Lišta o blokování reklamy

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #540 kdy: 10. 06. 2014, 19:29:23 »
Btw, tak mě napadá řešení, které by mohlo vyhovovat úplně všem: ať si prostě ti placení-lační diskutéři reklamu na Rootu koupí - můžete si tam dát úplně krásnou neobtrusivní reklamu, třeba obdélník v barvě pozadí. Ať se vám Root dobře čte.
Palec nahoru! Teď se všichni velkohubáci koukejte pochlapit a já se těším na vámi placené reklamy v barvě pozadí nebo třeba s vaší přezdívkou :)

Petr: Je mi to jasné. Některé nejdou odmítnout, protože přiteče moc peněz. Taky mě tenkrát bavila fullscreen reklama na MS Windows Server. Objevila se asi jen jednou denně a jen pár dnů, ale je jasné, že "konkurence" nasypala chechtáky ;) A předpokládám, že nemálo...

Ale jak jsem psal - příjmem konkrétní reklamy za konkrétní cenu oceňujete sami sebe.


Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #541 kdy: 10. 06. 2014, 19:34:46 »
Ale jak jsem psal - příjmem konkrétní reklamy za konkrétní cenu oceňujete sami sebe.

Jistě. Navíc ceníky jsou veřejné. Ovšem nikoliv konečné, vše je otázka dohody. Dělají se různé balíčky (sdružení více serverů) a podobně. Takže je to spíš orientační.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #542 kdy: 10. 06. 2014, 19:35:30 »
nebo třeba s vaší přezdívkou :)
A to by bylo úplně dokonalý! Všichni anonymové můžou snadno dokázat, že i anonym umí slovo dodržet :)

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #543 kdy: 10. 06. 2014, 19:44:40 »
nebo třeba s vaší přezdívkou :)
A to by bylo úplně dokonalý! Všichni anonymové můžou snadno dokázat, že i anonym umí slovo dodržet :)
Škoda, že se nejspíš nedočkáme...

KLEK

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #544 kdy: 10. 06. 2014, 19:50:36 »
nebo třeba s vaší přezdívkou :)
A to by bylo úplně dokonalý! Všichni anonymové můžou snadno dokázat, že i anonym umí slovo dodržet :)
Nevšiml jsem si, že by některý anonym slíbil, že si koupí baner za 25000Kč. Možná sis všiml, že jsou tu i studenti, co za to žijou několik měsíců (3-4).


Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #545 kdy: 10. 06. 2014, 20:05:18 »
Nevšiml jsem si, že by některý anonym slíbil, že si koupí baner za 25000Kč. Možná sis všiml, že jsou tu i studenti, co za to žijou několik měsíců (3-4).
No tak se dejte dohromady, jste přece komunita, ne?

A navíc, jestli student blokuje reklamu v ceně tisíců a je ochoten platit desetikorunu, tak o čem celá ta debata teda je?!

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #546 kdy: 10. 06. 2014, 20:06:11 »
Kouknul jsem na ceník a zjistil jsem, že to je pro mne nekaceptovatelné. Cena prostě neodpovídá kvalitě, takže tu končím. Mějte se tu fajn.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #547 kdy: 10. 06. 2014, 20:09:45 »
Nevšiml jsem si, že by některý anonym slíbil, že si koupí baner za 25000Kč. Možná sis všiml, že jsou tu i studenti, co za to žijou několik měsíců (3-4).
No tak se dejte dohromady, jste přece komunita, ne?

A navíc, jestli student blokuje reklamu v ceně tisíců a je ochoten platit desetikorunu, tak o čem celá ta debata teda je?!

Koukal jsi vůbec na ten ceník a zdá se Ti srozumitelný? Mne teda ne. Je tam snad psáno, za jakou dobu je ona cena? Já jen viděl, že za určitou dobu se zobrazí max. tolikrát. .... a i kdyby, tak ten server je naprosto mimo. The End.

KLEK

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #548 kdy: 10. 06. 2014, 20:15:30 »
Nevšiml jsem si, že by některý anonym slíbil, že si koupí baner za 25000Kč. Možná sis všiml, že jsou tu i studenti, co za to žijou několik měsíců (3-4).
No tak se dejte dohromady, jste přece komunita, ne?

A navíc, jestli student blokuje reklamu v ceně tisíců a je ochoten platit desetikorunu, tak o čem celá ta debata teda je?!
Osobně jsem psal o řádu stokorun za rok (třeba 5kusů), což je víc, než když za mne nedostanou nic. A že pro mne má hodnotu fórum+aktuality, články jenom výjimečně a obejdu se bez nich. Ale to už po několikátý opakuju a nikam to nevede. Nebudu vyvracet všechny tvoje spekulace o anonymech.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #549 kdy: 10. 06. 2014, 20:17:07 »
Až se tu vyžírky navzájem rozloučíte, tak zbytek zamáčkne slzu, přestane kušovat a zapne reklamu. Tečka.

-

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #550 kdy: 10. 06. 2014, 20:33:28 »
No tak se dejte dohromady, jste přece komunita, ne?

A navíc, jestli student blokuje reklamu v ceně tisíců a je ochoten platit desetikorunu, tak o čem celá ta debata teda je?!

