Má smysl se učit Cobol?

JS

Re:smilstvo
« Odpověď #120 kdy: 16. 10. 2014, 09:46:25 »
To video o schizoidní poruše vůbec nemluví, mluví o odhodlání, které vede k tomu, že se člověk stane úspěšným.

Vyhnul jsi se tomu hlavnimu - otazce: Veris tomu, ze to muzes zmenit? Lide, co maji odhodlani, tomu veri.

Citace
Klidně ti uvedu protipříklad, kdy velké odhodlání škodí.

Vzdyt se z toho muzes poucit! Nikdo ti nevnucuje zadny konkretni cil, ten si musis najit sam. Ale pokud ho nemas, nic se zmenit neda, to je proste logika 101. Stejne tak predpokladam, ze ovladas logiku dost dobre na to, abys vedel, ze negativni priklad neni dukazem nemoznosti.

Citace
Dejme tomu, kdybych fakoval, že jsem nadšený, tak bych měl vyšší pozici a víc peněz, ale to přetvařování je nepříjemné a způsobuje stres. A za peníze si stres člověk nesníží.

Pokud mas pocit, ze to delat nemusis, tak to nedelej. Ale asi to tak chces, kdyz ses ptal, jak to mas delat.

Neprijemne to je proto, ze na to nejsi zvykly. Zacinat v necem, co cloveku nejde, je vzdycky neprijemne. Ale jinak to urcite delas taky - temer kdykoli reknes "dobry den" nebo "dekuji" nebo "prosim", fakticky se pretvarujes. Ale na to jsme zvykli odmala, takze nam to tak neprijde. Je to jen vymluva, ze se nechces pretvarovat. (Ono skutecna pretvarka je totiz neco jineho, nez o cem se tu bavime.)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #121 kdy: 16. 10. 2014, 11:08:16 »
Jak píše Tomáš. Styk se ženami rozhodně moc normální u náročnějších oborů není. Asi tomu doba nepřeje nebo co.

A intelektualove vymiraji, az lidstvo skonci jak ve filmu Idiocracy.

mikrom

BLEKova uzkost
« Odpověď #122 kdy: 16. 10. 2014, 11:34:43 »
V nepořádku na mně bylo to, že se u mě rozvíjela úzkost. Jenomže přesvědčit o tom psychologa racionálními argumenty nešlo.
Naco by si ho presvedcoval? Co si tym chcel docielit? Aby ti dal nejake lieky, ktorych vedlajsie ucinky ta mozno este viac zdevastuju a stanes sa od nich zavisly? Napr. na kratkodobe odburanie uzkosti sa da uzit aj prirodnejsi produkt - napr. alkohol. Preco tolko ludi chlasta? Zbavuju sa tym na okamzik svojich problemov ... Ked chlastaju moc stanu sa zavisli - a podobne je to aj s tymi liekmi, akurat ze to je este skodlivejsie.

Proti uzkosti existuje davno overeny prostriedok - je to narocne fyzicke cvicenie.
Nesed stale pri pocitaci a nezamyslaj sa zbytocne nad sebou. Zacni cvicit/sportovat a to ti pomoze zbavit sa psychickych neduhov.
Najdi si nejaky individualny sport/cvicenie, aby si nebol viazany na nejakych kamaratov a rob to pravidelne.
Poriadna fyzicka makacka, potenie sa, pravidelne dychanie a sustredenie sa na cvicenie ucinne odburava stres a uzkost.
Cvicenie ti pomoze zvysit aj chybajuce sebavedomie - aby si si nasiel babu ... A ked uz budes mat babu tak potom nebudes mat cas zamyslat sa nad sebou :)

Tomáš Marný

Re:BLEKova uzkost
« Odpověď #123 kdy: 16. 10. 2014, 12:17:43 »
Proti uzkosti existuje davno overeny prostriedok - je to narocne fyzicke cvicenie.
Ne. Může ji po dobu té aktivity utlumit, ale dlouhodobě to žádný pozitivní efekt nemá. Navíc člověk musí být v takovém stavu, aby měl vůbec chuť se do takové aktivity pustit.

