Homeoffice - v čem je problém?

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #60 kdy: 09. 01. 2017, 11:43:44 »
kamos takto robi programatora(dokonca vychod SK)... programuju rozne systemy a po celom slovensku maju rozhadzanych ludi v HO... a raz rocne sa zidu v blave na "schodzu"... :D inak komunikuju vyhradne cez online systemy-jedine co musia dodrziavat je byt v urceny cas online aby v pripade potreby mohli riesit problem... inak si idu kazdy podla seba (resp. podla zadanych uloh)... jemu to velmi vyhovuje pretoze sedi doma v teplakoch - iny zamestnavatel v okoli ho nutil pri programovani nosit sako, a ostrihat vlasy (ma ich dlhe jak metlak)... :D
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.


spasitel

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #61 kdy: 09. 01. 2017, 11:50:33 »
nestava se vam nekdy, ze jste v praci a nic nedelate, jen tak se flakate, cumite do blba, surfujete po forach a prispivate do nich?

k

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #62 kdy: 09. 01. 2017, 12:40:29 »
jeste bych dodal, ze home office cloveku rozsiruje okruh mist, kde muze bydlet

kdyz chci za domem mit velkou zahradu a za 2 minuty chuze les, muzu si vybirat z mistnich lopataren za minimalni mzdu (prehanim, ale ne moc), nebo dojizdeni v radu hodin, nebo home office

uprimne, nejzajimavejsi prace je u nas v prahe a krne. nebo v zahranici. to neznamena, ze tam chci bydlet, ale ani nechci travit 1-4 hodiny denne na d1. mam kamarady, kteri delaji z domu nebo kavaren zajimavou praci, jakou by na malomeste nesehnali, a do kanclu jezdi jednou za tri tydny. mam kamarada, ktery dela jako kontraktor pro americkou firmu, a na vesnici si zije jako kral.

javaman ()

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #63 kdy: 09. 01. 2017, 12:49:30 »
Mně HO vyhovuje mnohem více než kancelář, a to z následujících důvodů:

1. Při práci potřebuju mít klid. Nesnáším, když se kolegové v kanceláři vykecávají, dost často o věcech, že by jim dal člověk přes hubu, nebo když jsou s někým "na kólu". To mě zas vytáčí jejich angličtina ve stylu "á jem andrrrgrrraunt týčrrr". Navíc se od některých kolegů často šíří nepříjemné pachy a zvuky.
2. Sluchátka nemám rád a navíc viz bod 1. Nesnáším při práci muziku, musím mít klid.
3. Preferuji čerstvý vzduch místo zaneřáděné klimatizace, teplotu spíš nižší, tak 18-21 stupňů, ale v létě raději větrák než lednici.
4. Opravdu efektivní jsem jen pár hodin denně a vychází to pokaždé na různou část dne. Například na noc.
5. Rád při přemýšlení chodím nebo se občas natáhnu.
6. Nerad chodím do stravovacích zařízení, raději si uvařím sám. Což mi zabírá méně času než polední siesta některých kolegů.
7. Když na mě někdy přijde slabá chvilka, nejčastěji po obědě, tak si raději naférovku na tu půlhoďku pospím, než abych přemáhaje únavu celé odpoledne jen jalově proseděl na židli.
8. 95% interakcí se opravdu přes software typu Skype vyřešit dá.

Zdravim kolegu :D V podstatě to mám úplně stejně.

Citace
A co konkrétně děláš? Já si u sebe (komplexní embeded systémy) nedokážu představit efektivní práci v týmu při větším podílu a nebo výhradně jen při homeoffice. Video hovor neřeší vše, papír a tužka jsou často nejrychlejší a při pokecu u oběda, kávovaru, ... se vyřeší spousta věcí velmi elegantním způsobem.

Dělám hry. Na začátku se všechno vymyslí a pak už se jede +/- podle zadání. Nejsme nějak obrovský tým, na tuhle práci ani není potřeba mít v týmu tisíc lidí. Ono to všechno záleží od okolností. No a u oběda bych tě s prací hnal svinským krokem :-D Sám to mám problém dostat na chvíli z hlavy a ještě mi to někdo bude cpát skrz hubu plnou knedlíků :-D

ferren říkal, že takhle se dělají jen jednoduché weby, takže to neni možný :D

phi

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #64 kdy: 09. 01. 2017, 13:06:52 »
Můj zaměstnavatel, resp. manažer pobočky, se docela cuká s homeoffice. Prý tak 1x do týdne. Přitom děláme bankovní is a veškerá spolupráce se dá vézt přes voip a chat. Notebooky máme, voip máme, s velkou ćástí týmu se nevidíme protoźe jsou z různých měst. A přesto s HO jsou obstrukce.

