Rozvrh středoškoláka

Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #60 kdy: 31. 10. 2017, 21:12:23 »
Tohle je skutečně rozvrh pro retarda, co bude jednou pípat u kasy, protože po několika letech podobného režimu mu z mozku zbyde zelenina. Cítim to po letech sám na sobě, ale díky tomu, že jsem proti tomu dost rebeloval, tak mi kus mozku ještě zbyl a proto by mě nenapadlo tenhle šílený režim přát dalším generacím, co se ještě nemůžou bránit. Jenom pro ukojení svého ega, že já jsem to taky přežil.

Co ale čekat od českého školství. Zastaralý pruský systém sloužící pro trénink budoucích vojáků, kdy třída představuje vojenskou četu a učitel velitele. Někteří to asi nevidí, nebo nechtějí vidět, ale díky nápadům typu inkluze tady vzniká privátní vzdělávací systém pro elitu, takže dostupné státní vzdělávání je jenom pohádka, jelikož tam necháte dítě s tím největším póvlem a v tom počtu to učitel ani nemá šanci zvládnout.

Stejně je celá ta povinná docházka do školy je jenom taková čekárna, než bude lidem 18, protože co by jinak dělali. To číslo 18 je taky jenom náhodně zvoleno, v jiných zemích končí střední dřív, jdou na vejšku a nejsou o nic blbější.

Dost mi to potvrzuje tahleta rodina, co se vzdělávájí doma, mají asi 10 dětí a snad všechny skončili vysokou dřív než jim bylo 20.
http://www.thebrainybunchbook.com/meet-the-harding-family/


Ivan Nový

Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #61 kdy: 31. 10. 2017, 21:21:03 »
Víte např. o tom, že dítě v tomhle věku musí spát alespoň 9 hodin, že mu nestačí 8 a míň jako dospělákovi? A myslíte si, že přes týden jsou ty děti schopné tak dlouho spát? Co z toho života mají, když musí strávit tolik zbytečného času ve škole. Navíc kolikrát si nevezou zadek v autě jako my, když jedeme domů, ale chodí na MHD atp. Pak příjdou domů a správně by se měly ještě učit nebo psát nějaký domácí úkol. Do toho všeho jsou v nejkritičtějším období života, puberta a hormony spotřebovávají hodně energie a oni ani nemají prostor k tomu, se najíst. 10 min přestávka nestačí ani na to, aby si něco koupily v bufetu, pokud teda vůbec nějaký bufet ve škole je. To snad akorát velmistr Šilhavý si snad na střední každý den mazal doma chleba, nebo co.

Dítě na střední ještě neví, že prostě není normální se pořádně ve škole nenajíst, že není dobré sedět tam na lačno. Neví, že to prostě není normální podváat takové hloupé úsilí ve škole a ještě se doma učit a psát úkoly. Neví, že toho na něj tato společnost nasadila přespříliš a že to tohle čeká možná tak ty největší lopaty. Neví, že přinejmenším ten pondělní den v jeho rozvrhu je vrchol imbecilismu, obzvláště, pokud má jakože mít nějaké úkoly nebo další den zkoušku nebo zkoušení.

Ano, všichni jsme si tím prošli, ale to neznamená, že do toho budeme nutit další generace.

Těžko na cvičišti, lehce na bojišti. Jinak Evropané jsou někde mezi Asiaty, Židy a Afričany. Dnešní děti to v dospělosti budou mít mnohem těžší, než to máte dnes vy.


mmm

Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #62 kdy: 31. 10. 2017, 21:52:14 »
Zastaralý pruský systém sloužící pro trénink budoucích vojáků, kdy třída představuje vojenskou četu a učitel velitele.

Na takovém přístupu není nic špatného. Vojenské školy mívají dobré výsledky. V USA je vojenské vzdělání kvalitnější než civilní. Poslechněte si občas slyšení generálů před senátem. Senátoři jsou absolventi nejdražších a nejelitnějších civilních škol. Vojáci s nimi musí mluvit jak s pětiletými dětmi.

Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #63 kdy: 31. 10. 2017, 21:58:47 »
Víte např. o tom, že dítě v tomhle věku musí spát alespoň 9 hodin, že mu nestačí 8 a míň jako dospělákovi?
Myslím předně, že je nemístné sedmnáctileté označovat za děti. V tomto věku dělají spoustu i jiných aktivit, než aby hajali 9 a více hodin.

