Krásná reklama

Ovrscout

Re:Krásná reklama
« Odpověď #60 kdy: 22. 11. 2015, 21:00:25 »
hmm, zas to vypadá na slepou uličku, vy (poskytovatelé obsahu jako root.cz) jste malí páni a dodavatelé reklamy skutečné problémy neřeší , jen občas něco odstraní a to až po nahlášení.
Předpokládám že chtít po nich aby za "špatnou" reklamu platili nějakou tu kačku je nereálné. "Špatnou" je myšleno obtěžující či proti pravidlům která jste si s nimi domluvili, protože vás pošlou k šípku.

Mno vy jako osamocený server to nerozseknete, ale my, čtenáři v globalizovaném světě můžem. Hádejte jak.

P.S. Ano blokuji reklamu, možná zas příští rok když pěkně požádáte si vás zas hodím do vyjímek.

Edit: mezitím co jsem psal přišla nová zpráva, uvidíme, že by důvod se konečně zaregistrovat? :)


ByCzec

Re:Krásná reklama
« Odpověď #61 kdy: 22. 11. 2015, 21:03:56 »
Když chce Root mít reklamu, prosím, ale ať si ohlídá jakou a ne, že to chce takhle nesmyslně po uživatelích.

Celé tohle vlákno vzniklo jako stížnost a bylo pravděpodobně motivováno snahou to nějak řešit. Brblání v diskusích samo o sobě nic nevyřeší, je to jen sociální terapie. Buď s tím můžeme dělat, co je v našich společných silách, nebo s tím neuděláme nic. Je to stejné jako když jeden uživatel objeví problém v software: může nahlásit problém vývojářům nebo poslat patch nebo jít nadávat do fór. To první pomůže všem, to druhé nikomu.

To sice souhlas, ale kdyby to byla první, možná druhá stížnost... Ale z pohledu návštěvníka webu se to po X stížnostech nevyřešilo = klik na instalovat AdBlock ;).

Ta situace je principiálně strašlivá a nemá jednoduché řešení. Ze zoufalství jsem nedávno celý problém popsal v článku na Lupě. My ty reklamy nevidíme předem a můžeme na ně reagovat až potom, co se o nich dozvíme. Což může být přes několik lidí, protože nám se ta reklama třeba neukáže (kontextová reklama). A reagujeme na to vždy.

Zrovna dnes jsem o tom mluvil náhodou s kolegou, který to má na starosti a taky jen lomil rukama a říkal, že vždycky vystartuje na provozovatele toho reklamního systému a ptá se, co to sakra má znamenat, když máme jasně stanovené, co tam chceme mít a co ne. A oni reagují jen slovy: „Aha, to se vám tam fakt objevilo? Aha, to vám jde asi odsud, tak si tenhle reklamní systém na chvíli vypněte a my to se zadavatelem nějak vyřešíme.“ Katastrofa.

A proč s takovým partnerem spolupracujete? Internet info už je podle mě významný zákazník na to, aby to takového nespolehlivého reklamního partnera bolelo, kdyby se s ním ukončila spolupráce když to dělá takto.

Mrzí mě, že vás to obtěžuje, štve mě, že to někdy obtěžuje i mě (a hlásím to) a obtěžuje mě, že to tu s vámi takhle vůbec musím řešit. Protože celý tenhle systém jde mimo redakci (a částečně i firmu nad ní), je postavený na hlavu a způsobuje problémy. V takovém kontextu se můžeme posadit a plakat společně nad tím, jak je to na prd, nebo můžeme dělat to jediné, co se dá – hlásit to.

Pokud to uděláme, problémová reklama jde pryč. Pokud ne, bude za pár minut obtěžovat někoho dalšího.

No právě proto se divím, že už s tím dávno neuděláte nějaká účinná opatření. Tlačítko co nahlásí závadnou reklamu jedním klikem, s reklamním partnerem rozvázat spolupráci a najít jiného spolehlivějšího nebo mu vyčíslit škodu či sáhnout po sankcích ze smlouvy. Od čeho tam jsou? Je to nepříjemné, ale nedá se nic dělat...

https://youtu.be/_kjQBxCnFXo

Když to dělají takhle :D

Re:Krásná reklama
« Odpověď #62 kdy: 22. 11. 2015, 21:11:37 »
No právě proto se divím, že už s tím dávno neuděláte nějaká účinná opatření.

Tak na tohle už vůbec neumím odpovědět, to je věc obchodního oddělení a vedení firmy. Do toho už vůbec nevidím, jaká tam jsou pravidla, jaké jsou smlouvy a jestli existuje alternativní partner, který by byl lepší. Kdyby to bylo jednoduché, už by se to dávno stalo.

marty

Re:Krásná reklama
« Odpověď #63 kdy: 22. 11. 2015, 21:28:10 »
Připravujeme spuštění brány pro podporovatele a nějaké odměny, včetně vypnutí reklam. Hodně lidí se tu dušovalo, že kdyby měli možnost něco zaplatit a dostat za to web bez reklam, tak že peníze pošlou. Tak uvidíme, jaká bude úspěšnost, určitě by nám to mohlo pomoct.

