Loajalita - nedává mi smysl

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Loajalita - nedává mi smysl
« kdy: 03. 02. 2018, 09:39:48 »
Přiznám se, že jsem nikdy nebyl k zaměstnavatelům moc loajální, a v poslední době jsem o tom začal více uvažovat (asi stárnu). Teď jsem u zaměstnavatele 2 roky, a došel jsem k následujícímu. Zvýšit plat je prostě problém, táhne se to, milión keců, kdybych dal výpověď a našel si jiné zaměstnání, mám to hned a bez keců.

Technologicky stagnuji, jasně, něco jsem se naučil, ale veskrze se moc nepohybuji a z praktického hlediska můj lidský kapitál klesá.

Kdysi se mi kamarádi za to, jak měním práce smáli, ale veskrze teď po letech vidím, jak jsem na tom finančně já, a jak oni (beru 2x tolik), nevím dává vám smysl setrvávat u jednoho zaměstnavatele?


admin lopata

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #1 kdy: 03. 02. 2018, 10:42:17 »
Prachy jsou děsně důležitý. Je dobrý brát 2x tolik, co ostatní.
Důležité je, jestli jsi šťastný. Pokud Ti prachy přináší pocit štěstí, pak je všechno v naprostém pořádku. Ten pocit nemusí to být přímo z držení těch prachů. Může pramenit z toho, že jednou za čas uděláš cestu kolem světa a tím si splníš to, po čem bažíš. Potom se dostaví pocit štěstí. Jde toho ale dosáhnout i jinak, třeba meditací.
A nezapomeň, že prachy nejsou všechno. Můžeš třeba onemocnět nebo Tě přejede popelářský auto a k čemu Ti potom prachy budou, když budeš prdět do hlíny. K čem je dnes Jobsovi nejhodnotnější firma světa?

Yarda

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #2 kdy: 03. 02. 2018, 10:44:37 »
Položme se na otázku, co je to loajalita.
IMHO že pracuji od okamžiku, kdy si odpíchnu příchod do okamžiku kdy si odpíchnu odchod a to tak, aby zaměstnavatel měl z mé práce užitek, nekradu kancelářské svorky a nepomlouvám poměry zaměstnavatele kudy chodím, to nepovažuji za loajalitu ale za povinnost co jsem podepsal v pracovní smlouvě a jsem za to (mnohdy špatně) placený.
Loajalita je něco co si zaměstnavatel musí zasloužit.
Třeba firma má potíže, já mám příležitost přejít jinam kde si polepším, ale protože když jsem měl potíže já, tak mi firma pomohla a můj odchod by firmu poškodil, tak zůstanu a pomohu firmě její potíže překonat.

Že někdo odejde za lepším, to není neloajalita ale neschopnost magorů ...eee managerů vytvořit takové podmínky, aby zaměstnanci co by jejich odchod firmu poškodil odcházet nechtěli.

to je jedno

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #3 kdy: 03. 02. 2018, 10:53:00 »
loajalita musi byt vzdy win win jinak to neni loajalita.

pepa z depa

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #4 kdy: 03. 02. 2018, 10:55:19 »
Sou ruzny uhly pohledu, ja kdyz vidim v CV, ze clovek co pul roku meni pozici a pri pohovru me rekne, ze ted bere tolik a chce o 10K vic, tak mu reknu nashle. Resp jsem to driv delal, ted uz nebudu ani ztracet cas, si takovyho cloveka zvat. Je to samozrejme dany segmentem prace a jestli se jedna o "montovnu" nebo mensi firmu (my jsme to druhy).


loa

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #5 kdy: 03. 02. 2018, 11:31:43 »
Je to samozrejme dany segmentem prace a jestli se jedna o "montovnu" nebo mensi firmu (my jsme to druhy).

Tak hledáš levné lopaty? Ty zůstanou klidně 2 roky a ještě to ani nepoznáš, protože jim stačí i 70 na HPP.

Když bys hledal kvalitu, tak jde jen o to, co ten člověk nabízí.

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #6 kdy: 03. 02. 2018, 13:45:47 »
Sou ruzny uhly pohledu, ja kdyz vidim v CV, ze clovek co pul roku meni pozici a pri pohovru me rekne, ze ted bere tolik a chce o 10K vic, tak mu reknu nashle. Resp jsem to driv delal, ted uz nebudu ani ztracet cas, si takovyho cloveka zvat. Je to samozrejme dany segmentem prace a jestli se jedna o "montovnu" nebo mensi firmu (my jsme to druhy).