Co z toho života mají, když musí strávit tolik zbytečného času ve škole. Navíc kolikrát si nevezou zadek v autě jako my, když jedeme domů, ale chodí na MHD atp.
Pokud je vašemu dítěti sedmnáct let, může jezdit jak na mopedu, tak v autě pro šestnáctileté. MHD mi ale přijde rozumnější, je rychlejší a lze se v ní i učit. Dělá to tak spousta dětí.

A co z toho života mají? Inu, život je založen zejména na práci, co víc byste od života očekával, než pracovat, žít, a ve vzácných okamžicích volna a hojnosti si užíval i nějaké zábavy?

To snad akorát velmistr Šilhavý si snad na střední každý den mazal doma chleba, nebo co.
A jak to bude dělat Vaše nevzdělané dítě, bez vztahu k práci, aby něco mělo ze života? Pokud se neupíchne v našem přebujelém státním aparátu, skončí s takovým přístupem v kolbence u pásu, nebo za kasou. A bude si muset ráno chleba namazat, aby se stihlo během práce najíst.

Dítě na střední ještě neví, že prostě není normální se pořádně ve škole nenajíst, že není dobré sedět tam na lačno.
Toto je myslím selhání Vás, jako rodiče.

Neví, že to prostě není normální podváat takové hloupé úsilí ve škole a ještě se doma učit a psát úkoly. Neví, že toho na něj tato společnost nasadila přespříliš a že to tohle čeká možná tak ty největší lopaty.

Ano, všichni jsme si tím prošli, ale to neznamená, že do toho budeme nutit další generace.
Zdá se mi, že si na svém potomku léčíte vlastní frustrace. To mi přijde víc nefér, než školní rozvrh. Víc potomkovi pomůžete, když ho připravíte na svět, jaký je, aby uspěl. Pokud dokážete rozvinout i samostatné kritické myšlení, bude to jen k prospěchu.

Z celého našeho milého povídání mi není jasné, proč jste si s dítětem nesedli a nepomohli mu vybrat dobrou školu? Možná byste takovým postupem naučil své dítě nad těmito otázkami samostatně uvažovat.

Pokud bude Vašemu dítěti brzy osmnáct, všechny Vaše nářky už vezmou za své. Pro osmnáctileté dítě :) už neexistuje žádná omluva, v tom věku se prostě už maká, a bez jídla v ten okamžik musí vydržet i šest hodin. Jestli jste zatím nezačal s výchovou k zodpovědnosti (vypadá to, že ne), měl byste se do toho pustit.

mmm

Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #64 kdy: 31. 10. 2017, 22:20:06 »
Pokud dokážete rozvinout i samostatné kritické myšlení, bude to jen k prospěchu.

Opravdu chcete, aby měli Vaši zaměstnanci kritické myšlení? Nemuselo by to pro Vás skončit dobře.


Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #65 kdy: 31. 10. 2017, 22:27:19 »
Opravdu chcete, aby měli Vaši zaměstnanci kritické myšlení? Nemuselo by to pro Vás skončit dobře.

Jak to souvisí se sedmnáctiletým dítětem, které rodiče za 11 let školní docházky nenaučili ani to, že nemá sedět v lavici na lačno?

Ale jinak máte pravdu, jsem v podstatě zkrachovalá existence a nemohu jinak, než si k sobě vybírat jen zoufalce a ubožáky.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #66 kdy: 31. 10. 2017, 22:29:40 »
Někteří to asi nevidí, nebo nechtějí vidět, ale díky nápadům typu inkluze tady vzniká privátní vzdělávací systém pro elitu, takže dostupné státní vzdělávání je jenom pohádka, jelikož tam necháte dítě s tím největším póvlem a v tom počtu to učitel ani nemá šanci zvládnout.

Aha, tady nekdo studoval sebrane spisy Jesity II., prodlouzene ruky Jesity I.

Ten nejvetsi povl jsou obvykle rozmazleni spratkove ze zbohatlickych rodin, kteri si mysli, ze si muzou dovolit cokoliv jak vuci uciteli, tak vuci spoluzakum, protoze "vite, kdo je muj tata a jake ma znamosti?" A tem jedine prospeje, kdyz budou mit ve tride par postizenych nebo par lidi "nespravne" barvy, aby se naucili, ze jsou to take lidi.

V Norsku praktikuji inkluzivni skolstvi a tamejsi decka dostavaji lepsi vzdelani, nez u nas. Akorat u nas se vzdy najde rada "objektivnich" duvodu, proc to nejde. Stejne jako se najdou duvody, proc kdejaky curak bere nezaslouzeny plat, ale ucitele pracuji za plat uklizecky, coz samozrejme nebude jednim z hlavnich duvodu, ze ceske skolstvi ma ke svetove spicce daleko, ze jo. Za to muzou postizeni spoluzaci, kteri to vsem ostatnim kazi.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #67 kdy: 31. 10. 2017, 22:30:02 »
Zastaralý pruský systém sloužící pro trénink budoucích vojáků, kdy třída představuje vojenskou četu a učitel velitele.

