Výroba domácího PoE

wifi

Re:Výroba domácího PoE
« Odpověď #45 kdy: 21. 09. 2014, 12:52:25 »
Mam to v takom bielom vodotesnom boxe, kde z dola su pripajane kable. Tam je vsetko schovane.

Podobne tomuto , len kable vstupuju z dola nie z hora.. :)

http://goo.gl/hPdDYj


Re:Výroba domácího PoE
« Odpověď #46 kdy: 21. 09. 2014, 13:28:22 »
Mam to v takom bielom vodotesnom boxe, kde z dola su pripajane kable. Tam je vsetko schovane.

Podobne tomuto , len kable vstupuju z dola nie z hora.. :)

http://goo.gl/hPdDYj
Upřímě z toho mě polil studený pot... uzemění nikde kabely nejsou žádné chráničce a pochybuji že utp je pro venkovní užití a bývalou lekarničku "vodotěsný box se určuje pdle stupně krytí a ne podle kvanta sikonu" nebo co to bylo já myslel nějaký plastový rozvaděč s průchodkama  pro vekovní použití který splňuje IP krytí pro venkovní použití.Tohle smrdí průšvihem a dilentismem. Proč takový bastl když se to dá udělat za rozumné peníze bezpečně a hezky.Pozvi si nějakého místního lelktrikáře a ten ukáže co a jak ať je v souladu v s normou.Ale tohe je u ISP úplně běžné a jsou i horší ale když to nikomu nevadí..... Doby kdy nic nebylo a co si člověk neudělal to neměl jsou už dávno pryč!!! ten objekt patří tobě ?

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výroba domácího PoE
« Odpověď #47 kdy: 22. 09. 2014, 12:08:55 »
vždyť píše, že to má nějak tak jak na tom obrázku jen jinou krabici, ž čehož je jasné, že je ten obrázek pouze ilustrační.
díky tomu, že češi umí bastlit, tak nejsme tak hloupý jako amíci a to mě těší :_)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Výroba domácího PoE
« Odpověď #48 kdy: 22. 09. 2014, 12:12:59 »
Proti bastlení nemám zdaleka vůbec taky to dělám ale vše v souladu normami a předpisy tohle je průšvih.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výroba domácího PoE
« Odpověď #49 kdy: 22. 09. 2014, 13:02:09 »
ano to co je na te fotce, je drsný případ :_)
ale drsné případy jsou třeba i prodlužovačky zakoupené v obchodek, třeba "EMOS"...když to člověk otevře to je drsná hrachovina a legálně se to prodává :_)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


trubicoid2

Re:Výroba domácího PoE
« Odpověď #50 kdy: 22. 09. 2014, 13:36:23 »

Re:Výroba domácího PoE
« Odpověď #51 kdy: 22. 09. 2014, 16:35:11 »
ano to co je na te fotce, je drsný případ :_)
ale drsné případy jsou třeba i prodlužovačky zakoupené v obchodek, třeba "EMOS"...když to člověk otevře to je drsná hrachovina a legálně se to prodává :_)
To máš pravdu ale má to certifikát....... a to celou situaci mění

Atlantis

Re:Výroba domácího PoE
« Odpověď #52 kdy: 22. 09. 2014, 16:50:40 »
Lehce jsem to tady proběhnul a co bych k tomu řekl:
Pokud je zařízení napájeno z 5V, tak je to ŠPATNÝ - jelikož to indikuje, že tam je buď jen lineární stabilizátor na 3,3V, nebo to přímo jede na těch 5V. Proč je to špatný? Protože máte strašně malej rozsah napětí při kterým to zařízení bezpečně funguje. Třeba jen 4-6V. A to je při napájení po dlouhých kabelech špatně. Sice si můžete vypočítat/vyzkoušet, že když do toho budete cpát 9V, tak po ztrátách na kabelu tam bude 5V, jenže to platí pro nějaký odběr. A ten může dost skákat (zátěž/v klidu). No a třeba to vyjde tak blbě, že v klidu to napětí vzroste tak, že zařízení odpálí...

Pokud je to zařízení napájený z 12V, tak je to mnohem lepší, protože v reálu může být rozsah napětí třeba 5-18 a vevnitř je spínanej zdroj co si to upraví. Takže hodíte 18V zdroj, po ztrátách tam bude kolísat napětí 9-14V a je to v pohodě.

