Anketa

Mám přerušit školu a jít do práce?

jdi pracovat, školu doděláš pak
156 (21%)
dodělej školu, pak jdi pracovat
587 (79%)

Celkem hlasů: 743

Střední školu nebo práci?

muffin

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #15 kdy: 04. 06. 2014, 11:52:29 »
já mám takový pocit, že si z nás střílí ... kdo by nabídnul 75kkč 16 let starému klukovi? pochybuju, že má praxi a zkušenosti na to, aby mu někdo tolik nabídl ... s tím co může umět ... může dostat 20kkč a může si jít pískat ... ten "zaměstnavatel" by byl totální idiot ... kdyby ho takhle přeplácel, je to můj názor, tak prosím nekamenovat

tom jones

« Odpověď #16 kdy: 04. 06. 2014, 11:53:10 »
Mozna budu opakovat co uz tady bylo receno, ale pokud odejdes ze skoly tak:
1) Ztratis mladi. Mozna ti to pripada hloupy, ale zacnes resit uplne jiny veci nez tvy kamaradi a zijes jinej zivot a uz si s nima nemas co rict.
2) Uprednostnujes okamzity zisk pred tim dlouhodobym. Opravdu dost hrozi, ze tu skolu uz nedodelas mimo jine kvuli 1) - uz tam budou cizi lidi. A az se treba za 10 nebo 20 let nekdo zepta jaky mas vzdelani, tak smula. To je stejny jako kdyz spoluzaci po stredni jdou hned makat a maj treba 30000, zatimco ty studujes VS a zijes z brigad a kapesnyho. Jenze pak zjistis ze najednou je tvuj nastupak vyssi nez co oni maj po x letech.
3) Jo a jmeno firmy by se hodilo. Ono co vypada hezky na papire ve frazich tybu global leader, spousta penez apod. muze byt ve skutecnosti pekny brainfuck a to ze oslovuji lidi s jeste neukoncenym vzdelanim znamka toho ze nejsou schopni nikoho najit...a to musi mit duvod ;) Ale treba to tak neni.

« Odpověď #17 kdy: 04. 06. 2014, 11:53:31 »
Ked k nim pojdes teraz tak ta maju v hrsti, je im jasne ze nehrozi aby si zmenil pracu pretoze bez matury ta nikto nezoberie. Bez vysky sa da presadit, aj ked aj tu by bolo dobre aspon externe dokoncit. Si si isty ze skolu budes moct dokoncit? Vypadnes z tempa, budes zvyknuty na vysoky plat,... Ked si naozaj taky dobry nebudes mat problem najst pracu s podobnym alebo vyssim platom aj za dva roky. Skus sem ked tak hodit nejake priklady tvojej prace nech to ludia vedia zhodnotit. Ked ta ta firma tak moc chce skus dohodnut ciastocny uvezok, pripadne nejaku pracu na dohodu

technomaniak

« Odpověď #18 kdy: 04. 06. 2014, 12:10:18 »
já mám takový pocit, že si z nás střílí ... kdo by nabídnul 75kkč 16 let starému klukovi? pochybuju, že má praxi a zkušenosti na to, aby mu někdo tolik nabídl ... s tím co může umět ... může dostat 20kkč a může si jít pískat ... ten "zaměstnavatel" by byl totální idiot ... kdyby ho takhle přeplácel, je to můj názor, tak prosím nekamenovat
Samožřejmě, vidím to naprosto stejně. ;D ;D ;D ;D
Nevěřím tomu ani slovo. V tomto světě se pohybuji několik desítek let ale takovou pohádku jsem tedy fakt neslyšel. Ještě v po revoluci v polovině 90.let se trochu podobné příběhy stávaly, kdy středoškoláci po matuře ovládající na tu dobu jisté programy dostaly v 18ti 15-20kk(hrubého) nástup ale až po matuře.

Je mimo mou představivost v čem 16ti leté děcko může být vyjímečné aby se k takovým prachům dostalo. Nespletl se náhovou v nule? Nemyslel 7,5kk/měsíc či 75kč/hod?

txt

« Odpověď #19 kdy: 04. 06. 2014, 12:26:26 »
I kdybys byl sebegeniálnější (což pravděpodobně nejseš, jinak bys to sem nepsal) tak bez maturity/výučáku jseš nula. Btw to samé platí pokud jseš v IT sektoru o angličtině. Další formální studium není nezbytné, pokud máš dostatek vůle (výhody i nevýhody popsány jinde).
Neviem preco je nutne chlapca okamzite urazat. Znakom geniality nie je arogancia v rozhodovani, ale ochota sa poradit s ostatnymi, ktori maju viac skusenosti a iny pohlad na vec (rodicia, forum).
To nebylo myšleno jako urážka, ale jako rada. Píšu přímočaře bez mazání medu kolem úst. Pokud by prokázal opak tak bych uznal chybu na mé straně v úsudku.

