Tenhle fanatismus nemá cenu komentovat, ten Linuxu akorát ubližuje.
To neni zadnej fanatismus, to je realita ... na produkcni servery se zasadne nesaha - pokud se bavime o internich systemech, tak se na ne ani neinstalujou zadny bezpecnostni zaplaty, proste proto, aby to fungovalo tak, jak je to otestovany. Znam pripady kdy nekde bezel trebas novel, a bezel a bezel ... protoze se v tom nikdo nerejpal, HW zil ... a jednoduse to fungovalo. Mam tu nekolik produkcnich systemu na widlich ... pravidelne se resi, ze nekde neco prestalo fungovat, aniz by na to nekdo sah. 2roky bez zasahu neprezil snad jeste zadnej. Pak tu mam nekolik tuxlikek veci ... a kdyz na to nesaham, tak to najdu presne ve stavu, v jakym sem to nechal.
Navic specielne v pripade M$ technologii, aktualizace jednoho systemu generuje nutnost aktualizovat systemy dalsi, coz zcela ocekavatelne vede k pruserum. Zkus trebas odinstalovat SQL 2005 spX ... neodinstalujes... protoze mas jinou verzi, nez kterou si nainstaloval ...
Taky nechápu linuxovej fanatismus. Já se osobně také nesetkal nikdy s tím, že by byl linux výkonnější než windows. Testováno na a8-3870k, i5 3530, pentium g2020 a můžeme pokračovat do nekonečna. Jen pro info, neříkám, že je linux pomalejší, i když subjektivně pro mě je opravdu pomalejší. když se bavíte o těch 10 letech. Kdo z vás má linux 10 let? Bez jediného problému (po updatu nenajede x,...)? V mém okolí nikdo nemá pc starší 5ti let a po 5ti letech je windows stále v pohodě použitelný.
Ehm ... muzu predvest na pozadani ... skt A, nejaky ten athlon ... v tuxovi video prehrat lze, ve widlich uz se cuka. V obou pripadech vlc.
Tak ono to svědčí o několika věcech, pokud se někomu Windows rozpadnou do dvou let, tak s nima prostě neumí. No a pokud někomu zůstane po tuto dobu Linux stejný, tak je i špatným správcem Linuxu. Dva roky je totiž pro Linux hrozně dlouhá doba, při jeho vývojové rychlosti. Stačí si tu dohledat jen dva roky staré články.
=> vzivote si nevidel system bezici ve firme jehoz vypadek = milionovy ztraty.
To ze v registrech po odinstalaci neco zustava je snad vina programatora uninstalleru a ne Windows.
Taky si myslim ze v registrech se prilis "nevyhledava" (stylem Regedit -> CRTL+F), ale spis se ctou a zapisuji jednotlive klice. Tady by celkova velikost souboru nemela hrat zas takovou roli.
Je to chyba navrhu systemu ... kdyby widle mely standardni system balicku a standardni system konfiguracnich souboru, tak neni problem aby prave widle tenhle bordel smazly. O tom co se kam nainstalovalo s tou kterou aplikaci ma totiz vedet prave OS a nikdo jiny. Vyvojari aplikace je to defakto sumak. On jen resi neco, co ma resit OS.
A jak zminil JardaP, jen u widli se muze stat, ze celej system chcipne kvuli zcela obycejny aplikaci.
Kvuli aplikaci by Widle chcipnout nemely. Nerikam, ze to neni mozne, ale schazi mi priklad. Pokud k tomu dojde, je problem nekde vyse v systemu a aplikace za to nemuze, ale napriklad ovladac ano. Widle mohou chcipnou kvuli aplikaci nebo sluzbe, ktere bezi s vysokymi pravy a na to chcipne i Linux, i kdyz nevylucuji, ze by chcipnul elegantneji a treba by doslo akorat ke kernel panicu, ze ktereho by se system zotavil - anebo take ne.
Reknu ti zcela konkretni priklad. Chromajzl. Cca mesic sem s kolegy resil ntb, kterej zcela nahodne a nepravidelne padal do modry smrti (win7), a delo se to proste nekdy jednou za 2-3 dny, nekdy 10x denne. Vis co bylo pricinou? No ten notes (lenovo) byl dodan jak je bezne se spoustou sracek. Ty se samo zlikvidovaly ... ale po chromajzlovy tam zbyl nejakej bordel. A ten bordel v registrech zpusoboval ty pady. Po nekolikerem badani a zkoumani zcela nesmyslnych hlaseni doslo na to, ze se to snazi spustet gpudate, kterej tam neni, a presto ze nikde (msconfig) nebyla zadna sluzba ani nic jinyho, tak to bylo v registrech.