Má smysl se učit Cobol?

v

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #90 kdy: 14. 10. 2014, 16:39:29 »
Odstranit zátěž kloubů při běhu/chůzi nelze, ale tlumená obuv pomůže podstatně více než vámi zmíněná písčitá pláž, zcela evidentně s tím nemáte žádnou osobní zkušenost. Není problém běh přizpůsobit aktuálnímu stavu. Nic o tom nevíte.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail

v

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #92 kdy: 14. 10. 2014, 16:50:39 »
BTW, treba zde:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1297579/Running-risk-It-cause-cellulite-heart-attacks-joint-strain--time-stop-jogging.html
http://www.livestrong.com/article/539721-the-dangers-of-jogging/

Dalsi jsou na Googlu. Tak si jdete zabehat a pak si jich par najdete.

"The researchers found that regular runners, 50 years old and older, had 25 percent less musculoskeletal pain compared with non-runners. The study included subjects at a range of ages; the oldest participant was 76 years old."
to je z druhého článku, v tom první doporučují místo běhu "high intensity training", to zní jako něco co bude srdcě zatěžovat míň než běh, že?

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:smilstvo
« Odpověď #93 kdy: 14. 10. 2014, 19:03:23 »
Chtěl bych, abych nebyl psychopat, bohužel toho dosáhnout nejde, porucha osobnosti je neléčitelná.

Ta diagnóza souhlasí s mým životem, problémy vyplývající z té poruchy osobnosti jsem měl mnohem dřív, než mi byla diagnostikována, začalo se to projevovat už ve školce. Jenomže dřív jsem si nepřipistil, že chyba je ve mně, myslel jsem, že já jsem normální a lidi, se kterými jsem měl problémy, jsou špatní. Po té diagnóze jsem si uvědomil, že špatný jsem já. To je jediná změna, jakou na mě ta diagnóza měla.

Vsech psychickych problemu se da zbavit, jen do toho musis jit a nebyt zbabelec knourajici nejde nejde... Vzpominas si na tu Bibli? Ani jsi ji neotevrel, jen si blekotal nejaky duvody proc by to nefungovalo. Uvedom si co vlastne v zivote chces a pracuj na tom. Precti si Matous kapitola 5 a napis k tomu svuj komentar. Zacni ted hned.

V tomhle svete jsou vsichni spatni, nekdo vic, nekdo mene. Kazdy tu mame s nekym problem.

Nemuzes sehnat manzelku? To se da snadno resit, hodne holek se chce vdavat. Zajdi si na seznamovaci akce. Nevymyslej si 10 duvodu proc to nejde, proste tam zajdi a chod tam tak dlouho dokud nekoho kdo by ti vyhovoval nenajdes.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #94 kdy: 14. 10. 2014, 19:18:57 »
BTW, treba zde:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1297579/Running-risk-It-cause-cellulite-heart-attacks-joint-strain--time-stop-jogging.html
http://www.livestrong.com/article/539721-the-dangers-of-jogging/

Dalsi jsou na Googlu. Tak si jdete zabehat a pak si jich par najdete.

"The researchers found that regular runners, 50 years old and older, had 25 percent less musculoskeletal pain compared with non-runners. The study included subjects at a range of ages; the oldest participant was 76 years old."
to je z druhého článku, v tom první doporučují místo běhu "high intensity training", to zní jako něco co bude srdcě zatěžovat míň než běh, že?

Ano, to je inteligentni. Prectu clanek, vypichnu z nej to jedno pozitivum a jaksi prehlednu vsechna negativa a hnedle mam pravdu. Mate uzasny talent selektivniho cteni.

Jinak, jak jsem rekl, clanku se na netu vali hafo. Tak si jich par projdete, predpokladam, ze zjistite, ze novodobe poznatky se kloni spise k memu nazoru, nez k vasemu.

Vsech psychickych problemu se da zbavit, jen do toho musis jit a nebyt zbabelec knourajici nejde nejde... Vzpominas si na tu Bibli? Ani jsi ji neotevrel, jen si blekotal nejaky duvody proc by to nefungovalo. Uvedom si co vlastne v zivote chces a pracuj na tom. Precti si Matous kapitola 5 a napis k tomu svuj komentar. Zacni ted hned.

