Těžko blokovatelné reklamy na stejné doméně

Tonda

  • *****
  • 631
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Blockery blokují buď na základě URL nebo na základě selectoru v DOM stránky nezobrazí některé prvky (tímto způsobem si ale nejsem jist do jaké míry lze zabránit aby se reklama vůbec načetla a tedy skutečně nedošlo k plýtvání daty)

Tedy detekovat reklamu podle response headeru znamená ji stejně načíst, což neřeší pro mě hlavní problém reklam - stahování zbytečných dat.

Pokud by to někdo přesto chtěl, lze použít blokující proxy jako třeba Privoxy.

EDIT: Tedy nezkoumal sem jestli Privoxy umí blokovat na základě response headeru, to jen tip na nástroj pro blokování mimo prohlížeč, který jsem kdysi používal.

« Poslední změna: 11. 03. 2017, 16:44:31 od Tonda »


Tonda

  • *****
  • 631
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tyto neblokovatelné reklamy jsem viděl hlavně na zive.cz a dalších serverech ze skupiny. Je to dost otravné, url je náhodné, takže se to blbě detekuje a přijde mi, že reklama je vícevrstevná, mají několik způsobů jak načíst reklamu a poznají zda se načetla a pokud ne, tak zkouší další a další způsoby, nicméně na něco mi zabralo toto regex pravidlo:
Kód: [Vybrat]
/[\w-/_\.]{128,}/$image,domain=www.mobilmania.cz|www.zive.cz|samsungmania.mobilmania.cz,~third-partyIFrame s reklamou skrz.cz zabíjí toto:
Kód: [Vybrat]
http://www.zive.cz/*?click=
Každopádně můžou si za to sami, třeba zde jsem po výzvě reklamu povolil a je únosná, ale když se mi na živě spustí hlasitá video reklama na nějaké auto (stejná jako v TV), tak prostě ne
« Poslední změna: 11. 03. 2017, 17:17:52 od Tonda »

kamil

nemam s tim problemy protoze webu povolim javascript jen vyjmecne a jsem plne spokojeny.
pokud je web bez javascriptu nepouzitelny tak ho nenavstevuji.


pb.

Reklama třeba tady na rootu mi příliš nevadí a občas na ni kliknu. Co mě ale vytáčí do ruda je reklama na další články na rootu - takové to dialogové okno s upoutávkou na článek, který jsem četl před chvílí. Root a všichni ostatní z téhle skupiny si koledují, že si s tím tu práci dám a zablokuju tady reklamu veškerou.


pb.

Tak jsem to zkusil a nainstaloval adblockplus a zapnul pro root. Na ten obrovský křížek v obrovském žlutém pruhu se mi trefuje mnohem lépe, než na ten prťavý křížek v té otravné reklamě na staré články. Nechám to tak :-)

pb.

Nepomohlo to, ta otravná reklama na přečtené články vyskakuje furt. Ale už to tak nechám...

gll

-Jediné, čím se svinsvto pozná, že v http response je hlavičky: X-nginx-Proxy: antidablockN nebo antiadblock-lb1 ovšem, tohle nejde také filtrovatublockem. Máte nápad, jak to blokovat vlastním userscriptem, nebo jak to řešit? Podle mě když rozšíření ublock umí zachytávat a anaylyzovat requesty, tak musí nějak jít zkoumat hlavičky

něco takového by mohlo fungovat:

Kód: [Vybrat]
// ==UserScript==
// @name         block by header
// @namespace    http://tampermonkey.net/
// @version      0.1
// @description  try to take over the world!
// @author       You
// @match      *://*/*
// @grant        unsafeWindow
// @run-at document-start
// ==/UserScript==

(function(open) {
    XMLHttpRequest.prototype.open = function() {
        this.addEventListener('readystatechange', function() {
            if(this.getResponseHeader('X-nginx-Proxy') === 'antidablockN'){
                console.log('aborted:' + this.responseURL);
                this.abort();
            }
        }, false);
        open.apply(this, arguments);
    };
})(unsafeWindow.XMLHttpRequest.prototype.open);

pb.

