Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně

X

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #15 kdy: 14. 12. 2017, 15:29:36 »
by mě zajímalo, jestli tahle vlákna zakládá stále stejný dement (javaman), nebo je jich víc.
najlepsie na takych kokotov nereagovat. Ide o trolling a zda sa, ze pre javamana kazdy pridany prispevok do jeho idiotskeho vlakna, znamena orgazmus

A nebo je to nějaká personálka, která by ráda hýbala představou studentů o tom, kolik by měli dostávat...


X

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #16 kdy: 14. 12. 2017, 15:31:50 »
Slavnostně prohlašuji, že mám v IT mzdu 29 tisíc hrubého a jsem spokojená lopata, bydlím ve vlastním (hypo splacená), za jídlo dám tak 4 tisíce, za energie 2, za hadry tak litr, za benzín taky, zbytek jde do výnosových investic. A to nejsou vůbec špatný prachy, si to spočítejte, každý rok těch 100 až 150 talířů do aktiv s rostoucím 5 % výnosem a kapitálovým zhodnocením a za pár let jsem v předčasném důchodu.

Dneska mám po nějakých dvanáci letech cca 18 tisíc měsíčně jen z dividend, které reinvestuji, ještě to vydržím tak pět let a balím kufry. Lidi co chtějí pracovat do 60 let a potřebují k tomu 200k měsíčně jsou blázni, vždyť stačí průměrná mzda a trocha střídmosti ve spotřebě, nebydlet v Praze, nebo jiné zadeki, kde se nedá dýchat a je předražené vše od jídla po bydlení a máte vyhráno.

A nebo nebýt lopata a rovnou vydělat i ty tvoje dividendy a za pár let brát půl mega a ne živořit jak socka na věcech z akcí a Polska :D

Nevím, kde na to mzdy chodíš lopatologu, kolega, co dělá ještě o tři roky déle a vede celé oddělení má o pět tisíc hrubého víc, a to má matfyz.

To je možná tak na úrovni prvního platu studenta informatiky, který v Praze dělá brigádu při škole. Spíš ani to ne.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #17 kdy: 14. 12. 2017, 15:50:55 »
by mě zajímalo, jestli tahle vlákna zakládá stále stejný dement (javaman), nebo je jich víc.

Javaman ne, ten prece bere pul melounu a pod 400k by nesel.

commit

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #18 kdy: 14. 12. 2017, 16:04:35 »
ja si obecne myslim, ze platy v IT jsou v CR podhodnocene. jsme pro zapadni firmy obycejne lopaty, kteri neco zajimaveho umi a nejsou narocni. bez ohledu na to jestli na HPP nebo na ICO. na HPP neznam nikoho z oboru (nepocitam manazery), kdo by se i v Praze dostal nad 100t hrubeho. na ICO od 150t vyse znam. ale tito se nezastavi(makaji po nocich, vikendy) a rozhodne se ve vetsine pripadu nejedna o dlouhodoby prijem (2-3-6ti mesicni projekty a potom presun na dalsi). s platy je to spatne bohuzel i tady v Nemecku - vysi platu bohuzel urcuji Indove a jini prichozi, kteri jsou schopni delat stejnou praci ze zlomek (standardni nemecke mzdy). tento stav se dle meho nazoru s dlouhodobym vyhledem urcite nezmeni. mzdu 500t po dobu dele nez par mesicu v Praze(nebo CR) neverim. mozna nekde v Nizozemi na kratkodoby projekt.

slovensko

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #19 kdy: 14. 12. 2017, 16:06:58 »
Situáciu vo firme kde robím po prepočte na czk.
Nástup junior 15k, po skúšobke + 3k, po roku asi 30k hrubého vrátane rôznych "bonusov a prémií". A to robíme nejaké adminovanie + správu, konfiguráciu rôznych embeded špecializovaných zariadení (zákazník platí okolo 2000 na hodinu + 30-50% marže za hw),
Stále na služobkách od brna po košice. Po pýtaní vyžšieho platu som dostal iba nenápadné vysvetlenie, že osoba pod 30rokov nemá zarábať viac (vedenie firmy nad 50r.).

