Bitcoin - vývoj ceny

i

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #90 kdy: 08. 11. 2017, 22:12:20 »
Stále mi není jasné v čem je problém.
V tom, že tvrzení "[nemůže] exist[ovat] subjekt[,] ktery by sam mohl prosadit zmenu", je nepravdivé. V ničem jiným problém není.

Jak ty si vykladas to [prosadit zmenu] ?


Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #91 kdy: 09. 11. 2017, 00:09:48 »
Jak ty si vykladas to [prosadit zmenu] ?
Ty's to tvrdil, ty si to definuj tak, aby to tvoje tvrzení bylo pravdivý.

Igor Utmatov

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #92 kdy: 21. 11. 2017, 10:53:52 »
Bitcoin dnes překonal $8300 a dosáhl tržní kapitalizace $137 miliard, to je meziroční nárust o více než 1000%! To je naprosto šílené, tak bezprecedentní nárust si lze vysvětlit snad jen létajícím špagetovým monstrem a klesající cenou tulipánů.

1) Uvažujete někdo o přikoupení nebo počkáte na propad?

2) Pokud ano, na jak velký propad chcete čekat? Kdy to všechno splaskne?

3) Opravdu si myslíte, že příští rok touto dobou bude cena bitocinu přes $20 000?

4) Má vůbec cenu uvažovat o altcoinech, když všechny padají? Lidi sanují ztráty z altcoinu nákupem bitcoinů.

5) Je už někdo z Vás díky bitcoinu zajištěn na zbytek života? Pokud ano, kolik jste vydělali?

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #93 kdy: 21. 11. 2017, 11:20:41 »
3) Opravdu si myslíte, že příští rok touto dobou bude cena bitocinu přes $20 000?
Může být naprosto jakákoliv. Klidně milion USD. Nebo sto. Jakákoli hodnota. Není čím poměřovat, jestli je to hodně nebo málo.

4) Má vůbec cenu uvažovat o altcoinech, když všechny padají? Lidi sanují ztráty z altcoinu nákupem bitcoinů.
Když si vezmeš altcoiny z top20 podle kapitalizace, který z nich spadl? Např. Monero vyrostlo meziročně o cca 1700%, Ethereum o cca 3600%.

Igor Utmatov

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #94 kdy: 21. 11. 2017, 11:47:28 »
3) Opravdu si myslíte, že příští rok touto dobou bude cena bitocinu přes $20 000?
Může být naprosto jakákoliv. Klidně milion USD. Nebo sto. Jakákoli hodnota. Není čím poměřovat, jestli je to hodně nebo málo.

4) Má vůbec cenu uvažovat o altcoinech, když všechny padají? Lidi sanují ztráty z altcoinu nákupem bitcoinů.
Když si vezmeš altcoiny z top20 podle kapitalizace, který z nich spadl? Např. Monero vyrostlo meziročně o cca 1700%, Ethereum o cca 3600%.
Takže ty sám pokračuješ v držení altcoinů a bitcoinu a přikupuješ? Nebo jsi už redukoval pozice? Já jsem pořád akorát long BTC, ale polovinu pozic jsem prodal, když BTC překonal $8000. Zdá se mi to naprosto nepodložené fundamenty, až na pár známých z Paralelního Polis neznám nikoho, kdy by BTC používal k platbám pravidělně, je to jako se sdílenou ekonomikou, všude se o ní už roky píše, ale reálně tvoří jen 0,01 % HDP...


Paja

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #95 kdy: 21. 11. 2017, 12:08:15 »
Když pominu že cenu bitcoinu ženou nahoru spekulace, že do toho pravděpodobně hodně investuje organizovaný zločin, zůstává tady jednoduchá fyzika.

Někdy v květnu jsem si dal práci a zkusil napočítat, kolik energie stojí zaplacení kávy v paralelpolisu. Vyšlo mi 6kWh na transakci. Bral jsem, že potvrzení bloku je co 10 min, dohledal jsem odhadovaný příkon těžařů a počet transakcí v bloku.
Tu elektřinu musí těžařům někdo zaplatit. Pochopitelně taky investice do strojů co to počítají.
S tím jak roste náročnost výpočtů a snižuje se odměna za blok, musí růst cena bitcoinu aby se to stále vyplatilo.
Takže konec bitcoinu může nastat i v okamžiku, kdy se nikomu nevyplatí potvrzovat transakce.

V té době (květen) se taky psalo o rozdělení bitcoinu aby bloky mohly mít víc transakcí a slevnilo se to. Pak vyšly zprávy že se nedělí, pak že se rozdělil - ani jsem nezjišťoval jak to je teď.

6kWh je zhruba tolik kolik potřebujete na ohřátí 170l vody o 30 stupňů a to už je sakra velká vana teplé vody za zaplacení jednoho kafe :-)
Taky je zajímavé porovnat si počty transakcí/sec v bitcoinech, paypalu a třeba visa.

