Má smysl se učit Cobol?

psychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #225 kdy: 25. 10. 2014, 13:38:32 »
...
OK.
Ale který Bůh je ten "správný"?

“You must understand that there is more than one path to the top of the mountain”
― Miyamoto Musashi, A Book of Five Rings

Hmmm.
Ale to je ještě celkem nezneklidňující odpověď ...

Spravna odpoved je, ze mas bohy uctivat vsechny, protoze nevis, ktery je ten spravny, tak aby sis nekoho nenasral. Akorat, ze potom z toho mas zamestnani na plny uvazek.

“Respect Buddha and the gods without counting on their help”
― Miyamoto Musashi, A Book of Five Rings: The Classic Guide to Strategy


politik

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #226 kdy: 25. 10. 2014, 14:07:31 »
Citace
Proč bych neměl?
Protoze tak daleko jsi jeste nedosel.

Citace
Mluvíš jako hloupý člověk, který si myslí, že našel klíč.
Vsichni jsme jen hloupi lide hledajici klic, at uz si to chces priznat, nebo ne.

Citace
Ono je smutné, když někdo hledá věci někde, kde nejsou.
Smutnejsi je kdyz nekdo nehleda tam, kde jsou.

Citace
Prostě ten váš výklad vůbec nedává smysl, ale vám to nevadí, protože pro vás je to jasné.
Mi to vadi, rad bych ti to natloukl do hlavy nasilim, ale takhle to proste nefunguje, musis to pochopit sam.

Aha a to víš jak? Pokud nepovídám nesmysly jako ty, tak jsem ještě na začátku? Inteligentní lidé to právě řeší přesně naopak. Někdo povídá nesmysly, tak musí být hloupý.

Pokud je hloupý opak chytrého, tak nemůžeme být všichni hloupí. Zase ženské relativizování.

To ano, ale těžko tě můžu nasměrovat, když hledáš tam, kde nejsou.

Když ti to vadí, tak se začni věnovat něčemu na úrovni. Zapomeneš na tyhle nesmysly a začneš konečně něco dělat.

dword

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #227 kdy: 25. 10. 2014, 14:23:40 »
Citace
Aha a to víš jak?
To vim tak, ze jsem kdysi byl tam, kde ty jsi ted.

Citace
Pokud nepovídám nesmysly jako ty, tak jsem ještě na začátku?
Ja rekl, ze jsi na zacatku? Neni to kvuli tomu co rikas, ale kvuli tvym zamerum.

Citace
Pokud je hloupý opak chytrého, tak nemůžeme být všichni hloupí.
Pro mne opak hloupeho je moudry a moudrost nekonecna, proto jsme vsichni jen hloupi lide hledajici klic.

Citace
To ano, ale těžko tě můžu nasměrovat, když hledáš tam, kde nejsou.
V poradku, ja te o to ani nezadal, svuj smer znam.

Citace
Když ti to vadí, tak se začni věnovat něčemu na úrovni. Zapomeneš na tyhle nesmysly a začneš konečně něco dělat.
Nehledam radu a uz vubec bych ji nehledal v prazdnych slovech. Jsem spokojen s tim, jak to probiha.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #228 kdy: 25. 10. 2014, 22:38:26 »
Kazatel je právě o tom, že občas člověk věří a ono to nic nepřináší :)
Ctes zcestny komentare. Vetsina komentatoru se snazi byt tak chytra az je jejich komentar v naprostem rozporu s puvodnim textem. Zejmena ty katolicky. Podle mne jsou komentare zbytecny, text je dostatecne zrejmy.

Precti si treba kapitolu 2. Dozvis se tam: jakkoliv velky svetsky pozitek nedokaze uspokojit ducha, vsechny hmotne veci pomiji, i moudrost pokud neni nasmerovana na Boha je k nicemu, pracujes pro toho kdo prijde po tobe.

je tam i tvuj oblibeny marketing:

Bůh totiž člověku, který je mu milý, dává moudrost a poznání i radost. Hříšníka však nechá lopotit se, shánět a hromadit věci, které nakonec musí předat tomu, kdo se zalíbí Bohu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #229 kdy: 25. 10. 2014, 23:13:25 »
Lenine, mel bys napsat vlastni verzi Bible, protoze jsi jdinym ktery tomu rozumi. K tomu si zaloz nejakou filialku krestanstvi. Uvidis, ze dobre zalozena sekta sype lip, jak nejaka firma.


Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #230 kdy: 25. 10. 2014, 23:33:35 »

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #231 kdy: 25. 10. 2014, 23:34:12 »
Oprava: ...s COBOLEM.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #232 kdy: 26. 10. 2014, 00:12:22 »
Lenine, mel bys napsat vlastni verzi Bible, protoze jsi jdinym ktery tomu rozumi. K tomu si zaloz nejakou filialku krestanstvi. Uvidis, ze dobre zalozena sekta sype lip, jak nejaka firma.

Kdybys nekdy nejakou krestanskou grupu vedl tak bys vedel jaky je problem presvedcit 60 lidi aby mezi sebou vybrali alespon 900 dolaru mesicne na zaplaceni najmu. Kdyz je to dobrovolne, vyberes tak 150, kdyz das vstupny $5 tak najednou jsou vsichni chudi a nemohou si to dovolit a kdyz chces $20 mesicne po kazdym kdo vydelava tak rvou ze je to manipulace.