Docela mě baví, jak si někteří myslí, jak snadno je ten problém řešitelný. Ale chápu, že kdo to nezažil si to těžko dokáže představit a musí mu to připadat naprosto nepochopitelné. Jen pro informaci - jak jsem zjistil, tak i odborníci přiznávají, že si s tím nevědí rady. Navíc to není v centru jejich zájmu, protože to nepředstavuje pro společnost závažný problém - lidi takto postižení jsou naopak nekonfliktní, v pracovním procesu se dobře uplatňují, jsou spolehliví, nenabourávají vztahy na pracovišti, nepatří mezi fluktuanty, absence rodiny je pro zaměstnavatele taky přínosná - nebývá tlak na výši mzdy, jsou velmi flexibilní atd.

psychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #124 kdy: 16. 10. 2014, 12:25:59 »
BLEK.: Je to sranda, vsichni ti tu pisi, ze tve problemy jsou vlastne normalni, uplne jako ta psycholozka... Chtel bych s tebou navazat kontakt.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:BLEKova uzkost
« Odpověď #125 kdy: 16. 10. 2014, 12:57:25 »
Proti uzkosti existuje davno overeny prostriedok - je to narocne fyzicke cvicenie.
Docela mě baví, jak si někteří myslí, jak snadno je ten problém řešitelný. Ale chápu, že kdo to nezažil si to těžko dokáže představit a musí mu to připadat naprosto nepochopitelné.

Problem snadno resitelny to urcite neni, ale kdyz se clovek o reseni nepokousi, tak sam se nejspis vyresi az na pitevnim stole.

bob

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #126 kdy: 16. 10. 2014, 13:14:02 »
mikrom:
Dlouhodobé kontrolované užívání léků je rozhodně zdravější a účinější než dlouhodobé užívání alkoholu.
Moderní antideresiva fungují dlouhodobě a nedochází k výkyvům nálad jako u alkoholu.

Tomáš Marný

Re:BLEKova uzkost
« Odpověď #127 kdy: 16. 10. 2014, 13:52:41 »
Proti uzkosti existuje davno overeny prostriedok - je to narocne fyzicke cvicenie.
Docela mě baví, jak si někteří myslí, jak snadno je ten problém řešitelný. Ale chápu, že kdo to nezažil si to těžko dokáže představit a musí mu to připadat naprosto nepochopitelné.

Problem snadno resitelny to urcite neni, ale kdyz se clovek o reseni nepokousi, tak sam se nejspis vyresi az na pitevnim stole.

Ani tak to nejde říct. Znáš to - čím víc se do ho..a šťourá, tím víc smrdí. A tohle je dost podobné. Čím víc se pokoušíš to řešit, tím víc jsi z toho na dně, protože se to ne- a nedaří. Jako s tou rukou jak jsem psal - to není řešitelný problém, tu ruku prostě nenahradíš. Jediná možnost je naučit se s tím žít místo vytváření (si) falešných nadějí, že ta ruka snad najednou naroste, když se budeš "snažit", "pokoušet", "hodně chtít". Ne, to se zkrátka nikdy nestane a prvním krokem jak z těch úzkostí a depresí ven je si to přiznat. Přestat brečet nad tím, co všechno se kvůli tomu nedá dělat a oč vše bude dotyčný ochuzen, ale zaměřit se na to, čemu to nevadí nebo kde to je dokonce výhoda.
Vždyť schopnost racionálního, emocemi nezatíženého úsudku je velmi vzácná a cenná vlastnost - nejen v technických a přírodních vědách, ale třeba i v právu, v obchodu, mezinárodní politice, diplomacii... A často to ocení i lidé kolem vás. Co ale dříve či později začne vadit každému, je dokola brečet "podívejte se, jaký jsem chudák, nikdy nebudu mít styk se ženou, protože mi psycholožka diagnostikovala psychopatii a ta se nedá léčit, tak vám to budu aspoň dokola připomínat, abyste z toho taky něco měli, ale věřte, že to stejně nebude ani promile z toho, co prožívám já".

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #128 kdy: 16. 10. 2014, 14:04:47 »
mikrom:
Dlouhodobé kontrolované užívání léků je rozhodně zdravější a účinější než dlouhodobé užívání alkoholu.
Moderní antideresiva fungují dlouhodobě a nedochází k výkyvům nálad jako u alkoholu.