Tomáš Roll

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #96 kdy: 21. 11. 2017, 12:18:01 »
Kupujte, nebudou.

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #97 kdy: 21. 11. 2017, 12:36:09 »
Takže ty sám pokračuješ v držení altcoinů a bitcoinu a přikupuješ? Nebo jsi už redukoval pozice?
Sorry, píšu tady pod svým jménem, takže osobní finance tady rozebírat nebudu :)

Obecně ale z mýho konzervativního pohledu dávají smysl jenom ty strategie, které jsou co nejmíň závislé na fluktuaci kurzu (přidružené služby, některé druhy těžení s častou výměnou za fiat apod.), všechno ostatní je z mýho pohledu jenom čistej gambling.

6kWh je zhruba tolik kolik potřebujete na ohřátí 170l vody o 30 stupňů a to už je sakra velká vana teplé vody za zaplacení jednoho kafe :-)
Taky je zajímavé porovnat si počty transakcí/sec v bitcoinech, paypalu a třeba visa.
No, ale to předpokládáš ten zhůvěřilý způsob těžení "počítám výpočty, které samy o sobě k ničemu nejsou, a vzniklé teplo pouštím oknem ven". To je sice teď obvyklý způsob, ale donekonečna se vyplácet nemůže.

Docela čekám na to, kdy se jedno nebo druhé změní, tj. začne se počítat něco, co má samo o sobě cenu (tímhle směrem má nakročeno Ethereum a jiné kontraktové systémy), nebo se začne teplo smysluplně využívat (viz třeba https://news.bitcoin.com/siberians-use-cryptocurrency-miners-heat-homes/). Tam už je pak ta rovnice úplně jiná - věcně, ekonomicky i ekologicky (normální odporové topidlo je ještě větší nesmysl než grafika, která aspoň něco počítá).

Jde o to, co bereš jako byproduct - jestli coiny nebo teplo ;)
« Poslední změna: 21. 11. 2017, 12:43:56 od Mirek Prýmek »

Igor Utmatov

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #98 kdy: 21. 11. 2017, 12:39:44 »
Když pominu že cenu bitcoinu ženou nahoru spekulace, že do toho pravděpodobně hodně investuje organizovaný zločin, zůstává tady jednoduchá fyzika.

Někdy v květnu jsem si dal práci a zkusil napočítat, kolik energie stojí zaplacení kávy v paralelpolisu. Vyšlo mi 6kWh na transakci. Bral jsem, že potvrzení bloku je co 10 min, dohledal jsem odhadovaný příkon těžařů a počet transakcí v bloku.
Tu elektřinu musí těžařům někdo zaplatit. Pochopitelně taky investice do strojů co to počítají.
S tím jak roste náročnost výpočtů a snižuje se odměna za blok, musí růst cena bitcoinu aby se to stále vyplatilo.
Takže konec bitcoinu může nastat i v okamžiku, kdy se nikomu nevyplatí potvrzovat transakce.

V té době (květen) se taky psalo o rozdělení bitcoinu aby bloky mohly mít víc transakcí a slevnilo se to. Pak vyšly zprávy že se nedělí, pak že se rozdělil - ani jsem nezjišťoval jak to je teď.

6kWh je zhruba tolik kolik potřebujete na ohřátí 170l vody o 30 stupňů a to už je sakra velká vana teplé vody za zaplacení jednoho kafe :-)
Taky je zajímavé porovnat si počty transakcí/sec v bitcoinech, paypalu a třeba visa.
Velmi zajímavá úvaha, pokud by to byla pravda, transkační náklady jsou nepoměrně vyšší, než přidaná hodnota decentralizovaného prostředku směny - proč teda má Bitcoin a Bitcoin Cash skoro 70 % trhu, když některé alterantivní kryptoměny nabízejí nižší transakční náklady? Asi proto, že tady zdravý rozum neplatí a jedná se jen o šílenou bublinu, Bitcoin ani altcoiny, nesplňují základní charakteristiku měny. Tedy měnovou stabilitu. Jsou příliš volatilní, nemohou sloužit jako uchovatel hodnoty, pouze jako prostředky směny, za předpokladu, že ke konverzi na obou stranách dojde zpět k převodu do národních měn. Tzn. USD -> BTC -> USD a naopak. Potom však smysl existence Bitcoinu jako měny neexistuje a jeho vlastnosti pro měnové transakce nejsou žádným přínosem.

