Loajalita - nedává mi smysl

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #30 kdy: 04. 02. 2018, 22:08:10 »
ja jsem pro loajalitu ke kolegum pripadne i firme, a nejakou dobu by clovek mel ve firme vydrzet, aby vydelal na to co se ve firme naucil.
zatim jsem menil praci cca po 5 letech, je to malo, nebo akorat, nebo malo?
pul roku i 2 roky jsou podle me malo.

Kéž bych mohl o svém zaměstnavateli říci, že mi předal nějaké know-how nebo něco naučil. Zatím jsem know-how do firmy vložil jenom já, všechno co jsem se tam naučil bylo postupným zaváděním technologií z mé strany, nic mi předáno nebylo. Takže v tomhle ohledu se necejtím jakkoliv dlužný.


pepa z depa

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #31 kdy: 04. 02. 2018, 22:11:15 »
Uprimne borci, pokud potrebuje programator "domain knowledge" a za pul roku me odejde, tak by do rozsireni jeho znalosti investoval jen debil. Samozrejme nikomu neberu, ze jde jen za nejvysim ohodnocenim, to uz je kazdyho vec, ale aby se pak treba po 30-35 nedivil, ze o nej neni nikde zajem.
Jen ze za pul roku se muze stat cokoliv a i loajalni zamestnanec muze odejit. Na druhou stranu, kdyz bude zamestnanec preletavy tak ti tezko pri pohovoru prizna ze uz ted uvazuje o odchodu. Kdybyb to priznal tak by byl uplny deb.l.

Tak ze z toho vede jen jedna cesta a to dobre zamestnance vybrat a pak je dostatecne a fair motivovat.
Jasny, to ale bylo mysleny na CV, kde vidim, ze clovek ma periodu max 1 rok a otevrene mi rekl, ze chce o 10k vic, nez ma ted. Takovej clovej proste musi jit jinam (ani ho nezajimalo, co presne, ze bude delat, zacal timto = cau).

<sdfasdfa

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #32 kdy: 04. 02. 2018, 22:12:15 »
ja jsem pro loajalitu ke kolegum pripadne i firme, a nejakou dobu by clovek mel ve firme vydrzet, aby vydelal na to co se ve firme naucil.
zatim jsem menil praci cca po 5 letech, je to malo, nebo akorat, nebo malo?
pul roku i 2 roky jsou podle me malo.

Kéž bych mohl o svém zaměstnavateli říci, že mi předal nějaké know-how nebo něco naučil. Zatím jsem know-how do firmy vložil jenom já, všechno co jsem se tam naučil bylo postupným zaváděním technologií z mé strany, nic mi předáno nebylo. Takže v tomhle ohledu se necejtím jakkoliv dlužný.

ok, a jakou dobu povazujes za minimalni pro vydrzeni ve firme, ktera neni uplna zumpa?

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #33 kdy: 05. 02. 2018, 00:03:45 »
ja jsem pro loajalitu ke kolegum pripadne i firme, a nejakou dobu by clovek mel ve firme vydrzet, aby vydelal na to co se ve firme naucil.
zatim jsem menil praci cca po 5 letech, je to malo, nebo akorat, nebo malo?
pul roku i 2 roky jsou podle me malo.

Kéž bych mohl o svém zaměstnavateli říci, že mi předal nějaké know-how nebo něco naučil. Zatím jsem know-how do firmy vložil jenom já, všechno co jsem se tam naučil bylo postupným zaváděním technologií z mé strany, nic mi předáno nebylo. Takže v tomhle ohledu se necejtím jakkoliv dlužný.

ok, a jakou dobu povazujes za minimalni pro vydrzeni ve firme, ktera neni uplna zumpa?

Každá firma má něco, otázka je, jak se ten vztah vyvíjí. Já osobně se snažím vydržet 2 roky, pak to přehodnocuji, tj. buďto se tam za 2 roky někam posunu, ať platově či jinak, nebo mi to přijde ztráta času, ale každý to může mít jinak. Po 2 letech mi přijde, že člověk už má tu firmu v malíčku, a když v ní neroste a to třeba ani platově, je někde asi problém...

Skid

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #34 kdy: 05. 02. 2018, 06:41:35 »
Každá firma má něco, otázka je, jak se ten vztah vyvíjí. Já osobně se snažím vydržet 2 roky, pak to přehodnocuji, tj. buďto se tam za 2 roky někam posunu, ať platově či jinak, nebo mi to přijde ztráta času, ale každý to může mít jinak. Po 2 letech mi přijde, že člověk už má tu firmu v malíčku, a když v ní neroste a to třeba ani platově, je někde asi problém...

Prijde mi to jako rozumny postup. Dat tomu nejakou delsi casovou periodu, kouknout a zhodnotit jak to probihalo, a tipnout, co co se da cekat. Mam to u sebe jako protazene pres kopirak, az si rikam, jestli jsi nedelal ve stejnych firmach  ;D ;D ;D

Realita dneska je, ze az na vyjimky se na zamestnance sere, a to jak ve velkych, tak malych firmach. S tim nelze ale nic delat. Dneska dela sefa kde co, a podle toho to taky vypada. Chce to jen mit stesti, a az narazis na dobry flek, tak si ho drzet jak kliste. Mne se to povedlo asi na rok, ale pak nam zarotovali sefa, a slo to do hajzlu. Od te doby jsem mel na praci pech, a tocim to cca taky po roce az dvou.