Je mimo mou představivost v čem 16ti leté děcko může být vyjímečné aby se k takovým prachům dostalo. Nespletl se náhovou v nule? Nemyslel 7,5kk/měsíc či 75kč/hod?
Souhlas. Připomělo mi to děsně výhodnou nabídku jít dělat bílýho koně (popř mulu;)). Tenkrát se to týkalo hypoték pro zadlužené, ale údajně solventní "podnikatele".

foxoxo

« Odpověď #20 kdy: 04. 06. 2014, 12:41:06 »
Citace
Ahoj, jsem studentem druheho rocniku stredni, ale mam za sebou docela dost praxe a s nabidkou se ke mne dostala jedna spolecnost, nabizejici plat kolem 75 tisic Kc

Uz ta prvni veta... Je ti 16? Myslis si ze mas docela dost praxe??? V cem? reknete mi v cem muze mit 16ti lety kluk docela dost praxe... to by me opravdu zajimalo...

Podle me sis zalozil nejaky profil na linkedin a prisla ti sablonovita zprava od nejakeho recrutera nebo headhuntera, ktery nema paru kdo jsi a rozesila to vsem co maji v  profilu skill informacni technologie... Krkolome sis to vynalozil "ze chcou prave tebe" protoze tohle oni pisou vsem! A uletla ti hlava, blbnes a nemas sanci... uc se, sbirej vice zkusenosti at muzes opravdu zaslouzene za 15-20 let rici ze mas praxi... (ne docela dost praxe). Co to je DOCELA DOST PRAXE? kdyby si byl u me na pohovoru tak te vyrazim za to ze se neumis vyjadrovat jasne, zretelne a srozumitelne... Docela dost praxe z nas snad nema skoro nikdo :-D (nikdy neni niceho dost). Clovek co o sobe rekne na pohovoru ze ma docela dost praxe si zaslouzi zeskartovat jeho vypiplane CVcko primo pred jeho vlastnima ocima :)

cestinu mi omluvte v te fakt praxi nemam :))

Novy

« Odpověď #21 kdy: 04. 06. 2014, 12:44:13 »
by ma zaujimalo co to je za job kde dostane 16rocny chalan 75000 Kc

Prostitut nebo dárce orgánů.

Jako 16 lety bych byl hodně, hodně, hodně opatrný na takovou nabídku.

Pavcel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #22 kdy: 04. 06. 2014, 13:05:05 »
by ma zaujimalo co to je za job kde dostane 16rocny chalan 75000 Kc

Prostitut nebo dárce orgánů.

Jako 16 lety bych byl hodně, hodně, hodně opatrný na takovou nabídku.

V dnešní době je opatrnost nutná v každém věku, hlavně když se nabízí hory i s horákama ...

Tomáš Marný

« Odpověď #23 kdy: 04. 06. 2014, 13:17:08 »
Ahoj, jsem studentem druheho rocniku stredni, ale mam za sebou docela dost praxe a s nabidkou se ke mne dostala jedna spolecnost, nabizejici plat kolem 75 tisic Kc. Znamenalo by to ale, ze musim prerusit stredni, coz se mym rodicum nelibi. Muj "plan" je takovy, ze bych na rok prerusil studium, abych vedel, jestli vse zvladam, potom pripadne studium prerusil jeste na druhy rok a nasledne bych skolu dodelal. Rodice mi dokola rikaji, ze ztratim dva roky, ze bez maturity stejne nic delat nemuzu a podobne... coz mi prijde jako nesmysl, vzhledem k nabidce, na kterou prave koukam. Co si o tom myslite vy? Jeste jednou zduraznuji, ze skolu dodelat chci, jen pozdeji.

Vystřelili si z tebe a čekaj, jestli jim na to skočíš a fakt necháš školy, aby ti pak mohli říct just kidding. :)

lel

« Odpověď #24 kdy: 04. 06. 2014, 13:48:19 »
Ke mne:
Od sesti let jsem programoval (ZX Spectrum, nic modernejsiho u nas doma nebylo, takze jsem nemel jinou moznost), pak jsme dostali PC a do asi dvanacti jsem se venoval vsemu moznemu - programovani nejdrive v Pascalu, pote v Delphi (ve kterem jsem napsal mensi programky pro byznys rodicu), nasledne asi v desiti jsem presel na C#/.NET. Dlouho mi trvalo zjistit, k cemu vlastne je objektove programovani, ale casem jsem to pochopil, predevsim v poslednich letech. V asi jedenacti jsem zacal zkouset delat krome aplikaci i weby - HTML, CSS a k tomu na server PHP.