Kupujte, nebudou.
To je nesmysl. I pokud jich bude v oběhu cirkulovat omezené množštví, pořád se dají dělit, případně jejich další fragmentaci může zajistit třeba derivátový trh s ekvivalentem minikontraktů, jak je tomu třeba u trhy E-mini Dow. Nebudou, jen pokud je nikdo nebude chtít prodávat, avšak pokud kryptoměny nikdo nebude chtít prodávat, ale pouze nakupovat, nemají kryptoměny žádný smysl. To, že tuto informaci trh nevnímá jako zasádní je jen důkazem toho o jak velkou bublinu se jedná.

Igor Utmatov

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #99 kdy: 21. 11. 2017, 12:44:38 »
Takže ty sám pokračuješ v držení altcoinů a bitcoinu a přikupuješ? Nebo jsi už redukoval pozice?
Sorry, píšu tady pod svým jménem, takže osobní finance tady rozebírat nebudu :)

Obecně ale z mýho konzervativního pohledu dávají smysl jenom ty strategie, které jsou co nejmíň závislé na fluktuaci kurzu (přidružené služby, některé druhy těžení s častou výměnou za fiat apod.), všechno ostatní je z mýho pohledu jenom čistej gambling.
Tak to není nic osobního, neptám se tě kolik máš zainvestováno a kolik za zaplatil na daních poslední rok, jen mě zajímá, jestli jsi long/short nebo stojíš stranou, už proto, že jinak nevím z jaké strany je tvůj názor na kryptoměny ovlivněn. Myslím, že se není za co stydět, je to jen názor. Já jsem long BTC, pozice jsem redukoval na polovinu po proražení $8000, získáné prostředky držím v hotovosti a rozhoduji se kam s nimi dál, o dalším vstupu do kryptoměn neuvažuji. Je to čiré šílenství. Rozhoduji se jestli se zbavit i zbývající pozice v Bitcoinech.

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #100 kdy: 21. 11. 2017, 12:57:44 »
Tak to není nic osobního, neptám se tě kolik máš zainvestováno a kolik za zaplatil na daních poslední rok, jen mě zajímá, jestli jsi long/short nebo stojíš stranou, už proto, že jinak nevím z jaké strany je tvůj názor na kryptoměny ovlivněn. Myslím, že se není za co stydět, je to jen názor. Já jsem long BTC, pozice jsem redukoval na polovinu po proražení $8000, získáné prostředky držím v hotovosti a rozhoduji se kam s nimi dál, o dalším vstupu do kryptoměn neuvažuji. Je to čiré šílenství. Rozhoduji se jestli se zbavit i zbývající pozice v Bitcoinech.
Hele, upřímně, už jenom používání těch tradingových pojmů v tomhle kontextu mi přijde trochu úsměvný. Přijde mi to, jako by ses mě v kasinu zeptal, jestli jsem long na červenou ;)

Takže z tvýho pohledu asi nejspíš jako "investor" "stojím stranou", ale dost mě to zajímá teoreticko-ekonomicky a technicky. Věci tohodle typu https://www.youtube.com/watch?v=t6-rf68taTs by mohly mít budoucnost a mohlo by se hodit se v nich aspoň základně orientovat. Takže trochu do toho koukám, leccos si zkouším, trochu těžím způsobem, který v mém případě dává smysl, ale nemá to charakter "investice" do čehokoli jinýho než do vzdělání. Kdybych na těch pokusech náhodou něco málo vydělal, je to pro mě bonus asi tak jako kdybych našel na chodníku tisícovku :)

Ramirez

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #101 kdy: 21. 11. 2017, 13:08:03 »
5) Je už někdo z Vás díky bitcoinu zajištěn na zbytek života? Pokud ano, kolik jste vydělali?
Opravdu si myslis, ze Ti na tuhle otazku pravdive odpovi clovek, ktery se v oboru pohybuje?

Igor Utmatov

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #102 kdy: 21. 11. 2017, 13:27:36 »
Tak to není nic osobního, neptám se tě kolik máš zainvestováno a kolik za zaplatil na daních poslední rok, jen mě zajímá, jestli jsi long/short nebo stojíš stranou, už proto, že jinak nevím z jaké strany je tvůj názor na kryptoměny ovlivněn. Myslím, že se není za co stydět, je to jen názor. Já jsem long BTC, pozice jsem redukoval na polovinu po proražení $8000, získáné prostředky držím v hotovosti a rozhoduji se kam s nimi dál, o dalším vstupu do kryptoměn neuvažuji. Je to čiré šílenství. Rozhoduji se jestli se zbavit i zbývající pozice v Bitcoinech.
Hele, upřímně, už jenom používání těch tradingových pojmů v tomhle kontextu mi přijde trochu úsměvný. Přijde mi to, jako by ses mě v kasinu zeptal, jestli jsem long na červenou ;)