Ano, to nepochybne funguje. Doporucuji trikrat denne rozmixovat nekolik stranek z Bible s pomerancovou stavou a vypit. Po case clovek zjisti, ze je mu potom tak blbe, ze na nejake psychicke problemy ani nepomysli. Je to lecba stejne ucinna, jako kdyz vam pri boleni zubu zasroubuji nohu do sveraku. Na zuby si ani nevzpomenete.


v

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #95 kdy: 14. 10. 2014, 19:42:02 »
BTW, treba zde:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1297579/Running-risk-It-cause-cellulite-heart-attacks-joint-strain--time-stop-jogging.html
http://www.livestrong.com/article/539721-the-dangers-of-jogging/

Dalsi jsou na Googlu. Tak si jdete zabehat a pak si jich par najdete.

"The researchers found that regular runners, 50 years old and older, had 25 percent less musculoskeletal pain compared with non-runners. The study included subjects at a range of ages; the oldest participant was 76 years old."
to je z druhého článku, v tom první doporučují místo běhu "high intensity training", to zní jako něco co bude srdcě zatěžovat míň než běh, že?

Ano, to je inteligentni. Prectu clanek, vypichnu z nej to jedno pozitivum a jaksi prehlednu vsechna negativa a hnedle mam pravdu. Mate uzasny talent selektivniho cteni.

Jinak, jak jsem rekl, clanku se na netu vali hafo. Tak si jich par projdete, predpokladam, ze zjistite, ze novodobe poznatky se kloni spise k memu nazoru, nez k vasemu.

Vy jste jako hlavní negativa běhu uváděl poškození kloubů a zátěž srdce, první vámi odkazovaný článek doporučuje právě intenzivní krátkodobé cvičení (které skokově zatíží srdce) a druhý článek uvádí, že běžci mají ve vyšším věku méně bolestí pohybového aparátu.
Já jsem ty články četl, u vás mám dojem, že jste četl jen titulky, proč byste jinak uváděl články, které jsou v přímém rozporu s vaším tvrzením? Zvláště pak když "clanku se na netu vali hafo".

nejsempsychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #96 kdy: 14. 10. 2014, 19:55:16 »
Chtel bych si o tom promluvit, mozna si navzajem pomuzeme, ale nevim jak to udelat, aby se na nas nekdo ze srandy neprizivil a take bych chtel zustat v anonymite. Zkus navrhnout, jak se zkontaktovat.


Tak co bude? Si chci konečně pokecat s někým normálním a vy dva děláte mrtvé brouky.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #97 kdy: 14. 10. 2014, 20:10:33 »
Byt nadprumerny, pracovity, ucenlivy a odvazny uplne pro uspech staci.

Podle mě stačí mít dobrou tlačenku. A tím nemyslím v lednici.

pb.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #98 kdy: 14. 10. 2014, 22:07:07 »
Současné běžecké boty určené pro běh na tvrdém povrchu bývají tak vytlumené, že je volba povrchu prakticky irelevantní...

Nebo to zkuste bosky. Chvíli to bude pekelně bolet, než si vytrénujete do té doby nepoužívané svalstvo chodidel, ale po pár dnech už to jde.

Bosá noha došlapuje trochu jinak, než noha obutá. Chůze v botách je pohodlná, takže obutý člověk "dupe jako slon". Chodit stejným stylem bosky si člověk za chvíli rozmyslí (rozbil by si při dopadech na paty i zuby), takže si za chvíli buď obuje boty, nebo si vypracuje trochu jiný styl pohybu.

Dnešní člověk používá styl chůze, který by mu neobutá noha dlouho netrpěla, a vůbec netuší, že přirozený pohyb vypadá trochu jinak. Není úplně marné si to bosky vyzkoušet - hodně toho dokážou utlumit samotná chodidla, není třeba úplně spoléhat na boty.

Vertex

Re:smilstvo
« Odpověď #99 kdy: 14. 10. 2014, 22:51:37 »
Chtěl bych, abych nebyl psychopat, bohužel toho dosáhnout nejde, porucha osobnosti je neléčitelná.

Ta diagnóza souhlasí s mým životem, problémy vyplývající z té poruchy osobnosti jsem měl mnohem dřív, než mi byla diagnostikována, začalo se to projevovat už ve školce. Jenomže dřív jsem si nepřipistil, že chyba je ve mně, myslel jsem, že já jsem normální a lidi, se kterými jsem měl problémy, jsou špatní. Po té diagnóze jsem si uvědomil, že špatný jsem já. To je jediná změna, jakou na mě ta diagnóza měla.

Vsech psychickych problemu se da zbavit, jen do toho musis jit a nebyt zbabelec knourajici nejde nejde... Vzpominas si na tu Bibli? Ani jsi ji neotevrel, jen si blekotal nejaky duvody proc by to nefungovalo. Uvedom si co vlastne v zivote chces a pracuj na tom. Precti si Matous kapitola 5 a napis k tomu svuj komentar. Zacni ted hned.

