ThinkPad Edge E555 a kompatibilita s Linuxem

j0hny

ThinkPad Edge E555 a kompatibilita s Linuxem
« kdy: 02. 09. 2016, 09:29:48 »
Zdravím všechny,

mám dotaz ohledně notebooku z předmětu - koupil jsem ho manželce v mylné doměnce, že thinkpad, ikdyž levný, bude pořád lepší než klasický low-end (chyba, je to stejný šrot jenom s hezkým názvem).

Každopádně mám problémy se zprovozněním linuxu - vypadává WiFi a nedaří se mi zprovoznit trackpoint a touchpad (ani jedno není vůbec v systému detekovatelné).

Chtěl bych se zeptat, zda náhodou někdo nemáte podobnou zkušenost s tímto ntb. Nevím jestli se nejedná o vadu tohohle jednoho kusu, to bych ho ještě zkusil reklamovat (problém je, že už ho mám déle, ze začátku jsem to nějak neřešil a přikládal jsem to ne-LTS verzi Kubuntu. Teď jsem ale zkusil Arch a problémy stejné. Totéž s LTS ubuntu a manjaro a i dalšími náhodnými distribucemi (to už jsem zkoušel jen v instalátoru).

Předem dík!
« Poslední změna: 02. 09. 2016, 09:42:58 od Petr Krčmář »


Re:ThinkPad Edge E555 a kompatibilita s Linuxem
« Odpověď #1 kdy: 02. 09. 2016, 12:57:34 »
ja mam ThinkPad Edge E540 a na Mint 17ke fungujem od jej vydania bez problemov

m

Re:ThinkPad Edge E555 a kompatibilita s Linuxem
« Odpověď #2 kdy: 02. 09. 2016, 16:06:56 »
rada E u thinkpadu jse ciste lenovo ... jen S logem ThinPAD .. takze co nejlevnejsi sunt .... a podpora linuxu je model od modelu .. vicemene Nahodna ..

U E505 co jsem koupil matce jsem musel  vytvorit balicek s Broadcom drivery ... jinak nejela wifi .. zbytek nastesti jakz tak jel:)

polo

Re:ThinkPad Edge E555 a kompatibilita s Linuxem
« Odpověď #3 kdy: 03. 09. 2016, 20:28:26 »
Kazda rada u ThinkPadu  je ciste lenovo.

L nema nic moc navyse ako E (dizajn)  dnesne T tiez len par drobnosti inac stale na podobnej urovni. P to tiez nieje ziadna slava na tu cenu HP a DELL to vedia lepsie/

X  este konstrukciou ako tak vybocuje.

Re:ThinkPad Edge E555 a kompatibilita s Linuxem
« Odpověď #4 kdy: 05. 09. 2016, 21:12:26 »
S tím HP teda nevím, nemám s HP moc dobrou zkušenost a to jsem jích dost vyzkoušel ( pavilliony,elitebook,probook), mám nyní E531 a jsem spokojený, ale není to ten pravý thinkpad to je pravda. Trackpoint a touchpad mi funguje automaticky , pro změnu mi blbnuly hotkey klávesy :/ třeba jsem chtěl ztišit hlasitost a najednou mi to skočilo na 0% nebo 100% a nevím doted kde je problém.