Nevysvetlena cenzura na foru

Hmmm

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #75 kdy: 11. 10. 2017, 13:15:03 »
Pripada mi hlupe nazyvat zamknutie vlakna cenzurou...

Zazil som uz fora, kde to bolo omnoho horsie. Fora, kde sa mazali nesuhlasne alebo prispevky kriticke voci redakcii a kde sa mazali aj prispevky, ktore kriticke neboli, len ponukali iny pohlad na temu clanku, ale naburavali smer udavany redaktormi.

Na fore root.cz nie je ziadna cenzura.


Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #76 kdy: 11. 10. 2017, 13:22:16 »
Pripada mi hlupe nazyvat zamknutie vlakna cenzurou...

Zazil som uz fora, kde to bolo omnoho horsie. Fora, kde sa mazali nesuhlasne alebo prispevky kriticke voci redakcii a kde sa mazali aj prispevky, ktore kriticke neboli, len ponukali iny pohlad na temu clanku, ale naburavali smer udavany redaktormi.

Na fore root.cz nie je ziadna cenzura.

Jasně, Bělorusko je fajn, když nejsme v KLDR :-).

mmm

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #77 kdy: 11. 10. 2017, 13:33:30 »
Pripada mi hlupe nazyvat zamknutie vlakna cenzurou...

Zazil som uz fora, kde to bolo omnoho horsie. Fora, kde sa mazali nesuhlasne alebo prispevky kriticke voci redakcii a kde sa mazali aj prispevky, ktore kriticke neboli, len ponukali iny pohlad na temu clanku, ale naburavali smer udavany redaktormi.

Na fore root.cz nie je ziadna cenzura.

Jasně, Bělorusko je fajn, když nejsme v KLDR :-).

To je běžná praxe v ČR. Mažou příspěvky nebo rovnou zruší účet, pokud autora článku nebo VIP diskutujícího usvědčíte ze lži. Idnes, Lidovky a spol spoluprocají s PR agenturami jejichž diskutující mohou mazat reakce na své příspěvky. Root je v tomto ohledu úžasně demokraický. Nechá vyjádřit názor všechny nebo nikoho. Neumlčuje selektivně.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #78 kdy: 11. 10. 2017, 13:50:25 »
Pripada mi hlupe nazyvat zamknutie vlakna cenzurou...

Na fore root.cz nie je ziadna cenzura.

Citace: wiki
Cenzura je potlačení projevu, veřejného sdělení nebo jiných informací, které mohou být považovány za nevhodné, škodlivé, citlivé, politicky nesprávné nebo nepohodlné podle rozhodnutí vlád, médií, úřadů nebo jiných skupin nebo institucí.

I pokud si to vykladam otrocky, tak mi chcete rict, ze moderator nepotlacil moznost projevu ctenaru fora? Ja to ale otrocky nevnimam, i zamceni vlakna chapu jako cenzuru - stejne tak chapu jako cenzuru i to, co dela YouTube - podle svych politickych nazoru danemu videu zablokuje hodnoceni, komentare, zobrazovani v doporucenich a odkaz na autora. Technicky nic nesmazal, jen silne zhorsil dostupnost videa a moznost ho sdilet a interagovat s nim. Podobne jak se manipuluje s vyhledavanim Googlu - nevhodne vysledky jsou odsunuty o nekolik stran, coz efektivne znamena cenzuru, protoze ze statistik vyplyvalo, ze se klika skoro vyhradne na prvnich par vysledku vyhledavani. Kdyz se zamce topic, kde je jen jeden prispevek, tak moc nevidim rozdil mezi smazanim, kdyz hlavni cil fora je diskutovat a to v jednom cloveku a jednom prispevku moc nelze.

Zazil som uz fora, kde to bolo omnoho horsie. Fora, kde sa mazali nesuhlasne alebo prispevky kriticke voci redakcii a kde sa mazali aj prispevky, ktore kriticke neboli, len ponukali iny pohlad na temu clanku, ale naburavali smer udavany redaktormi.