Takze nezoufej, neplaves v tom sam  ;D ;D ;D
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
G! d- a s: C++ BAHSL++ P+ L++
E--- W+ N-- K- w-- O- M- V- PE Y
PGP- t--- !tv b+ DI- D+ e++ h--
------END GEEK CODE BLOCK-----


jpu

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #35 kdy: 05. 02. 2018, 07:23:27 »
Loajalita? Co to je? V dnesnom tvrdom svete si nemyslim, ze cosi take plati. Ked dojde na lamanie chleba a firma bude mat tazkosti, tak vedenie nebude mat problem vas prepustit. A v korporatoch sa na loajalitu nehra. Z pohladu zamestnanca je loajalita mozno to, ze v pripade horiacich terminov potiahne o nieco viac, samozrejme s tym, ze bude patricne odmeneny. Poznam cloveka, ktory robi u jedneho ale totalne ze debila, vela ludi od neho poodchadzalo, ale on jediny tam stale je - bol to prvy zamestnanec vo firme. Pricina? Bohvie, ci by sa uplatnil niekde inde.
Ja pridem rano do prace pipnem sa, a pri odchode sa odpipnem. Viac neriesim. Vo firme som viac ako 2 roky, platovo som sa nikde neposunul, technologicky tiez nie, vyse roka stagnujem. Ziadne bonusy (notebook neratam ako bonus, je to pracovny nastroj), o premiach nehovoriac. Ak by prisla lepsia ponuka, hlavne po technologickej stranke, tak nevaham.

technomaniak

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #36 kdy: 05. 02. 2018, 07:27:32 »
Takze nezoufej, neplaves v tom sam  ;D ;D ;D

Neříkal tomu Kyosaki "krysí závod" ? Vypadáš v něm na vítěze. 8)

Nicméně i já přidám myšlenku k tématu. Schopnému podnikatelovi je loajalita k ničemu, jedná se většinou o výmysl managementu jak manipulovat podle svých požadavků svými podřízenými.

Skid

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #37 kdy: 05. 02. 2018, 09:13:28 »
Neříkal tomu Kyosaki "krysí závod" ? Vypadáš v něm na vítěze. 8)

Nicméně i já přidám myšlenku k tématu. Schopnému podnikatelovi je loajalita k ničemu, jedná se většinou o výmysl managementu jak manipulovat podle svých požadavků svými podřízenými.

Jako vitez si nepripadam, nakonec, Kyosaki byl o rizeni toku financi - jina liga, ne?

Ja bych loajalitu projevoval jen tam, kde je na to automaticka odezva bez toho, abych se musel vedeni upominat, ze vubec existuju.
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
G! d- a s: C++ BAHSL++ P+ L++
E--- W+ N-- K- w-- O- M- V- PE Y
PGP- t--- !tv b+ DI- D+ e++ h--
------END GEEK CODE BLOCK-----

armabeton

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #38 kdy: 05. 02. 2018, 11:31:00 »
Neříkal tomu Kyosaki "krysí závod" ? Vypadáš v něm na vítěze. 8)

Jako vitez si nepripadam, nakonec, Kyosaki byl o rizeni toku financi - jina liga, ne?

No ale taky psal i o tom krysim zavodu. Ty (ale i ja) jsi porad jeste v kolecku, honis se za mrkvickou, co pred tebe nekdo nasadil a pri tom uprku se nedivas okolo sebe, jak vystoupit. Cim sem starsi, tim vic si to uvedomuju. Kyosakiho metoda byla jednoducha - vystupil ze zavodu tak, ze napsal knizku o tom, jak vystoupit ze zavodu :-)

Ja bych loajalitu projevoval jen tam, kde je na to automaticka odezva bez toho, abych se musel vedeni upominat, ze vubec existuju.

To jsem za 20 let v oboru nezazil, dokonce ani ve firmach, ktere se honosi tim, jak jsou tam vsichni strasni kamaradi, funguje tam meritokracie a ja nevim co jeste. Funguje to stale stejne - kdo jen tise (dobre, poctive) pracuje, tak se nikam neposune, takze za par let vyhori. Jen kriklouni na tom muzou byt lip, nejlepe lidi, co se umi sebeprezentovat, i kdyz treba prd udelaji. Cim vetsi korporace, tim vic to tam takto je.

Skid

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #39 kdy: 05. 02. 2018, 12:02:48 »
To jsem za 20 let v oboru nezazil, dokonce ani ve firmach, ktere se honosi tim, jak jsou tam vsichni strasni kamaradi, funguje tam meritokracie a ja nevim co jeste. Funguje to stale stejne - kdo jen tise (dobre, poctive) pracuje, tak se nikam neposune, takze za par let vyhori. Jen kriklouni na tom muzou byt lip, nejlepe lidi, co se umi sebeprezentovat, i kdyz treba prd udelaji. Cim vetsi korporace, tim vic to tam takto je.

