Těžko blokovatelné reklamy na stejné doméně

Rohlikovy

Těžko blokovatelné reklamy na stejné doméně
« kdy: 11. 03. 2017, 01:46:42 »
Asi před 1 a půl rokem se objevilo nové svinstvo hlavně na české internetu, jsou to reklamy,
- které pochází ze stejné domény (konkrétně teď content-type obrázek) (tudíž je filtr na 3rd party věci nezachytí),
- nemají v názvu png/jpg (řídí se přes content-type nebo autodetekci prohlížeče)
-název je "skoro" "náhodný řetězec" který mají i regulérní prvky stránky, tudíž nelze odlišit to ,co na stránku správně patří a co ne
-jsou zapsány přímo ve zdrojáku hlavního dokumentu (tudíž není možné je blokovat pravidlem externích prvků)
- například na idnes, technet, živě, onetv
-například název obrázku je " http://technet.idnes.cz/eTHG5…J_vmEG306qwTVrSgmgm/OaiCLF4oe" a teď jaké asi tomu mám dát pravidlo na adblock? dokonce i ublock, který je dokonalejší, si s tím poradí jeno m částečne ,umí totož regex na url ,zkusil jsem něco jako [a-zA-Z0-9._]{20,}, ale nemá 100% úspěšnost a navíc má i false positive bloky

-Jediné, čím se svinsvto pozná, že v http response je hlavičky: X-nginx-Proxy: antidablockN nebo antiadblock-lb1 ovšem, tohle nejde také filtrovatublockem. Máte nápad, jak to blokovat vlastním userscriptem, nebo jak to řešit? Podle mě když rozšíření ublock umí zachytávat a anaylyzovat requesty, tak musí nějak jít zkoumat hlavičky

I takový expert jako já na adblock si s tím neporadí (spolehlivě, zkoušel jsem ublock a regulerní výrazy, ale nejde to vždy). Je samozřejmě možné blokovati inline skripty nebo obrázky, jenže to už znatelně omezí funkčnost stránky.
Zdroj: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:rvHSMve_hSYJ:https://www.poradte.cz/pocitace-a-prislusenstvi/40455-blokace-zakerenych-reklam-ze-stejne-domeny.html+&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz
« Poslední změna: 13. 03. 2017, 09:35:41 od Petr Krčmář »


noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
asi moc neporadim s tim, aby se ten bordel ani nestahoval. na zive jsem si splacal skript, ktery to alespon skryva/maze po nacteni (identifikuje to podle rodicu a umi nekolik variant). s vlastnim rozsirenim - bohuzel s tim, jak jde FF do haje (nove API pro rozsireni) si nejsem jisty, ze v dalsi verzi bude vubec mozne jit takhle do hlouby a inspektovat odpoved na teto urovni :-/.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
pouzivam chrome a tam adblock, adblock plus, ghostery, ublock origin a umatrix - ten bych zkusil, tenhle format reklam neznam, bud to neco chyti nebo se s tim bud smirim nebo vypnu obrazky

Michal Kol

Neprsili se tu pred casem vsichni, ze kdyby reklamy nesmirovaly a nacitaly se ze stejne domeny, ze by je neblokovali? takze je to konecne tady a dekujeme.

tnr

Ja uz jsem nad tim nekolikrat premyslel, kdy to nekoho napadne, udelat si proste filtr/rev proxy ve webserveru, vsechny url obrazku manglovat  (nahradit nejakym hashem), reklamy distribuvoat pres tu rev proxy ze stejneho serveru a randomizovat ID elementu (nejen reklamy, ale vsech). Podle me si s tim nemaji dnesni blokatory (a mozna zadne) sanci poradit.


noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
jak vite ze nesmirujou a ze se nacitaji ze stejne domeny? to ze je mezi nima proxy IMO moc nemeni. BTW ja si vybiram, ktere weby podporuji, neni to vychozi stav. pokud jsou ty reklamy agresivni - napr. animace, nerozslisitelnost od obsahu, preplacani (treba obaleni cele stranky omalovankami) tak je nepovolim ani na webu, ktery bych jinak podporil.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Podle me si s tim nemaji dnesni blokatory (a mozna zadne) sanci poradit.