To jo, ty vedlejsi ucinky urcite za to stoji a nejde jen o to, ze po nich je clovek kolikrat tlusty, jak prase. Pri trose stesti i clovek nespacha sebevrazdu nebo nevystrili nekde nejakou skolu, ani nezacne krajet lidi motorovou pilou. To je snad lepsi chlastat, i kdyz pak clovek musi davat pozor, aby si nezlomil jatra.

http://www.clinical-depression.co.uk/dlp/treating-depression/side-effects-of-antidepressants/

Proti uzkosti existuje davno overeny prostriedok - je to narocne fyzicke cvicenie.
Docela mě baví, jak si někteří myslí, jak snadno je ten problém řešitelný. Ale chápu, že kdo to nezažil si to těžko dokáže představit a musí mu to připadat naprosto nepochopitelné.

Problem snadno resitelny to urcite neni, ale kdyz se clovek o reseni nepokousi, tak sam se nejspis vyresi az na pitevnim stole.

Ani tak to nejde říct. Znáš to - čím víc se do ho..a šťourá, tím víc smrdí. A tohle je dost podobné. Čím víc se pokoušíš to řešit, tím víc jsi z toho na dně, protože se to ne- a nedaří.

Ze by soucasti reseni bylo naucit se do toho nestourat vic, nez je nezbytne nutne nebo nez je uzitecne?

Citace
Co ale dříve či později začne vadit každému, je dokola brečet "podívejte se, jaký jsem chudák, nikdy nebudu mít styk se ženou, protože mi psycholožka diagnostikovala psychopatii a ta se nedá léčit, tak vám to budu aspoň dokola připomínat, abyste z toho taky něco měli, ale věřte, že to stejně nebude ani promile z toho, co prožívám já".

No, tohle je BLEK. jako vysity.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Bible - lek na psychicke nemoci
« Odpověď #129 kdy: 19. 10. 2014, 02:00:41 »
Schizoidní člověk nadšený není a ani to najevo nedává.
To je normalni flegmatik, zadna psychicka porucha.

na ostatní lidi to působí velmi nepřesvědčivě a ubližují schizoidovi dál, protože tomu nevěří, že se trápí.
Mne triskali celou zakladku. Bylo popularni tlouct lenina. Zacalo to tim ze mne mlatili 2 a v posledni tride mne uz museli tlouct 4 aby mne udolali a jeste na mne museli hodit deku zezadu. I kdyz jsem byl chudinka, tak jsem se naucil prat, neustupovat a rozhodne jsem nedaval svou kuzi lacino. Kdyz jsem nekomu udelal uraz s trvalymi zdravotnimy nasledky (napriklad jsem jim vyrazel zuby kamenem ktery jsem nosil v kapse) tak mne pak asi pul roku nechali napokoji. Vubec si dodnes o tom nedelam zadne vycitky svedomi, uz ve skole jsem rikal ucitelum ze Buh dovoluje utocniky zabit, takze z toho vysli vlastne hodne lacino.

Mne ty rvacky nevadily, maminka mi rikala ve skole mi rikali ze mas problemy se rvackama a ja na to - ale vubec ne ja je zvladam, to spis oni to moc nedavaj. Ucitele byli toho nazoru ze pro uchovani miru ve skole se Lenin nesmi branit. Kdyz mne tloukli a zrovna jsem prohraval tak jim to delalo radost, jakmile jsem ale utocniky v bitce premanevroval tak zacali delat povyk abych je nechal a dostal jsem poznamku.

Timhle chci rict:

a/ nejsi jediny kdo mel nekdy problemy. Ja mel 1000x vetsi, treba na vojne jsme po sobe s mazakama strileli z padesat osmicky ostrejma.
b/ kdyz ti nejde o kejhak tak je to vzasade jen hra - neber to zas tak moc vazne
c/ vetsina slusnych lidi je banda ktera kdyz muze nekomu beztrestne ublizit tak to udela. proc chces byt jako oni.
d/ kdyz ti nekdo ublizuje tak se bran. Nauc se to. To cviceni co ti tu doporucovali neni vubec spatna rada. Zvedani cinek je k nicemu, zacni behat a dej si nejakej poradnej sport pro chlapy - box, ragby, fotbal atd.
e/ nauc se postarat sam o sebe. Zadny takovy ze pujdes k psychousovi si vyslechnout jeho zazracny kecy a uzdravis se. Zacni na tom sam delat. Bez tvoji snahy to nejde.

Otázka je - jaká psychoterapie výše popsané problémy řeší?

