Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec

tommm

Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #45 kdy: 22. 09. 2014, 17:23:51 »
Proto jsem psal at klidne skrouhnou pausaly, to by dopadlo na vsechny stejnym zpusobem.
Ale tohle vyselektovani jedne skupiny je proste prasarna. Takhle to byl populisticky krok ktery mel smerovat v ocich plebs proti zlym podnikatelum, ale zasahl jen pracujici rodiny s detmi. A pak budou delat treti sazbu DPH kvuli knizkam ktery stejne nikdo nebude kupovat pro slevu par procent - asi maji dopredu vymyslene jak na tom podvadet.

Jenze v systemu kdy 2/3 lidi nemaj prumernou mzdu (jak se casto uvadi ...) proste vzdycky budem nejakym zpusobem dotovat. Politicky cinitele udelaji par kroku jak uspokojit plebs nejakou tou davkou nebo proste tim, ze za ne nekdo neco zaridi a nekdo jim da a pak voholej tebe, aby dostali od vetsiny hlas.

Ja bych se nebranil tomu odvadet jenom dane a neplatit socialni a zdravotni a sam bych si zvolil kolik si budu setrit nebo jake pojisteni si platit na duchod nebo na zdravi.

Tenhle socialni system kdy mam dotovat jine lidi mi obecne nesedi.

Ano, vsichni plati procentuelne stejne. Jenze za odvedene penize z napr. 20 brutto stejne "koupis" min nez za napr. 60 brutto.

Takze ano, vsichni stejne, ale nekdo toho preci jen "vytvori" vic.

Dalsi pecka je "solidarni" dan kdy pri videlku nad 100k/mesic (je to nejak 105 nebo 107 ,,, nevim presne) musis ze vseho nad tuto hodnotu zplatit dalsich 7%.

Tve takze sorry ze makam ... jako odmenu za to clovek ma to, ze maka na "nekoho jinyho"?

At se ty paka pak nedivi, ze vsichni "optimalizuji" ....



jarda88sjezd

Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #46 kdy: 22. 09. 2014, 17:52:17 »
Paka se nedivy, paka to maji promyslene a plebs si je tam voli. Plebs se musi znicit ebolou nebo necim podobnym. Minuly tyden jsem cetl rozhovor s absolventem nejake spravni a ekonomicke fakulty, jak chudak hleda praci po studiu uz pul roku a nenachazi, jak mu ani znalost Word a Excel na pohovorech nepomaha no a pokud mu nevyjde sehnani zahranicni staze v nadnarodni korporaci jako menezer tak pry pujde do ceske politiky - to jen pro predstavu, kdo je to bezny politik.

peter

Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #47 kdy: 22. 09. 2014, 18:27:35 »
Paka se nedivy, paka to maji promyslene a plebs si je tam voli. Plebs se musi znicit ebolou nebo necim podobnym. Minuly tyden jsem cetl rozhovor s absolventem nejake spravni a ekonomicke fakulty, jak chudak hleda praci po studiu uz pul roku a nenachazi, jak mu ani znalost Word a Excel na pohovorech nepomaha no a pokud mu nevyjde sehnani zahranicni staze v nadnarodni korporaci jako menezer tak pry pujde do ceske politiky - to jen pro predstavu, kdo je to bezny politik.
Škoda že mu nemôžem dať svoj hlas. Ten by aspoň hambu ako prezident nerobil.

jarda88sjezd

Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #48 kdy: 22. 09. 2014, 18:58:37 »
Paka se nedivy, paka to maji promyslene a plebs si je tam voli. Plebs se musi znicit ebolou nebo necim podobnym. Minuly tyden jsem cetl rozhovor s absolventem nejake spravni a ekonomicke fakulty, jak chudak hleda praci po studiu uz pul roku a nenachazi, jak mu ani znalost Word a Excel na pohovorech nepomaha no a pokud mu nevyjde sehnani zahranicni staze v nadnarodni korporaci jako menezer tak pry pujde do ceske politiky - to jen pro predstavu, kdo je to bezny politik.
Škoda že mu nemôžem dať svoj hlas. Ten by aspoň hambu ako prezident nerobil.
Asi muj prispevek nevyznel tak jak jsem chtel. Dotycny je klasicke hipster pako freekulin, bydli s rodici, je jedinacek a tak ho pry do prace moc nenuti, pry radeji u maminky a cekat na praci v oboru, nez vybirat brigadu.

