Zmigroval jsem na systemD

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #45 kdy: 22. 03. 2017, 10:29:55 »
Závěr: Stačilo by místo fušérského "AND/OR" napsat pouze "nebo".

Nestacilo. Lomitko tam znaci, ze plati jedno nebo druhe, Tedy ne "nebo", ale "bud, anebo". Tedy slozi server nebo znici data nebo udela oboji.
Matematika (obzvláště logika) asi není tvoje silná stránka, co?


tnr

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #46 kdy: 22. 03. 2017, 10:32:37 »
Mam systemd nasazeny na vsech debianech D8+. Zatim jsem narazil na dva problemy, ktere s puvodnim initem nebyly.

1] postgresql se nestartovalo po instalaci, pokud byl stroj restartovany. Duvod - mainteneri zapomeli systemd unitu nastavit jako aktivovanou. Casem to opravili.
2] pri pouziti openvswitch + drbd se rozbijely disky na masterovi, pokud byl dan restart. Duvod - openvswitch byl spousten jako soucast network unity, cili drbd nevedelo o zavislosti na nem. Openvswitch se z nejakeho duvodu vypinal drive nez drbd. Reseni - nastesti jiz kernel 4.x umi vice vlan na jednom sitovem interface, takze doslo k opusteni openvswitche.

Naopak jsem narazil na jednu ze zajimavych vyhod pri mountovani nfs. Pokud systemd mountuje na klientovi automaticky, tak pri pokusu o pristup do daneho adresare je pristup odmitnut, pokud selze spojeni s nfs serverem. Bezny non-systemd mount naopak zobrazil obsah prazdneho adresare, logicky tam jde pak zapisovat.

No, to nejsou uplne problemy systemd jako takoveho, ale spis toho, jak je systemd vyuzivan v konkretni distribuci unitama vytvorenymi autory distribuce, ne ?

Kdybych mel mluvit o problemech, co jsem mel ja se systemd, tak journald obcas spadnul pri urcite specificke konfiguraci (naposledy v roce 2011 tusim, od te doby jede spravne) a nektere DoS/bezpecnostni diry. Vetsinu problemu, co jsem zazil, byla spise dana distribuci (arch), na RHEL 7 jsme problemy nejak nezaznamenali.

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #47 kdy: 22. 03. 2017, 13:11:12 »
Vetsinu problemu, co jsem zazil, byla spise dana distribuci (arch), na RHEL 7 jsme problemy nejak nezaznamenali.
IIRC má RHEL 7 nějakou relativně starou (čili jednodušší) a dost opatchovanou verzi systemd, ne? Arch pojede na o hodně jiném kódu. Takže opticky to s distribucí souvisí, ale jinak je to pořád systemd od těch stejných autorů. Ne?

tnr

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #48 kdy: 22. 03. 2017, 13:23:49 »
Vetsinu problemu, co jsem zazil, byla spise dana distribuci (arch), na RHEL 7 jsme problemy nejak nezaznamenali.
IIRC má RHEL 7 nějakou relativně starou (čili jednodušší) a dost opatchovanou verzi systemd, ne? Arch pojede na o hodně jiném kódu. Takže opticky to s distribucí souvisí, ale jinak je to pořád systemd od těch stejných autorů. Ne?

Mluvil jsem o necem uplne jinem:
1. Problemy na Archu jako very early adopteru (rok 2011) - tzn. uz nerelevantni
2. Faktu, ze nektere problemy se SD nejsou zpusobeny samotnym SD, ale tim, jak je integrovany do distribuce (napr. jak jsou vytvoreny jednotlive unity atd.)

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #49 kdy: 22. 03. 2017, 13:26:02 »
Mluvil jsem o necem uplne jinem:
1. Problemy na Archu jako very early adopteru (rok 2011) - tzn. uz nerelevantni
2. Faktu, ze nektere problemy se SD nejsou zpusobeny samotnym SD, ale tim, jak je integrovany do distribuce (napr. jak jsou vytvoreny jednotlive unity atd.)
Řeknu to jinak: na RHEL jsi problémy nezaznamenal, protože je před vypuštěním vychytal (AFAIK) a protože ranné fáze systemd byly míň komplexní.


zerber

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #50 kdy: 22. 03. 2017, 13:58:13 »
Řeknu to jinak: na RHEL jsi problémy nezaznamenal, protože je před vypuštěním vychytal (AFAIK) a protože ranné fáze systemd byly míň komplexní.