Matouše 5 jsem teď přečetl. Píše se tam, že určitým lidem bude blaze, pak, že se má člověk usmířit s bratrem (bratra nemám), pak, že lidé nemají hledět na ženy chtivě, že si mají vyrvat oko nebo useknout ruku, pokud je bude svádět. Že lidé nemají přísahat. Že lidé mají milovat své nepřátele a chovat se k nim hezky. Nic z toho výše popsané problémy schizoida neřeší.
Ale resi. Kdyz se tam pise kterym lidem bude blaze, tak se zacni chovat tak aby ses do jedne skupiny zaradil a bylo ti blaze. Kdyz si prestanes delat sex rukou tak se stanes citlivejsi k emocim. Kdyz mas vsechny ostatni lidi na haku tak se nediv ze se k tobe chovaji tak jak jsi popsal. Laska znamena davej a ber. Pokud se chces vylecit zacni uzivat lek co ti predepisuje Bible - je jedno zda tomu ted veris nebo ne; az si to vyzkousis tak tomu uveris.

Asi bych to nebral tak dogmaticky, prostě tam rady můžou být dobré a špatné.
Musis to brat tak jak je to napsane - to znamena dogmaticky. Nepokousej se to "vylepsit".

Třeba se v Bibli píše "cti otce svého a matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi" - přitom, když jsem rodiče ctil, bylo mi psychicky hůř než když je nectím.
Zacni s prvnim prikazanim - tim nejvetsim. Bud vdecny Bohu za to zes natrefil na Lenina. Za to ze se s tebou Lenin vubec bavi protoze jeho cas je hodne drahej - chce mne temer nekonecny mnozstvi lidi. Az se naucis byt vdecny bohu tak ti nebude delat problem ctit svoji matku ktera je zivila a vychovala. Nebud nevdecny.

V tom Matoušovi 5 se píše "a tomu, kdo by se s tebou chtěl soudit o košili, nech i svůj plášť." - otázka tedy je Lenine, když se s tebou chtěl Microsoft soudit o dvě mega, proč jsi mu ty dvě mega teda nedal a proč jsi mu ještě nepřidal něco navíc??? Proč jsi místo toho od nich požadoval zaplacení soudních výloh? Holt, kdyby ses choval podle výše zmíněného citátu, tak ostatní budou tvou firmu žalovat tak dlouho, dokud nezkrachuje.
Kdyby po mne nekdo chtel hadry co mam na sobe tak mu je dam. Kdykoliv mne nekdo zazaluje v obcanskem sporu tak musim vyplacnout $1500 soudnich poplatku jen proto abych tam mohl nabehnout jako zalovana strana. Za to mi hadry nestoji, klidne si muze vzit moje smradlavy hadry co nosim kdyz chodim behat.

Najdeš zase jiný citát, který tě opravňuje k požadování o zaplacení soudních výloh a který je v rozporu s tím předchozím citátem?
Maly mekky po mne nechtel hadry, ale snazil se mne okract - to znamena zachazet s nim jako se zlodejem - at nahradi skodu 7x.

Co se týče sehnání manželky, mně přitahuje velice málo žen, na ulici se mi třeba líbí jedna nebo dvě ženy za rok. Pravděpodobnost, že takovou naleznu na nějaké seznamovací akci je téměř nulová (počet_žen_na_seznamovací_akci * 2 / počet_žen_co_vidím_za_rok).
Nasleduj bibli aby ses stal mene pysnym a mel nizsi naroky na devcata. Na akcich si mimo jine natrenujes projevovani emoci a jednani s lidmi opacneho pohlavi. Jdi na akci a vyfot se tam s holkama - prines nam pak nejake fotky at vidime jak se tvaris. Jestli je to uplne flegmaticky jak se nas tu snazis presvedcit nebo zda ses normalni hypochondr.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bible - lek na psychicke nemoci
« Odpověď #130 kdy: 19. 10. 2014, 09:55:20 »
Zvedani cinek je k nicemu, zacni behat a dej si nejakej poradnej sport pro chlapy - box, ragby, fotbal atd.

Rada nad zlato. Vzhledem k tomu, ze se BLEK. zivi hlavou, tak urcite potrebuje, aby mu roztloukli mozek na michana vajicka. Rugby je sice sport pro psychopaty, ale obavam se, ze to nebude BLEK.uv styl.

