Uroven prumek sla desive dolu.
Dnes jdou chytre decka na osmilety gympl, normalni decka, co v minulosti chodily na prumky jdou na obyc gympl, dnesni prumka.odpovida ucnaku s maturitou.

Robokot

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #33 kdy: 03. 05. 2018, 15:37:00 »
to nie je ironie  ;D
Ale vždyť kdejaký politik by vám řekl, že gymply (hlavně ty víceleté) je třeba omezit a zrušit... (Asi aby se uvolnilo místo pro soukromé školství...) Krom toho na Ihned píšou, že posílat schopnější lidi na kvalitnější školy je přece blbost, a zhoršuje výsledky vzdělávacího systému*, a že ideálně pro všechny je třeba zavést systém výuky, který byl původně vyvinut pro výuku postižených*. Na Ihned taky píšou, že chybí manuální dělníci s výučním listem, a že na gymply přece chodí jen děti buržoustů**..... (Jako kdyby to byl problém těch, kteří tam svoje děti pošlou, a ne těch, kteří tam svoje děti nepošlou, ač by na to ty děti měly)

Zkrátka a dobře, proti gymplům tady běží stabilní propaganda, na kterou je potřeba neskočit, protože fakta mluví jasně....



* https://zpravy.idnes.cz/finsko-skolstvi-reditel-saloranta-sappo-ff8-/domaci.aspx?c=A180416_100400_domaci_nub
** https://domaci.ihned.cz/c1-66126050-na-viceleta-gymnazia-chodi-spise-deti-ambicioznich-rodicu-nikoliv-ti-nejtalentovanejsi-rika-lektor-a-rekordman-v-poctu-vs-titulu

V současné době je náš vzdělávací systém pod palbou samozvaných odborníků nebo idiotů z neziskovek jako třeba EDUin, placených většinou z OpenSocietyFund
No a? Open society je snad něco špatného?

Robokot

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #34 kdy: 03. 05. 2018, 15:43:01 »
"nikdo po vás nechce, abyste uměli integrovat ze střední, dokonce se mi lépe pracuje s těmi, kteří jsou v tomto ohledu nepopsaná tabule, než s těmi, u kterých musím napravovat škody napáchané střední školou, protože tohle je prostě vysokoškolská látka a na střední vám v tom udělají leda tak guláš".
Hm, u nás na gymplu se integrovalo, ale stejně jako pak na VŠ (MFF), žádný guláš se nekonal. Ale měli jsme na gymplu na matiku skvělou učitelku.


TVL

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #35 kdy: 03. 05. 2018, 17:20:06 »
Dneska rozhodne gympl, anglictinu a nemcinu.

Sam jsem sel na FEL z prumyslovky, ale podle.ucitelu jsme byli posledni rocnik, co za neco stal. Uroven prumek sla desive dolu.
Dnes jdou chytre decka na osmilety gympl, normalni decka, co v minulosti chodily na prumky jdou na obyc gympl, dnesni prumka.odpovida ucnaku s maturitou.

To je zajímavá poznámka - je jasné, že dneska chodí na gymnázia větší část populace, než když jsem chodil na gympl já (a totéž by mohli z říct kterékoliv předchozí generace v mé rodině). Gymnázium už zdaleka není elitní střední škola, stává se mainstreamem - a je potřeba řešit, které je dobré a které ne (což může být blbé v místě, kde je jedno "spádové" gymnázium).
Už v době mých studií (jsem čtyřicátník) bylo na FELu vidět, že některé průmyslovky jsou fakt dobré a některé zoufalé. Je pravděpodobné, že těch kvalitních bude dneska méně a bude potřeba hledat pečlivěji.

Kiwi

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #36 kdy: 03. 05. 2018, 17:39:20 »
"nikdo po vás nechce, abyste uměli integrovat ze střední, dokonce se mi lépe pracuje s těmi, kteří jsou v tomto ohledu nepopsaná tabule, než s těmi, u kterých musím napravovat škody napáchané střední školou, protože tohle je prostě vysokoškolská látka a na střední vám v tom udělají leda tak guláš".
Hm, u nás na gymplu se integrovalo, ale stejně jako pak na VŠ (MFF), žádný guláš se nekonal. Ale měli jsme na gymplu na matiku skvělou učitelku.
Jde o to, že prostor, který je tomu věnovaný na střední, umožňuje leda tak naznačit, ale rozhodně ne pořádně a náležitě přesně vysvětlit, což je pro výuku exaktní abstraktní vědy, jakou je matematika, velmi nebezpečný stav.
Příkladem budiž "vysvětlení" obsahu kruhu pomocí jeho rozřezání na tenoučké výseče a jejich poskládání cik-cak za sebou za vzniku "skoro-obdélníku" o stranách r a πr. Ono je to názorné a na první pohled jasné, jenže to pak neopravňuje k použítí symbolu rovnítka, protože se to evidentně nemůže rovnat. A jakmile se začne argumentovat v této fázi nekonečny, plave to celé na vodě a vychází to jen náhodou, protože v jiných případech stejný postup naprosto selže, jelikož ta "intuitivní" představa je ve skutečnosti zrádná a je třeba s tím zacházet jinak.
Pokud se na střední vysvětlují integrály, bude to zákonitě celé postaveno na takovýchto podobných intuitivních zjednodušení, u nichž se musí věřit, že to náhodou vyjde, což je obzvláště pro další studium velmi nebezpečné a nežádoucí. Spousta tvrzení a důkazů pak studentům připadá jaksi zbytečná, protože rozpitvávají zdánlivě jasné věci.
Prostě ty středoškolské přístupy k vysvětlení základů matematické analýzy bych raději odmítl, protože ve své podstatě jde o chybný postup náhodou vedoucí ke správnému výsledku, což je v matematice zásadně nepřijatelné.