To jsem zvědav. Já to vítám.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Krásná reklama
« Odpověď #64 kdy: 22. 11. 2015, 21:31:38 »
Jistě že sou i u cílenejch reklam (resp google, jiné neznám...) i naprosto irelevantní reklamy, ale převážně sou tam ty co mě nevaděj, neobtěžujou, nebo si snad viděl u sebe na google reklamě reklamu ne vložky, problémy s erekcí, nadýmáním, plešatostí a já nevím čím vším možným... Já teda ne.

Tak reklamy na nejaky previt na erekci jsem uz videl, tusim na Vitalii. Nevim, jestli byly z Google. Podobne tusim s tou plesatosti. Na vlozky se nepamatuji, ale mozne to je. Ale opravdu nevim, proc by me takove reklamy mely rusit vice, nez reklamy na zahradni sekacky nebo sekery Fiskar (ktere stejne asi stoji za hovno, protoze sekeru nikdo dneska vyrobit neumi, stejne jako hoblik, jehly na obrazy a spoustu dalsich veci). Ja od reklamy zadam akorat jedno: aby neblikala.

A co místo dohadování zkusit placený obsah? Moc bych tomu nevěřil v zemi, kde funguje beztrestně server, který nabízí placený obsah zdarma (za reklamy), ale zkusit by se to mohlo. Udělali byste kvalitní obsah a ten nabízeli :) U open source se vždy nejvíce platí za tu přidanou hodnotu kolem, což můžete nabídnout přes články.

Tak jak jsem si vsiml, tak servery, ktere presly na placeny obsah, kolikrat maji problemy. On sice kazdy radi, jak se ma zavest placeny obsah bez reklam, ale kdyz ma platit, tak rekne, ze ho sere uz to, ze si musi zalozit ucet. Ale je pravda, ze by to melo sve vyhody. Vzhledem k tomu, ze se planuje prechod Roota na novy layout, clovek by po zalogovani a zmizeni reklam nemel problemy s odlisenim reklam od clanku.


ByCzec

Re:Krásná reklama
« Odpověď #65 kdy: 22. 11. 2015, 21:38:56 »
No právě proto se divím, že už s tím dávno neuděláte nějaká účinná opatření.

Tak na tohle už vůbec neumím odpovědět, to je věc obchodního oddělení a vedení firmy. Do toho už vůbec nevidím, jaká tam jsou pravidla, jaké jsou smlouvy a jestli existuje alternativní partner, který by byl lepší. Kdyby to bylo jednoduché, už by se to dávno stalo.

Já netvrdil, že to je jednoduché. Ale myslím, že to je daleko za hranou a hodně dlouho a řešení nikde. Poškozuje to vaše dobré jméno ;).

Ondrej

Re:Krásná reklama
« Odpověď #66 kdy: 22. 11. 2015, 22:06:22 »
Jistě že sou i u cílenejch reklam (resp google, jiné neznám...) i naprosto irelevantní reklamy, ale převážně sou tam ty co mě nevaděj, neobtěžujou, nebo si snad viděl u sebe na google reklamě reklamu ne vložky, problémy s erekcí, nadýmáním, plešatostí a já nevím čím vším možným... Já teda ne.

Tak reklamy na nejaky previt na erekci jsem uz videl, tusim na Vitalii. Nevim, jestli byly z Google. Podobne tusim s tou plesatosti. Na vlozky se nepamatuji, ale mozne to je. Ale opravdu nevim, proc by me takove reklamy mely rusit vice, nez reklamy na zahradni sekacky nebo sekery Fiskar (ktere stejne asi stoji za hovno, protoze sekeru nikdo dneska vyrobit neumi, stejne jako hoblik, jehly na obrazy a spoustu dalsich veci). Ja od reklamy zadam akorat jedno: aby neblikala.

A co místo dohadování zkusit placený obsah? Moc bych tomu nevěřil v zemi, kde funguje beztrestně server, který nabízí placený obsah zdarma (za reklamy), ale zkusit by se to mohlo. Udělali byste kvalitní obsah a ten nabízeli :) U open source se vždy nejvíce platí za tu přidanou hodnotu kolem, což můžete nabídnout přes články.

