Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++

Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++u
« Odpověď #135 kdy: 10. 01. 2015, 15:12:16 »
Latka je teoreticka a probirana velmi do hloubky, jsou pozadovany formalni dukazy

Tohle je, řekl bych, pravděpodobně spíše jen iluze (ale mohu se mýlit), do opravdové hloubky se v takových předmětech většinou nechodí, jen to tak studentům může připadat. Ale to jen spíše tak pro zajímavost.

Naopak "sito" teoreticka informatika mi opravdu prislo, ze se vyucuje jen proto, ze to vyucujici chce ucit ._. (latka je tak obsahla, ze by klidne vydala na dva, mozna tri predmety.

Řeč je o TIN na FIT VUT? Tak obsah této přednášky se třeba konkrétně u nás (MFF) dělil minimálně do tří předmětů.


gamer

Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++u
« Odpověď #136 kdy: 10. 01. 2015, 15:19:45 »
Ziskani prehledu napr. v pocitacove grafice, pokud nekdo planuje delat databaze, mu asi moc nepomuze v "příprava na budoucí povolání".

To je zrovna krásný příklad na to, jak člověku bez VŠ vzdělání unikají důležité souvislosti (neber to prosím osobně). V počítačové grafice student uslyší o různých datových strukturách pro uložení prostorových dat scény, s velkou pravděpodobností i o KD tree:
http://en.wikipedia.org/wiki/K-d_tree
No a světe div se, ono se to používá i v dababázích na indexovaní:
http://excoventures.com/talks/knn.pdf
Proč asi? Protože pro určitá data (např. GPS souřadnice) je to velmi výhodná datová struktura pro úlohy typu najdi mi podobné záznamy v okolí 5 km.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++u
« Odpověď #137 kdy: 10. 01. 2015, 16:03:08 »
Tohle je, řekl bych, pravděpodobně spíše jen iluze (ale mohu se mýlit), do opravdové hloubky se v takových předmětech většinou nechodí, jen to tak studentům může připadat. Ale to jen spíše tak pro zajímavost.
Řeč je o TIN na FIT VUT? Tak obsah této přednášky se třeba konkrétně u nás (MFF) dělil minimálně do tří předmětů.
Ano, jde o TIN. Je mozne, ze to pouze studentum tak pripada, protoze je to nanahnane do jednoho predmetu. (Realne nebude moc predmetu, ktere jdou opravdu maximalne do hloubky - to si myslim, ze nejvice nastava az na doktorandske urovni, pripadne u volitelnych predmetu [TIN neni volitelny]).

Dalsi problem TINu byl, ze nektere veci ucil "zrychliku" znovu, jako predmety predchazejici, ale po svem - konfliktni terminy, preucovani pojmu, ktere student znal z jinych predmetu. To si, myslim, neni vhodne a ucitele tech predmetu by si to meli vyrikat/sjednotit.

Ziskani prehledu napr. v pocitacove grafice, pokud nekdo planuje delat databaze, mu asi moc nepomuze v "příprava na budoucí povolání".

To je zrovna krásný příklad na to, jak člověku bez VŠ vzdělání unikají důležité souvislosti (neber to prosím osobně). V počítačové grafice student uslyší o různých datových strukturách pro uložení prostorových dat scény, s velkou pravděpodobností i o KD tree:
http://en.wikipedia.org/wiki/K-d_tree
No a světe div se, ono se to používá i v dababázích na indexovaní:
http://excoventures.com/talks/knn.pdf
Proč asi? Protože pro určitá data (např. GPS souřadnice) je to velmi výhodná datová struktura pro úlohy typu najdi mi podobné záznamy v okolí 5 km.
Jsem na konci magisterskeho studia, ale o tomto slysim prvne. Pravda, muj obor k tomu nema blizko, to muze byt duvodem (nevylucuji ovsem ani mou chybu). Asi jsem zvolil spatny priklad.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++u
« Odpověď #138 kdy: 10. 01. 2015, 16:07:11 »
noef, ale vzdyt presne to na VS je.
Osobne si myslim, ze se zbytecne moc vyzaduje titul z VS. Vetsinou zamestnavatel chce prave "delniky" a ti se maji zaucovat na stredni skole - coz IMO nyni nefunguje.

Toto je zajímavý postřeh. Dnes "dělníky" (cvičené opice) produkuje bakalářské studium (pokud mají vůbec nějaké). Nevím jak teď, ale za nás nestála informatika na SŠ za nic. U nás (ve firmě) si lidi (do)vzděláváme po VŠ sami, pokud ovšem už mají nějaký solidní základ.

Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++
« Odpověď #139 kdy: 12. 01. 2015, 01:13:22 »
Vážení, jděte do toho, tohle je luxusní příležitost. Stačí chlapcovi donést flešku s random kusem c++, sebrat prachy (pokud tedy vůbec nějaké přinese, tohle je jediná slabina plánu) a zmizet. A pokud by náhodou trval na předvedení funkčnosti, tak ho vždycky můžete zbít.  8)Vážení, jděte do toho, tohle je luxusní příležitost. Stačí chlapcovi donést flešku s random kusem c++, sebrat prachy (pokud tedy vůbec nějaké přinese, tohle je jediná slabina plánu) a zmizet. A pokud by náhodou trval na předvedení funkčnosti, tak ho vždycky můžete zbít. Doporučuji schůzku domluvit v tmavé uličce.  8)
už mám gorilu navíc můžeš jít sedět za organizování zločinu  8)

*********************************

noef, ale vzdyt presne to na VS je.
Osobne si myslim, ze se zbytecne moc vyzaduje titul z VS. Vetsinou zamestnavatel chce prave "delniky" a ti se maji zaucovat na stredni skole - coz IMO nyni nefunguje.

