Má smysl se učit Cobol?

mikrom

Re:smilstvo
« Odpověď #105 kdy: 15. 10. 2014, 21:55:50 »
...
Otázka je - jaká psychoterapie výše popsané problémy řeší?
---
Nepomoze ziadna ti psychoterapia. Svoje problemy si si zapricinil sam a bud si pomozes sam, alebo to mozes zabalit. V Sparte hadzali takych ako si ty do jamy.


nejsempsychopat

Re:smilstvo
« Odpověď #106 kdy: 15. 10. 2014, 22:12:42 »
Tak popíšu nějaké problémy schizoida...

OMG, to je skoro normální. Není to žádná porucha. Prostě rád věci vysvětluješ než projevuješ. Jak říkám, můžeme to probrat ještě s psychopatem.

mikrom

Re:smilstvo
« Odpověď #107 kdy: 15. 10. 2014, 22:18:35 »
Ale nemali by ste pisat o cobole? ...
Inak k teme videl som statistiku kde cobolisti tusim z Miami zarabali uplne najviac zo vsetkych programatorov. Ale myslim ze to bolo prostym zakonom trhu, mala ponuka = velka cena.
Myslim, ze u nas je to podobne, ale je to zapricinenene ani ne zakonom trhu ale hlavne stupidnymi ludmi z HR, ktory v inzerate na danu poziciu pozaduju prilis vela.
Zaskolit noveho cloveka do COBOLu je otazka 2-4 tyzdnov.  Ale 2 tyzdne bude trvat aj preskolenie COBOListu napriklad z platformy zSeries na iSeries. Lenze ten co splna podmienky inzeratu, ktory vytvoril HR, ma uz cca 20+ rokov praxe s bude pre nich velmi drahy, takze ho nechcu zaplatit a radsej ho nezoberu. A toto je ten kolotoc ktory trva 1-2 roky kym najdu noveho programatora v COBOLe.
Keby povyhadzovali nepotrebnych parazitov z HR boli by prostriedky na zaplatenie skusenych programatorov.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:smilstvo
« Odpověď #108 kdy: 15. 10. 2014, 22:38:59 »
Tak popíšu nějaké problémy schizoida - lidi v kolektivu často jsou nadšení nad nějakou věcí nebo činností a dávají to najevo v mimoverbálních projevech. Schizoidní člověk nadšený není a ani to najevo nedává. Výsledek je v lepším případě, že ho lidé ignorují, v horším, že se mu posmívají nebo mu nadávají.

Je clovek povinovan jasat kvuli kdejake picovine, ktera ho nezajima, jen proto, ze se najdou taci, kteri to delaji? Treba proto, ze nejaky analfabet se slovni zasobou 600 slov dal v televizi gol?

Citace
Další problém - když se normální člověk trápí, dává to najevo v mimoverbálních projevech. Schizoid pouze suše řekne, že se trápí, v mimoverbálních projevech to najevo nedává, na ostatní lidi to působí velmi nepřesvědčivě a ubližují schizoidovi dál, protože tomu nevěří, že se trápí.

Asi se obklopujes spatnou spolecnosti.

Citace
Otázka je - jaká psychoterapie výše popsané problémy řeší? O žádné takové jsem ještě neslyšel. Na psychoterapii jsem chodil, v jednom případě mi to ublížilo, v ostatních neublížilo, ale ani to poruchu osobnosti neodstranilo. Co může schizoid dělat, aby byl nadšený jako ostatní lidi? Šňupnout si piko, aby cítil emoce, co normální lidé mají bez pika? Fakt nevím.

To je normalni. Na psychoterapii ti reknou, ze tve problemy jsou zapricineny narusenymi vztahy s rodici a to i v pripade, ze to neni pravda. Nereknou ti ale, jak z toho ven, ani te neumi postrcit, abys na to prisel sam. Vetsina psychoterapeutu je profesne zcela bezcenna a udelali by lepe, kdyby vzali koste a sli zametat ulice. Ty musis najit toho jednoho z tisice, ktery za neco stoji a kteru dokaze vic, nez rutinne opakovat naucene floskule.

Citace
Asi bych to nebral tak dogmaticky, prostě tam rady můžou být dobré a špatné. Třeba se v Bibli píše "cti otce svého a matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi" - přitom, když jsem rodiče ctil, bylo mi psychicky hůř než když je nectím. V tom Matoušovi 5 se píše "a tomu, kdo by se s tebou chtěl soudit o košili, nech i svůj plášť." - otázka tedy je Lenine, když se s tebou chtěl Microsoft soudit o dvě mega, proč jsi mu ty dvě mega teda nedal a proč jsi mu ještě nepřidal něco navíc??? Proč jsi místo toho od nich požadoval zaplacení soudních výloh? Holt, kdyby ses choval podle výše zmíněného citátu, tak ostatní budou tvou firmu žalovat tak dlouho, dokud nezkrachuje. Najdeš zase jiný citát, který tě opravňuje k požadování o zaplacení soudních výloh a který je v rozporu s tím předchozím citátem?

