reklama

Anketa

Súhlasíte s tým, aby boli Vaše príspevky upravované?

Áno
1 (33.3%)
Nie
1 (33.3%)
Neviem sa k tomu vyjadriť
0 (0%)
Len pri pravopisných chybách
1 (33.3%)

Celkem hlasů: 2

Úprava príspevkov na fóre

voltaren

Úprava príspevkov na fóre
« kdy: 02. 07. 2015, 00:28:54 »
Prečo pán Petr Krčmář neustále upravuje príspevky diskutujúcich? Podľa mňa by sa to malo robiť len v nevyhnutných prípadoch. Nie je normálne ak zadám názov (alebo otázku) v slovenčine a pán Petr Krčmář ju upraví podľa seba do českého jazyka. Ak niekto použije nesprávnu štylistiku alebo pravopisné chyby, tak sa to dá pochopiť. Ale upravovať príspevky len preto, lebo mne sa forma obsahu nepáči je zvláštne. Toto nemá nič spoločné so slobodou rozhodovania a rešpektovania iných.

reklama


Re:Úprava príspevkov na fóre
« Odpověď #1 kdy: 02. 07. 2015, 08:12:38 »
Upravuji jen titulky, aby nějak vypadaly a hlavně aby skutečně plnily svou funkci a umožňovaly snadnou orientaci mezi tématy. Některé odstrašující případy jsem kdysi posbíral do blogu: POMOC!!!!!! aneb jak nepsat názvy diskusí. Titulky jsou často voleny špatně, jsou příliš krátké/dlouhé, neobsahují diakritiku nebo nezačínají velkým písmenem. Proto je potřeba je upravit.

Dnešní příklad: „Ip adresa ulozenie do mysql“ jsem přejmenoval na „Uložení IP adresy do MySQL“ – má to diakritiku, správný slovosled a správně zapsané IP a MySQL.

U slovenštiny je to taky velmi prosté. Rozhodně není cílem vytlačovat ji z fóra, problém ale je, že neumím dostatečně dobře slovensky, abych si byl jistý, že v tom titulku neudělám nějakou zásadní chybu. Nejsem třeba schopen dostatečně spolehlivě doplnit diakritiku a proto obvykle volím překlad.

Tohle téma například není vůbec potřeba přejmenovávat: titulek je dostatečně věcný a vypovídající, obsahuje diakritiku a má rozumnou délku.

Lol Phirae

Re:Úprava príspevkov na fóre
« Odpověď #2 kdy: 02. 07. 2015, 08:31:39 »
Petře, po tvé úpravě předmětu mého asi rok starého dotazu týkajícího se nefunkčnosti PXE bootu u FreeBSD jsem to vlákno už nikdy nenašel. Opravdu mě to vytáčí k nepříčetnosti. A co je špatně na "moc dlouhém" předmětu? Že se vám to nevejdu na tu zprzněnou nudli na titulce, kde na HD monitoru mám půlku obrazovky prázdnou? Tam je chyba jaksi někde úplně jinde!

Re:Úprava príspevkov na fóre
« Odpověď #3 kdy: 02. 07. 2015, 08:50:38 »
Délka není jediné kritérium, často je titulek strašně krátký („PHP5“) nebo je plný zbytečných výplňkových slov („Jak nejlépe zařídit aby…“). Cílem je zjednodušení navigace těm, kteří mají zájem na téma odpovědět. Někdo ten titulek umí napsat dobře, úsporně a přesto věcně. Takový se pak editovat vůbec nemusí.

 

reklama