Chapu spravne vas argument - "protoze existuji horsi fora/sajty, tak je toto forum/sajta uplne v poradku"?  ???

... Root je v tomto ohledu úžasně demokraický. Nechá vyjádřit názor všechny nebo nikoho. Neumlčuje selektivně.

No, nechal vyjadrit muj nazor (puvodni topic "jen" zamcel), ale jelikoz cilem zakladani vlakna na foru je diskuze (nebo by tak melo byt, reklamy nepocitam), tak to neni zadna vyhra - neco jako napsat clanek, nikde ho nevydat a smazat ho (cile - byt cten - nebylo dosazeno).

mmm

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #79 kdy: 11. 10. 2017, 13:56:30 »
... Root je v tomto ohledu úžasně demokraický. Nechá vyjádřit názor všechny nebo nikoho. Neumlčuje selektivně.

No, nechal vyjadrit muj nazor (puvodni topic "jen" zamcel), ale jelikoz cilem zakladani vlakna na foru je diskuze (nebo by tak melo byt, reklamy nepocitam), tak to neni zadna vyhra - neco jako napsat clanek, nikde ho nevydat a smazat ho (cile - byt cten - nebylo dosazeno).

Já se zamykáním vašich vláken nesouhlasím, ale pořád je to lepší než umožnit vybraným VIP diskutujícím šíření propagandy bez možnosti na ně reagovat, jak to dělají mainstreamové zpravodajské servery, kde diskutéři z PR agentur diskutují sami se sebou.


Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #80 kdy: 11. 10. 2017, 14:01:45 »
Já se zamykáním vašich vláken nesouhlasím, ale pořád je to lepší než umožnit vybraným VIP diskutujícím šíření propagandy bez možnosti na ně reagovat, jak to dělají mainstreamové zpravodajské servery, kde diskutéři z PR agentur diskutují sami se sebou.

To už je bezpředmětné přirovnání. V takovém případě už by tu asi nikdo z nás nebyl.
Já se zamykáním souhlasím, ale až po vyčerpání ostatních možností - a ty zdaleka vyčerpány nebyly.

mmm

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #81 kdy: 11. 10. 2017, 14:12:41 »
Já se zamykáním vašich vláken nesouhlasím, ale pořád je to lepší než umožnit vybraným VIP diskutujícím šíření propagandy bez možnosti na ně reagovat, jak to dělají mainstreamové zpravodajské servery, kde diskutéři z PR agentur diskutují sami se sebou.

To už je bezpředmětné přirovnání. V takovém případě už by tu asi nikdo z nás nebyl.
Já se zamykáním souhlasím, ale až po vyčerpání ostatních možností - a ty zdaleka vyčerpány nebyly.

Dost lidí v této diskuzi chce selektivně promazávat příspěvky. Asi už jsou zvyklí od jinud, že je to normální. Já s noefem souhlasím. Chtěl jsem jen upozornit, že může být hůř.

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #82 kdy: 11. 10. 2017, 14:16:50 »
...
Já se zamykáním vašich vláken nesouhlasím, ale pořád je to lepší než umožnit vybraným VIP diskutujícím šíření propagandy bez možnosti na ně reagovat, jak to dělají mainstreamové zpravodajské servery, kde diskutéři z PR agentur diskutují sami se sebou.

Přesně ten druh odpapouškovaných blábolů, které sem vůbec nepatří.

Ano, root.cz není majnström, je to zdroj alternativních pravd!

mmm

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #83 kdy: 11. 10. 2017, 14:27:37 »
...
Já se zamykáním vašich vláken nesouhlasím, ale pořád je to lepší než umožnit vybraným VIP diskutujícím šíření propagandy bez možnosti na ně reagovat, jak to dělají mainstreamové zpravodajské servery, kde diskutéři z PR agentur diskutují sami se sebou.

