Nevysvetlena cenzura na foru

Milos

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #30 kdy: 10. 10. 2017, 14:04:54 »
Vsimli jste si ze na cenzuru nadavaji vzdycky jenom trollove kteri dejlaji bordel a kvuli kterym se zavadi?


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #31 kdy: 10. 10. 2017, 14:12:43 »
Omlouvam se, moc casto nepisu cesky. Priste si to musim projet spellcheckem.

https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/czech-spell-checking-without-d/

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #32 kdy: 10. 10. 2017, 14:13:04 »
Nedávno jsem zakládal téma, abych představil ideu #NoProjects, která je podle mě dnes dost relevantní vzhledem k tomu, jak se skrz IT tuneluje ve státní správě a jak je neefektivní řízení IT. Ještě než jsem stačil odpovědět, bylo mi téma zamčeno z pod rukou bez jakékoliv odpovědi.

Takže se pod tohle téma podepisuji. Když tady špatně šlápnu někomu na kuří oko, přijde cenzura.

https://forum.root.cz/index.php?topic=16184.0

Diskobolos

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #33 kdy: 10. 10. 2017, 14:13:07 »
Protože to není téma o IT, je to téma o genderové diverzitě, diskriminaci, feminismu a hlavně to je spíš blogpost se záplavou vlastních emocí. Tohle fórum má fungovat primárně jako poradna: položím technický dotaz a dostanu odpověď. Když tu budeme psát výlevy o dopadu víry na osobnostní rozvoj, neutěšeném stavu českých rybníků a nedostatku mladých žen v myslivosti, tak se daleko nedostaneme. Tohle není blog ani psychologická poradna.

Globálně vzato, tak na fóru root.cz je 90% odpovědí mimo téma, resp. nemají žádnou užitnou hodnotu. Velké procento příspěvků obsahuje urážky a následné rekace dotčených eg. Přijde mi absurdní cenzurovat banalitu, ale uržování kultivovanosti a kvality jde vniveč. A to nemluvím o tom, jak "odborně" jsou provádeny korekce v subjektech dotazů...

Lol Phirae

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #34 kdy: 10. 10. 2017, 14:16:43 »
A to nemluvím o tom, jak "odborně" jsou provádeny korekce v subjektech dotazů...

Jo, tak za tohle bych zpřerážel pracky. Kdysi jsem tady položil dotaz, nějak se to nevyřešilo, zajímalo mě, jestli třeba někdo časem... No nic, dotaz jsem holt už nenašel, přestože jsem si přesně pamatoval předmět. Ne, opravdu nestojím o podobné "inteligentní" vylepšování, pokud to není úplná trotlovina typu "URGENT HELP!111111!!!".


Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #35 kdy: 10. 10. 2017, 14:17:35 »
Vsimli jste si ze na cenzuru nadavaji vzdycky jenom trollove kteri dejlaji bordel a kvuli kterym se zavadi?

To si nemyslím, že je celá pravda. Druhou stranou mince je zase to, že na offtopicy nadávají ti, kteří je sami zakládají a přiživují. Myslím, že (soukromý odhad!) 90 % lidí je úplně jedno jak offtopic diskuse (umějí ji ignorovat), i cenzura (netýká se jich).

Mně cenzura vadí z principiálních důvodů, většinou se jí řeší až nějaký důsledek, ne příčina. Dovedu si představit mazání příspěvků / diskusí, které budou zjevně a záměrně reklamou na produkty, služby, či politická hnutí, nebo příspěvky hrubě urážející někoho. V ostatních případech je podle mě lepší samospád.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #36 kdy: 10. 10. 2017, 14:42:46 »
Vsimli jste si ze na cenzuru nadavaji vzdycky jenom trollove kteri dejlaji bordel a kvuli kterym se zavadi?

Kdy jsem troloval? Po pravde ten topic jsem zalozil jen proto, protoze to druhe vlakno bylo zamcene (kvuli trolum?), takze tam jsem psat nemohl. Rekl jsem si, ze teda kdyz uz zakladam vlakno, tak at to ma alespon nejakou uroven a dohledal jsem alespon cast jmen a odkazu. No, necekal jsem, ze topic o diverzite a zlepseni produktivity pri vyvoji softwaru, bude zavren z duvodu, ze se netyka IT. :-X

PS: Odkaz na tu podnikatelku jsem zapomnel, staci googlit "Female CEO hires lots of women". (Doufam, ze jsem moc nekecal, abych pravdu rekl, tak si to uz moc nepamatuju.)