No, ja to asi rok zazil. Faktem je, ze od te doby jsem na takoveho sefa uz nenatrefil...
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
G! d- a s: C++ BAHSL++ P+ L++
E--- W+ N-- K- w-- O- M- V- PE Y
PGP- t--- !tv b+ DI- D+ e++ h--
------END GEEK CODE BLOCK-----

tvoja mama

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #40 kdy: 05. 02. 2018, 12:46:06 »
Ja tiež striedam zamestnávateľov ako na bežiacom páse. Som proste fluktuant. Napriek tomu mám pocit, že viem o loajalite viac ako kolegovia, ktorý sú v práci dlhé roky.
Neide totiž o to, robiť len nezbytné minimum, aby ťa zamestnávateľ nevyrazil... to sa ľahko ostáva vo firme. Ale v momente ako robíte niečo naviac, lebo viete že ste proste dobrí. To ma tiež vedie pri pohovoroch k tomu, že hneď hovorím, že neznášam nadčasy a vo svojom voľne mám čo robiť, ale keď sú nezbytné, samozrejme že obetujem čas pre zamestnávateľa. A tak sa neraz stáva že som v práci do tretej do rána, keď už "loajálny" kolegovia odišli domov a riešim veci s vedením... Ale väčšinou po čase príde moment, keď to už proste z nejakého dôvodu neustojím a musím odísť.
Je jedno či odídem od zamestnávateľa v dobrom, či zlom, proste na neho nenadávam. Nenadávam na neho ani v práci, keď kolegovia na počkanie vykladajú klientom aký je šéf čurin... (to sa mi otvára nožík vo vrecku, keď to počujem)
takže by som loajalitu zamestnanca nevidel v tom kto ako dlho vydrží v nejakom zamestnaní, ale ako sa správa keď ide do tuhého, alebo keď z firmy odíde. To si ale kopec ľudí neuvedomuje a to najčastejšie tí, čo majú plnú hubu lojálnosti a 15:30 padla.

commit

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #41 kdy: 05. 02. 2018, 14:12:17 »
presne tak. take menim zamestnavatele  po roce az dvou. nevim, jak to maji treba vyvojari, ale ja jako DevOps clovek v tom spatruji jednu velkou vyhodu - clovek se setka s vice pohledy na ruzna reseni a setka se rozhodne s vice technologiemi, nez kdyby 10 let z loajalnosti zustal ve stejne firme. nemluve o tom, ze ve vetsine firem se s Vami chteji bavit o Vasi mzde jen ve dvou pripadech - v pripade, ze do firmy prichazite = pohovor a v pripade, ze podavate vypoved.

jpu

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #42 kdy: 05. 02. 2018, 14:38:40 »
To ja poznam takych, ktori su v jednej firme od svojich zaciatkov a uz to je 20 rokov, co tam stale su. Tomu sa hovori loajalita :) Alebo pohodlnost?

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #43 kdy: 05. 02. 2018, 15:20:12 »

Každá firma má něco, otázka je, jak se ten vztah vyvíjí. Já osobně se snažím vydržet 2 roky, pak to přehodnocuji, tj. buďto se tam za 2 roky někam posunu, ať platově či jinak, nebo mi to přijde ztráta času, ale každý to může mít jinak. Po 2 letech mi přijde, že člověk už má tu firmu v malíčku, a když v ní neroste a to třeba ani platově, je někde asi problém...

Myslim, ze je lepsi zustat dele. Zalezi na typu sw a kdy se zacinas v ramci daneho ukolu rozhodovat zcela sam. U inhouse sw je feedback docela rychly, nekdy az moc :). Ale pokud delas na nejakem frameworku, ktery pak nekdo z kolegu zavadi u klientu, tak ten feedback muze byt i nekolik let. Vyresit svoje vlastni chyby, ktere te dozenou az po case. To behem dvou let proste na produktovem vyvoji nestihnes.

Neni nutne mit porad pocit, ze se clovek uci neco nove od nekoho, ale urcite je to pak lehci, nez to tahnout cele sam.
Delam pro stejnou firmu uz 12 let a opravud se nenudim. Nesedim taky na zadku a necekam co dostanu pridelene. Delam v male firme, to urcite hraje taky roli.

jpu

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #44 kdy: 05. 02. 2018, 15:36:21 »
Citace
Nesedim taky na zadku a necekam co dostanu pridelene
Zalezi aj co firma robi, ze ano? 12 rokov v jednej firme je fakt vela. To musite robit naozaj zaujimave veci. Ja som v malej firme, kde na zaciatku som tiez nieco robil, vyzeralo to slubne, ale nakoniec to lahlo. Odvtedy som robil len take prkotiny, take testovacie appky, nic nedavajuce cloveku, a potom testujem. Byt tu 12 rokov, tak asi som na urovni absolventa.