Tak na reklamu na přečtené články tady na rootu pomohlo vlastní pravidlo do adblock:

##div.js-related-texts-moving-layer

Přestalo to otravovat i na ostatních server ze stejné skupiny. Root teď sice nemá příjem z reklamy na mém počítači, ale s tím se musí nějak poprat zase redakce.

gll

-Jediné, čím se svinsvto pozná, že v http response je hlavičky: X-nginx-Proxy: antidablockN nebo antiadblock-lb1 ovšem, tohle nejde také filtrovatublockem. Máte nápad, jak to blokovat vlastním userscriptem, nebo jak to řešit? Podle mě když rozšíření ublock umí zachytávat a anaylyzovat requesty, tak musí nějak jít zkoumat hlavičky

něco takového by mohlo fungovat:

Kód: [Vybrat]
// ==UserScript==
// @name         block by header
// @namespace    http://tampermonkey.net/
// @version      0.1
// @description  try to take over the world!
// @author       You
// @match      *://*/*
// @grant        unsafeWindow
// @run-at document-start
// ==/UserScript==

(function(open) {
    XMLHttpRequest.prototype.open = function() {
        this.addEventListener('readystatechange', function() {
            if(this.getResponseHeader('X-nginx-Proxy') === 'antidablockN'){
                console.log('aborted:' + this.responseURL);
                this.abort();
            }
        }, false);
        open.apply(this, arguments);
    };
})(unsafeWindow.XMLHttpRequest.prototype.open);

asi to nebude fungovat

Franta <xkucf03/>

Zaver tedy je, ze bud to pozabijel Jezevec, a nebo je ta stranka uz takovy humus, ze to treba nejede s vypnutym geolokacnim nebo jinym smirovacim API (zdravim velke ceske e-shopy), v cemz prave spatruji nadeji do budoucna. Reklamne-smirovaci software tvori drtivou vetsinu toho, z ceho se stranka sklada, je to tak prebujele a zrudne, ze to zacina pozirat samo sebe. Staci do toho cvrnknout a prestane to fungovat.

+1

A stejně je komické, jak se na jednu stranu cpe „material design“, který je až ošklivě strohý a aplikace jsou zjednodušovány na úkor použitelnosti – a na druhé straně se pořád šíří takovéhle hnoje – reklamy, šmírování, miliony „sociálních“ tlačítek a „mashup“ dotahované z cizích domén nebo různé CDN, kde pak při výpadku jednoho poskytovatele přestanou fungovat spousty webů.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Co mě ale vytáčí do ruda je reklama na další články na rootu - takové to dialogové okno s upoutávkou na článek, který jsem četl před chvílí. Root a všichni ostatní z téhle skupiny si koledují, že si s tím tu práci dám a zablokuju tady reklamu veškerou.

Vypni JS a je to.

Jina presne na tuhle sracku tu nadavame uz mesice a nikoho to nezajima. Nejaky ...... z managementu to vymyslel, tak to musi zustat nebo co. To ma byt asi to, jak pri vyvoji layoutu prihlizeji k nametum ctenaru, jak rikal ten pan z Iinfo - tedy serou na ne z vysoka.

A stejně je komické, jak se na jednu stranu cpe „material design“, který je až ošklivě strohý a aplikace jsou zjednodušovány na úkor použitelnosti.....

Cim vic se vse zjednodusi, tim vic mista na reklamy zbyde.

Kolemjdoucí

Taky mě to s.re. Je zajímavé, že prohlížeč Ava.tu to dokáže blokovat. Otázkou je, co zase jiného posílá Av.stu ...

Rohlikovy

Re:Těžko blokovatelné reklamy na stejné doméně
« Odpověď #28 kdy: 08. 06. 2017, 12:47:28 »
Ano, vypnutí js (je možnost i vypnout také inline js zvlášť) to uklidní, ale vypnutí js je někdy ( jak kdy,na většině webů si chci jen přečíst článek - text s pár obrázky) až moc radikální. Některé weby jsou zprasané pomocí "smart" načítání obázků podl ne-src tagu nebo líně podle doscrollovanání.

o iframe snad žádné diskuse být nemusí.

Jenže problém tohoto reklamního svinstva je, že i obrázky se takto načítají. A samozřejmě obrázky už jsou víceméně nutná část článku (když to není zrovna ilustrační článek intoše  s blondýnkou co chlastá kafe v předzahráce v článku o zdražení kávy.).

Další problém jsou různé preprocesory JS a css, které zpitvoří modularitu skriptů (jejich členění), obfuskují název a vše dají do 1 souboru.

Existuje tedy nějaký doplněk, který by cíleně byl namířen proti těmto hnusným reklamám?

Například img src=server.cz/xpp/p2dJ2zVdtKO8XBHqwnJP/H.sW6QuzsZkCuEgRmT288UIJ4xOpAyLiS
z toho se nic nepozná kromě zmíněné hlavičky x-nginx-proxy v response


?

Re:Těžko blokovatelné reklamy na stejné doméně
« Odpověď #29 kdy: 08. 06. 2017, 13:02:46 »
jo, takovéhle reklamy jsou třeba na webu E15.

Nejhorší je, že si člověk nemá ani kam odložit kursor, neboť se vždy někde začně něco přehrávat se zvukem a podobně. Nedej bože, aby si člověk omylem označil kus textu, protože pak není kam kliknout, aby se text odoznačil, aniž by došlo k nějaké nežádoucí akci, neboť vše je klikací.