Je titul potřebný pro praxi?

Peter Fodrek -unlogged

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #465 kdy: 28. 05. 2015, 16:09:19 »
A tak mi tedy vysvětlete odpověď na původní znění otázky. Autor žádal o radu, zda má titul význam pro praxi a vy se tady handrkujete o tom, kdo má větší nohu. Vaše odpovědi jsou zcela irelevantní a neodpovídají vůbec autorovi. Jen se tady hádáte. Má tedy význam vysokoškolské vzdělání? Ne. Produkuje pouze lidi, kteří se přetahují nad zbytečnými otázkami. Dokazovací metody, lineární algebru, pokročilé programovací techniky či cokoliv jiného se člověk naučí i sám. Škola dává jen příležitosti. Pokud má někdo titul, znamená to, že mu bylo dána příležitost získat zajímavé kontakty a nějakým způsobem se rozvinout. Nic víc.

Ale on to zaivisi od pozicie

SR:
Nastupne platy

Programator so stredoskolskym vzdelanim 1410EUR/mesiac
Programator so vysokoskloskym  vzdelanim 1216EUR/mesiac



SW inzinier so stredoskolskym vzdelanim 0EUR/mesiac
SW inzinier so vysokoskloskym  vzdelanim 1397EUR/mesiac

http://img.cas.sk/img/4/full/2274207_absolventi.jpg
http://www.cas.sk/clanok/317634/mate-uz-po-maturite-ci-statniciach-kde-sa-treba-nahlasit-po-skonceni-skoly.html

Cize VS robi z programtora SW iziniera


nedouk

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #466 kdy: 28. 05. 2015, 19:34:48 »

Cize VS robi z programtora SW iziniera

Tak jak je možné, že se střední dělám inženýra za VŠ+ peníze? To je nějaký divný, ne? Neměl bych raději jít dělat třeba vrátného, aby to sedělo do tvého vysněného světa?

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #467 kdy: 29. 05. 2015, 21:25:31 »
A tak mi tedy vysvětlete odpověď na původní znění otázky. Autor žádal o radu, zda má titul význam pro praxi a vy se tady handrkujete o tom, kdo má větší nohu.

My se nehandrkujeme o to, kdo je chytřejší. My se tady snažíme dokázat,že ten druhý je blbec :)

A já si nezačal.
Prohlásil jsem, že mezi vysokoškoláky je hromada blbců, a že je mnohem důležitější jak to komu myslí než jakou má kdo školu. Načež Jakub Galgonek se rozhodl, že ukáže, že blbec jsem já, a že nemám páru o čem mluvím když mluvím o diferenčních rovnicích. (poslední věta je čistě moje spekulace :) )

Má tedy význam vysokoškolské vzdělání? Ne. Produkuje pouze lidi, kteří se přetahují nad zbytečnými otázkami.

Mně tam nepočítej. Já se tu už přihlásil k tomu, že mám dokončenou školu základní.
A ty otázky nejsou zbytečné. Ukazují, že mnoho absolventů VŠ (jako např. Jakub Galgonek) školu studovalo po povrchu, nepřemýšleli o věcech do hloubky, a v praxi jim dělají potíž jednoduché problémy.
A to odhaduju, že Jakub Galgonek se velmi pohodlně vejde do horních 50% vysokoškoláků. Já bych tipnul, že dokonce do 25%. íAle to trochu vařím z vody, nejsem expert na posuzování kvality absolventů VŠ)
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #468 kdy: 29. 05. 2015, 21:41:56 »
Vektory vi (i ∈ {1, ...k}) takové, že vi(i)=1, vi(j)=0 pro (j≠i & j≤k) a kde zbylé vi(j) jsou definovány podle daného rekurentního vztahu, tvoří bázi prostoru řešení. To, že jsou generátory, lze jednoduše ověřit indukcí. Jejich lineární nezávislost plyne z toho, že prvních k složek je bází ℝk. Dimenze prostoru řešení je tedy k.

Tenhle důkaz ale není jednodušší než ten můj. Navíc není úplný.
Vyjasněme si jej tedy:

Vektory vi (i ∈ {1, ...k}) takové, že vi(i)=1, vi(j)=0 pro (j≠i & j≤k) a kde zbylé vi(j) jsou definovány podle daného rekurentního vztahu

Především chceš ukázat, že rekurentní vztah vektory jednoznačně určuje. Právě na to potřebuješ indukci.

To, že jsou generátory, lze jednoduše ověřit indukcí.

Tady už žádnou indukci nepotřebuješ.

Jejich lineární nezávislost plyne z toho, že prvních k složek je bází ℝk.

Jak to z toho plyne? To jako chceš najít izomorfismus ℝk a prostoru řešení? A tedy předvést můj "komplikovaný" důkaz? :)
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #469 kdy: 29. 05. 2015, 22:08:08 »
Navíc není úplný.

