Anketa

Mám přerušit školu a jít do práce?

jdi pracovat, školu doděláš pak
156 (21%)
dodělej školu, pak jdi pracovat
587 (79%)

Celkem hlasů: 743

Střední školu nebo práci?

Tomáš Marný

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #30 kdy: 04. 06. 2014, 14:48:42 »
Ke mne:
Od sesti let jsem programoval (ZX Spectrum, nic modernejsiho u nas doma nebylo, takze jsem nemel jinou moznost)
V roce 2002 jsi začal programovat na ZX Spectru, protože nic modernějšího jsi nesehnal, takže nebyla jiná možnostl?  ;D
Já si hned myslel, že to zas bude celé nějaká legrace. To už snad musí být nějaká psychiatrická diagnóza, zakládat takovéhle diskuse.

robin martinez

• 891
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
« Odpověď #31 kdy: 04. 06. 2014, 14:49:52 »
Celý jsem to jakože nečetl, ale proč jako to nemůžeš dělat při tý škole?

Pokud jsi pro ně tak úžasný (to není recese či urážka na tebe), tak by snad mohli přijít na nějakou domluvu, ne?

Jako přesně, jak tu zaznělo: kdybych neměl školu a něko mi řekl: "hele, nacpu ti tu měsíčně mega za to, že budeš makat pro nás, ale podmínkou je odchod ze školy...", tak z toho sice budu na větvi, ale bude mi to trošku smrdět.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

eMko

• 456
    • Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 04. 06. 2014, 14:51:00 »
Ta firma, není to Tieto Enator?

Už se nejmenuje Tieto Enator, ale jen Tieto.

A kromě toho, nevěřím, že v Tietu by programátorovi dali 75 tisíc. Leda ročně.

nojono3

« Odpověď #33 kdy: 04. 06. 2014, 14:51:44 »
jj ...divné celé divne

Pavcel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #34 kdy: 04. 06. 2014, 14:58:37 »
Takže v roce 2002 jsi začínal na ZX Spectru?  ;D ;D ;D

Tomáš Roll

« Odpověď #35 kdy: 04. 06. 2014, 14:59:43 »

Třeba mu nabídli AŽ 75 000.  ;) V celé té nabídce nebude haček, ale hák s protihrotem.

David1234

« Odpověď #36 kdy: 04. 06. 2014, 15:02:07 »
Některé střední školy umožňují individuální studium. Tak proč ne individuálko + práce? Ale počítej, že na zábavu ti moc času nezbyde - život není jenom práce a škola :)

Pavcel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #37 kdy: 04. 06. 2014, 15:04:46 »

Pokud vůbec nějaká nabídka existuje.

Třeba mu nabídli AŽ 75 000.  ;) V celé té nabídce nebude haček, ale hák s protihrotem.

lel

« Odpověď #38 kdy: 04. 06. 2014, 15:26:31 »
Takže v roce 2002 jsi začínal na ZX Spectru?  ;D ;D ;D

Presne tak. Doted ho mam doma, dostal jsem ho tehdy od strejdy. Doma bylo I PCcko, ale to pouzival otec na praci a nikoho k nemu nepoustel.

lel

« Odpověď #39 kdy: 04. 06. 2014, 15:29:39 »
Ke mne:
Od sesti let jsem programoval (ZX Spectrum, nic modernejsiho u nas doma nebylo, takze jsem nemel jinou moznost)
V roce 2002 jsi začal programovat na ZX Spectru, protože nic modernějšího jsi nesehnal, takže nebyla jiná možnostl?  ;D
Já si hned myslel, že to zas bude celé nějaká legrace. To už snad musí být nějaká psychiatrická diagnóza, zakládat takovéhle diskuse.

Ja se k nemu dostal nahodou - daroval mi ho strejda, ktery vyklizel sklep, vazne jsem v sesti letech aktivne neshanel pocitac.