Jnatart

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #37 kdy: 03. 05. 2018, 17:51:34 »
V západní Evropě se nejvíc platí právě za Embed a v bankovnictví. Embed hlavně v průmyslové automatizaci a v autech. Pro obojí je vhodná znalost němčiny a to i na pozicích v ČR. Popravdě ta němčina je asi důležitější než výběr školy.

Nesouhlasím, pracoval jsem na pozici embedded vývojáře v automotive pro německou firmu tady v ČR. Platově to bylo špatný a němčinu jsem nepotřeboval vůbec. Stačí angličtina - stejně ten tým už rozprostřený po celém světě.

Tomas E

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #38 kdy: 03. 05. 2018, 18:05:24 »
Jazyk je dulezity. Primo na IT je Anglictina podminkou to je bez debat, ale pak je dobre umet mluvit tak jako mluvi vedeni firmy kde pracujes. Pomuze to v kariernim rustu.

AppleCider

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #39 kdy: 03. 05. 2018, 18:19:32 »
"nikdo po vás nechce, abyste uměli integrovat ze střední, dokonce se mi lépe pracuje s těmi, kteří jsou v tomto ohledu nepopsaná tabule, než s těmi, u kterých musím napravovat škody napáchané střední školou, protože tohle je prostě vysokoškolská látka a na střední vám v tom udělají leda tak guláš".
Hm, u nás na gymplu se integrovalo, ale stejně jako pak na VŠ (MFF), žádný guláš se nekonal. Ale měli jsme na gymplu na matiku skvělou učitelku.
Pokud se na střední vysvětlují integrály, bude to zákonitě celé postaveno na takovýchto podobných intuitivních zjednodušení, u nichž se musí věřit, že to náhodou vyjde
Už si sice nepamatuju přesně, co všechno nám na SŠ říkali o derivacích a integrálech, ale nic zavádějícího v tom nebylo. Naučili jsme se používat základní vzorečky, většinu pochopitelně bez důkazů, ale v podstatě to byla podmnožina látky z prváku na VŠ. Zavádějící by bylo, kdyby nám předváděli zjednodušené pseudodůkazy, ale naštěstí jsme převážně počítali příklady a poznali praktickou aplikaci. Jestli někde na jiných SŠ vymýšlejí blbosti, tak je to problém konkrétní školy.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studovat IT ?
« Odpověď #40 kdy: 03. 05. 2018, 18:44:45 »
pro německou firmu tady v ČR. Platově to bylo špatný
Právě proto je třeba umět německy a dělat přímo tam za tři až čtyři tisíce euro. Není to tak daleko.

kolega

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #41 kdy: 03. 05. 2018, 19:24:47 »
Ahoj,

hlavně se mrkni co mají v ŠVP. Zamysli se, čemu se chceš věnovat. zkus si něco pogooglit, ať máš představu :-)

Jnatart

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #42 kdy: 03. 05. 2018, 20:41:37 »
pro německou firmu tady v ČR. Platově to bylo špatný
Právě proto je třeba umět německy a dělat přímo tam za tři až čtyři tisíce euro. Není to tak daleko.
Počkej, to ti přijde jako slušný plat kvůli kterému bych se měl stěhovat do Německa? To je plat na který lze, pokud má člověk aspoň trochu zkušeností, dosáhnout i v Praze. Navíc v Praze budou nižší životní náklady.

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #43 kdy: 03. 05. 2018, 21:30:59 »
Inak nejsom si isty, ci ta SS nako zasadne pripravy na karieru v IT.. skor to je o tom, kolko volneho casu si ochotny tomu venovat. Mozes, ak si vyberies dobru strednu dostat zaklady sieti alebo elektrotechniky, to je fajn a urcite plus, ale ak mas ambiciu ist na dobru vysku, skor uvazuj nad tym gymplom. Ovela lepsia Matika, anglictina a tak trochu paradoxne aj fyzika. Co sa tyka programovania, to, co Doslo z priemyslovky a neprogramovali nieco navyse oproti skole bolo rovnako spatne, ako z gympla a ak si porovnal niekoho, kto makal po veceroch, nebol lepsi, ako ekvivalnet z gymnazia a mam dojem, ze lepsie sa budu dohanat gymplakovi technicke predmety, ako taka Matika.. aspon moj nazor..

v

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #44 kdy: 03. 05. 2018, 21:39:25 »
mohl by mi prosím někdo přiblížit jak vypadá matika na gymnáziu? mě zajímala víc elektronika než ruchovci, tak jsem šel na průmyslovku