Na takovém přístupu není nic špatného. Vojenské školy mívají dobré výsledky. V USA je vojenské vzdělání kvalitnější než civilní. Poslechněte si občas slyšení generálů před senátem. Senátoři jsou absolventi nejdražších a nejelitnějších civilních škol. Vojáci s nimi musí mluvit jak s pětiletými dětmi.

"Nemyflete, fynáčku!" řekl mi. "Proftě fpočítejte, co fem vám dal fpočítat, a zapifte, kolik toho je. O víc fe neftarejte. Myflení nechte miniftrovi války, jo? Platí vám za to, abyfte makal nebo fkapal, a ne abyfte mudroval proč. A teďka běfte s tranfportní partou nakládat příděly."

mmm

Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #68 kdy: 31. 10. 2017, 22:39:01 »
Zastaralý pruský systém sloužící pro trénink budoucích vojáků, kdy třída představuje vojenskou četu a učitel velitele.

Na takovém přístupu není nic špatného. Vojenské školy mívají dobré výsledky. V USA je vojenské vzdělání kvalitnější než civilní. Poslechněte si občas slyšení generálů před senátem. Senátoři jsou absolventi nejdražších a nejelitnějších civilních škol. Vojáci s nimi musí mluvit jak s pětiletými dětmi.

"Nemyflete, fynáčku!" řekl mi. "Proftě fpočítejte, co fem vám dal fpočítat, a zapifte, kolik toho je. O víc fe neftarejte. Myflení nechte miniftrovi války, jo? Platí vám za to, abyfte makal nebo fkapal, a ne abyfte mudroval proč. A teďka běfte s tranfportní partou nakládat příděly."

http://www.foxnews.com/us/2017/10/05/west-point-grad-behind-pro-communist-photos-reportedly-was-flagged-to-superiors-in-2015.html

number J

Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #69 kdy: 31. 10. 2017, 22:42:15 »
Víte např. o tom, že dítě v tomhle věku musí spát alespoň 9 hodin, že mu nestačí 8 a míň jako dospělákovi?
Myslím předně, že je nemístné sedmnáctileté označovat za děti. V tomto věku dělají spoustu i jiných aktivit, než aby hajali 9 a více hodin.
ADOLESCENTI

Fakt je tak těžké napsat do Google "adolescents sleep"? Fakta:

1. Adolescenti potřebují více spánku než dospělí pro zdravý vývoj. Takže běžně skutečně 9-10 hodin.
2. Kvůli hormonálním změnám je výrazně častější posun cirkadiánního rytmu o pár hodin.

Např. https://www.reddit.com/r/science/comments/6v2gjw/the_early_morning_starts_of_most_high_schools/dlxhrxf/
nebo stanoviska organizací http://www.startschoollater.net/position-statements.html

K tomu zbytku... jestli si tady chcete onanovat s trotlem Novým, pro mě za mě, ale děláte tady z toho žumpu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #70 kdy: 31. 10. 2017, 23:24:54 »
1. Adolescenti potřebují více spánku než dospělí pro zdravý vývoj. Takže běžně skutečně 9-10 hodin.

To prece nikoho nezajima. Ucelem ceskeho skolstvi je ze stada zaku ruznych povah a nadani vychovat male sede krychlicky s co nejvice stejnou, sedou povahou a sedym nadanim, aby bylo mozno z nich poskladat krasnou, velkou, sedou krychli. Ty krychlicky pak idealne chcipnou v petactyriceti letech, protoze starsi uz nezamestnaji ani u kostete a navic jim nebude nutno vyplacet duchody, cimz se vyresi problem prubezneho systemu. A toho lze dosahnout i bez zdraveho vyvoje.

Lama

Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #71 kdy: 01. 11. 2017, 00:42:52 »
Stejně je celá ta povinná docházka do školy je jenom taková čekárna, než bude lidem 18, protože co by jinak dělali. To číslo 18 je taky jenom náhodně zvoleno, v jiných zemích končí střední dřív, jdou na vejšku a nejsou o nic blbější.