V tomhle svete jsou vsichni spatni, nekdo vic, nekdo mene. Kazdy tu mame s nekym problem.

Nemuzes sehnat manzelku? To se da snadno resit, hodne holek se chce vdavat. Zajdi si na seznamovaci akce. Nevymyslej si 10 duvodu proc to nejde, proste tam zajdi a chod tam tak dlouho dokud nekoho kdo by ti vyhovoval nenajdes.
Lenine, po kolkych pokusoch by si sa uz vzdal aj ty? 50? 100? Alebo viac? Nech uz ide o akukolvek cinnost. Vytrvalost zial nenahradi talent.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:smilstvo
« Odpověď #100 kdy: 15. 10. 2014, 10:22:42 »
Lenine, po kolkych pokusoch by si sa uz vzdal aj ty? 50? 100? Alebo viac? Nech uz ide o akukolvek cinnost. Vytrvalost zial nenahradi talent.

Nikdy. Celej zivot v CSSR me krmili kecama jako to nejde, ty na to nejses, to si nemuzes dovolit a podobne. Nikdy sem jim to nezral, snazili se ze mne v dobre vire vychovat slabocha jako byli oni. Proto jsem se ucil Bibli abych tehle propagande odolal:

Efez 4-14 Pak už nebudeme nedospělí, nebudeme zmítáni a unášeni závanem kdejakého učení – lidskou falší, chytráctvím a lstivým sváděním k bludu.

Realita je ze kdyz neverime Bohu tak jsme donuceni uverit naprostym kravinam a kdyz pak podle nich zijeme tak si zkazime zivot a jsme cely zivot zfrustrovani. Vzdyt se podivejte kolik malo lidi je v nasi spolecnosti stastnych.

Kdyz mi neco nejde tak to docasne odlozim stranou a casto na to myslim ze se k tomu musim jednou zase vratit. Kdyz na sobe pracujes tak delas pokrok ve vsech oblastech takze kdyz se k tomu pozdeji vratis casto zjistis ze uz to jde.

Na to aby jsi byl pouzitelny v nejake cinnosti nepotrebujes mit talent, staci ti byt prumerny a to se normalne naucis. Talent je dar od boha, ktery dostal kazdy z nas. Tenhle dar mame za povinnost rozvijet a nezanedbavat. Nikde Bible nepise ze dalsi dar talentu nemuzeme ziskat v prubehu zivota. Pro Boha zadna omezeni neplati, muze delat cokoliv chce. Kdyz ti chce dat dar tak ti ho proste da.

fail

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #101 kdy: 15. 10. 2014, 11:52:57 »
Současné běžecké boty určené pro běh na tvrdém povrchu bývají tak vytlumené, že je volba povrchu prakticky irelevantní...

Nebo to zkuste bosky. Chvíli to bude pekelně bolet, než si vytrénujete do té doby nepoužívané svalstvo chodidel, ale po pár dnech už to jde.

Bosá noha došlapuje trochu jinak, než noha obutá. Chůze v botách je pohodlná, takže obutý člověk "dupe jako slon". Chodit stejným stylem bosky si člověk za chvíli rozmyslí (rozbil by si při dopadech na paty i zuby), takže si za chvíli buď obuje boty, nebo si vypracuje trochu jiný styl pohybu.

Dnešní člověk používá styl chůze, který by mu neobutá noha dlouho netrpěla, a vůbec netuší, že přirozený pohyb vypadá trochu jinak. Není úplně marné si to bosky vyzkoušet - hodně toho dokážou utlumit samotná chodidla, není třeba úplně spoléhat na boty.

tohle neni moc dobry napad ani na chuzi. natoz hned na beh. diky prumyslove vyrobe povrchu jsou vsechny cesty mimo zvireci stezkyv lese pokryte materialem, ktery byl v davnoveku spise raritou... vsude ostre hroty a ostre hrany... co by za to generace pazourkaru dala...

BLEK.

Re:smilstvo
« Odpověď #102 kdy: 15. 10. 2014, 20:07:14 »

Vsech psychickych problemu se da zbavit, jen do toho musis jit a nebyt zbabelec knourajici nejde nejde... Vzpominas si na tu Bibli? Ani jsi ji neotevrel, jen si blekotal nejaky duvody proc by to nefungovalo. Uvedom si co vlastne v zivote chces a pracuj na tom. Precti si Matous kapitola 5 a napis k tomu svuj komentar. Zacni ted hned.