Myslím, že pokud se jedná o práci, kde není nutná přítomnost ve firmě z povahy práce, tak homeoffice 3x do týdne by měl být běžný standard a ne nějaký luxus. A taky si myslím, že to bude, kromě výplaty, hlavní měřítko toho, jak budu rozpoznávat seriozní firmu.

Jaký je váš názor?
:D Zamestnavatel plati, zamestnavatel rozhoduje.

A fakt si nemyslim, ze serioznost zamestnavatele se odviji od ochoty povolat HO.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #65 kdy: 09. 01. 2017, 13:13:33 »
No prostě asociál a narcis jak vyšitej.

To jo, kdyz nekdo nesnasi pretopene kancelare, kde nejdou otevrit okna a je tam akorat vzduch z klimatizace, kterou uz deset let nikdo necistil, takze je plna prachu a roztocu, tak to je typicky narcis. Jen narcis si bude stezovat na vzduch, ktery je uplne jak v Alpach, ze jo.

phi

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #66 kdy: 09. 01. 2017, 13:19:25 »
No prostě asociál a narcis jak vyšitej.

To jo, kdyz nekdo nesnasi pretopene kancelare, kde nejdou otevrit okna a je tam akorat vzduch z klimatizace, kterou uz deset let nikdo necistil, takze je plna prachu a roztocu, tak to je typicky narcis. Jen narcis si bude stezovat na vzduch, ktery je uplne jak v Alpach, ze jo.
Po pravde - ten asocial mne z toho vyctu proc nepracovat v kanclu napadl taky :)

javaman ()

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #67 kdy: 09. 01. 2017, 13:22:48 »
No prostě asociál a narcis jak vyšitej.

To jo, kdyz nekdo nesnasi pretopene kancelare, kde nejdou otevrit okna a je tam akorat vzduch z klimatizace, kterou uz deset let nikdo necistil, takze je plna prachu a roztocu, tak to je typicky narcis. Jen narcis si bude stezovat na vzduch, ktery je uplne jak v Alpach, ze jo.
Po pravde - ten asocial mne z toho vyctu proc nepracovat v kanclu napadl taky :)

Musíš ale taky rozlišovat. Asociál, který je opravdu asociál a pak jen špičkový odborník, který nechce být v kanclu s lopatama a posluchat jejich debilní kecy. Vždy rostu, když "vymýšlí" nějaké nápady. To je lepší fakt odejít.

phi

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #68 kdy: 09. 01. 2017, 13:46:02 »
Musíš ale taky rozlišovat. Asociál, který je opravdu asociál a pak jen špičkový odborník, který nechce být v kanclu s lopatama a posluchat jejich debilní kecy. Vždy rostu, když "vymýšlí" nějaké nápady. To je lepší fakt odejít.
Ja zas rostu, kdyz homeoficar v pul devate vecer narazi na problem a divi se, ze pulka senioru v te dobe uspava deti a pulka junioru uz je na plech.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #69 kdy: 09. 01. 2017, 13:50:52 »
Po pravde - ten asocial mne z toho vyctu proc nepracovat v kanclu napadl taky :)

Ano, mozne to je. Nicmene vzduch z klimatizace je dukladny duvod. Me je z nej kolikrat na bliti. To radsi budu nekde v lese u ohne.

javaman (): Jdi se zahrabat.

javaman ()

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #70 kdy: 09. 01. 2017, 13:59:53 »
Musíš ale taky rozlišovat. Asociál, který je opravdu asociál a pak jen špičkový odborník, který nechce být v kanclu s lopatama a posluchat jejich debilní kecy. Vždy rostu, když "vymýšlí" nějaké nápady. To je lepší fakt odejít.
Ja zas rostu, kdyz homeoficar v pul devate vecer narazi na problem a divi se, ze pulka senioru v te dobe uspava deti a pulka junioru uz je na plech.