Celá školní příprava je jen ochočovací ústav. Je to jen o tom, aby se z lidí vychovaly poslušné ovce, které budou mít ty pro společnost správně návyky. Tedy pravidelně na píchačky někam docházet, nechat se tam denně buzerovat, vyfasovat za to almužnu a ještě s úctou poděkovat, držet hubu a krok a myslet si při tom, že je to naprosto normální.
Nic jiného v tom není.
Inkluze do toho schematu zapadá. Bejt poslušnej, na pracovišti vydržet s kýmkoliv i kdyby to byl sebevětší debil, tak prostě se musíš přizpůsobit a udělat ze sebe taky aspoň polovičního debila, hlavně nevyčnívat a poslušně jet dál. Udělat z lidí homogení tvárnou šedou masu. Jsme přece jen montovna, ne? Není žádoucí, aby si tu někdo vyskakoval, všichni musí poslušně sloužit investorům
A jestli si někdo myslí, že má na víc, tak ho nařknem z elitářství, povyšování, diskriminace, etc...

Lama

Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #72 kdy: 01. 11. 2017, 00:45:34 »
Tohle není sklad, takže žádná makačka. Ochotný jsem podle nálady, každý den jinak. Jelikož jsem placený za výsledky, tak nikdo neřeší, jestli něco dělám, kdy a kde. Prostě tu popisuješ nějakou práci pro retardy a podle toho chceš vychovávat i děti :D

Stoprocentně chci nejdříve vychovat děti k řádu a pořádku, teprve pak budou umět hospodařit se svobodou.

A jaký řád vidíte v tom rozvrhu?
Když už to srovnáváte se zaměstnáním, tak i v tom zaměstnání mám většinou pravidelnou pauzu na oběd ve stejnou dobu a ne že jednou jdu v deset a jednou až po druhý odpoledne.
My jsme měli na oběd vždycky vyčleněnu jednu vyučovací hodinu.
A sorry jako, ale za 20 minut se prostě nedá rozumně dobře sníst oběd, naprostá většina lidí to přetahuje a většinou to ti nadřízení tolerují, protože vědí, že je to pitomost.

A argumentovat tím, že tam mám několik pauz po 5-10 minutách? To nemyslíte vážně. Většinu z té pauzy člověk spotřebuje na přípravu na další hodinu, často se přechází mezi učebnami, musí si dojít na hajzl, připravit pomůcky a než se naděje, přestávka je pryč a kdy se má jako najíst?
To si člověk zadělá akorát na žaludeční vředy. To je prostě kravina týhle pitomý uspěchaný doby.
A nutit děti učit zlozvykům které navíc škodí zdraví je zločin bez ohledu na to, co říká pitomej zákon, kterej vymejšlel úředník, kterej se rozhodně nepředře a na obědě tráví v klídku třeba hodinu.


Lama

Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #73 kdy: 01. 11. 2017, 00:47:45 »
Prosba na redakci, nechcete už konečně ty Novýho hnoje posílat automaticky do /dev/null?

Druhá prosba na redakci, nechcete už konečně zrušit to dementní upozornění - Upozornění - zatímco jste psal svůj příspěvek, přišla nová odpověď. Možná byste měl upravit svůj příspěvek.

Re:Rozvrh středoškoláka
« Odpověď #74 kdy: 01. 11. 2017, 07:34:33 »
Vážení,
nevím co se tu dokola řeší. Toto, podle jeho otce dítě má denně na oběd 55 minu, ne 20.
Nejdelší doba od velké přestávky (kdy má zbaštit svačinu) do oběda jsou 4:20 a ty jsou ještě se třemi přestávkami.

Otec tohoto mladého muže (jestli se jedná o mladou slečnu, omlouvám se), zde na psal, že ho za 17 let nenaučili, že nemá sedět v lavici o hladu. Jiní zase říkají, že je normální nenaučit dítě se nasnídat, a že bude cvičit hladové. Podle mě není ani jedno problémem školy, či školství.

Je nepochybné, že mladému organismu svědčí hodně spánku. Ať čtu, jak čtu, tak student je ve škole od 8:00 do 14:15 (1x), do 15:05 (2x) a do 15:55 (2x).

Tedy v nejhorším případě, zhruba 8-16h. Poté 2 hodiny (s rezervou) na cestu z domva a domů. To je celkem 10 hodin. 9 hodin potřebuje spát, to je 19 hodin. Tedy plných 5 hodin zbývá na učení (pokud nevyužije už čas v MHD). To se bavíme o dvou dnech v týdnu.

Ve zbylých třech dnech má ještě o 1 hodinu více.

Kolik by tedy podle vás všech měl mít středoškolák volného času, aby se mu neubližovalo?