Ten tvůj také nebyl, jednodušší kroky jsi tam nerozebíral.

Především chceš ukázat, že rekurentní vztah vektory jednoznačně určuje. Právě na to potřebuješ indukci.

Ale tak jednoduchou, že si ani nezaslouří napsat :)

To, že jsou generátory, lze jednoduše ověřit indukcí.
Tady už žádnou indukci nepotřebuješ.

Jak bys to dokazoval bez indukce?

Jejich lineární nezávislost plyne z toho, že prvních k složek je bází ℝk.

Jak to z toho plyne? To jako chceš najít izomorfismus ℝk a prostoru řešení? A tedy předvést můj "komplikovaný" důkaz? :)

No, prostý důkaz sporem by stačil.


Petrik Rollik

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #470 kdy: 29. 05. 2015, 22:38:38 »
V patek vecer, opravdu?

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #471 kdy: 29. 05. 2015, 22:49:17 »
Ty sis nevšiml, že v diskuzích rootu píšou samí loseři, co nemají do čeho píchnout? Čím větší guru, tím větší loser (ti chytřejší se raději nelogují, aby to na nich nebylo poznat).
 
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #472 kdy: 29. 05. 2015, 22:50:27 »
Jak bys to dokazoval bez indukce?

podobným způsobem, jako bych dokazoval, že "jednotkové vektory" prostoru ℝk generují ℝk. A využil bych jednoznačnosti rozvoje prvních k složek do kompletního řešení. (předpokládám, že ta "jednoduchá indukce" v prvním bodě by se provedla pro obecnou situaci, ne pouze pro vektory báze)

Jak bys to dokazoval s indukcí?

Jejich lineární nezávislost plyne z toho, že prvních k složek je bází ℝk.
Jak to z toho plyne? To jako chceš najít izomorfismus ℝk a prostoru řešení? A tedy předvést můj "komplikovaný" důkaz? :)
No, prostý důkaz sporem by stačil.

Pokud bys napsal
"lineární nezávislost bych dokázal podobným způsobem, jako bych dokazoval, že "jednotkové vektory" prostoru ℝk jsou lineárně nezávislé"
tak bych tomu rozuměl.

Ale ty to píšeš tak, jako že nechceš zacházet do detailů, a že využiješ přímo skutečnost, že
" 'jednotkové vektory' prostoru ℝk jsou lineárně nezávislé "
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #473 kdy: 29. 05. 2015, 22:55:09 »
nebo dokonce že 
" 'jednotkové vektory' prostoru ℝk tvoří bázi ℝk"
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #474 kdy: 29. 05. 2015, 22:59:20 »
Jak bys to dokazoval s indukcí?

Tak pokud sem rozepíšeš to své řešení, tak já si klidně dám tu práci a rozepíšu tady tu indukci.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #475 kdy: 29. 05. 2015, 23:42:28 »
Mám řešení, chci ho vygenerovat pomocí "jednotkových řešení".
Smrsknu se do ℝk: vezmu k-tici z prvních k členů řešení
k-tici umím vygenerovat lineární kombinací vektorů z "jednotkové báze" ℝk (a pokud to neumím tak musím postup popsat) 
Expanduju zpět do ℝnekonečno: lineární kombinaci vektorů ℝk převedu na lineární kombinaci řešení
Díky "jednoznačnosti expanze" jsem se trefil do původního řešení.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #476 kdy: 29. 05. 2015, 23:58:37 »
Expanduju zpět do ℝnekonečno: lineární kombinaci vektorů ℝk převedu na lineární kombinaci řešení
Díky "jednoznačnosti expanze" jsem se trefil do původního řešení.

To bys ale musel dokázat! Co když vi upravím tak, že vi(2k) = i, kde tvůj důkaz selže?

Peta Kellneru

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #477 kdy: 29. 05. 2015, 23:59:53 »
Chlapci, mam pro vas problem hodny jen tech nejlepsich matematickych mozku:

Potrebuju ovladnout svet do 10ti let, jak na to?

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #478 kdy: 30. 05. 2015, 00:34:46 »
To bys ale musel dokázat! Co když vi upravím tak, že vi(2k) = i, kde tvůj důkaz selže?

vůbec nevím, o čem mluvíš:
vi jsou "jednotkové" vektory z ℝnekonečno?
2k-tý člen nemůžeš upravovat dle libosti, ten je "jednoznačně vyexpandovaný"
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #479 kdy: 30. 05. 2015, 00:40:34 »
vi jsou "jednotkové" vektory z ℝnekonečno?

Ne, jejich definice je: vektory vi (i ∈ {1, ...k}) jsou takové, že vi(i)=1, vi(j)=0 pro (j≠i & j≤k) a zbylé vi(j) jsou definovány podle daného rekurentního vztahu.