Nox

« Odpověď #40 kdy: 04. 06. 2014, 16:23:07 »
Predevsim mi pripada neuveritelne, ze nekomu se zakladni skolou firma nabidne plat 75 000 Kc. To je cca trojnasobek prumerne mzdy, kterou 2/3 lidi nema. Nemit skolu je ovsem do budoucna prusvih, protoze pro pristiho zamestnavatele taky muzes byt jen clovek, co neni ani vyucenej a ma jen zakladku.
Pokud mas zeleznou vuli tak bych do toho sel. Ale s tim, ze to delas proto, ze ted si muzes vydelat docela dost penez, dokud to jde. Ovsem musis pocitat s tim, ze to jednou zkonci a budes muset dodelavat skolu, atd. Cili nemyslet si, ze je to naveky veku a ty penize neprosustrovat. Je to velke riziko, ale podle me to stoji za to. Taky muzes ted dodelat skolu a pak nastoupit za 15 000 Kc hrubeho s tim, ze nic lepsiho uz nesezenes.
Pripadne muzes skolu dodelat dalkove, nebo prejit na nejakou soukromou, kde budes sice platit, ale oni se budou snazit, aby te nevyhodili. Ale v prve rade musis sam podlse sve povahy urcit, na co mas. Vetsina lidi proste nema disciplinu a zakrni.

JS

« Odpověď #41 kdy: 04. 06. 2014, 17:16:46 »
No, vzpominam si na takove pripady, kluci z gymplu meli slusne zakazky. Vetsinou vyhravali olympiady v programovani.. (a nakonec sli na MFF UK)

Muj dojem (pokud je pravda, co rikas) je takovy, ze mas opravdu talent, tzn. budes si moci v budoucnu nejspis vybrat jakoukoli programatorskou praci chces, operacni systemy, distribuovane systemy, databaze, financni aplikace.. (vsechny slusne placene) Ale to znamena dodelat (!) VS. Na druhou stranu, pokud to ted nechas, do konce zivota budes delat ty weby a sklady, co umis ted, protoze na nauceni se potrebne teorie na ty slozitejsi veci uz nebude cas ani sily. Podle me je to strasna skoda, a pochybuji, ze te to bude bavit.

Lol Phirae

« Odpověď #42 kdy: 04. 06. 2014, 17:30:54 »

.

« Odpověď #43 kdy: 04. 06. 2014, 18:03:51 »
lel: Ber rozhodně práci, školu přerušíš a vrátit se můžeš kdykoliv, praktické zkušenosti jsou daleko cennější, než univerzální teoretické informace získané ve veřejném školství v ČR. Krom práce, začni studovat ve volném čase problematiku týkající se finanční nezávislosti a gramotnosti, vyhýbej se případným dlouhodobým závazkům a užívej si svobodných rozhodnutí nezávislých na konzervativních zabředlých zkrachovalcích jdoucí ve šlépějích vrstevníků (majorita na root.cz a starší generace, včetně rodičů), po pár letech s dostatkem zkušeností a kapitálem, který tímto získáš, nebudeš mít jakýkoliv problém začít podnikat a zaměstnat pod sebou třeba pět absolventů MFF UK, či svých současných vrstevníku s dokončenou VŠ, kdo umí podniká, kdo neumí, učí a studuje. Inspiruj se úspěšnými lidmi, nikdo se nestal úspěšný tím, že by byl průměrný. Hodně štěstí.

Tomáš Marný

« Odpověď #44 kdy: 04. 06. 2014, 18:19:06 »
lel: Ber rozhodně práci, školu přerušíš a vrátit se můžeš kdykoliv, praktické zkušenosti jsou daleko cennější, než univerzální teoretické informace získané ve veřejném školství v ČR. Krom práce, začni studovat ve volném čase problematiku týkající se finanční nezávislosti a gramotnosti, vyhýbej se případným dlouhodobým závazkům a užívej si svobodných rozhodnutí nezávislých na konzervativních zabředlých zkrachovalcích jdoucí ve šlépějích vrstevníků (majorita na root.cz a starší generace, včetně rodičů), po pár letech s dostatkem zkušeností a kapitálem, který tímto získáš, nebudeš mít jakýkoliv problém začít podnikat a zaměstnat pod sebou třeba pět absolventů MFF UK, či svých současných vrstevníku s dokončenou VŠ, kdo umí podniká, kdo neumí, učí a studuje. Inspiruj se úspěšnými lidmi, nikdo se nestal úspěšný tím, že by byl průměrný. Hodně štěstí.

Přímo učebnicový komplex méněcennosti.