Citace
Asi bych to nebral tak dogmaticky, prostě tam rady můžou být dobré a špatné.
Musis to brat tak jak je to napsane - to znamena dogmaticky. Nepokousej se to "vylepsit".

Cim vetsi picoviny, tim silnejsi vira je potreba, tim dogmaticteji se to musi brat. Jinak by se cely system rozpadl.

Citace
Třeba se v Bibli píše "cti otce svého a matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi" - přitom, když jsem rodiče ctil, bylo mi psychicky hůř než když je nectím.
Zacni s prvnim prikazanim - tim nejvetsim. Bud vdecny Bohu za to zes natrefil na Lenina. Za to ze se s tebou Lenin vubec bavi protoze jeho cas je hodne drahej - chce mne temer nekonecny mnozstvi lidi. Az se naucis byt vdecny bohu tak ti nebude delat problem ctit svoji matku ktera je zivila a vychovala. Nebud nevdecny.

Sakra, chlape, doufam, ze te jednou nejaky vygumovany papez kanonizuje za celozivotni zasluhy o blaho lidstva a za vrozenou skromnost a sebekritiku. Wojtyla to zvladal jak na bezicim pasu, Ratzinger zvladl i matku Terezu, na jejimz hrobe meli spise vybudovat verejne zachodky. Snad jednou nekdo zvladne i tebe.

Citace
V tom Matoušovi 5 se píše "a tomu, kdo by se s tebou chtěl soudit o košili, nech i svůj plášť." - otázka tedy je Lenine, když se s tebou chtěl Microsoft soudit o dvě mega, proč jsi mu ty dvě mega teda nedal a proč jsi mu ještě nepřidal něco navíc??? Proč jsi místo toho od nich požadoval zaplacení soudních výloh? Holt, kdyby ses choval podle výše zmíněného citátu, tak ostatní budou tvou firmu žalovat tak dlouho, dokud nezkrachuje.
Kdyby po mne nekdo chtel hadry co mam na sobe tak mu je dam. Kdykoliv mne nekdo zazaluje v obcanskem sporu tak musim vyplacnout $1500 soudnich poplatku jen proto abych tam mohl nabehnout jako zalovana strana. Za to mi hadry nestoji, klidne si muze vzit moje smradlavy hadry co nosim kdyz chodim behat.

Prosim, zasli svoje hadry na adresu: Azylový dům sv. Terezie, Pernerova 20, Praha 8 – Karlín

Citace
Najdeš zase jiný citát, který tě opravňuje k požadování o zaplacení soudních výloh a který je v rozporu s tím předchozím citátem?
Maly mekky po mne nechtel hadry, ale snazil se mne okract - to znamena zachazet s nim jako se zlodejem - at nahradi skodu 7x.

To je prece uplne jedno. Kdyz te nekdo uderi v tvar, tak to take necini proto, aby te zbavil obtizne mouchy. Ty mu pak mas nastavit i druhou tvar. V Bibli se pise, ze mas nastavit druhou tvar, tecka. Ne, ze mas napred studovat motiv toho, kdo te uderil a pak mu podle vysledku budto nastavit druhou tvar nebo mu jednu natahnout. O kousek vyse jsi psal, ze se to musi brat dogmaticky.

Citace
Nasleduj bibli aby ses stal mene pysnym a mel nizsi naroky na devcata. Na akcich si mimo jine natrenujes projevovani emoci a jednani s lidmi opacneho pohlavi. Jdi na akci a vyfot se tam s holkama - prines nam pak nejake fotky at vidime jak se tvaris. Jestli je to uplne flegmaticky jak se nas tu snazis presvedcit nebo zda ses normalni hypochondr.

Konecne neco, co dava smysl: "...mel nizsi naroky na devcata". Ano, zijeme ve svete realnych zen, ne obrazku z Photoshopu. Nicmene nevim, jak v pochopeni tohoto faktu ma pomoci ta Bible. Snad ze by se s ni mlatil do hlavy az do uplneho zblbnuti, kdy mu bude vsechno jedno? Jinak akce existuji i jine, nez ty tvoje biblicke. Osobne bych pred krestanskymi skupinami spise varoval. Tihle lide cloveku tak zaplni zivot, ze ztrati kontakt s realnym svetem, prijde o drivejsi pratele, kteri ty biblicke kecy pri kazde prilezitosti muzou snaset jen po omezenou dobu... Nekam obcas vypadnout jiste nezaskodi, ale smankote, urcite ne s bandou posuku, kteri se po vecerech schazi a modli se, aby Terezce presla ryma.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Bible - lek na psychicke nemoci
« Odpověď #131 kdy: 19. 10. 2014, 14:55:16 »
Rada nad zlato. Vzhledem k tomu, ze se BLEK. zivi hlavou, tak urcite potrebuje, aby mu roztloukli mozek na michana vajicka. Rugby je sice sport pro psychopaty, ale obavam se, ze to nebude BLEK.uv styl.
Kdyz se boji zraneni tak at zkusi fotball, tam behas s helmou. http://www.footballprotectivegear.org/