+bežne firma robí veci ako, že zoberie šikovného juniora za 20 a predá zákazníkovi ako admina do veľkej firmy za 140 mesačne

porušovanie najrôznejších zákonov je iba bonus :D


hmm

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #20 kdy: 14. 12. 2017, 16:17:17 »
Slavnostně prohlašuji, že mám v IT mzdu 29 tisíc hrubého a jsem spokojená lopata, bydlím ve vlastním (hypo splacená), za jídlo dám tak 4 tisíce, za energie 2, za hadry tak litr, za benzín taky, zbytek jde do výnosových investic. A to nejsou vůbec špatný prachy, si to spočítejte, každý rok těch 100 až 150 talířů do aktiv s rostoucím 5 % výnosem a kapitálovým zhodnocením a za pár let jsem v předčasném důchodu.

Dneska mám po nějakých dvanáci letech cca 18 tisíc měsíčně jen z dividend, které reinvestuji, ještě to vydržím tak pět let a balím kufry. Lidi co chtějí pracovat do 60 let a potřebují k tomu 200k měsíčně jsou blázni, vždyť stačí průměrná mzda a trocha střídmosti ve spotřebě, nebydlet v Praze, nebo jiné zadeki, kde se nedá dýchat a je předražené vše od jídla po bydlení a máte vyhráno.

Tak tohle se mi opravdu líbí! Já osobně jdu stejnou cestou, ale začal jsem teprve před 3mi lety v 31 letech. Máte nějaké tipy do čeho investujete? Já převážně americké tituly. Klidně se rozepište o své strategii co nejvíce, já si to určitě přečtu moc rád. Jinak souhlasím, že stačí opravdu málo, ale pravidelně si odkládat měsíčně třeba jen 10% a člověk může jít do důchodu jako boháč. Chce to jen disciplínu a začít čím dříve, tím lépe.

petr

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #21 kdy: 14. 12. 2017, 16:19:35 »
Situáciu vo firme kde robím po prepočte na czk.
Nástup junior 15k, po skúšobke + 3k, po roku asi 30k hrubého vrátane rôznych "bonusov a prémií". A to robíme nejaké adminovanie + správu, konfiguráciu rôznych embeded špecializovaných zariadení (zákazník platí okolo 2000 na hodinu + 30-50% marže za hw),
Stále na služobkách od brna po košice. Po pýtaní vyžšieho platu som dostal iba nenápadné vysvetlenie, že osoba pod 30rokov nemá zarábať viac (vedenie firmy nad 50r.).

+bežne firma robí veci ako, že zoberie šikovného juniora za 20 a predá zákazníkovi ako admina do veľkej firmy za 140 mesačne

porušovanie najrôznejších zákonov je iba bonus :D

Se porozhlédni jinde. Jen tak cvičně zkus zajít do nějaké firmy na pohovor a říct si o víc. Když to nevyjde, tak to nevyjde... Nemáš co ztratit, naopak můžeš jen získat.

lopatolog

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #22 kdy: 14. 12. 2017, 16:26:50 »
Slavnostně prohlašuji, že mám v IT mzdu 29 tisíc hrubého a jsem spokojená lopata, bydlím ve vlastním (hypo splacená), za jídlo dám tak 4 tisíce, za energie 2, za hadry tak litr, za benzín taky, zbytek jde do výnosových investic. A to nejsou vůbec špatný prachy, si to spočítejte, každý rok těch 100 až 150 talířů do aktiv s rostoucím 5 % výnosem a kapitálovým zhodnocením a za pár let jsem v předčasném důchodu.

Dneska mám po nějakých dvanáci letech cca 18 tisíc měsíčně jen z dividend, které reinvestuji, ještě to vydržím tak pět let a balím kufry. Lidi co chtějí pracovat do 60 let a potřebují k tomu 200k měsíčně jsou blázni, vždyť stačí průměrná mzda a trocha střídmosti ve spotřebě, nebydlet v Praze, nebo jiné zadeki, kde se nedá dýchat a je předražené vše od jídla po bydlení a máte vyhráno.

Tak tohle se mi opravdu líbí! Já osobně jdu stejnou cestou, ale začal jsem teprve před 3mi lety v 31 letech. Máte nějaké tipy do čeho investujete? Já převážně americké tituly. Klidně se rozepište o své strategii co nejvíce, já si to určitě přečtu moc rád. Jinak souhlasím, že stačí opravdu málo, ale pravidelně si odkládat měsíčně třeba jen 10% a člověk může jít do důchodu jako boháč. Chce to jen disciplínu a začít čím dříve, tím lépe.

