Loajalita - nedává mi smysl

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #60 kdy: 06. 02. 2018, 07:41:55 »
Kdyz jsem byl na OSVC tak jsem mel dlouhodobe 2-3 zakazniky, z toho jeden "hlavni" mi bral cca 1/2 uvazku. Mezi to obcas nejaky drobny random zakazky. Nikde jsem vsak nemel nic napevno, smlouvy maximalne pri prvnich "otukavackach" pro vetsi klienty(tam vsak primarne NDA), ale ti pak chteli moc kapacit(tedy v podstate ve vysledku švarcáka). Nikdy jsem nemel u nikoho paušál, cena vždy fix na projekt, pripadne v supportu hodinovka.

Ale to proc jsem byl na zivnost nebylo "nizsi dane", ten duvod byla svoboda organizace. Mrkni na portal navolnenoze.cz tam najdes spoustu typickych "freelanceru".
Na tohle fakt nemusim napinat svaly. Je pravda, ze asi bude jina situace u webu kde z podstaty lze najit vyrazne mensi zakazky nez jinde takze je tam velmi dobra moznost vstupu na ten trh i s mensima znalostma.
« Poslední změna: 06. 02. 2018, 07:46:22 od to_je_jedno »
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #61 kdy: 14. 02. 2018, 08:08:00 »
Přiznám se, že jsem nikdy nebyl k zaměstnavatelům moc loajální, a v poslední době jsem o tom začal více uvažovat (asi stárnu). Teď jsem u zaměstnavatele 2 roky, a došel jsem k následujícímu. Zvýšit plat je prostě problém, táhne se to, milión keců, kdybych dal výpověď a našel si jiné zaměstnání, mám to hned a bez keců.

Technologicky stagnuji, jasně, něco jsem se naučil, ale veskrze se moc nepohybuji a z praktického hlediska můj lidský kapitál klesá.

Kdysi se mi kamarádi za to, jak měním práce smáli, ale veskrze teď po letech vidím, jak jsem na tom finančně já, a jak oni (beru 2x tolik), nevím dává vám smysl setrvávat u jednoho zaměstnavatele?

Nedava, me nedava smysl setrvavat v praci celkove :-))). Me nedava smysl pracovat na snu nekoho jinyho, pokud se s tim snem neztotoznuju.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #62 kdy: 14. 02. 2018, 08:30:09 »
mě se v současné práci zatím loajalita vyplatila
ale obecně ať už je to jakákoliv práce si poslední dobou říkám, zda to má smysl, že toto není život, který by mě skutečně naplňoval
kdybych neměl dítě(9let), tak vemu šikmoočku a odjedu do jihovýchodní asie na dědinu a budu zevlovat tam, už i root.cz se začíná stranit a věřit patentům na pravdu, začíná to ztrácet smysl
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

adsfasdfasdfasdf

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #63 kdy: 14. 02. 2018, 08:47:12 »
mě se v současné práci zatím loajalita vyplatila
ale obecně ať už je to jakákoliv práce si poslední dobou říkám, zda to má smysl, že toto není život, který by mě skutečně naplňoval
kdybych neměl dítě(9let), tak vemu šikmoočku a odjedu do jihovýchodní asie na dědinu a budu zevlovat tam, už i root.cz se začíná stranit a věřit patentům na pravdu, začíná to ztrácet smysl

ale zivot zemedelce nekde v asii v zadeli by te taky omrzel.
takze spis to vidim tak, ze mas vymyslet neco smysluplneho a spolu s ditetem se tomu venovat.
sport, cetba, hry, turistika, ma smysl investice do deti.
bez deti uz bych si hodil masli.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #64 kdy: 14. 02. 2018, 08:59:02 »
ale zivot zemedelce nekde v asii v zadeli by te taky omrzel.
takze spis to vidim tak, ze mas vymyslet neco smysluplneho a spolu s ditetem se tomu venovat.
sport, cetba, hry, turistika, ma smysl investice do deti.
bez deti uz bych si hodil masli.
s dcerkou sportuji pravidelne (gym, brusleni,kolo,rybarina), ale me osobne je ta vesnicka zemedelstina v Thajsku prijemnejsi, vice nez mene tam clovek dela na sebe/pro sebe a delas jen to co potrebujes, aspon tak to ma rodina me sikmoocky
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.