Cim vetsi picoviny, tim silnejsi vira je potreba, tim dogmaticteji se to musi brat. Jinak by se cely system rozpadl.
System se rozpadne kdyz do duchovnich veci zacnes cpat sve dosavadni zkusenosti s hmotnymi zalezitostmi. Maji uplne odlisnou povahu. Podivej se na to co uci vetsina cirkvi. Funguje jim to? Jsou jejich lidi stastni? Poslouchej jak na tebe pusobi kdyz se spolecne modli - nemaji v sobe radost, ale bolest a zklamani. Strasne by si prali byt stastni, ale vzhledem k tomu ze uci bludy jim to nefunguje.

Citace
Sakra, chlape, doufam, ze te jednou nejaky vygumovany papez kanonizuje za celozivotni zasluhy o blaho lidstva a za vrozenou skromnost a sebekritiku. Wojtyla to zvladal jak na bezicim pasu, Ratzinger zvladl i matku Terezu, na jejimz hrobe meli spise vybudovat verejne zachodky. Snad jednou nekdo zvladne i tebe.
Kdyz si nevazis sveho ucitele a jeho casu ktery ti venuje, nenaucis se nikdy nic protoze se nic naucit nechces. Kdybys mel vlastni zaky, vedel bys to. A to plati pro jakykoliv obor - byznis, nabozenstvi, pilotovani letadel, bojove sporty...

Citace
To je prece uplne jedno. Kdyz te nekdo uderi v tvar, tak to take necini proto, aby te zbavil obtizne mouchy. Ty mu pak mas nastavit i druhou tvar. V Bibli se pise, ze mas nastavit druhou tvar, tecka.
Pokud mne nebo okoli ten blb neohrozuje tak tohle casto delam. Zatnu ruce v pesti nastavim mu tlamu a jdu pomalu k nemu a rikam mu - jen si bouchni jeste jednou ty sracko. Sance ze najde odvahu a bouchne si podruhe je prakticky nulova. Podela se a zdrhne.

Dary dobrocinym organizacim davam velmi zdridka, vetsinou maji strasne velke naroky co jsou nebo nejsou ochotni prijmout. Treba breci ze chteji notebooky pro deti v africe ale kdyz jim nabidnu 50 vyslouzilych firemnich notasu s windows XP tak to nechteji, chteji abych jim koupil ty nejnovejsi za $1.2k. S hadrama je to podobne, musi byt ciste, vyprane, vyzehlene, zasite a vakuove zabalene. Pokud ma nekdo tyhle naroky tak zadne dary nepotrebuje.

Takze jsme si tema vysvetlili a pokracujeme dalsi kapitolou Matouse.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bible - lek na psychicke nemoci
« Odpověď #132 kdy: 19. 10. 2014, 15:18:57 »
Kdyz se boji zraneni tak at zkusi fotball, tam behas s helmou. http://www.footballprotectivegear.org/

Tohle neni fotbal, ale americky fotbal. Sport pro zver s dutou hlavou a nadmirou svalove hmoty nasledkem bodybuildingu a pojidani anabolik.

Citace
Cim vetsi picoviny, tim silnejsi vira je potreba, tim dogmaticteji se to musi brat. Jinak by se cely system rozpadl.
System se rozpadne kdyz do duchovnich veci zacnes cpat sve dosavadni zkusenosti s hmotnymi zalezitostmi. Maji uplne odlisnou povahu. Podivej se na to co uci vetsina cirkvi. Funguje jim to? Jsou jejich lidi stastni? Poslouchej jak na tebe pusobi kdyz se spolecne modli - nemaji v sobe radost, ale bolest a zklamani. Strasne by si prali byt stastni, ale vzhledem k tomu ze uci bludy jim to nefunguje.