Přesně ten druh odpapouškovaných blábolů, které sem vůbec nepatří.

Ano, root.cz není majnström, je to zdroj alternativních pravd!

Chceš být tím VIP diskutujícím? Máš dost možností jinde a ještě za to dostaneš zaplaceno.

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #84 kdy: 11. 10. 2017, 14:44:23 »
...
Já se zamykáním vašich vláken nesouhlasím, ale pořád je to lepší než umožnit vybraným VIP diskutujícím šíření propagandy bez možnosti na ně reagovat, jak to dělají mainstreamové zpravodajské servery, kde diskutéři z PR agentur diskutují sami se sebou.

Přesně ten druh odpapouškovaných blábolů, které sem vůbec nepatří.

Ano, root.cz není majnström, je to zdroj alternativních pravd!

Chceš být tím VIP diskutujícím? Máš dost možností jinde a ještě za to dostaneš zaplaceno.
Trvám na tom, co jsem napsal.
(Koukám, že se zřejmě vyplatí chodit trollit i na root.cz.)

Milfaus

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #85 kdy: 11. 10. 2017, 14:51:35 »
(Koukám, že se zřejmě vyplatí chodit trollit i na root.cz.)

Trolit blbce?
Pffff!
Ale trolit iGeliTenty! To je něco jinčího!
https://www.youtube.com/watch?v=oavMtUWDBTM


čumil

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #86 kdy: 11. 10. 2017, 21:03:44 »
Postnul jsem celkem propracovany prispevek a bez udani duvodu byl smazan - "Proc si lidi mysli, ze gendrova/pletova diverzita vede k lepsim vysledkum? (tentokrat na spravnem miste)". Dokonce jsem to postnul v "Tady není nic off topic.". Nechapu, jak nekdo to muze povazovat za "tema o nicem" (tam bylo puvodne presunuto) - tyto problemy jsou v IT pritomne a primo ho ovlivnuji (viz google diversity memo). Temata o lopatach jsou ok, o hloupych managorech take, po stokrate o vyse platu je v poradku, reseni problemu s Widlema take (i to me prijde vic mimo, nez muj obecny ne-jen-widli topic), ale diskuze o diskriminaci muzu belochu ci "pozitivni" a spolecnosti prijimane diskriminaci zen a nebelochu v korporatech uz v poradku nejsou? Podotykam, ze vetsinu toho, co jsem psal, jsem mel ozdrojovane (hlavni memo dokonce vychazi z aktualnich vedeckych teorii), nejsou to zadne vikriky do tmy typu "lol", "ses hitler" nebo "<3". Pokud tohle se zamyka, tak mi unika vyznam fora, nebo tady se nediskutuje o problemech s IT, v IT a v IT firmach?

Nebo se root stal dalsim semenistem SJW, kteri podporuji blokovani "fakenews" (a tedy cenzuru) a ignoruji vedu a vedecky pristup, kdyz se jim to nehodi do kramu?
Je to proste mily watsone.
Jakakoli diskuze ktera zpochybnuje spravedlnost feminismu je okamzite zabita protoze ma potencial primo ohrozovat snahy feministek ziskat jeste vice privilegii nez meli zeny drive.
Kdyby admin fora takovato vlakna toleroval, brzo by se mu ozvali mury z czechitas, at to okamzite zatrhne jinak ze mu udelaj problem.

Feminismus == Fasismus
Bud te umlcime, a nebo zklikvidujeme (zdravim google).
Pink Wonderland.

zhm

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #87 kdy: 11. 10. 2017, 21:25:23 »
Nebudu tady ztrácet čas kvůli cenzuře na Rootu, ale rozhodně k postupu chci říci, že jej s ohledem na kvalitu příspěvku a s ohledem na nezablokované jiné oblasti fóra považuji za silně selektivní. (Skoro mám dojem, že na Rootu mají strach z toho, aby je někdo nenařknul z tolerování kritiky genderových témat.) Příspěvek má společné s IT mnohem více, než mnohá nepromazaná témata. Postup Google považuji ve věci, kterou popsal noef v zamčeném vlákně za omezení svobody slova jednotlivce, takže vnímám debatu s ohledem na společné průniky s IT tématikou nejen za tématicky vhodnou, ale také za NUTNOU. (Pokud vím, vyhozený člověk nepracoval jako tiskový mluvčí nebo osoba veřejně prezentující názory firmy, takže má mít právo na svobodu projevu, které je navíc podtrženo tím, že existuje, stejně jako Google v demokratické zemi.)