A jak to souvisí? Když narazím na problém, tak si ho vyřeším. Pokud ne, tak jsou hodiny, kdy je někdo k dispozici a problém se vyřeší jindy. Problém není zajíc.

jpu

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #71 kdy: 09. 01. 2017, 14:14:08 »
Citace
Když narazím na problém, tak si ho vyřeším. Pokud ne ...
tak ste lopaty v javamanovej mysli...

off:
je to mozne?
Citace
Doplňte nástroj k vyhazování hlíny (l.p.ta)...:
:D

ferren

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #72 kdy: 09. 01. 2017, 18:28:37 »
Mně HO vyhovuje mnohem více než kancelář, a to z následujících důvodů:

1. Při práci potřebuju mít klid. Nesnáším, když se kolegové v kanceláři vykecávají, dost často o věcech, že by jim dal člověk přes hubu, nebo když jsou s někým "na kólu". To mě zas vytáčí jejich angličtina ve stylu "á jem andrrrgrrraunt týčrrr". Navíc se od některých kolegů často šíří nepříjemné pachy a zvuky.
2. Sluchátka nemám rád a navíc viz bod 1. Nesnáším při práci muziku, musím mít klid.
3. Preferuji čerstvý vzduch místo zaneřáděné klimatizace, teplotu spíš nižší, tak 18-21 stupňů, ale v létě raději větrák než lednici.
4. Opravdu efektivní jsem jen pár hodin denně a vychází to pokaždé na různou část dne. Například na noc.
5. Rád při přemýšlení chodím nebo se občas natáhnu.
6. Nerad chodím do stravovacích zařízení, raději si uvařím sám. Což mi zabírá méně času než polední siesta některých kolegů.
7. Když na mě někdy přijde slabá chvilka, nejčastěji po obědě, tak si raději naférovku na tu půlhoďku pospím, než abych přemáhaje únavu celé odpoledne jen jalově proseděl na židli.
8. 95% interakcí se opravdu přes software typu Skype vyřešit dá.

Zdravim kolegu :D V podstatě to mám úplně stejně.

Citace
A co konkrétně děláš? Já si u sebe (komplexní embeded systémy) nedokážu představit efektivní práci v týmu při větším podílu a nebo výhradně jen při homeoffice. Video hovor neřeší vše, papír a tužka jsou často nejrychlejší a při pokecu u oběda, kávovaru, ... se vyřeší spousta věcí velmi elegantním způsobem.

Dělám hry. Na začátku se všechno vymyslí a pak už se jede +/- podle zadání. Nejsme nějak obrovský tým, na tuhle práci ani není potřeba mít v týmu tisíc lidí. Ono to všechno záleží od okolností. No a u oběda bych tě s prací hnal svinským krokem :-D Sám to mám problém dostat na chvíli z hlavy a ještě mi to někdo bude cpát skrz hubu plnou knedlíků :-D

ferren říkal, že takhle se dělají jen jednoduché weby, takže to neni možný :D


no nevim, delal jsem na hrach (mimo jine nejuspesnejsi ceska hra zacinajici na M ) a zrovna bych rekl ze u her je home office ten nejhloupejsi zpusob....

javaman ()

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #73 kdy: 09. 01. 2017, 18:34:17 »
Tak vidíš. Já ti říkal, že to tak není a máš tu i důkaz. Záleží na lidech. Když jste všichni lopaty, tak potřebujete pořád něco probírat a pobíhat kolem sebe a vzájemně se rušit. Nemám problém se zastavit v kanclu, aby se vyřešilo, co je ptořeba a klidně tam i chvíli něco dělat. Ale pak už je čas na opravdovou práci.

ferren

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #74 kdy: 09. 01. 2017, 18:40:08 »
Tak vidíš. Já ti říkal, že to tak není a máš tu i důkaz. Záleží na lidech. Když jste všichni lopaty, tak potřebujete pořád něco probírat a pobíhat kolem sebe a vzájemně se rušit. Nemám problém se zastavit v kanclu, aby se vyřešilo, co je ptořeba a klidně tam i chvíli něco dělat. Ale pak už je čas na opravdovou práci.

hloupe pindy. nas projekt byl uspesny s na branzi smesnym rozpoctem, protoze dobry tym. spousta spolecnych aktivit, velmi tesne vztahy. bych rekl ze ses nikdy nejakeho dokonceneho a necim vycnivajiciho projektu neucastnil