Nevysvetlena cenzura na foru

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nevysvetlena cenzura na foru
« kdy: 10. 10. 2017, 12:24:45 »
Postnul jsem celkem propracovany prispevek a bez udani duvodu byl smazan - "Proc si lidi mysli, ze gendrova/pletova diverzita vede k lepsim vysledkum? (tentokrat na spravnem miste)". Dokonce jsem to postnul v "Tady není nic off topic.". Nechapu, jak nekdo to muze povazovat za "tema o nicem" (tam bylo puvodne presunuto) - tyto problemy jsou v IT pritomne a primo ho ovlivnuji (viz google diversity memo). Temata o lopatach jsou ok, o hloupych managorech take, po stokrate o vyse platu je v poradku, reseni problemu s Widlema take (i to me prijde vic mimo, nez muj obecny ne-jen-widli topic), ale diskuze o diskriminaci muzu belochu ci "pozitivni" a spolecnosti prijimane diskriminaci zen a nebelochu v korporatech uz v poradku nejsou? Podotykam, ze vetsinu toho, co jsem psal, jsem mel ozdrojovane (hlavni memo dokonce vychazi z aktualnich vedeckych teorii), nejsou to zadne vikriky do tmy typu "lol", "ses hitler" nebo "<3". Pokud tohle se zamyka, tak mi unika vyznam fora, nebo tady se nediskutuje o problemech s IT, v IT a v IT firmach?

Nebo se root stal dalsim semenistem SJW, kteri podporuji blokovani "fakenews" (a tedy cenzuru) a ignoruji vedu a vedecky pristup, kdyz se jim to nehodi do kramu?


Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #1 kdy: 10. 10. 2017, 12:39:54 »
Nebo se root stal dalsim semenistem SJW, kteri podporuji blokovani "fakenews" (a tedy cenzuru) a ignoruji vedu a vedecky pristup, kdyz se jim to nehodi do kramu?

Ani mně se nelíbí, že root.cz přistoupil k cenzuře. Sice slovy obhajuje liberální přístup, ale činy v posledních dnech ukazují opak. Zdá se však, že tím akorát vyvolávají lavinu reakcí - a to je dobře.

dbuisdn

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #2 kdy: 10. 10. 2017, 12:41:11 »

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #3 kdy: 10. 10. 2017, 12:42:54 »
Téma nebylo smazáno, je zamčeno, protože sem nepatří. Stejně jako sem nepatří recepty pro děti, dotazy na opravu aut nebo tipy na lyžařská střediska. Dodržujte tématičnost serveru alespoň při zakládání nových témat.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #4 kdy: 10. 10. 2017, 12:43:30 »
Co to meles, orechu?

https://forum.root.cz/index.php?topic=16495.msg229646;topicseen#new

Zamcene beze slova a druhy novejsi post, ktery jsem dal do spravne sekce, je smazany.


pb

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #5 kdy: 10. 10. 2017, 12:49:03 »
Cenzura je státní zásah. Když Vám na soukromém serveru provozovatel nebo moderátor smaže jakýkoliv příspěvek, není to cenzura. Server není povinnen Vaše názory zveřejňovat. Jestli si myslíte, že Vás názor tolik stojí za to, máte mnoho možností si ho zveřejnit s použitím vlastních zdrojů.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #6 kdy: 10. 10. 2017, 12:51:44 »
Téma nebylo smazáno, je zamčeno, protože sem nepatří. Stejně jako sem nepatří recepty pro děti, dotazy na opravu aut nebo tipy na lyžařská střediska. Dodržujte tématičnost serveru alespoň při zakládání nových témat.

Takze na rootu, servru o Linuxu a IT, se o nabirani lidi v IT firmach nesmime bavit? Ale bavit se o nastupnim platu je koser? O spatnych sefech, klientech a IT firmach je take v poradku? Co dalsiho mame jeste zakazane? KDE, protoze root podporuje jen Gnome? Nebo Windows, ktere se tu bezne resi, prestoze root je Linuxova sajta? :D Skoda, ze se ubirate smerem cenzurovani veci, se kterymi nesouhlasite, IMO to neni moc blizke open-source pristupu :-\.

Cenzura je státní zásah. Když Vám na soukromém serveru provozovatel nebo moderátor smaže jakýkoliv příspěvek, není to cenzura. Server není povinnen Vaše názory zveřejňovat. Jestli si myslíte, že Vás názor tolik stojí za to, máte mnoho možností si ho zveřejnit s použitím vlastních zdrojů.

Nope, nejde jen o stat:

Citace
Censorship is the suppression of speech, public communication, or other information that may be considered objectionable, harmful, sensitive, politically incorrect or inconvenient as determined by governments, media outlets, authorities or other groups or institutions.

Governments, private organizations and individuals may engage in censorship.

A mate pravdu, asi pujdu o dum dal, protoze cenzurovat podle politickeho zamereni na foru na servru o svobodnem softwaru nevesti nic dobreho.
« Poslední změna: 10. 10. 2017, 12:53:24 od noef »

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #7 kdy: 10. 10. 2017, 12:56:17 »
Nesnažte se tu podsouvat, že někdo cenzuruje na základě nesouhlasu. To by to tu vypadalo jinak a ani tohle téma by tu nebylo a já bych se tu o něm nebavil. Pište si o tom, že Emacs je nejlepší editor a že MS Office je lepší než LibreOffice. Nikdo tady nikdy nemazal na základě nesouhlasu. Je ale potřeba alespoň minimální forma moderace, jinak se to tu zvrhne v psychologickou poradnu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #8 kdy: 10. 10. 2017, 12:57:37 »
Téma nebylo smazáno, je zamčeno, protože sem nepatří. Stejně jako sem nepatří recepty pro děti, dotazy na opravu aut nebo tipy na lyžařská střediska. Dodržujte tématičnost serveru alespoň při zakládání nových témat.