V tomhle svete jsou vsichni spatni, nekdo vic, nekdo mene. Kazdy tu mame s nekym problem.

Nemuzes sehnat manzelku? To se da snadno resit, hodne holek se chce vdavat. Zajdi si na seznamovaci akce. Nevymyslej si 10 duvodu proc to nejde, proste tam zajdi a chod tam tak dlouho dokud nekoho kdo by ti vyhovoval nenajdes.

Tak popíšu nějaké problémy schizoida - lidi v kolektivu často jsou nadšení nad nějakou věcí nebo činností a dávají to najevo v mimoverbálních projevech. Schizoidní člověk nadšený není a ani to najevo nedává. Výsledek je v lepším případě, že ho lidé ignorují, v horším, že se mu posmívají nebo mu nadávají. Další problém - když se normální člověk trápí, dává to najevo v mimoverbálních projevech. Schizoid pouze suše řekne, že se trápí, v mimoverbálních projevech to najevo nedává, na ostatní lidi to působí velmi nepřesvědčivě a ubližují schizoidovi dál, protože tomu nevěří, že se trápí.

Otázka je - jaká psychoterapie výše popsané problémy řeší? O žádné takové jsem ještě neslyšel. Na psychoterapii jsem chodil, v jednom případě mi to ublížilo, v ostatních neublížilo, ale ani to poruchu osobnosti neodstranilo. Co může schizoid dělat, aby byl nadšený jako ostatní lidi? Šňupnout si piko, aby cítil emoce, co normální lidé mají bez pika? Fakt nevím.

Bibli jsem jako dítě četl (nepřečetl jsem ji samozřejmě celou). Matouše 5 jsem teď přečetl. Píše se tam, že určitým lidem bude blaze, pak, že se má člověk usmířit s bratrem (bratra nemám), pak, že lidé nemají hledět na ženy chtivě, že si mají vyrvat oko nebo useknout ruku, pokud je bude svádět. Že lidé nemají přísahat. Že lidé mají milovat své nepřátele a chovat se k nim hezky. Nic z toho výše popsané problémy schizoida neřeší.

Asi bych to nebral tak dogmaticky, prostě tam rady můžou být dobré a špatné. Třeba se v Bibli píše "cti otce svého a matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi" - přitom, když jsem rodiče ctil, bylo mi psychicky hůř než když je nectím. V tom Matoušovi 5 se píše "a tomu, kdo by se s tebou chtěl soudit o košili, nech i svůj plášť." - otázka tedy je Lenine, když se s tebou chtěl Microsoft soudit o dvě mega, proč jsi mu ty dvě mega teda nedal a proč jsi mu ještě nepřidal něco navíc??? Proč jsi místo toho od nich požadoval zaplacení soudních výloh? Holt, kdyby ses choval podle výše zmíněného citátu, tak ostatní budou tvou firmu žalovat tak dlouho, dokud nezkrachuje. Najdeš zase jiný citát, který tě opravňuje k požadování o zaplacení soudních výloh a který je v rozporu s tím předchozím citátem?

Co se týče sehnání manželky, mně přitahuje velice málo žen, na ulici se mi třeba líbí jedna nebo dvě ženy za rok. Pravděpodobnost, že takovou naleznu na nějaké seznamovací akci je téměř nulová (počet_žen_na_seznamovací_akci * 2 / počet_žen_co_vidím_za_rok).

mikrom

Re:smilstvo
« Odpověď #103 kdy: 15. 10. 2014, 20:56:48 »
...Nech uz ide o akukolvek cinnost. Vytrvalost zial nenahradi talent...
To je ale totalna BLBOST ... Ak nie si vytrvaly a pracovity tak tzv. talent ti je uplne na h***o.

strepty

Re:smilstvo
« Odpověď #104 kdy: 15. 10. 2014, 21:11:34 »
Schizoidní člověk nadšený není a ani to najevo nedává.
tak si zkazime zivot a jsme cely zivot zfrustrovani.
Kazdy ma nejake problemy aj ja nejake mam a co. Raz mi jeden manager povedal mudru vetu "A koho to zaujima?". Ale nemali by ste pisat o cobole?  Ten chlan co sa o to zaujimal moze dostat strach ze ak bude studovat programovanie tak mu  na stare kolena cvakne v bedni   :). Inak k teme videl som statistiku kde cobolisti tusim z Miami zarabali uplne najviac zo vsetkych programatorov. Ale myslim ze to bolo prostym zakonom trhu, mala ponuka = velka cena.