Takže z tvýho pohledu asi nejspíš jako "investor" "stojím stranou", ale dost mě to zajímá teoreticko-ekonomicky a technicky. Věci tohodle typu https://www.youtube.com/watch?v=t6-rf68taTs by mohly mít budoucnost a mohlo by se hodit se v nich aspoň základně orientovat. Takže trochu do toho koukám, leccos si zkouším, trochu těžím způsobem, který v mém případě dává smysl, ale nemá to charakter "investice" do čehokoli jinýho než do vzdělání. Kdybych na těch pokusech náhodou něco málo vydělal, je to pro mě bonus asi tak jako kdybych našel na chodníku tisícovku :)
Díky za odpověď, pomohlo mě to dát předchozí příspěvky do kontextu. Já se o technickou stránku kryptoměn zajímám jen velmi obecně, nemám v plánu kryptoměny těžit, ani zakládat vlastní, zajímám se hlavně o přidanou hodnotu a jestli je v současné době asset fundamentálně podhodnocen.

5) Je už někdo z Vás díky bitcoinu zajištěn na zbytek života? Pokud ano, kolik jste vydělali?
Opravdu si myslis, ze Ti na tuhle otazku pravdive odpovi clovek, ktery se v oboru pohybuje?
Spolehám na vaše svědomí, nevidím důvod proč si vymýšlet, jsme všichni na stejné lodi.

Já nakupoval v červenci tři Bitcoiny při ceně $2500, na $8000 jsem půlku prodal, tzn. i když Bitcoin spadne na nulu, počáteční náklady na investici/spekulaci už mám zpátky se ziskem $4500, zbývající část pozice (1.5 BTC stále držím). Na začátku jsem investoval zhruba 1/10 volných prostředků (do kterých počítám cenné papíry a hotovost), z dnešního pohledu si říkám, že i to bylo hodně, moje tolerance rizika u kryptoměn se snižuje s každým dalším dnem.

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #103 kdy: 21. 11. 2017, 13:49:26 »
... rozhoduji se kam s nimi dál, o dalším vstupu do kryptoměn neuvažuji. Je to čiré šílenství. Rozhoduji se jestli se zbavit i zbývající pozice v Bitcoinech.
Já nakupoval v červenci tři Bitcoiny při ceně $2500, na $8000 jsem půlku prodal, tzn. i když Bitcoin spadne na nulu, počáteční náklady na investici/spekulaci už mám zpátky se ziskem $4500, zbývající část pozice (1.5 BTC stále držím). Na začátku jsem investoval zhruba 1/10 volných prostředků (do kterých počítám cenné papíry a hotovost), z dnešního pohledu si říkám, že i to bylo hodně, moje tolerance rizika u kryptoměn se snižuje s každým dalším dnem.

A preco este drzite "pozice v Bitcoinech", ked tomu neverite?... Tak ako ste to tu popisali nema z Vasho pohladu imo ziaden zmysel drzat... ,ze bitcoin padne je jasne - problem je uhadnut kedy a kam az padne, aku bude mat cenu pred padom,  a ci po pade pojde znova hore...  zbavte sa vsetkeho, a je po probleme, a so ziskom... :D
« Poslední změna: 21. 11. 2017, 13:52:18 od Linquerin »
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

Igor Utmatov

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #104 kdy: 21. 11. 2017, 13:55:08 »
... rozhoduji se kam s nimi dál, o dalším vstupu do kryptoměn neuvažuji. Je to čiré šílenství. Rozhoduji se jestli se zbavit i zbývající pozice v Bitcoinech.
Já nakupoval v červenci tři Bitcoiny při ceně $2500, na $8000 jsem půlku prodal, tzn. i když Bitcoin spadne na nulu, počáteční náklady na investici/spekulaci už mám zpátky se ziskem $4500, zbývající část pozice (1.5 BTC stále držím). Na začátku jsem investoval zhruba 1/10 volných prostředků (do kterých počítám cenné papíry a hotovost), z dnešního pohledu si říkám, že i to bylo hodně, moje tolerance rizika u kryptoměn se snižuje s každým dalším dnem.

A preco este drzite "pozice v Bitcoinech", ked tomu neverite?... Tak ako ste to tu popisali nema z Vasho pohladu imo ziaden zmysel drzat... ,ze bitcoin padne je jasne - problem je uhadnut kedy a kam az padne, aku bude mat cenu pred padom,  a ci po pade pojde znova hore...  zbavte sa vsetkeho, a je po probleme, a so ziskom... :D
Protože si říkám, co kdyby Bitcoin příští rok pokračoval ve strmém růstu, jako doposud, mohl bych zhodnotit zbývající pozici, která je ve více než 200% zisku, o dalších 1000 %. Náklady už mám zpátky i se ziskem a rozhodovat se jestli během roku příjdu o čtvrt milionu nebo vydělám dva miliony není moc těžké, ale ani úplně jednoduché, takže stále váhám co dál.