Ideální by bylo použít asi 2ks DC/DC měničů z ebaye. Ten první by napětí zvýšil na třeba 48V...drát....druhej by jej zmenšil na 5V nebo kolik je potřeba. Zvýšení napětí by se hodilo pro delší spoje, jelikož na stejný výkon klesnou ztráty a proud.

Re:Výroba domácího PoE
« Odpověď #53 kdy: 22. 09. 2014, 18:35:53 »
Uvítal bych obrázek jak to vlastně tazatel má provedeno ať ho tady zbytečně nepranýřujeme :)

Petr M

Re:Výroba domácího PoE
« Odpověď #54 kdy: 23. 09. 2014, 13:04:49 »
No, já bych řekl, že  "25m na střechu odspodu a nikde žádná zásuvka" je panelák s vedením UTP po hromosvodu  >:( Tam je nejdůležitější najít nesvéprávnýho pojišťováka a hýčkat si ho.

Jinak co je potřeba pro takový bastl:

1. Odpovídající napájení, aby se na provozu zařízení nijak nepodepsal úbytek napětí, nebo dostatečná rezerva a zdroj na zařízení.
2. Odpovídající krytí (IP) a elektrická pevnost všech komponentů systému.
3. Odpovídající  odolnost proti UV záření, jinak to bude pan majitel co tři roky měnit. Ony ty izolace tak nějak zkřehnou a rozlámou se...
4. Odpovídající uchycení kabelu. Kabel nesmí nést svou váhu (ČSN EN 332000-5-51 ed 2)
5. Zařízení v ochranným úhlu jímače hromosvodu
6. Dodržení vzdálenosti S podle ČSN EN 62305-2
7. Osazení svodičem přepětí nebo svodiče bleskových proudů dle analýzy rizika

A jenom tak pro info: 95% blesků má do 20kA. Když budu počítat polovičku a čtyři svody, každým svodem proletí 2500A. Při impedanci svodu 10 Ohmů (včetně zemniče) bude nahoře u hromosvodu 25 000V. Co udělá adaptér v zásuvce, když mezi primár a sekundár trafa vletí 25kV? A jak se to bude líbit routeru a dalším věcem v domácí síti? Výkonu má blesk víc než dost, není to jenom "statický upšouknutí"...

A jenom na okraj: pokud někdo argumentuje, že se něco nedá koupit v sobotu a má v provozu desítky zařízení, tak by si měl nechat napsat nějaký prášky na zlepšení soudnosti. Pokud jich montuje třeba 10 ročně, tak není problém mít jednu nebo dvě sady na napájení oma v šuplíku a po víkendu dokoupit. Navíc se taková akce domlouvá většinou pár dní předem. Takže na tvrzení fušeráka, že neměl možnost něco koupit o víkendu, bych reagoval rovnou jeho vykostěním.  ;)

Lol Phirae

Re:Výroba domácího PoE
« Odpověď #55 kdy: 23. 09. 2014, 17:37:51 »
No, já bych řekl, že  "25m na střechu odspodu a nikde žádná zásuvka" je panelák s vedením UTP po hromosvodu  >:( Tam je nejdůležitější najít nesvéprávnýho pojišťováka a hýčkat si ho.

To nic. To mi připomíná jednoho místního "ISP", co se jal montovat pětimetrovou tyč na anténu na bleskosvod u komína a hrozně se divil, že jsem taky vzal tyč a hnal je pryč.

j2

Re:Výroba domácího PoE
« Odpověď #56 kdy: 23. 09. 2014, 21:46:31 »
Citace
Pokud nezachová selektivitu přepěťových ochran tak ti je pětipes s přepěťovkou stejně na houby.....  musíš mít stupně jištění A pak  B+C v rozvaděči a pak D a E v v prodloužení. prodlužovák ještě nikoho nespasil

Myslel jsem ochranu oproti atmosférické elektřině po onom UTP s POE ze střechy.
Ochrana proti šlupkám z napájecí sítě je něco jiného a je nutné řešit to poněkud důstojněji, jak píšeš.

Re:Výroba domácího PoE
« Odpověď #57 kdy: 23. 09. 2014, 22:53:32 »
Tam bych to viděl na STP kabel ne UTP a jeden konec stp uzemnit tak asi ani víc vymyslet nelze