Lenin, jako typicky krestan, chape Bibli selektivne. Bere z ni jen to, co se mu hodi.

Citace
Co se týče sehnání manželky, mně přitahuje velice málo žen, na ulici se mi třeba líbí jedna nebo dvě ženy za rok. Pravděpodobnost, že takovou naleznu na nějaké seznamovací akci je téměř nulová (počet_žen_na_seznamovací_akci * 2 / počet_žen_co_vidím_za_rok).

Co presne na tom neni normalni? Problem maji spis ti, kteri dostavaji erekce uz i nad fotografii Marie Kabrhelove ve starem vytisku Rudeho prava. Opravdu nevidim duvod, proc by se ti mela libit kdejaka nesympaticka tlusta jezinka.

Tomáš Marný

Re:smilstvo
« Odpověď #109 kdy: 15. 10. 2014, 23:16:14 »
c
...
Otázka je - jaká psychoterapie výše popsané problémy řeší?
---
Nepomoze ziadna ti psychoterapia. Svoje problemy si si zapricinil sam a bud si pomozes sam, alebo to mozes zabalit.
[/quote]
Ne. Doporučuji ti nastudovat si alespoň základy psychologie.

V Sparte hadzali takych ako si ty do jamy.
Ne. Údajně tam házeli fyzicky nedostatečně vyvinutá a slabá novorozeňata, nikoli psychopaty. Potlačování emocí naopak u mladých mužů trénovali, stejně jako stručnou, emocí prostou mluvu (odtud výraz "lakonický" - Λακεδαίμων = jiný název pro Spartu).


JS

Re:smilstvo
« Odpověď #110 kdy: 15. 10. 2014, 23:21:52 »
Nepomoze ziadna ti psychoterapia. Svoje problemy si si zapricinil sam a bud si pomozes sam, alebo to mozes zabalit. V Sparte hadzali takych ako si ty do jamy.

Trochu nesmysl, neni? I spickovi sportovci maji trenery.. proc? Protoze i kdyz je nekdo opravdu dobry, trener proste pomaha.

Problem BLEKa je v tom, ze neveri, ze se to da zmenit. Jestli je vhodnejsi to menit sam nebo s nekym (IMHO oboji je moznost) je v takove situaci zcela irelevantni diskuse. Nicmene, jak jsi sam psal, existuje mnozstvi dukazu, ze "pracovat na sobe" (coz predpoklada viru v to, ze to jde zmenit) je rozhodujici, viz treba http://www.ted.com/talks/angela_lee_duckworth_the_key_to_success_grit

Kazdy ma nejake problemy aj ja nejake mam a co. Raz mi jeden manager povedal mudru vetu "A koho to zaujima?".

To mi nepripada moc moudre. Myslim, ze tak prichazi o spoustu talentu, ktery by stacilo jen "nakopnout spravnym smerem".

Co může schizoid dělat, aby byl nadšený jako ostatní lidi?

Fakeovat to. Brat to jako soucast te prace, stejne jako soucast treba profese moderatora (nebo v Americe i prodavace) je usmivat se, i kdyz ma mizerny den. Je to asi jedina cesta, jak to zmenit - a treba casem zjistis, ze to az tak moc fakeovat nemusis, ze ti to vlastne prijde v pohode.

BLEK.

Re:smilstvo
« Odpověď #111 kdy: 16. 10. 2014, 00:15:47 »
OMG, to je skoro normální. Není to žádná porucha. Prostě rád věci vysvětluješ než projevuješ. Jak říkám, můžeme to probrat ještě s psychopatem.

Konkrétní příklad: chodil jsem k psychologovi a bylo mi blbě. Snažil jsem se nějak psychologa přesvědčit, že na mně není něco v pořádku, ale psycholog mi nevěřil a tvrdil, že na mně nic špatného nevidí. Bylo to, jako bych mluvil do zdi. Pět dnů po další takové terapii, kdy psycholog zarytě tvrdil, že mi nic není, jsem dostal úzkost, zkolaboval a byl hospitalizován.

Takhle vypadá problém schizoida v praxi. Snažím se druhého člověka přesvědčit, že je mi zle, ale on vůbec nevěří tomu, co říkám, radši přečte mimoverbální projevy a z nich vyčte, že mi nic není. Normální to určitě není, normálním lidem se tohle nestává.