No jo, druhá otázka pohledu je, co vlastně nabízíte, a jestli jste taková výhra...

Petr

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #7 kdy: 03. 02. 2018, 13:59:35 »
Potom se dostaví pocit štěstí. Jde toho ale dosáhnout i jinak, třeba meditací.

Nebo braním drog. Proč myslíte že je někdo bere? Je to ZDALEKA nejlepší pocit, co kdy zažili...

Petr

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #8 kdy: 03. 02. 2018, 14:01:45 »
Sou ruzny uhly pohledu, ja kdyz vidim v CV, ze clovek co pul roku meni pozici a pri pohovru me rekne, ze ted bere tolik a chce o 10K vic, tak mu reknu nashle. Resp jsem to driv delal, ted uz nebudu ani ztracet cas, si takovyho cloveka zvat. Je to samozrejme dany segmentem prace a jestli se jedna o "montovnu" nebo mensi firmu (my jsme to druhy).

Tohle prostě značí, že člověk chce každých X let dostat přidáno, jak se postupně stává lepším a lepším. A tvoje odmítnutí znamená, že bys mu nebyl ochoten přidat. Takže tím, že jdeš na rovinu je to vlastně win-win. Uchazeč ví přesně, na čem je.

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #9 kdy: 03. 02. 2018, 14:14:54 »
Sou ruzny uhly pohledu, ja kdyz vidim v CV, ze clovek co pul roku meni pozici a pri pohovru me rekne, ze ted bere tolik a chce o 10K vic, tak mu reknu nashle. Resp jsem to driv delal, ted uz nebudu ani ztracet cas, si takovyho cloveka zvat. Je to samozrejme dany segmentem prace a jestli se jedna o "montovnu" nebo mensi firmu (my jsme to druhy).

Tohle prostě značí, že člověk chce každých X let dostat přidáno, jak se postupně stává lepším a lepším. A tvoje odmítnutí znamená, že bys mu nebyl ochoten přidat. Takže tím, že jdeš na rovinu je to vlastně win-win. Uchazeč ví přesně, na čem je.

Jo, taky si myslím. Dřív jsem odmítnutí od takových lidí bral jako ztracené příležitosti, dnes si uvědomuji, že o jejich pochopení vlastně ani nestojím, že pro ně loajalita znamená debil, kterého budou moci méně zaplatit.

pepa z depa

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #10 kdy: 03. 02. 2018, 15:35:21 »
Uprimne borci, pokud potrebuje programator "domain knowledge" a za pul roku me odejde, tak by do rozsireni jeho znalosti investoval jen debil. Samozrejme nikomu neberu, ze jde jen za nejvysim ohodnocenim, to uz je kazdyho vec, ale aby se pak treba po 30-35 nedivil, ze o nej neni nikde zajem.

loa

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #11 kdy: 03. 02. 2018, 15:48:23 »
Jasně, on střídal práce, což znamená, že je vysoko nad průměrem, ale po 35 v nejlepších letech ho nikde chtít nebudou :D

borekz

  • ****
  • 493
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #12 kdy: 03. 02. 2018, 15:56:33 »
Musíš se snažit, aby neodešel.

anonym

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #13 kdy: 03. 02. 2018, 16:07:29 »
Loajality mají vždycky ponou hubu magaeri v kravatě. Oni nic jiného neumí, než vymýšlet cipoviny.

U nás v korporátě byli nejloajálnější ti, co tam byli na IČO. Proč asi - měli nejvíc peněz a měli nejmíň důvodů odejít. Ale ani to nebránilo hlavnímu managerovi, aby měl důležity proslov o směřování korporátu, že totiž se musí zbavit externistů, protože oni nejsou tak loajální jako ten pravý zaměstnanec. Což je totální nesmysl.

Já budu loajální až budu senior a budu plus minus na platové špici, až mi bude stačit, že mi peníze porostou o inflaci. Do te doby mi můžou manageri s loajalitou vykouřit lofasa.

pepicek

Re:Loajalita - nedává mi smysl
« Odpověď #14 kdy: 03. 02. 2018, 16:35:17 »
Přiznám se, že jsem nikdy nebyl k zaměstnavatelům moc loajální, a v poslední době jsem o tom začal více uvažovat ...
 .
"Loajalita" k zaměstnavateli je blbost. Kdyby to bylo obráceně a on potřeboval propouštět tak nebude váhat.