A mate nekde sepsanou nejakou "publishing policy", kde by se clovek docetl, jaka temata jsou povolena? Nejak mi unika, proc tema o genderovych zalezitostech v *IT* je mimo, zatimco nekonecne tirady o optimalnim rozdeleni zdroju a valce Rusaku, Islamu a mimozemstanu proti Evropske krestanske kulture zamykany nejsou. Praktikujete v redakci protestantismus?

v

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #9 kdy: 10. 10. 2017, 12:59:18 »
Nesnažte se tu podsouvat, že někdo cenzuruje na základě nesouhlasu. To by to tu vypadalo jinak a ani tohle téma by tu nebylo a já bych se tu o něm nebavil. Pište si o tom, že Emacs je nejlepší editor a že MS Office je lepší než LibreOffice. Nikdo tady nikdy nemazal na základě nesouhlasu. Je ale potřeba alespoň minimální forma moderace, jinak se to tu zvrhne v psychologickou poradnu.
vzhledem k existenci rails girls, czechitas apod. bych řekl, že ono téma nebylo mimo

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #10 kdy: 10. 10. 2017, 13:01:12 »
Nikoliv, nic takového sepsáno není, protože to ani není možné. Ale je to odborný server primárně o IT a pokud má to fórum alespoň k něčemu být, musí se na něm udržovat alespoň základní tématičnost. Jinak to ujede jako na Lupě a pak se to nakonec zruší, protože to přestane dávat smysl. Pokud potřebujete diskutovat o jiných tématech, máte možnost na jiných serverech.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #11 kdy: 10. 10. 2017, 13:06:09 »
Nesnažte se tu podsouvat, že někdo cenzuruje na základě nesouhlasu.

A ne? Nebo proc bylo zamcene a smazane tema zabyvajici se prijimanim lidi do IT firem? Zatimco topic o prichodu do IT firmy je v poradku, zkusenosti s programatory daneho jazyku, pripadne v dane firme je take ok. Ja nevidim duvod, proc muj topic je zavren jako nehodici se, kdyz ocividne se IT hodne tyka - nebo do IT firem se lidi nenabiraji, ci root neni o IT? Dokonce jsem si dal praci i se zdroji a dohledal konkretni nazvy (neni to dokonale, ale snaha byla), aby si to kdyztak ostatni uzivatele mohli overit, ne jak vetsina jinych topicu, kde se lidi hadaji, kdo je mensi lopata a prispevky nejsou podeprene nicim jinym nez nadavkami.

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #12 kdy: 10. 10. 2017, 13:10:57 »
Protože to není téma o IT, je to téma o genderové diverzitě, diskriminaci, feminismu a hlavně to je spíš blogpost se záplavou vlastních emocí. Tohle fórum má fungovat primárně jako poradna: položím technický dotaz a dostanu odpověď. Když tu budeme psát výlevy o dopadu víry na osobnostní rozvoj, neutěšeném stavu českých rybníků a nedostatku mladých žen v myslivosti, tak se daleko nedostaneme. Tohle není blog ani psychologická poradna.

v

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #13 kdy: 10. 10. 2017, 13:17:44 »
Protože to není téma o IT, je to téma o genderové diverzitě, diskriminaci, feminismu a hlavně to je spíš blogpost se záplavou vlastních emocí. Tohle fórum má fungovat primárně jako poradna: položím technický dotaz a dostanu odpověď. Když tu budeme psát výlevy o dopadu víry na osobnostní rozvoj, neutěšeném stavu českých rybníků a nedostatku mladých žen v myslivosti, tak se daleko nedostaneme. Tohle není blog ani psychologická poradna.

Citace
Existuji nejake studie, ktere podporuji tato tvrzeni o gendrove/pletove diverzite a pozitivnim dopadu na rychlost ci kvalitu vyvoje?


noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #14 kdy: 10. 10. 2017, 13:20:33 »
Protože to není téma o IT

Ehm, cetl jste to? Nebo vyvoj softwaru nespada do IT? Nabirani vyvojaru nesouvisi s IT? Google neni IT firma?

, je to téma o genderové diverzitě, diskriminaci, feminismu

Ano, diskrimance pri nabirani lidi do IT firem na zaklade pohlavi/rasy s cilem zvysit rozmanitost a tim produktivitu. A dotaz tam je take.

a hlavně to je spíš blogpost se záplavou vlastních emocí.

Kde tam mam zaplavu emoci? Ano, mam tam nazory, ktere ale nevydavam za pravdu a myslim, ze je celkem zrejme, co je muj nazor a kde popisuji neco jineho.

Tohle fórum má fungovat primárně jako poradna: položím technický dotaz a dostanu odpověď.

To myslite vazne? Technicky dotaz je ptani se co delat prvni den v praci, jak je firma hodna k zamestnancum, nebo kdo je to presne lopata? Sme vubec na stejnem foru?

Když tu budeme psát výlevy o dopadu víry na osobnostní rozvoj, neutěšeném stavu českých rybníků a nedostatku mladých žen v myslivosti, tak se daleko nedostaneme. Tohle není blog ani psychologická poradna.

To taky nedelam. Moje tema souvisi s IT, je o nabirani v IT firmach a zabyva se (podle me) problemy, ktere (predevsim v americe) maji.


Diky, uz jsem to chtel hledat.