Problem BLEKa je v tom, ze neveri, ze se to da zmenit. Jestli je vhodnejsi to menit sam nebo s nekym (IMHO oboji je moznost) je v takove situaci zcela irelevantni diskuse. Nicmene, jak jsi sam psal, existuje mnozstvi dukazu, ze "pracovat na sobe" (coz predpoklada viru v to, ze to jde zmenit) je rozhodujici, viz treba http://www.ted.com/talks/angela_lee_duckworth_the_key_to_success_grit


To video o schizoidní poruše vůbec nemluví, mluví o odhodlání, které vede k tomu, že se člověk stane úspěšným.

Klidně ti uvedu protipříklad, kdy velké odhodlání škodí. Můj otec měl odhodlání, že postaví barák, tak koupil (pár měsíců před revolucí) hrubou stavbu (mělo to stěny a střechu, ale žádný interiér) a holejma rukama to dostavoval. Díky svému vysokému odhodlání to dostavěl, jenže z toho byl tak vystresovaný, že život s ním byl velmi špatný. Hodně se vztekal a nenáviděl. Kdyby odhodlání neměl a kdyby naše rodina místo toho žila v paneláku, mohlo nám být mnohem líp.

Velké odhodlání vede k velkému majetku (v tom s tím videem souhlasím), ale nutně to neznamená, že se člověk stane šťastnějším.

Co může schizoid dělat, aby byl nadšený jako ostatní lidi?

Fakeovat to. Brat to jako soucast te prace, stejne jako soucast treba profese moderatora (nebo v Americe i prodavace) je usmivat se, i kdyz ma mizerny den. Je to asi jedina cesta, jak to zmenit - a treba casem zjistis, ze to az tak moc fakeovat nemusis, ze ti to vlastne prijde v pohode.

Dejme tomu, kdybych fakoval, že jsem nadšený, tak bych měl vyšší pozici a víc peněz, ale to přetvařování je nepříjemné a způsobuje stres. A za peníze si stres člověk nesníží.

BLEK.

Re:smilstvo
« Odpověď #112 kdy: 16. 10. 2014, 00:37:41 »

To je normalni. Na psychoterapii ti reknou, ze tve problemy jsou zapricineny narusenymi vztahy s rodici a to i v pripade, ze to neni pravda. Nereknou ti ale, jak z toho ven, ani te neumi postrcit, abys na to prisel sam. Vetsina psychoterapeutu je profesne zcela bezcenna a udelali by lepe, kdyby vzali koste a sli zametat ulice. Ty musis najit toho jednoho z tisice, ktery za neco stoji a kteru dokaze vic, nez rutinne opakovat naucene floskule.


To, co popisuješ, dělá psychoanalytická psychoterapie. Kognitivní psychoterapeut zas bude člověku pořád dokola mlet, že mu nic není, i když to není pravda. Behaviorální terapie pak bude tvrdit, že když se budeš chovat jako normální lidi, tak se staneš normálním.

Co presne na tom neni normalni? Problem maji spis ti, kteri dostavaji erekce uz i nad fotografii Marie Kabrhelove ve starem vytisku Rudeho prava. Opravdu nevidim duvod, proc by se ti mela libit kdejaka nesympaticka tlusta jezinka.

Ale takovíhle lidé provozují styk se ženami a nemají schizoidní poruchu osobnosti.

nejsempsychopat

Re:smilstvo
« Odpověď #113 kdy: 16. 10. 2014, 01:03:47 »
OMG, to je skoro normální. Není to žádná porucha. Prostě rád věci vysvětluješ než projevuješ. Jak říkám, můžeme to probrat ještě s psychopatem.

Konkrétní příklad: chodil jsem k psychologovi a bylo mi blbě. Snažil jsem se nějak psychologa přesvědčit, že na mně není něco v pořádku, ale psycholog mi nevěřil a tvrdil, že na mně nic špatného nevidí. Bylo to, jako bych mluvil do zdi. Pět dnů po další takové terapii, kdy psycholog zarytě tvrdil, že mi nic není, jsem dostal úzkost, zkolaboval a byl hospitalizován.

Tak co na tobě není v pořádku? NIkdy jsi se snad neradoval? Nikdy se nesmějejš u monitoru? Styk se ženou nemá plno lidí, protože to prostě není tak jednoduché. Bojíš se živých lidí? To je taky běžný. Nechceš se přetvařovat? To je dobře. K čemu by to bylo?

