Desktop alebo notebook (programator)

balki

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #15 kdy: 02. 09. 2016, 13:00:25 »
pracujem ako SZCO (vyvojar) a rad by som si kupil novu masinu. cena je tak do 1700e  (chcem dat do odpisov). viac sa priklanam k desktopu, nakolko mam notebook od firmy, pre ktoru pracujem. u desktopu vidim moznost dalsieho rozsirenia, ale zas sa neda prenasat. chcem to na pracu (vyvoj) a aj na nejake hry.
dakujem vam za rady :)

Ja by som bol za desktop, ked uz mate ten notebook. Osobne by som bral taky desktop, aby tam bolo podla moznosti, co najviac legacy veci. Moj macbook pro je sice fajn, ale ked sa treba pripojit cez rs232, alebo nacitat cd-cko, mozem ist tak do predajne a tam si kupit externe zariadenie. Mam aj desktop v robote (klasicke pc bez jablka),s pripojenim cez vpn, dobre sa mi to doplnuje. 


pcdrm-nerezervovane

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #16 kdy: 02. 09. 2016, 13:23:08 »
Obě možnosti jsem v posledním roce vyzkoušel, obě varianty jako programátorské stroje (php, c#, nic extra náročného). Jednou větou: Desktop už nikdy.

Opravdu. Pokud si nebudu naprosto jistý, že k vývoji něčeho nekompromisně potřebuji obří krabici s s gigantickou spotřebou a výkon několika propojených GPU + top ultra výkonný procesor vyžadující megalomanský chladič s kýblem vody...  tak opravdu ne, desktop už nikdy.

Po necelém roce jsem se vrátil k ntb. To pohodlí, že ho můžu zvednout jako malou placku a bez problému přenést/použít jinde/sednout si s ním na zahradu/ve vlaku/na schůzce/... je naprosto nenahraditelné. Třeba když jsem měl desktop, tak nám opravovali okna a to prostě nic neuděláš. Je to veliká bedna, monitor, klávesnice, všechny nesmysly a kabeláž okolo...  než tohle "na chvíli" přenést do kuchyně (kde byl klid a okna hotové), tak to člověk raděj vypne a zakryje plachtou na malování :)

Teď mám zpět ntb a svět je hned krásnější. Leží v polici u vedlejšího stolu a na pracovním mám jen monitor, klácvesnici a myš a když potřebuju, tak ho prostě vezmu a jdu jinam a tu chvíli pracuju na jeho malé 17 obrazovce.

Co se týče výkonu..  jo, je slabší. Mám WOT a BSG nastaveno na střední detaily a ne na ultra, ale víš co? Vůbec mi to nevadí, protože to skoro nejde poznat :)  To, že je někde sem tam trochu kostrbatý stín ještě neznamená, že se tu zakotvím jak na řetězu s desetikilovou bednou s 3x větší spotřebou v zátěži a 2x větší v klidu..
A co se týče pracovních věcí, tam jde převážně o editaci textu v trochu pokročilejším editoru a občasné spuštění kompilace, kde je sice výkon menší, ale ne o tolik, aby to bylo vůbec postřehnutelné..

marek26

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #17 kdy: 02. 09. 2016, 13:37:54 »
a co tak riesit to VPNkou? Mat vykonny desktop, na ktory sa pripajat cez VPN aj zo starsieho a menej vykonneho notebooku? Takato alternativa by sa mi pozdavala celkom.

javaman ((

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #18 kdy: 02. 09. 2016, 13:58:50 »
Bych chtěl vidět kompilaci větších projektů na těch malých chrastítkách. Pořádné osmijádro+, což něco samozřejmě sní, ničím nenahradíš. Nevím, proč bych měl čekat na všechno, když to můžu mít rychleji. NB je tak na Office a pro manažery.

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #19 kdy: 02. 09. 2016, 14:22:26 »
Tady se stretavaji ruzne veci... Jsi podstatnou cast pracovniho casu na jednom miste v kancelari (typicky zamestnanec)? Pak ma(nebo aspon muze mit) desktop svuj smysl. Naproti tomu freelancer delajici z domu vyuzije tu mobilitu kdyz muze delat na zahrade stejne jako na pude.

Stejne tak vyvojar oceni vykon zatimco manazer primarne mobilitu.

Spotrebu 2x vetsi v klidu desktop CPU nema a hlavne kdyz je to vyrobni nastroj tak to nema smysl resit.

Blby je, ze na linuxu neexistuje nic co by aspon trochu dokazalo konkurovat M$ RDP - trochu vzdalene snad Oracle extension pro Virtuabox.

Co psal balki - naopak si nedokazu predstavit, ze bych si prznil komp nejakou priblblou cteckou placek nebo starymi porty - jenze delam weby takze ani jedno nepotrebuju zatimco clovek ktery resi primarne treba automatizaci a elektroniku to HW pripojovani veci oceni.

Kazdy si musi sam najit tu rovnovahu. Pro me je to vykonny desktop(neresim GPU) na ktery se pres VPN dostanu i zvenku + lehky prenosny notebook s dobrou vydrzi na baterku a skvelym displejem
Děkuji za možnost editace příspěvku.


marek26

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #20 kdy: 02. 09. 2016, 14:31:24 »
Bych chtěl vidět kompilaci větších projektů na těch malých chrastítkách. Pořádné osmijádro+, což něco samozřejmě sní, ničím nenahradíš. Nevím, proč bych měl čekat na všechno, když to můžu mít rychleji. NB je tak na Office a pro manažery.
to bude asi problem, pretoze je vela programov, ktore nedokazu vyuzit vsetky jadra. dokonca hry dokazu ledva vyuzit 4 jadra, a nie to 8, nehovoriac o kompilatore. keby si poriadis SSD, ktore velmi ovplyvni vykon, tak nemusis cakat :). HDD je dnes brzdou v pocitacoch.