K praxi:
od dvanacti let jsem delal skutecne projekty, nejdriv weby znamym, kteri me pak casem zacali doporucovat i dale, pres ty jsem se dostal k dalsim apod., ve trinacti jsem mel za sebou pres 20 hotovych webu, se kterymi byli zakaznici spokojeni - samozrejme nebylo to nic extra, ale to ani penize, ktere jsem za to dostal.

Po tom, co lidi byli spokojeni s mymi weby, zacali se ptat i na aplikace - jednoducha evidence skladu, sprava zakazniku a tak podobne. Kvalita byla mizerna, ale postupne se zlepsovala a lidi byli spokojeni - a ja zacal byt placeny lepe. To mi bylo asi 13 nebo 14. Takovych aplikaci jsem dodelal a prodal asi 10, s tim, ze vetsina z nich byly upravene predchozi, spojeni dvou a podobne.

Tohle vsechno bylo na zivnostensky list rodicu a zalozene na tom, ze rodice prodavali (zakaznici se hledali "sami" z doslechu - "ten nam udelal web, zeptej se ho") a ja ve svem volnem case programoval.

S uderem patnacteho roku zivota a ukonceni povinne skolni dochazky jsem taky mohl zacit pracovat normalne na sebe, cehoz jsem okamzite vyuzil a zacal pracovat pro hned nekolik firem soucasne, na dohodu, jako programator.

Celkem za sebou mam asi 35 dolozitelnych projektu, ktere jsem udelal kompletne sam, 5 dalsich s kamarady (ktere ale neberu jako komercni praxi a nejsou poradne dolozitelne, krome ukazek zdrojaku) a pres dalsich 10 dolozitelnych pozic jako .NET programator v ruznych firmach ve vetsich tymech. Take jsem parkrat delal "UNIX administratora", ale prace spocivala jen v nastaveni HTTP a FTP serveru a oprave neceho, co nefungovalo.

K pozici:
Neni to zadna neznama firma, znate ji nejspise vsichni zde, pusobi po cele Evrope. Dostali se ke mne pres profil na Jobs.cz, pricemz to byla primo firma, nikoliv personalni agentura. Drzim v ruce papir, ktery staci podepsat a budu zamestnancem (jimi uz podepsany je, ceka se jen na moje rozhodnuti).

P.S.: V zari mi bude 18, neni mi 16.

Tomáš Roll

« Odpověď #25 kdy: 04. 06. 2014, 14:00:36 »
Jestli si myslíš, že jsi opravdu tak geniální, že si vyděláš 75 tisíc, tak po maturitě by jsi určitě dostal 150 tis. a po VŠ 300 000.
Jestli si myslíš, že jde o životní nabídku, která se nebude opakovat, tak to se mýlíš.
Jestli si tím řešíš nějaké problémy ve škole a zdůvodňuješ si odchod, tak v tom ti neporadím.

Je to krátkodobý zisk, dlouhodobá ztráta.

Hmmm

« Odpověď #26 kdy: 04. 06. 2014, 14:15:26 »
Ak je to tak ako pises, tak kludne dokonci skolu. Oni na teba pockaju. ;)

Tomáš Roll

« Odpověď #27 kdy: 04. 06. 2014, 14:18:00 »
Ta firma, není to Tieto Enator?

« Odpověď #28 kdy: 04. 06. 2014, 14:25:07 »
Ak je to tak ako pises, tak kludne dokonci skolu. Oni na teba pockaju. ;)

+1

Vyzera to ze mas dost prace aj bez nich, vydrz tie dva roky a dokonci skolu. Bud pre nich pracuj externe alebo na ciastocny uvezok ak tam naozaj chces robit. Vyska je zbytocna, aj ked je dobre spravit si ju aspon externe, ale strednu 100% treba. Ked prerusis studium tak sa ti tam moc nebude chciet vratit

Joe

« Odpověď #29 kdy: 04. 06. 2014, 14:48:17 »
Jestli si myslíš, že jsi opravdu tak geniální, že si vyděláš 75 tisíc, tak po maturitě by jsi určitě dostal 150 tis. ...
Ma pravdu ten chlapec. A rekni nam jmeno spolecnosti, nektere sice zaplati hodne, lae podminky a kolektiv tam jsou takove, ze tam normlani clovek dlouho nevydrzi a maji extremni fluktuaci.