Pořád mi to připadá, že sis něco našel. Schizoidní porucha možná něčí porucha je, ale podobné příznaky bys měl, pokud bys byl inteligentní. Takže to není tak jednoznačný.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:smilstvo
« Odpověď #114 kdy: 16. 10. 2014, 01:20:15 »
To, co popisuješ, dělá psychoanalytická psychoterapie. Kognitivní psychoterapeut zas bude člověku pořád dokola mlet, že mu nic není, i když to není pravda. Behaviorální terapie pak bude tvrdit, že když se budeš chovat jako normální lidi, tak se staneš normálním.

Takze jak vidis, terapie jsou obvykle na dve veci a pomoci si muzes akorat sam. Tvuj nejvetsi problem asi je, ze nedokazes stravit fakt, ze jsi proste v necem jiny. Ja si zas myslim, ze clovek nemusi byt clenem stada.

Citace
Co presne na tom neni normalni? Problem maji spis ti, kteri dostavaji erekce uz i nad fotografii Marie Kabrhelove ve starem vytisku Rudeho prava. Opravdu nevidim duvod, proc by se ti mela libit kdejaka nesympaticka tlusta jezinka.

Ale takovíhle lidé provozují styk se ženami a nemají schizoidní poruchu osobnosti.

Coz neznamena, ze to nejsou magori.

BLEK.

Re:smilstvo
« Odpověď #115 kdy: 16. 10. 2014, 01:22:36 »
Konkrétní příklad: chodil jsem k psychologovi a bylo mi blbě. Snažil jsem se nějak psychologa přesvědčit, že na mně není něco v pořádku, ale psycholog mi nevěřil a tvrdil, že na mně nic špatného nevidí. Bylo to, jako bych mluvil do zdi. Pět dnů po další takové terapii, kdy psycholog zarytě tvrdil, že mi nic není, jsem dostal úzkost, zkolaboval a byl hospitalizován.

Tak co na tobě není v pořádku? NIkdy jsi se snad neradoval? Nikdy se nesmějejš u monitoru? Styk se ženou nemá plno lidí, protože to prostě není tak jednoduché. Bojíš se živých lidí? To je taky běžný. Nechceš se přetvařovat? To je dobře. K čemu by to bylo?

Pořád mi to připadá, že sis něco našel. Schizoidní porucha možná něčí porucha je, ale podobné příznaky bys měl, pokud bys byl inteligentní. Takže to není tak jednoznačný.

V nepořádku na mně bylo to, že se u mě rozvíjela úzkost. Jenomže přesvědčit o tom psychologa racionálními argumenty nešlo. Možná kdybych si v čekárně rozkrojil cibuli a pak se tam psychologovi rozbrečel, tak by mi uvěřil.

nejsempsychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #116 kdy: 16. 10. 2014, 01:24:00 »
Úzkost je OK. To moc neovlivníš a obvykle na to lidi berou léky. Z čeho ale plyne? A co tam máš dál?

Tomáš Marný

Re:smilstvo
« Odpověď #117 kdy: 16. 10. 2014, 01:24:41 »
Ale takovíhle lidé provozují styk se ženami a nemají schizoidní poruchu osobnosti.
Taky neprovozuju styk se ženami a znám docela dost lidí co jsou na tom stejně, včetně třetiny kolegů v práci. Taky jsme spíš introverti a moc se neprojevujeme. Bydlím sám, ve volném čase si hraju na klavír nebo jezdim na kole nebo si něco čtu nebo kutím něco na počítači... Průměrný počet slov co za den řeknu se pohybuje v desítkách. Ti ostatní jsou na tom nějak podobně.
Já bych to neřešil, není to zas tak neobvyklé, jak si asi myslíš. V těchhle oborech jako je IT je to poměrně rozšířené. Čím víc se v tom nimráš, tím víc budeš pociťovat úzkost a depresi, akorát se budeš litovat a nikam to nevede. Věřím tomu, že psycholožka by nám všem diagnostikovala něco jako tobě a těžko by nám byla schopna pomoci, takže ani nemá smysl za ní chodit. Prostě jsme takoví, člověku, co se narodil bez ruky, taky nijak nepomůže, když bude pořád brečet, že nemá ruku a jak mu nikdo nepomůže a všichni na něj hledí divně a závidět zdravým lidem. Akorát to brání rozvíjet to, v čem jsme naopak oproti ostatním dobří.

nejsempsychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #118 kdy: 16. 10. 2014, 01:31:36 »
Jak píše Tomáš. Styk se ženami rozhodně moc normální u náročnějších oborů není. Asi tomu doba nepřeje nebo co.

michael

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #119 kdy: 16. 10. 2014, 02:38:32 »
Mě kdysi Cobol naučil kázni při programování a jisté systematičnosti při strukturování dat. Nevím, jak moc je použitelný Cobol v praxi dnes, ale jsem rád, že jsem se s ním kdysi potkal.