PetrM

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #21 kdy: 02. 09. 2016, 14:43:41 »
Bych chtěl vidět kompilaci větších projektů na těch malých chrastítkách. Pořádné osmijádro+, což něco samozřejmě sní, ničím nenahradíš. Nevím, proč bych měl čekat na všechno, když to můžu mít rychleji. NB je tak na Office a pro manažery.

Build se dá dělat i na noťasu, jenom člověk nesmí moc používat Rebulid All a Clean. Ale práce na jednom nebo dvou modulech je v pohodě, pokud modul není blob na 20 kLOC. Standardně mám moduly do 1000 řádků, měním maximálně čtyři. Na aktuálním projektu build 10s, z toho cca 9,5s linkování... Takže nic tragickýho.

javaman ((

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #22 kdy: 02. 09. 2016, 15:08:02 »
To by mě zajímala ta statická analýza v buildu a ty integrační testy za 10 s :D Což teda není úplně kompilace, no. Jinak s moduly souhlasím, to je super, ale zároveň často je lepší vědět, jestli to ještě celé šlape.

m

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #23 kdy: 02. 09. 2016, 16:11:07 »
Bych chtěl vidět kompilaci větších projektů na těch malých chrastítkách. Pořádné osmijádro+, což něco samozřejmě sní, ničím nenahradíš. Nevím, proč bych měl čekat na všechno, když to můžu mít rychleji. NB je tak na Office a pro manažery.

Build se dá dělat i na noťasu, jenom člověk nesmí moc používat Rebulid All a Clean. Ale práce na jednom nebo dvou modulech je v pohodě, pokud modul není blob na 20 kLOC. Standardně mám moduly do 1000 řádků, měním maximálně čtyři. Na aktuálním projektu build 10s, z toho cca 9,5s linkování... Takže nic tragickýho.

gratuluji .. U me neni problem aby build byl okolo 4 hodin i na celkem vykonnem stroji ...

Jinak za me je nejlepsi kombinace Desktop/Server + Ultra NTB a dock

na stabilni misto dokynu 2 monitory --> 2 monitorovy setup a NTB jako terminal
a na cestach NTB .. stale jako terminal k vykonnejsimu stroji + na mene narocne tasky..

balki

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #24 kdy: 02. 09. 2016, 23:09:02 »
Blby je, ze na linuxu neexistuje nic co by aspon trochu dokazalo konkurovat M$ RDP - trochu vzdalene snad Oracle extension pro Virtuabox.
Citace

vnc, NX, Xrdp ...

xrdp odporucam, to je debovzdorne

balki

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #25 kdy: 02. 09. 2016, 23:10:31 »
Blby je, ze na linuxu neexistuje nic co by aspon trochu dokazalo konkurovat M$ RDP - trochu vzdalene snad Oracle extension pro Virtuabox.

vnc, NX, Xrdp ...

xrdp odporucam, to je debovzdorne

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #26 kdy: 02. 09. 2016, 23:41:24 »
balki: ja mluvim o FUNKCNIM a KVALITNIM reseni (idealne s klientem dostupnym na kazdem pocitaci, na androidu atd.). A to ma zkratka jen M$. xrdp jsem zkousel, ale jaksi smolik v Ubuntu (musel jsem to tam resit nejakym voserem pres xfce/lxde apod), v lepsim pripade to bylo na hovno, v horsim pripade to nefungovalo vubec.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

balki

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #27 kdy: 02. 09. 2016, 23:57:15 »
balki: ja mluvim o FUNKCNIM a KVALITNIM reseni (idealne s klientem dostupnym na kazdem pocitaci, na androidu atd.). A to ma zkratka jen M$. xrdp jsem zkousel, ale jaksi smolik v Ubuntu (musel jsem to tam resit nejakym voserem pres xfce/lxde apod), v lepsim pripade to bylo na hovno, v horsim pripade to nefungovalo vubec.

Cudne, radim aplikovat cistenie cakier, savo, alebo citanie manualu. Jedno z toho zaberie.

kloton

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #28 kdy: 03. 09. 2016, 06:33:20 »
Pokual sa programator potrebuje pytat na takuto vec asi to moc dobry programator nebude. 1700€ je co za limit na stroj? Co za veci programujes? 95% programatorov co poznam funguje na sluzobnych notebookoch do 700€ a ty nevies ci chces klasicky stroj alebo notebook?
Poradim ti. Kup notas svelkou obrazovkou a dock kde si napojis dalsie dva monitory. K tomu poriadne mysitko a klavesnicu das keyboard. A do 1700€ sa mzsis zmestit aj s tym, ze dalsi upgrade spravis za 5 rokov, hoci si myslim ze si to napisal spatne a potrebujes to na hranie s obcasnym pokusom napisat hallo world v cečku.  V tom pripade si kup normalny stroj s dusikovym chladenim, 16 tlacitkovou mysou, 7farebnouklavesnicou a na monitor sa vybodni a kup si projektor

Re:Desktop alebo notebook (programator)
« Odpověď #29 kdy: 03. 09. 2016, 09:24:05 »
Cudne, radim aplikovat cistenie cakier, savo, alebo citanie manualu. Jedno z toho zaberie.
ukaz mi jak na Ubuntu rozjedes xrdp tak, aby skutecne fungovalo. A ver tomu, ze manualu apod jsem procetl hodne. Upozornuju, ze jine DE nez Unity nechci protoze mi nevyhovuji. (do polozky KVALITNI beru treba taky mnozstvi prenasenych dat)
Děkuji za možnost editace příspěvku.