Smim vedet, jakeho prezidenta mas na mysli? Ono na kazdem se da najit nejaka spina a pak zalezi, kdo vlastni media a jak moc vypatlani a duverivy ctenari jsou.

peter

Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #49 kdy: 22. 09. 2014, 19:08:00 »
Tam u Vás napríklad Popelníček Becher. U nás napríklad Udo Ude, známy milovník Drienkovice čo poslal jordánskemu kráľovi nahrávku ako dúchal do fujary. Jordánsky kráľ krátko po tom skonal, a predstavitelia SK mali zákaz vstupu na jeho pohreb. V tomto prípade radšej zalobujem za neschopného príživníka.


Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #50 kdy: 22. 09. 2014, 19:45:49 »
Proto jsem psal at klidne skrouhnou pausaly, to by dopadlo na vsechny stejnym zpusobem.
Ale tohle vyselektovani jedne skupiny je proste prasarna. Takhle to byl populisticky krok ktery mel smerovat v ocich plebs proti zlym podnikatelum, ale zasahl jen pracujici rodiny s detmi. A pak budou delat treti sazbu DPH kvuli knizkam ktery stejne nikdo nebude kupovat pro slevu par procent - asi maji dopredu vymyslene jak na tom podvadet.
Stoprocentní souhlas - vůbec jsem tuhle nehoráznost nepochopil. Akorát bych z toho asi moc nevinil Kalouska, protože proti snížení paušálů byla zubynehty ODS...

Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #51 kdy: 22. 09. 2014, 21:43:14 »
Stoprocentní souhlas - vůbec jsem tuhle nehoráznost nepochopil. Akorát bych z toho asi moc nevinil Kalouska, protože proti snížení paušálů byla zubynehty ODS...

Stoprocentní souhlas - vůbec jsem tuhle nehoráznost nepochopil. Akorát bych z toho asi moc nevinil Kalouska, protože proti snížení paušálů byla zubynehty ODS...

Kradousek je stejné ***** jako celá ODS, CSSD, TOP09 a podobná verbež.

Nicméně osobně jsem proti krácení a změnám v paušálu, ale co podporuji jsou STROPY uplatnění paušálu. Nevidím logický důvod, aby malej servisák, či obyčejný mobilní IT co má roční obrat 400-500tis musel jako debil dělat účto. Ale pokud je to "konzultant" někde na ministerstvu, či takový ten subIT co má dobrou smlouvu s úřadem za mega ročně (při dvou návštěvách) tak tam bych udělal stropy.

Do 1mil paušál 60% nad 1mil na tvrdo 600tis náklady a zbytek ZDANIT... a pokud bude dělat účto tak každoročně kontrola. Ony by se jim pak ty jejich konzultace pro kamarádičky zajedly.

Nicméně pokud se jedná o klasického outsourcing freelancera co se živí programováním, doháje jakej švarc, vždyť ti programátoři jsou jak umělci, tedy někteří i sou ... že  ;D , živí se tvorbou, stejně tak IT co objíždí svých 15-20 firem, řeší jim tam Windows, tiskárny, nastavení outlooku protože ty firmy na to zaměstnat a řádně zaplatit vlastního IT prostě nemají ... a nebo nechtějí .... Jo to se pak rozčiluje, když na hodinu se účtuje 350Kč, jenže kolik pak takový mobilní servisák vydělá ? 4 hodiny práce ? + 3 hodiny pro****ného času v autě, chtěl bych vidět toho zaměstnance, který by to dělal 10 let v kuse s úsměvem na rtech... a nejlépe řešit u některých klientů stále stejné humanError závady ... "prosím neklikejte na vše co vidíte namonitoru .... ale mě se chtělo, já ten kinotip potřebuji .... je zavirovanej .... tak to odvirujte ... 4 hodiny v *****..... "
a naúčtovat můžeš jen 2 hodiny, protože když budeš chtít více, příště už si tě nezavolá, protože Franta večer říkal, že na to stačí jen ten Google, a když tak má synovce OTR "On tomu rozumí" a ten to udělá za 100kč bez papírů.

