Loajalita - nedává mi smysl

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #15 kdy: 03. 02. 2018, 18:53:43 »
Loajalita k zamestnavatelovi je nezmysel a podla mna clovek, ktory zacne citit akykolvek iny nez pracovny vztah k svojmu zamestnavatelovi, to nema v hlave v poriadku. K comu treba byt loajalny su kolegovia a projekt. Do prace nechodim kvoli vyplate ani kvoli firme, ale kvoli kolektivu a kvoli projektu.

Ked pride nejaky debilny manazer alebo sa zmenia "priority" firmy, tak nemam problem sa zo dna na den zobrat a vacsinou odtiahnem aj kolegov a niekedy aj samotne projekty.


Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #16 kdy: 03. 02. 2018, 18:57:06 »
Loajalita má smysl pokud je oboustranná a jako taková je součástí firemní kultury. IMHO se něco takového daří spíš výjimečně a to ještě jen u malých firem, kde je vše na osobní úrovni a zaměstnanci mají přímý zájem na rozvoji firmy. Často pomůže, pokud nejsou peníze jediné kritérium. Pokud založím ve třech lidech firmu, budu jaksi loajální z principu. Částečně se to pak dá rozšířit na větší firmy.

Ivan Nový

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #17 kdy: 03. 02. 2018, 19:11:52 »
Loajalita má smysl pokud je oboustranná a jako taková je součástí firemní kultury. IMHO se něco takového daří spíš výjimečně a to ještě jen u malých firem, kde je vše na osobní úrovni a zaměstnanci mají přímý zájem na rozvoji firmy. Často pomůže, pokud nejsou peníze jediné kritérium. Pokud založím ve třech lidech firmu, budu jaksi loajální z principu. Částečně se to pak dá rozšířit na větší firmy.
  Loajalita i k velké firmě vzniká, až po více generacích, pokud v ní pracoval děd, otec i jeho syn.

Petr

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #18 kdy: 03. 02. 2018, 19:40:45 »
Uprimne borci, pokud potrebuje programator "domain knowledge" a za pul roku me odejde, tak by do rozsireni jeho znalosti investoval jen debil. Samozrejme nikomu neberu, ze jde jen za nejvysim ohodnocenim, to uz je kazdyho vec, ale aby se pak treba po 30-35 nedivil, ze o nej neni nikde zajem.

Člověk k tomu, aby odešel, obvykle má nějaký důvod. ;-)

Unknown

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #19 kdy: 03. 02. 2018, 22:40:35 »
Loayalita mimoradne schopneho zamestnance se nekdy kupuje podilem ve firme...


shojian

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #20 kdy: 03. 02. 2018, 22:54:24 »
Mozna jsem silena, ale za me nejloajalnejsi pristup zamestnavatele je, kdyz mi rekne, ze pro me nema a nebude mit zajimave projekty a domluvi se se mnou na odchodu tak, aby to vyhovovalo obema. (Nema smysl slibovat, ze zajimave projekty prijdou a drzet zamestnance na sh!tty projektu.)

Z pohledu zamestnance, pokud se nemam, jak se rozvijet, tak nevidim moc smyslu zustavat. Pokud bych chtela delat "jenom" pro penize, tak jdu delat neco jineho.

cppman

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #21 kdy: 04. 02. 2018, 10:32:13 »
Loayalita mimoradne schopneho zamestnance se nekdy kupuje podilem ve firme...

Pozor na zaměňování příčiny a následku. Akcie se typicky dávají v souvislosti s tím, že dostaneš méně peněz v hotovosti, než bys dostal jinde. Tudíž, abys takovou nabídku přijal, tak musíš té firmě věřit – být přesvědčen o tom, že se ty akcie zhodnotí a budou mít v konečném důsledku větší cenu než peníze, které bys jinde dostal v hotovosti. (jsou samozřejmě lidi, kteří se nechají ošidit a utáhnout na vařené nudli a prázdných slibech o lepších zítřcích)

Ale pokud můžeš svojí prací reálně ovlivnit výsledky firmy jen tak z 10 % (a i to je na jednoho zaměstnance hodně), tak o zhodnocení akcií z 90 % rozhodují jiní lidé, kteří ti to klidně poserou. Pokud tedy nejsem pevně přesvědčen o tom, že ta firma jde správným směrem, že ta hlavní myšlenka je skvělá a že firma je plná šikovných a schopných lidí, tak bych do toho nešel. Ale není problém pro takovou firmu pracovat za normální tržní cenu – tzn. mí vztah nastavený tak, aby i kdyby kdykoli skončil, obě strany byly spokojené.

Martin

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #22 kdy: 04. 02. 2018, 11:13:43 »
Zamestnavatel vetsinou na loajalitu kasle, stejne jako kasle na zamestnance, jsou to jen cisla. Pracovalo u nas nekolik velmi schopnych developeru a byli celkem spokojeni. Ale jelikoz jim ten plat uz delsi dobu nerostl a jelikoz jim postupne sebrali nejake dalsi bonusy (setrilo se), tak se trochu poohledli na trhu prace a byli prekvapeni, jake jsou standardni platy na jejich pozici. Pozadali tedy o vetsi plat, managori jim nepridali ani korunu. Do dvou mesicu byli pryc, jinde dostali mnohem vetsi plat, auto k tomu plus dalsi bonusy. No a jelikoz managori zadnou rozumnou nahradu nenasli, tak se prace tech developeru nakupuje externe asi za 3x vetsi sumu, nez byl jejich puvodni plat.