Byst mohli společně sepsat knihu Lopatí cesta. Byste tam vyzdvihovali neschopnost a lenost a všem se smáli ;D

gll

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #23 kdy: 14. 12. 2017, 16:33:31 »
by mě zajímalo, jestli tahle vlákna zakládá stále stejný dement (javaman), nebo je jich víc.

Javaman ne, ten prece bere pul melounu a pod 400k by nesel.

on si sám vytváří lopaty, aby si na nich následně mohl honit ego.

Zvarok

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #24 kdy: 14. 12. 2017, 16:59:26 »
Situáciu vo firme kde robím po prepočte na czk.
Nástup junior 15k, po skúšobke + 3k, po roku asi 30k hrubého vrátane rôznych "bonusov a prémií". A to robíme nejaké adminovanie + správu, konfiguráciu rôznych embeded špecializovaných zariadení (zákazník platí okolo 2000 na hodinu + 30-50% marže za hw),
Stále na služobkách od brna po košice. Po pýtaní vyžšieho platu som dostal iba nenápadné vysvetlenie, že osoba pod 30rokov nemá zarábať viac (vedenie firmy nad 50r.).

+bežne firma robí veci ako, že zoberie šikovného juniora za 20 a predá zákazníkovi ako admina do veľkej firmy za 140 mesačne

porušovanie najrôznejších zákonov je iba bonus :D
Pracujes v Ness alebo Soitron? :D Znie to tak.

Nox

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #25 kdy: 14. 12. 2017, 17:11:16 »
Slavnostně prohlašuji, že mám v IT mzdu 29 tisíc hrubého a jsem spokojená lopata, bydlím ve vlastním (hypo splacená), za jídlo dám tak 4 tisíce, za energie 2, za hadry tak litr, za benzín taky, zbytek jde do výnosových investic. A to nejsou vůbec špatný prachy, si to spočítejte, každý rok těch 100 až 150 talířů do aktiv s rostoucím 5 % výnosem a kapitálovým zhodnocením a za pár let jsem v předčasném důchodu.

Dneska mám po nějakých dvanáci letech cca 18 tisíc měsíčně jen z dividend, které reinvestuji, ještě to vydržím tak pět let a balím kufry. Lidi co chtějí pracovat do 60 let a potřebují k tomu 200k měsíčně jsou blázni, vždyť stačí průměrná mzda a trocha střídmosti ve spotřebě, nebydlet v Praze, nebo jiné zadeki, kde se nedá dýchat a je předražené vše od jídla po bydlení a máte vyhráno.

Doufejme, ze vam vydrzi to odhodlani a stesti na vyber akcii. Taky jsem k tomu cichl a zivit se jen investicema neni az tak jednoduche. Budu drzet palce.

erik80

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #26 kdy: 14. 12. 2017, 17:32:09 »
ja som zacinal v korporate popri VS ako support za 19500 slovenskych korun (brutto) v roku 2004

královský_mrd

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #27 kdy: 14. 12. 2017, 17:33:22 »
Slavnostně prohlašuji, že mám v IT mzdu 29 tisíc hrubého...

V Praze jsou ted vsechny autobusy MHD polepeny plakaty, ze nabiraji ridice autobusu za 35000 mesicne.

Tady je inzerat:
http://dpp.jobs.cz/detail/?id=G2-1024696649-aden_brand0&rps=186

Mno, delat v IT a byt spokojen s prijmem 80% ridice autobusu, mi prijde zajimave.
Osobne se priznam, ze si nedokazu predstavit zivot s prijmem na urovni 60% nemecke minimalni mzdy, aniz bych zil jako buddhisticky mnich. Nedokazu si predstavit, jak bych si s takovym prijmem poridil dum, 3 deti s manzelkou na materske.

V autobusu to není žádná výhra, vozíte ten největší odpad společnosti, lidi vám plyvou do klína, pokud je epidemie chřipky, zcela určitě ji dostanete. Tohle se vám v teplém kanclu nestane, ne díky ale raději budu žít za svých 27 tisíc hrubého a dělat IT lopatu.