Presne naopak, RedHat je hlavnim contributorem systemD. Hraji se stale s poslednimi verzema na svych fedorach a z casu na cas updatnou RHEL. Ostatne ten link tu uz byl https://koji.fedoraproject.org/koji/packageinfo?packageID=10477 vidite, ze builduji z poslednich release tagu na githubu.

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #51 kdy: 22. 03. 2017, 14:15:56 »
Reseni - nastesti jiz kernel 4.x umi vice vlan na jednom sitovem interface

Měl jsem za to, že je podpora vlan poněkud starší.

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #52 kdy: 22. 03. 2017, 14:19:04 »
Navic ze by s portovanim SW byly nejake extra problemy se rici neda - SW ktery skutecne striktne vyzaduje systemd zas tolik neni

Zdá se tedy, že zatím ještě není systemd tak úspěšný, jak by si někteří přáli. ;)

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #53 kdy: 22. 03. 2017, 14:23:05 »
Je to open source, jsou zdrojaky, navic pouzivaji neci praci zcela zdarma

A o tom přesně je open source, že můžu používat a šířit kód mnoha různých autorů a mám záruku, že mi ti lidé můžou vlézt na záda, když dojde na nejhorší. Osobně bych do systemd moc nepřispíval, nemyslím si, že je to projekt, kde by se mohl člověk nějak zvlášť realizovat bez podkuřování.

tnr

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #54 kdy: 22. 03. 2017, 14:28:01 »
Řeknu to jinak: na RHEL jsi problémy nezaznamenal, protože je před vypuštěním vychytal (AFAIK) a protože ranné fáze systemd byly míň komplexní.

Hezky pokus. Proc je tedy nezaznamenavam na ArchLinuxu, Fedore a dalsich ?:) Je opravdu tak tezke pochopit, ze jsem mluvil o stavu v roce 2011, kdy SD byl sotva rok stary a Arch byl jednim z very early adopteru?:-)

tnr

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #55 kdy: 22. 03. 2017, 14:31:19 »
Zdá se tedy, že zatím ještě není systemd tak úspěšný, jak by si někteří přáli. ;)
Jak souvisi uspesnost SD s tim, zda na nem zavisi SW? Naopak, ze se SDonly API nepouziva zbytecne je plus :)
A o tom přesně je open source, že můžu používat a šířit kód mnoha různých autorů a mám záruku, že mi ti lidé můžou vlézt na záda, když dojde na nejhorší. Osobně bych do systemd moc nepřispíval, nemyslím si, že je to projekt, kde by se mohl člověk nějak zvlášť realizovat bez podkuřování.
Prispivani do open source projektu je forma seberealizace ?:-D No co se clovek nedozvi. Ano, urcite jsou lide, kteri to tak maji, ale to neni nic ,co by prispivani do OS projektu melo definovat - jednoduse prispeji do projektu, ktery pouzivam, aby byl lepsi/vyhovoval vice memu use case a nemusim si psat vse sam, jednoduche. A u firem, ktere maji na OS postaveny byznys, je to zase o trochu neco jineho...

Jirsákova tchýně

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #56 kdy: 22. 03. 2017, 14:31:48 »
Osobně bych do systemd moc nepřispíval, nemyslím si, že je to projekt, kde by se mohl člověk nějak zvlášť realizovat bez podkuřování.

Jen blbni, dotaz na lubrikant už mi tady smazali...  ;D

zerber

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #57 kdy: 22. 03. 2017, 14:51:17 »
DRY - nac bych pouzival alternativu neceho na co uz je funkncni modul v systemd ? Je to stejne jako s kernelem, kdyz to api tam je a funguje, tak nac neco jinyho ? Kdyz muj kod zavisi jen od toho modulu tak vim, ze to pojede na vsech systemd distrech bez komplikaci. Takze se nedivim Gnome, ze sli touhle cestou. Proste rozbujnely svet dister se razem zmenil na standartni distra se systemd a obsolete distra s buhvi cim.

MP

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #58 kdy: 22. 03. 2017, 15:11:40 »
Reseni - nastesti jiz kernel 4.x umi vice vlan na jednom sitovem interface

Měl jsem za to, že je podpora vlan poněkud starší.

To sice ano, ale vlan-aware bridge podpora ne.

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #59 kdy: 22. 03. 2017, 15:29:40 »
Presne naopak, RedHat je hlavnim contributorem systemD. Hraji se stale s poslednimi verzema na svych fedorach a z casu na cas updatnou RHEL. Ostatne ten link tu uz byl https://koji.fedoraproject.org/koji/packageinfo?packageID=10477 vidite, ze builduji z poslednich release tagu na githubu.
Na CentOSu vidím verzi 219: http://mirror.centos.org/centos/7/updates/x86_64/Packages/