Digi

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #23 kdy: 04. 02. 2018, 13:43:35 »
Člověk nemusí být komunista, ale myšlenka třídního boje, jednoduše ve firmě vedení vs. zaměstnanci, je prostě platná. Loajalita je jen výmysl managementu a končí tam, kde jde za vaše zájmy.

Karel

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #24 kdy: 04. 02. 2018, 19:11:02 »
Zamestnavatel vetsinou na loajalitu kasle, stejne jako kasle na zamestnance, jsou to jen cisla. Pracovalo u nas nekolik velmi schopnych developeru a byli celkem spokojeni. Ale jelikoz jim ten plat uz delsi dobu nerostl a jelikoz jim postupne sebrali nejake dalsi bonusy (setrilo se), tak se trochu poohledli na trhu prace a byli prekvapeni, jake jsou standardni platy na jejich pozici. Pozadali tedy o vetsi plat, managori jim nepridali ani korunu. Do dvou mesicu byli pryc, jinde dostali mnohem vetsi plat, auto k tomu plus dalsi bonusy. No a jelikoz managori zadnou rozumnou nahradu nenasli, tak se prace tech developeru nakupuje externe asi za 3x vetsi sumu, nez byl jejich puvodni plat.

BSC Praha ?  ::)

alshajmr

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #25 kdy: 04. 02. 2018, 19:35:31 »
Uprimne borci, pokud potrebuje programator "domain knowledge" a za pul roku me odejde, tak by do rozsireni jeho znalosti investoval jen debil. Samozrejme nikomu neberu, ze jde jen za nejvysim ohodnocenim, to uz je kazdyho vec, ale aby se pak treba po 30-35 nedivil, ze o nej neni nikde zajem.
Jen ze za pul roku se muze stat cokoliv a i loajalni zamestnanec muze odejit. Na druhou stranu, kdyz bude zamestnanec preletavy tak ti tezko pri pohovoru prizna ze uz ted uvazuje o odchodu. Kdybyb to priznal tak by byl uplny deb.l.

Tak ze z toho vede jen jedna cesta a to dobre zamestnance vybrat a pak je dostatecne a fair motivovat.

alshajmr

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #26 kdy: 04. 02. 2018, 19:41:53 »
Člověk nemusí být komunista, ale myšlenka třídního boje, jednoduše ve firmě vedení vs. zaměstnanci, je prostě platná. Loajalita je jen výmysl managementu a končí tam, kde jde za vaše zájmy.
Tak tak. Bezny vztah zamestnance a zamestnavatele ne jen obchod ktery musi byt vyhodny pro obe strany. Jen ze kdyz se ty dva rozendou tam zamestnavatel ma firmu a zamestnanec nic. Proto v tom obchodu mjsi byt vic motivovany zamestnanec a je jasne, ze obchod konci jak se to prestane vyplacet.

Unknown

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #27 kdy: 04. 02. 2018, 21:10:24 »
Loayalita mimoradne schopneho zamestnance se nekdy kupuje podilem ve firme...

Pozor na zaměňování příčiny a následku. Akcie se typicky dávají v souvislosti s tím, že dostaneš méně peněz v hotovosti, než bys dostal jinde. Tudíž, abys takovou nabídku přijal, tak musíš té firmě věřit – být přesvědčen o tom, že se ty akcie zhodnotí a budou mít v konečném důsledku větší cenu než peníze, které bys jinde dostal v hotovosti. (jsou samozřejmě lidi, kteří se nechají ošidit a utáhnout na vařené nudli a prázdných slibech o lepších zítřcích)

Ale pokud můžeš svojí prací reálně ovlivnit výsledky firmy jen tak z 10 % (a i to je na jednoho zaměstnance hodně), tak o zhodnocení akcií z 90 % rozhodují jiní lidé, kteří ti to klidně poserou. Pokud tedy nejsem pevně přesvědčen o tom, že ta firma jde správným směrem, že ta hlavní myšlenka je skvělá a že firma je plná šikovných a schopných lidí, tak bych do toho nešel. Ale není problém pro takovou firmu pracovat za normální tržní cenu – tzn. mí vztah nastavený tak, aby i kdyby kdykoli skončil, obě strany byly spokojené.

Mel jsem spis na mysli mensi firmu a podil v SROcku. Zamestnanecke akcie jsou trosku jina pohadka...

junior developer

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #28 kdy: 04. 02. 2018, 21:51:45 »
Lol drzte hubu a makejte lopaty. Budte rady ze vas vubec nekdo plati. Lopataci zasraty.

<sdfasdfa

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #29 kdy: 04. 02. 2018, 21:59:56 »
ja jsem pro loajalitu ke kolegum pripadne i firme, a nejakou dobu by clovek mel ve firme vydrzet, aby vydelal na to co se ve firme naucil.
zatim jsem menil praci cca po 5 letech, je to malo, nebo akorat, nebo malo?
pul roku i 2 roky jsou podle me malo.