Milos

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #37 kdy: 10. 10. 2017, 14:50:03 »
Samospadem? To jako fakt? Podivej se kam se samospadem dostalo tema o VS a spousta dalsich. Samospadem spadly az do zumpy. ne tohole tu fakt nema byt.

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #38 kdy: 10. 10. 2017, 14:51:47 »
Samospadem? To jako fakt? Podivej se kam se samospadem dostalo tema o VS a spousta dalsich. Samospadem spadly az do zumpy. ne tohole tu fakt nema byt.

A kdo je ten moudrý, který to rozhodne? Zatím to vyvolalo jen další flame.

Milfaus

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #39 kdy: 10. 10. 2017, 14:54:54 »
Téma nebylo smazáno, je zamčeno, protože sem nepatří. Stejně jako sem nepatří recepty pro děti, dotazy na opravu aut nebo tipy na lyžařská střediska. Dodržujte tématičnost serveru alespoň při zakládání nových témat.

SOUHLAS!!!

Diskobolos

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #40 kdy: 10. 10. 2017, 15:01:27 »
Vsimli jste si ze na cenzuru nadavaji vzdycky jenom trollove kteri dejlaji bordel a kvuli kterym se zavadi?

Píše anonym :-D

Milfaus

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #41 kdy: 10. 10. 2017, 15:07:00 »
Mně cenzura vadí z principiálních důvodů, většinou se jí řeší až nějaký důsledek, ne příčina.

Petr Krčmář neprovádí cenzuru, ale diskuzi MODERUJE.

dotaz jsem holt už nenašel

Petr Krčmář občas mění název diskuze tak, aby ho našli jiní lidé, pro které může být relevantní.
To tvoje "Očůral jsem si tu patník a teď ho nemůžu najít", to je prosím jen výstřel do větru.

Já osobně jsem pro omezení OT témat.
Případně - což by bylo možná lepší - ZCELA ODDĚLIT téma typu "jdu poprvé do práce a nevím, jak zapnout PC", nebo "Chci se vrátit do ČR", "Chci utéct z ČR"...

Rozdělení by mohlo být řekněme na Červené a Zelené fórum.
Červené nechat čistě technické a mazat v něm každý náznak Flame.
Zelené pak nechat "volné", podle libosti s minimálním moderováním pro téma typu "Jsem IT a nevím, jak se ovládá kávovar" nebo "Je lepší si vybrat sekretářku s velkým nebo malým zadkem".
Oddělit by se to muselo i ve výpisu na hlavní stránce, ale ono všechno jde, když se chce.

Lidi o ty "kecací-mimiwebovská-zpovědnicová" téma evidentně stojí.
Taky pořádný flame dokáže zobrazit sakra hodně reklamy.

Jak říkám, oddělit to a mít čistě technické fórum s možností forkování (Všechno OT a "zajímavé rady" směřujte sem...URL do OT fóra..) plus to OT téma, kde by se třeba nechalo Lol Phirae jeho téma "Chci si postavit herní počítač do pěti tisíc."  ;D

Lol Phirae

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #42 kdy: 10. 10. 2017, 15:38:08 »
Petr Krčmář občas mění název diskuze tak, aby ho našli jiní lidé, pro které může být relevantní.
To tvoje "Očůral jsem si tu patník a teď ho nemůžu najít", to je prosím jen výstřel do větru.

Jistě, já tady pokládám dotaz proto, aby mi ho nějaký Krčmář vylepšil tak, abych ho už nenašel. No to přece dá rozum. (To už vůbec vynechávám téma o naprosto nefunkčním vyhledávání na zdejším webu, jediná možnost jak něco najít je přes Google ("nějaký dotaz" site:root.cz)

Lol Phirae

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #43 kdy: 10. 10. 2017, 15:47:33 »
Další "děkovné" dopisy na téma nesmyslného vrtání se v titulcích dotazů
- zde
- nebo zde, kde byl předmět dotazu "vylepšen" tak, že s původním dotazem neměl vůbec nic společného

P.S. Stále hledám marně ten "vylepšený" dotaz o PXE bootu FreeBSD.

Kit

Re:Nevysvetlena cenzura na foru
« Odpověď #44 kdy: 10. 10. 2017, 15:49:59 »
... To už vůbec vynechávám téma o naprosto nefunkčním vyhledávání na zdejším webu, jediná možnost jak něco najít je přes Google ("nějaký dotaz" site:root.cz)

Však to je přece osvědčený způsob vyhledávání na Rootovi. Není důvod to měnit.