Ano, system se rozpadne, kdyz clovek prestane slepe a dogmaticky verit a zacne se divat okolo a premyslet, jak zapada vira do reality sveta. Zjisti, ze koncept boha je naprosto teleci.


Citace
Citace
Sakra, chlape, doufam, ze te jednou nejaky vygumovany papez kanonizuje za celozivotni zasluhy o blaho lidstva a za vrozenou skromnost a sebekritiku. Wojtyla to zvladal jak na bezicim pasu, Ratzinger zvladl i matku Terezu, na jejimz hrobe meli spise vybudovat verejne zachodky. Snad jednou nekdo zvladne i tebe.
Kdyz si nevazis sveho ucitele a jeho casu ktery ti venuje, nenaucis se nikdy nic protoze se nic naucit nechces. Kdybys mel vlastni zaky, vedel bys to. A to plati pro jakykoliv obor - byznis, nabozenstvi, pilotovani letadel, bojove sporty...

Kdo te povysil do stavu ucitele? Normalni clovek poskytne radu podle sve zivotni zkusenosti s tim, ze se muze mylit. Akorat ty mluvis jako guru, ktery je nositelem absolutni pravdy. Jestli ty nahodou nebudes ten Mesias, na jehoz navrat cekaji Zidi. No, prinejmensim mas mesiasky komplex. Vsechno znas, vsechno vis, ve vsem jsi nejlepsi, ale realny vysledek tady nikdo nevidel. Jakoby ta tvoje firma ani web nemela.

Ja si cenim lidi, kteri jsou ochotni obetovat kus casu a pomoci ci poradit jinym. Necenim si ale nabubrelych guru, kteri si ani na vterinu nedokazou pripustit, ze by se mohli mylit a ze jejich "pravda" v lepsim pripade neni nicim vic, nez jednim z moznych pohledu na vec.

Citace
Citace
To je prece uplne jedno. Kdyz te nekdo uderi v tvar, tak to take necini proto, aby te zbavil obtizne mouchy. Ty mu pak mas nastavit i druhou tvar. V Bibli se pise, ze mas nastavit druhou tvar, tecka.
Pokud mne nebo okoli ten blb neohrozuje tak tohle casto delam. Zatnu ruce v pesti nastavim mu tlamu a jdu pomalu k nemu a rikam mu - jen si bouchni jeste jednou ty sracko. Sance ze najde odvahu a bouchne si podruhe je prakticky nulova. Podela se a zdrhne.

To je ovsem dosti zvlastni vyklad Jezisova uceni. Jsem si jist, ze takto to nemyslel.

Citace
Dary dobrocinym organizacim davam velmi zdridka, vetsinou maji strasne velke naroky co jsou nebo nejsou ochotni prijmout. Treba breci ze chteji notebooky pro deti v africe ale kdyz jim nabidnu 50 vyslouzilych firemnich notasu s windows XP tak to nechteji, chteji abych jim koupil ty nejnovejsi za $1.2k. S hadrama je to podobne, musi byt ciste, vyprane, vyzehlene, zasite a vakuove zabalene. Pokud ma nekdo tyhle naroky tak zadne dary nepotrebuje.

Nekdy jsou jejich naroky prehnane, nicmene vyprane bych povazoval za minimum slusnosti. Krome toho, nic ti nebrani najit charitu, kde jim prave podminka vypranosti staci. Nevim, jak u vas, v Sovetskem svazu, ale na spouste mist po Evrope jsou konkretne na obleceni kontajnery a majitelum staci, kdyz to obleceni je vyprane a v zachovalem stavu.


bill maher

Re:smilstvo
« Odpověď #133 kdy: 20. 10. 2014, 15:53:32 »
Proto jsem se ucil Bibli abych tehle propagande odolal.

http://www.truthbeknown.com/mental.htm

Verit v bibli s jejimi mluvicimi hady, borcem co zije 3 dny v brise velryby apod. muze jen idiot.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #134 kdy: 20. 10. 2014, 16:16:53 »
Jo, takovych na svete je. Staci se podivat na nejakou diskusi v americke televizi, kde resi, jestli buh uplacal vesmir za sest dni a den sedmy si valel sunky a jestli se to ma ucit ve skolach, pricemz darwinismus ma byt pouhou alternativou. Viz napriklad Hutchinson versus ten debil O'Reilly.