Dnesni ne a obecneji to pujde obtizne, holt se zacnou psat ruzne heuristiky, budou cilena reseni na hotove rekl. systemy a pokud to tak nepujde, tak holt se pujde rucne po strukture html, vztacich mezi elementy (v podstate neprime reference elementu). Pak by webiky musely zacit randomizovat i strukturu, coz bude vice problematicke a nevim, zda do toho pujdou.

jak to řešit?
Nechodit na ten web. Třeba si v adBlocku zablokujte celou doménu. Když se vám nelíbí nějaké zboží v obchodě, taky přece neřešíte, jak ho z toho obchodu vynést pod kabátem, ale prostě ho nekoupíte.

tnr

Dnesni ne a obecneji to pujde obtizne, holt se zacnou psat ruzne heuristiky, budou cilena reseni na hotove rekl. systemy a pokud to tak nepujde, tak holt se pujde rucne po strukture html, vztacich mezi elementy (v podstate neprime reference elementu). Pak by webiky musely zacit randomizovat i strukturu, coz bude vice problematicke a nevim, zda do toho pujdou.

V tom nejaky zasadni problem nebude randomizovat strukturu. Uz i ted je celkem problem,kdyz nejsou id,udelat xpath pravidla,co funguji na vsech strankach jednoho webu. I ty adblock killery zacinaji byt sofistikovanejsi.

A rekneme,ze v budoucnu,az zacnou weby vice striktne vyzadovat javascript , tak jejich blokovani bude jeste tezsi.

Ale obecne nejjednodussi reseni je na takove weby proste nechodit. I kdyz je pravda,ze s provozovateli to tezko pohne, protoze pro nej je spise lepsi,kdyz tqm lidi s adblocky nechodi,jen mu berou vykon/linku a neprinaseji zadne penize.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Citace
A rekneme,ze v budoucnu,az zacnou weby vice striktne vyzadovat javascript , tak jejich blokovani bude jeste tezsi.

to uz nebude stacit vypnout obrazky ?

jinak nekdy jsem ze zoufalstvi presel na mobilni verzi daneho webu pokud byla k dispozici (nekdy bylo potreba zmenit user agent na android..) jindy treba jen m.xxx.cz

Jose D

  • *****
  • 856
    • Zobrazit profil
...

adblock s element hiding helperem umoznuje vyber elementu podle jejich velikosti. Typicky na webu kterej zminujes maj reklamni bannery nejakou fixni velikost. Taky se koukni na parent elementy - vetsinou ty divy jsou v nejakejch jinejch divech a ne vsechny urovne maj obfuskovany nazvy.

...

adblock s element hiding helperem umoznuje vyber elementu podle jejich velikosti. Typicky na webu kterej zminujes maj reklamni bannery nejakou fixni velikost. Taky se koukni na parent elementy - vetsinou ty divy jsou v nejakejch jinejch divech a ne vsechny urovne maj obfuskovany nazvy.

Kdo ještě používá adblock?

Jose D

  • *****
  • 856
    • Zobrazit profil
Kdo ještě používá adblock?
myslel jsem adblock+.

asdf111


-Jediné, čím se svinsvto pozná, že v http response je hlavičky: X-nginx-Proxy: antidablockN nebo antiadblock-lb1 ovšem, tohle nejde také filtrovatublockem. Máte nápad, jak to blokovat vlastním userscriptem, nebo jak to řešit? Podle mě když rozšíření ublock umí zachytávat a anaylyzovat requesty, tak musí nějak jít zkoumat hlavičky


rozbehat si na localhoste http proxy a filtrovat priamo packety na zaklade toho headru asi nieje schodne riesenie, ci? :) sice nieje BFU friendly, ale linuxaci si isto poradia :)

Meh

Neprsili se tu pred casem vsichni, ze kdyby reklamy nesmirovaly a nacitaly se ze stejne domeny, ze by je neblokovali? takze je to konecne tady a dekujeme.

Ne. Kdyz uz ten AdBlock jednou mam, tak to blokuju vsechno domena nedomena.  To, ze smiruji, a technet smiruje, je jen tresnicka na dortu. Nechapu, jak nekdo muze vubec jeste pouzivat web a neblokovat, viz. nize.

Kazdopadne s technetem nevidim problem, a to doslova. Protoze takhle se to zobrazuje u mne:




Takhle dokonce s vypnutym AdBlockem:



Pak mne napadlo spustit FF s cistym profilem, cimz se leccos vysvetlilo:




Zaver tedy je, ze bud to pozabijel Jezevec, a nebo je ta stranka uz takovy humus, ze to treba nejede s vypnutym geolokacnim nebo jinym smirovacim API (zdravim velke ceske e-shopy), v cemz prave spatruji nadeji do budoucna. Reklamne-smirovaci software tvori drtivou vetsinu toho, z ceho se stranka sklada, je to tak prebujele a zrudne, ze to zacina pozirat samo sebe. Staci do toho cvrnknout a prestane to fungovat.