Kdyz mne omrzelo to porad za ne platit tak jsem je presunul do hangaru a i to jsem musel zrusit protoze rodice nebyli schopni/ochotni uhlidat sve deti aby nelezli letadlum na kridla a prochazeli se po ridicich plochach. Lidi nechapou ze i cirrus 22 stoji $450k USD a to je opravdu maly letadlo.

Nerekl bych ze sefovat krestanske grupe sype, je zazrak se vyberes na provozni naklady.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #233 kdy: 26. 10. 2014, 00:19:44 »
@Lenin: Jo, jak si sektu zalozis, takovou ji mas. Takovy Rael ma dnes nasysleno minimalne miliony. Az ho to prestane bavit, tak se treba spakuje a odjede delat spolecnost Kozenemu.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #234 kdy: 26. 10. 2014, 09:53:19 »
Podle mne jsou komentare zbytecny, text je dostatecne zrejmy.
S tím nemůžu souhlasit. Už jenom když si vezmeš různé překlady, tak narazíš na pasáže, který vyznívají úplně jinak. Je dobrý číst studijní překlady s poznámkama, který aspoň trochu přibližují člověku původní text. Nevím, jak ty, ale já řečtinu, hebrejštinu ani aramejštinu neovládám, ani neovládám reálie doby před 2000 let. Text se může zdát jasný, ale při bližším studiu člověk zjistí, že mu byl "jasný" jenom díky tomu, že do něj vkládal svoje dnešní porozumění a dnešní chápání pojmů. Třeba když si jenom vezmeš tu pasáž, že ženy se mají oblékat "cudně" - co to je? Úplně něco jinýho si pod tím představí člověk dnešní, člověk před sto lety, ve středověku a ve starověku. Hodně mě pobavil jeden duchovní, kterej k té pasáži říkal: musíte si ale uvědomit, že Korint byl obrovský přístav, kde se mlelo spoustu lidí s různými zvyky a mravy. Některý ženský tam chodily s odhalenýma prsama. V tomhle kontextu musíte chápat tu výzvu k cudnosti křesťanek." A dneska ti kdejakej kazatel je schopnej vykládat, jak ta pasáž znamená nosit sukni po kotníky, šátek na hlavě a šedej svetr... A to jsme pořád u NZ, kterej je nám kulturně ještě relativně blízkej, u SZ už vůbec normální laik nemá šanci chytit kontext, i když má pocit, že to "je přece jasný".

Mně osobně třeba hodně dal překlad NZ od mesiánských židů, protože neobsahuje to křesťaské předporozumění a jde tímpádem na dřeň textu. Třeba slovo "křiž" tam záměrně překládají jako "popravčí kůl", protože to líp vystihuje chápání tehdejšího člověka - kříž, to pro něj nebyl symbol víry, něco, na co se krásně kouká, máme to všude na očích a nosíme to na krku. Byl to pro něj známý a děsivý popravčí nástroj - něco jako pro nás gilotina. A tyhlety významy, který nám při čtení unikají, se mesiánské překlady snaží vydolovat, je to hodně inspirativní a přináší to úplně nový rozměr.

Takže sorry, nemůžu s tebou souhlasit, ten text vůbec není "zřejmý". Zřejmý je tak maximálně první plán, který se vypráví dětem. Za ním jsou stovky dalších vrstev, který může člověk objevovat jedině s pomocí dobrého komentáře.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #235 kdy: 26. 10. 2014, 21:31:46 »
Začínám být trochu zmatený ... je důležitější Bible nebo Cobol?
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #236 kdy: 26. 10. 2014, 22:19:28 »
Bible je naprostu nepostradatelna k pochopeni COBOLu. Kdo pochopi Bibli, toho uz COBOL nerozhodi. Bible je proto dulezitejsi.

Antikrist

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #237 kdy: 26. 10. 2014, 22:38:54 »
Kdyby si překladače vykládaly zdrojové kódy jako lidi bibli, pak by byla interpretace jakéhokoliv kódu naprosto náhodná.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #238 kdy: 26. 10. 2014, 22:59:33 »
Každý překladač by vygeneroval vlastní náhodný řetězec instrukcí. Pak by každý překladač tvrdil, že jeho řetězec je ten jediný správný.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

omg

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #239 kdy: 27. 10. 2014, 09:14:15 »
uz v prvni vete jsi minul tim prvoplanovym vyctem zadani, leda by nekdo na urade vynalezl lejstro, jak omladnout.
Hypoteza nema zadne "zadani". Hypoteza je hypoteza.

Jestli jsi to nepochopil, tak ja se povazuju za liberala a opravdu nevim, jak bych tu hypotezu vyvratil, takze pro me to je fakt zajimava otazka. Jestli k ni nemas co rict, tak nemas, tim je causa finita.
ja si pockam, az si to po sobe prectes. hypotezu si ustanovil az v nasledujicim odstavci po tom prvoplanovem vyctu, za ktery si mas dat facku.