Slavnostně prohlašuji, že mám v IT mzdu 29 tisíc hrubého a jsem spokojená lopata, bydlím ve vlastním (hypo splacená), za jídlo dám tak 4 tisíce, za energie 2, za hadry tak litr, za benzín taky, zbytek jde do výnosových investic. A to nejsou vůbec špatný prachy, si to spočítejte, každý rok těch 100 až 150 talířů do aktiv s rostoucím 5 % výnosem a kapitálovým zhodnocením a za pár let jsem v předčasném důchodu.

Dneska mám po nějakých dvanáci letech cca 18 tisíc měsíčně jen z dividend, které reinvestuji, ještě to vydržím tak pět let a balím kufry. Lidi co chtějí pracovat do 60 let a potřebují k tomu 200k měsíčně jsou blázni, vždyť stačí průměrná mzda a trocha střídmosti ve spotřebě, nebydlet v Praze, nebo jiné zadeki, kde se nedá dýchat a je předražené vše od jídla po bydlení a máte vyhráno.

Tak tohle se mi opravdu líbí! Já osobně jdu stejnou cestou, ale začal jsem teprve před 3mi lety v 31 letech. Máte nějaké tipy do čeho investujete? Já převážně americké tituly. Klidně se rozepište o své strategii co nejvíce, já si to určitě přečtu moc rád. Jinak souhlasím, že stačí opravdu málo, ale pravidelně si odkládat měsíčně třeba jen 10% a člověk může jít do důchodu jako boháč. Chce to jen disciplínu a začít čím dříve, tím lépe.

Přistupuji k tomu úplně jednoduše, tituly které mě zajímají vyfiltruji jednou za měsíc nejčastěji přes finviz.com, zkontroluji základní poměrové ukazatele, vývoj dividendy (měla by vykazovat dlouhodobý růst), pokud mě něco zaujme, používám dálší analytické metody, dividendu přes dividata, finanční výkazy přes morningstar, pokud mě podnik stále zajímá, projdu posledních pět až deset článku na seekingalpha, pokud to dává smysl, kupuji. Zastávám strategii buy & hold, veškeré dividendy reivnestuji, vybírám si hlavně americké společnosti, snažím se vytvořit dostatečně diverzifikované portfolio, ale stále nejsem spokojen a hlavně nestíhám někdy ani procházet finanční výkazy. Aktuálně držím nějakých cca 40 titulů. Tituly a pozice přikupuji vždy po $800 až $1200. A tak pořád dokola...

mlácení slámy/ těžení dat

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #28 kdy: 14. 12. 2017, 17:34:49 »
Mám pocit, že poslední 2 měsíce se tady vrtí psem, nasává platební klima, vytěžují data o pracovním dnu & batohu v IT, zkoumá trh, vymejšlí trendy, vtlouká představu o platu, zjišťuje, na co se ptát v rozhovoru na (na věk ne ,to by byla diskriminace).
> Mám pocit, že někdo tu sbírá data do nějaké agentury nebo minimálně vyjde kniha ajeťáci v česku nebo dělá diplomku na FSV UK.

královský_mrd

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #29 kdy: 14. 12. 2017, 17:45:59 »
Slavnostně prohlašuji, že mám v IT mzdu 29 tisíc hrubého a jsem spokojená lopata, bydlím ve vlastním (hypo splacená), za jídlo dám tak 4 tisíce, za energie 2, za hadry tak litr, za benzín taky, zbytek jde do výnosových investic...
Osobne se priznam, ze si nedokazu predstavit zivot s prijmem na urovni 60% nemecke minimalni mzdy, aniz bych zil jako buddhisticky mnich. Nedokazu si predstavit, jak bych si s takovym prijmem poridil dum, 3 deti s manzelkou na materske.
Hypotéku mám splacenou (byty v Ostravě jsou téměř zadarmo), ale s těmi dětmi a manželkou máte pravdu, mít děti a manželku, asi bych nenašetřil ani korunu, ale to mě v dnešní šílené době vůbec nevadí. Je mi 32 a nevidím důvod, proč to měnit, přítelkyně děti nechce, já se zase nechci ženit.

Někde jsem četl, že každé dítě vás u nás stojí minimálně 500 tisíc, v Americe snad 100 tisíc, ale dolarů. To nejsou dobré vyhlídky. Za deset let, s větším finančním polštářem a bez nutnosti pracovat se už na to budu dívat jinak...