Btw. pokud by náhodou bylo pro někoho tak strašně důležité, aby stížnost byla podepsaná skutečným jménem, můžu, pokud je o to zájem, napsat nějakou požadující odblokování příslušného textu na e-mail panu Krčmářovi. Fakt, že někdo píše pod přezdívkou nedělá jeho názor méně důležitým. Důležité je, co napsal a proč.

Ivan Nový

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #88 kdy: 12. 10. 2017, 08:47:51 »
Postnul jsem celkem propracovany prispevek a bez udani duvodu byl smazan - "Proc si lidi mysli, ze gendrova/pletova diverzita vede k lepsim vysledkum? (tentokrat na spravnem miste)". Dokonce jsem to postnul v "Tady není nic off topic.". Nechapu, jak nekdo to muze povazovat za "tema o nicem" (tam bylo puvodne presunuto) - tyto problemy jsou v IT pritomne a primo ho ovlivnuji (viz google diversity memo). Temata o lopatach jsou ok, o hloupych managorech take, po stokrate o vyse platu je v poradku, reseni problemu s Widlema take (i to me prijde vic mimo, nez muj obecny ne-jen-widli topic), ale diskuze o diskriminaci muzu belochu ci "pozitivni" a spolecnosti prijimane diskriminaci zen a nebelochu v korporatech uz v poradku nejsou? Podotykam, ze vetsinu toho, co jsem psal, jsem mel ozdrojovane (hlavni memo dokonce vychazi z aktualnich vedeckych teorii), nejsou to zadne vikriky do tmy typu "lol", "ses hitler" nebo "<3". Pokud tohle se zamyka, tak mi unika vyznam fora, nebo tady se nediskutuje o problemech s IT, v IT a v IT firmach?

Nebo se root stal dalsim semenistem SJW, kteri podporuji blokovani "fakenews" (a tedy cenzuru) a ignoruji vedu a vedecky pristup, kdyz se jim to nehodi do kramu?
Je to proste mily watsone.
Jakakoli diskuze ktera zpochybnuje spravedlnost feminismu je okamzite zabita protoze ma potencial primo ohrozovat snahy feministek ziskat jeste vice privilegii nez meli zeny drive.
Kdyby admin fora takovato vlakna toleroval, brzo by se mu ozvali mury z czechitas, at to okamzite zatrhne jinak ze mu udelaj problem.

Feminismus == Fasismus
Bud te umlcime, a nebo zklikvidujeme (zdravim google).
Pink Wonderland.

Tak, tak

Lama

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #89 kdy: 12. 10. 2017, 20:27:41 »
Toz, mohli by tu mit treba subforum zvane treba Zvanirna a tam at si kazdy zaklada tema, jake se mu zachce. Koho to nezajima, nemusi tam lezt. A temata by mohla byt cronem mazana, pokud jsou treba pul roku neaktivni, aby nezaplacavala databazi. Vzhledem k jejich povetsinou netechnickemu charakteru nema cenu je zde archivovat. Zbyva uz jen vyresit, jak to udelat, aby v technickych diskusich nikdo neoptimalizoval rozdeleni zdroju, ale to bez registrace asi nepujde, pokud u toho nema porad sedet moderator. Ve Zvanirne by tak byl jakysi Fejsbuuk bez registrace, reklamy by se vesele zobrazovaly a bylo by.

Jarda na hrad!