To je druhá stránka toho freelancerského božího života, jo můžeš vydělat kolik chceš, a rozhodně dostaneš od firmy vždy více než zaměstnanec ... mnohem více ... ale ono z toho nezbude mnohdy ani to, co má zaměstnanec za svých 8 hodin pobytu (mnohdy se to prací nazvat nedá) v zaměstnání.

Jenže freelancer znamená svobodu, a zodpovědnost za svou osobu. A toho si cením. Dělám kdy chci, kolik chci, a jak chci.
Že to dělám 10-14 hodin v kuse mi nevadí, byl jsem, jsem a budu workholik.... nudu nemám rád.   
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

jarda88sjezd

Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #52 kdy: 22. 09. 2014, 22:21:39 »
Tam u Vás napríklad Popelníček Becher.

Jestli je blbec za souhlaseni, aby NATO bombardovalo kohokoliv, cokoliv, kdekoliv a kdykoliv, koho oznaci za teroristu nebo teroristickou zakladnu, pak souhlasim. Za 2. svetove valky byli cesti partyzani take teroriste a pokud by na tom zapad mohl vydelat, jeste by nemcum pomohl nas vystrilet. Nedelejte si iluze, o penize jde az na prvnim miste.

omg

Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #53 kdy: 23. 09. 2014, 08:53:13 »
dela na swarz, ojebava dane a stat, proto ma vetsi plat.
Švarc. Ten chlap se jmenuje Miroslav Švarc. Je z Benešova a není afroameričan.

Kolikrát to tady má člověk psát?

Tak.
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0varc_syst%C3%A9m

docela se divim, ze zatim jeste zadnou danovou spravu nenapadlo pokutovat za psani freesoftware (free as beer)
v podstate jde taky o formu danoveho uniku

Diskobolos

Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #54 kdy: 23. 09. 2014, 09:12:51 »
Proto jsem psal at klidne skrouhnou pausaly, to by dopadlo na vsechny stejnym zpusobem.
Ale tohle vyselektovani jedne skupiny je proste prasarna. Takhle to byl populisticky krok ktery mel smerovat v ocich plebs proti zlym podnikatelum, ale zasahl jen pracujici rodiny s detmi. A pak budou delat treti sazbu DPH kvuli knizkam ktery stejne nikdo nebude kupovat pro slevu par procent - asi maji dopredu vymyslene jak na tom podvadet.
Stoprocentní souhlas - vůbec jsem tuhle nehoráznost nepochopil. Akorát bych z toho asi moc nevinil Kalouska, protože proti snížení paušálů byla zubynehty ODS...

Chlapi, jestli máte něco proti paušálům, resp. práci na živnost, tak mám pro vás tip. Seberte se a jděte makat na sebe - využijte ten paušál na 100%. Neostýchjte se a přidejte se k "vyvoleným" - budete se mít jako prasata v žitě. Alespoň na rok si to oprubujte a pak pojdte do diskuse.

Co se týče paušálů, resp. výkřiků o "nehoráznosti" a "okrádání" - jděte do zadele. Drtivá většina živnostníků (není totéž co podnikatel) s pohybuje v příjmech v řádů 100vek tisíců. Co to v praxi obnáší, už tu lidi psali. Kromě výše uvedeného si spousta z nás můžete nechat zdát o hypotéce, refinancování atd...