Toto je zajímavý postřeh. Dnes "dělníky" (cvičené opice) produkuje bakalářské studium (pokud mají vůbec nějaké). Nevím jak teď, ale za nás nestála informatika na SŠ za nic. U nás (ve firmě) si lidi (do)vzděláváme po VŠ sami, pokud ovšem už mají nějaký solidní základ.

fotřík na to řekl tohle:ajťák bez VŠ je jako dělník bez lopaty a ajťák s vejškou je jako dělník s lopatou  8)
prostě jen do rukou dostaneš nástroj který ti zaplatili druhý abysi pro ně pak mohl makat. Navíc jim teda ještě něco dlužíš za lopatu 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)


Budouci vladce sveta

Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++
« Odpověď #140 kdy: 12. 01. 2015, 02:08:36 »
Chlapec ma styl, to se musi nechat.

Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++
« Odpověď #141 kdy: 12. 01. 2015, 09:21:29 »
fotřík na to řekl tohle:ajťák bez VŠ je jako dělník bez lopaty a ajťák s vejškou je jako dělník s lopatou  8)

A dělník s falešnou lopatou (která se hned při prvním použití zlomí) je co ;)?

prostě jen do rukou dostaneš nástroj který ti zaplatili druhý abysi pro ně pak mohl makat.

Hmm, a co vlastně plánuješ, že budeš pro svého budoucího zaměstnavatele dělat, když budeš mít lopatu pouze na ukazování?

Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++
« Odpověď #142 kdy: 14. 01. 2015, 18:04:04 »
fotřík na to řekl tohle:ajťák bez VŠ je jako dělník bez lopaty a ajťák s vejškou je jako dělník s lopatou  8)

A dělník s falešnou lopatou (která se hned při prvním použití zlomí) je co ;)?

prostě jen do rukou dostaneš nástroj který ti zaplatili druhý abysi pro ně pak mohl makat.

Hmm, a co vlastně plánuješ, že budeš pro svého budoucího zaměstnavatele dělat, když budeš mít lopatu pouze na ukazování?

hele toto špatně chápeš já u lopaty neskončím a nikomu nebudu utírat zadek.
já skončím v kravatě a kvádru a možná ti ještě nakonec budu dělat šéfa  8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Sten

Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++
« Odpověď #143 kdy: 14. 01. 2015, 18:21:00 »
hele toto špatně chápeš já u lopaty neskončím a nikomu nebudu utírat zadek.
já skončím v kravatě a kvádru a možná ti ještě nakonec budu dělat šéfa  8)

S tímhle přístupem budeš dělat šéfa tak maximálně frontě na pracáku. Nakonec odněkud se tam ti vysokoškoláci dostat museli ;)

Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++
« Odpověď #144 kdy: 14. 01. 2015, 18:52:52 »
hele toto špatně chápeš já u lopaty neskončím a nikomu nebudu utírat zadek.
já skončím v kravatě a kvádru a možná ti ještě nakonec budu dělat šéfa  8)

S tímhle přístupem budeš dělat šéfa tak maximálně frontě na pracáku. Nakonec odněkud se tam ti vysokoškoláci dostat museli ;)

jasně jasně. Pro koho děláš?  8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Radovan.

Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++
« Odpověď #145 kdy: 14. 01. 2015, 19:26:55 »
já skončím v kravatě a kvádru a možná ti ještě nakonec budu dělat šéfa  8)
Jen abys neskončil jako ten šéf v Od devíti do pěti :P
Možná ses na to v sobotu koukal...

Sten

Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++
« Odpověď #146 kdy: 14. 01. 2015, 20:30:59 »
jasně jasně. Pro koho děláš?  8)

Nejsem zaměstnanec. A nepotřebuju si kupovat titul jen proto, abych si měl co pověsit na zeď.

haha

Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++
« Odpověď #147 kdy: 14. 01. 2015, 22:04:25 »
Citace
já skončím v kravatě a kvádru

Se svým přístupem můžeš taky jednou skončit v betonovém kvádru.

Sten

Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++
« Odpověď #148 kdy: 14. 01. 2015, 22:15:09 »
Citace
já skončím v kravatě a kvádru

Se svým přístupem můžeš taky jednou skončit v betonovém kvádru.

Pochybuju, že to dotáhne tak daleko, aby se o něj mafie vůbec zajímala, jeho pokusy jsou tak akorát na pruhovaný mundúr. Možná jako předmět výkupného…

Re:Tak jsem si to prepsal z Javy do Qt/C++
« Odpověď #149 kdy: 14. 01. 2015, 22:47:33 »
jasně jasně. Pro koho děláš?  8)

Nejsem zaměstnanec. A nepotřebuju si kupovat titul jen proto, abych si měl co pověsit na zeď.
hele a proč si ten titul nekoupit když na to jsou peníze?? víš já ho taky nepotřebuju ale nestojí mě tolik jako by asi stál někoho jiného tak jsem do toho šel. Když o tom přemejšlím tak je to vlastně stejné jako když si jde baba nechat zvětšit kozy taky to dělá jen pro radost  8)
a moc dobře vím že kdybyjsi měl stejně bohatého tátu jako já tak bys sis taky chtěl sehnat někoho kdo ti s tím za peníze pomůže  ;)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)