Podmínka přítomnosti zdroje před startem zálohy s rdiff-backup

Ahoj,
pomocí rdiff-backup zálohuji pracovní stanici s Windows 7, kterou mám přes autofs-cifs připojenou v Ubuntu Mate. Zjistil jsem, že rdiff-backup nerozdýchá, že nemá zdroj a doposud vytvořené zálohy poškodí tak, že nejdou vytvářet další, vis:https://forum.root.cz/index.php?topic=16208.0.
Proto bych potřeboval ve skriptu podmínku přítomnosti zdroje. Něco jsem se snažil vytvořit ale nefunguje to:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/sh
if [ -d "/mnt/NFS/Mix/Fotky" ]; then
rdiff-backup --print-statistics --terminal-verbosity 2 \
    --exclude-globbing-filelist /home/pokus/.skript/pokus_rdiff_exclude \
    --include-globbing-filelist /home/pokus/.skript/pokus_rdiff_include \
    --exclude / / /mnt/NFS/Filmy/cil
rdiff-backup --remove-older-than 30D --terminal-verbosity 2 --force /mnt/NFS/Filmy/cil
fi
exit
pokus_rdiff_include:
Kód: [Vybrat]
/mnt/NFS/Mix/Fotky
Místo samby to tu zkouším z NFS ale princip by měl být asi stejný.
Nějaký nápad jak to zprovoznit nebo dokonce jiný způsob jak podmínit přítomnost zdroje před během zálohy?
Dík za nápady ;)
« Poslední změna: 04. 09. 2017, 11:57:36 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podmínka přítomnosti zdroje před startem zálohy s rdiff-backup
« Odpověď #1 kdy: 04. 09. 2017, 15:04:58 »
Tak mohl byste treba otestovat existenci nejakeho souboru. Nicmene nebylo by lepsi hodit na Widle minimalni Cygwin a delat zalohy proti ssh? Rdiff-backup to snad umi a ta zaloha zmen by se tim o dost zkratila.

Re:Podmínka přítomnosti zdroje před startem zálohy s rdiff-backup
« Odpověď #2 kdy: 05. 09. 2017, 15:10:06 »
Tak mohl byste treba otestovat existenci nejakeho souboru. Nicmene nebylo by lepsi hodit na Widle minimalni Cygwin a delat zalohy proti ssh? Rdiff-backup to snad umi a ta zaloha zmen by se tim o dost zkratila.
Ahoj, jestli jsem to správně pochopil, tak na Win dát Cygwin s ssh serverem a s rdiff-backupem a pak se vzdáleně připojovat?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podmínka přítomnosti zdroje před startem zálohy s rdiff-backup
« Odpověď #3 kdy: 05. 09. 2017, 16:39:52 »
Ano, tak nejak. Tedy na cygwiny by take musel byt i rsync. Pokud si to tedy pamatuju spravne a rdiff-backup pres ssh a rsync opravdu chodi. A chtelo by to rozchodit si tam v ssh klice, aby clovek nemusel zadavat heslo.

Re:Podmínka přítomnosti zdroje před startem zálohy s rdiff-backup
« Odpověď #4 kdy: 11. 09. 2017, 14:05:57 »
Ahoj, tak křest s Cygwin je za mnou. Ano, opravdu to tak chodí. Ale rychlost ... se sambou připojenou přes Autofs to chodilo tak 40-60MB/s (kde to limituje CPU,Soft-RAID6 +LVM+ LUKS) přes ssh to jede tak okolo 16MB/s bez většího zatížení.
Zbytečná práce to ale nebyla, stejně jsem řešil i zálohy přes internet ale v rámci LAN mi připadá lepší moje prvotní myšlenka.
Zkoušel jsem podmínku existenci složky, souboru, mountpointu ale když je zdroj nedostupný, příkazy to nerozdýchají jako samotný rdiff :(