Pointa - peníze z "výhodných paušálů" jdou v podobě různého zdanění (nákupů) a odvodů zpět do státní kasy. Živnostník využívající paušál je na tom z hlediska životních potřeb stejně, jako kdokoli jiný. Nevím, kde stále berete tu zcestnou představu, že si ulívá prachy do strožochu a tím pádem okrádá stát. Argument, že někdo okrádá stát je tedy naprosto zcestný. Zbývá nám pak ten druhý, méně lichotivý - závist z toho, že někto bere za stejnou práci více peněz.

tommm

Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #55 kdy: 23. 09. 2014, 09:27:25 »
Tam u Vás napríklad Popelníček Becher.

Jestli je blbec za souhlaseni, aby NATO bombardovalo kohokoliv, cokoliv, kdekoliv a kdykoliv, koho oznaci za teroristu nebo teroristickou zakladnu, pak souhlasim. Za 2. svetove valky byli cesti partyzani take teroriste a pokud by na tom zapad mohl vydelat, jeste by nemcum pomohl nas vystrilet. Nedelejte si iluze, o penize jde az na prvnim miste.

Jeste posledni dobou letej na vsech novinkach a podobnejch sracko portalech ty propagandisticky clanky o "islamistech". Obcas kouknu do diskuze a sem velice smutnej z toho jaky sou lidi, s prominutim, hovada.

Myslej si, ze kazdej kdo se modli 5x denne, nosi satek na hlave atp. tak je terorista a spatnej a musi se chovat podle toho jak my reknem, protoze jenom my vime jak se chovat dobre a to by melo bejt prej tak, jak se chovame zde...

Nepoznaj rozdil mezi dzihabem, burkou a nikabem. Myslej si, ze všechny holky to nosej pod nátlakem a jednoduše musej.

Kdyby meli rozhled vetsi nez do pristiho kola gambirnus ligy a vydani noveho cisla casopisu kvety a jedine co ctou by nebyl letak z Lidl, tak by mozna pochopili, ze proste hazet lidi do jedne skatule je kravina.

A pak snad jeste pritakaj bombardovani cehokoliv. Zmrdi. Dal bych jim tejdeni zajezd do mist, kde se tohle deje. Myslim, ze pohled na haldy zmrzacenejch a na uhel spalenejch lidi by je z toho brzo vylecil.

Z tohodle je mi smutno vic nez z nakeho pausalu.

Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #56 kdy: 23. 09. 2014, 09:44:41 »
docela se divim, ze zatim jeste zadnou danovou spravu nenapadlo pokutovat za psani freesoftware (free as beer)
v podstate jde taky o formu danoveho uniku
Jsi na dvojim omylu.
1) samozrejme, ze na neco podobneho jiz bylo mysleno http://tech.ihned.cz/c1-43758740-bsa-mate-nelegalni-software-pak-pozor-na-danovy-unik
2) Pokud je neco zadarmo tak je to zadarmo a nevznika tim danova povinnost/ujma. Stejne jako kdyz Babis rozdava koblihy zdarma. Stejne jako kdyz firma rozdava zakaznikum propisky.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #57 kdy: 23. 09. 2014, 10:21:22 »
hoši, kdyby tady v česku měli aspoň na 50% morálku jako v rakousku a nekradlo se tady v tak monster stylu, žilo by se krásně a nemuseli by se vymýšlet takové obezličky s daněmi, paušály a tady ta diskuze by vůbec neexistovala.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #58 kdy: 23. 09. 2014, 10:38:49 »
v Rakousku neměli 40 let komoušské fízly a mlátičky.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Platový rozdíl živnostník vs. zaměstnanec
« Odpověď #59 kdy: 23. 09. 2014, 10:43:02 »
sorry, ale tady tu omluvu nerad slyším...
25 let je tomu jinak a já věřím tomu, že na komunisty se lidi pro svou neschopnost budou vymlouvat i za 50 let
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.