Tak jak jsem si vsiml, tak servery, ktere presly na placeny obsah, kolikrat maji problemy. On sice kazdy radi, jak se ma zavest placeny obsah bez reklam, ale kdyz ma platit, tak rekne, ze ho sere uz to, ze si musi zalozit ucet. Ale je pravda, ze by to melo sve vyhody. Vzhledem k tomu, ze se planuje prechod Roota na novy layout, clovek by po zalogovani a zmizeni reklam nemel problemy s odlisenim reklam od clanku.
Že ti je to jedno a žádáš po reklamě jen aby neblikala neznamená že je to jedno všem, raději uvidím reklamu třeba na tu Fiskarsku, (která mimochodem na hovno rozhodně není, na chatě si jí na štípání nemůžu vynachválit...) než reklamu jako v prvním postu, která tu otravovala v tu dobu docela dost...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Krásná reklama
« Odpověď #67 kdy: 22. 11. 2015, 23:09:25 »
raději uvidím reklamu třeba na tu Fiskarsku, (která mimochodem na hovno rozhodně není, na chatě si jí na štípání nemůžu vynachválit...)

Tak jiste, clovek si zvykne na ledacos a nouze naucila Dalibora housti. Zejmena, kdyz nemel nikdy moznost porovnat rozdil v oceli starych seker a tech novejsich. Topurka z umele hmoty se skelnym vlaknem me pak moc nerajcuji. Uz jsem jich par videl zlomenych. Jednoho dne s klidem prasknou jak sklo. Pricemz na sekere teto konstrukce asi nebude jednoduche je vymenit. No nekup to, kdyz to stoji jen litr.

Ondrej

Re:Krásná reklama
« Odpověď #68 kdy: 22. 11. 2015, 23:29:13 »
raději uvidím reklamu třeba na tu Fiskarsku, (která mimochodem na hovno rozhodně není, na chatě si jí na štípání nemůžu vynachválit...)

Tak jiste, clovek si zvykne na ledacos a nouze naucila Dalibora housti. Zejmena, kdyz nemel nikdy moznost porovnat rozdil v oceli starych seker a tech novejsich. Topurka z umele hmoty se skelnym vlaknem me pak moc nerajcuji. Uz jsem jich par videl zlomenych. Jednoho dne s klidem prasknou jak sklo. Pricemz na sekere teto konstrukce asi nebude jednoduche je vymenit. No nekup to, kdyz to stoji jen litr.
No pár těch ocelovejch starejch seker sem na chatě měl, z klidem sem je časem vyhodil, oni už byly dosti jeté to ano, a koupil si sekeru právě jen za cca litra, topůrka se obávám to je pravda, ale aspoň je pak člověk opatrnější...
No ale trochu offtopic.

Re:Krásná reklama
« Odpověď #69 kdy: 23. 11. 2015, 09:12:26 »
... Uz jsem jich par videl zlomenych. Jednoho dne s klidem prasknou jak sklo. Pricemz na sekere teto konstrukce asi nebude jednoduche je vymenit. No nekup to, kdyz to stoji jen litr.

 :o  :o  :o

To už není to půrko za tolar?

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Krásná reklama
« Odpověď #70 kdy: 23. 11. 2015, 10:02:06 »
To už není to půrko za tolar?
je, ale uživatelsky nevyměnitelné, autorizovaný servis ti k tomu přidá zhruba cenu celé nové sekery :D

Jinak jednu fiskarsku taky používám a je v pohodě, ale je pravsa, že užívání není nijak intenzivní, takže je ještě skoro jako nová. Uvidíme :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Krásná reklama
« Odpověď #71 kdy: 23. 11. 2015, 11:27:06 »
Doporucuji stipat drivi za mrazu. To plasty krasne krehnou, takze jsem na to celkem zvedavy.

ByCzec

Re:Krásná reklama
« Odpověď #72 kdy: 23. 11. 2015, 11:47:12 »
Doporucuji stipat drivi za mrazu. To plasty krasne krehnou, takze jsem na to celkem zvedavy.

Já myslel že plasty křehnou a stárnou ponejvíce vlivem UV záření...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Krásná reklama
« Odpověď #73 kdy: 23. 11. 2015, 11:56:25 »
Doporucuji stipat drivi za mrazu. To plasty krasne krehnou, takze jsem na to celkem zvedavy.

Já myslel že plasty křehnou a stárnou ponejvíce vlivem UV záření...

Ja nemluvim o starnuti, ale o vlivu teploty na vlastnosti materialu. Pro ilustraci si nekde sezen kapalny dusik, namoc do nej gumovy micek z trafiky a pak s nim slehni o zem.

Re:Krásná reklama
« Odpověď #74 kdy: 23. 11. 2015, 12:09:55 »
Doporucuji stipat drivi za mrazu. To plasty krasne krehnou, takze jsem na to celkem zvedavy.

Já myslel že plasty křehnou a stárnou ponejvíce vlivem UV záření...

Ja nemluvim o starnuti, ale o vlivu teploty na vlastnosti materialu. Pro ilustraci si nekde sezen kapalny dusik, namoc do nej gumovy micek z trafiky a pak s nim slehni o zem.

http://www.emimino.cz/diskuse/slehnuti-po-porodu-152160/