Pokud si dobře pamatuji a rozumím tomu, co čtu, tak většina těch, kteří jsou ochotni platit (včetně mě), by rádi poslali částku v řádu stokorun (u mě je strop 500,- Kč/rok) na transparentní účet, podobně, jako to funguje na Wikipedii. Root.cz by to nestálo zřejmě ani korunu. Koupě reklamu by sice asi pomohla webu, ale nemáte pocit, že by to poněkud postrádalo smysl?

noname

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #551 kdy: 10. 06. 2014, 20:35:35 »
Samozřejmě. Protože kdybych já blokoval reklamu a pod svým jménem slíbil, že budu platit, iinfo zainvestuje do nějakého platebního řešení a já bych potom neplatil (takže výsledek by byla ještě větší ztráta), tak bych neměl tu drzost jít na příštím LinuxAltu s Petrem na pivo a dělat jakože nic. Ovšem jako anonym můžu slíbit cokoli, nedodržet nic a vůbec nic se neděje. Přinejhorším si změním nick no... Říká se tomu sociální kontrola a v rozumné míře je to pro společnost hodně důležitá věc.
Platební zařízení, jehož nejjednodušší forma je číslo účtu na titulní straně stojí minimum investic. Již několikrát jsem tady probíral, že návratnost je i při minimálním množství přispěvatelů jistá. Navíc důležité jsou argumenty a když odhlédneme od slibů, tak čísla jsou zkrátka čísla a nechce se mi věřit, že by ani jeden ze 150 000 čtenářů nezaplatil pár stovek na provoz. Osobně vůbec nevidím rozdíl, když někdo napíše argument v podobě čísel jako anonym nebo jako Mirek Prýmek.
 
Však to jsem ani neřekl. Ty jsi vytáhl morální rovinu ("budu platit pro svůj dobrý pocit") a já jsem dodal, že tak, jak jsou věci teď, existují dvě morálně čisté varianty: 1. číst a neblokovat 2. nečíst

Jestliže někdo čte a blokuje a ještě se tím chlubí a všemožně stupidně to obhajuje, tak prostě jedná amorálně - a já nemám sebemenší důvod mu věřit, že se zavedením platební brány najednou prožije osvícení a začne se vůči iinfo chovat morálně.
Tak především jsem nevytáhl morální rovinu já, ale první zmínku o morálce jsem našel ve Vašem příspěvku, na který jsem jednoduše nemohl nezareagovat. http://forum.root.cz/index.php?topic=8812.msg96923#msg96923
Navíc nevidím jako správné dělat ze situace triviální TRUE/FALSE podmínku. Spousta lidí tady očividně chce nějakým způsobem přispět. Je jich dost na to, aby se dalo mluvit o vážném zájmu. Zjednodušit ochotu platit na "chce zobrazovat reklamu" a "nechce zobrazovat reklamu" je značně zjednodušující až manipulativní. Lidi, kteří chtějí platit a ještě se k tomu snaží získat iniciativně nástroj jednají v naprostém souladu s etikou. Navíc úroveň obhajoby sice můžete hodnotit jako "stupidní" ale je nutno si uvědomit, že takto se jeví z Vašeho hlediska. Pro kohokoliv jiného může být důvod, kterým se zde mnozí hájí naprosto ospravedlnitelný. Sice chápu, že v takovém případě člověku nevěříte, ale měl byste si uvědomit, že takto činíte pouze ze svými názory, ideály a předpoklady zkresleného pohledu, přičemž si mnozí, o kterých mluvíte nic takového nezaslouží.

Způsob, jak potvrdit validitu místních výroků, kterou se snažíte zpochybnit je jediný. Dát na web číslo účtu (nějak to marketingově zpracovat - pokud je toho Root schopen) a počítat peníze. Jiný způsob je pouze irelevantní předjímání a nemá smysl.

noname

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #552 kdy: 10. 06. 2014, 20:40:06 »
No tak se dejte dohromady, jste přece komunita, ne?

A navíc, jestli student blokuje reklamu v ceně tisíců a je ochoten platit desetikorunu, tak o čem celá ta debata teda je?!
Tím, že jediný student povolí reklamu nevydělá tisíce, ale bude se na té hodnotě pouze podílet. Takže pokud místo prochlastaného pátku přispěje stovkou na provoz Roota (nebude ho v sobotu bolet hlava - jáká je to Root dobročinná organizace) tak by se to více méně mohlo vyrovnat. Takhle podané je to zavádějící.

Nasránek

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #553 kdy: 10. 06. 2014, 20:46:01 »
Já bych se něčím jako re-klam a spol nepošpinil, a navíc bych váše obchodní oddělení kontaktoval osobně. Ale co takhle veřejně na web umísti alespoň o jak ohodnocenou reklamu máte zájem a kolik procent ze zisku jste ochotni přenechat? Znáte to, ten zná toho a ten zas toho. Možná budete moci ušetřit i na tom obchodním oddělení...

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #554 kdy: 10. 06. 2014, 20:58:49 »
Tím, že jediný student povolí reklamu nevydělá tisíce, ale bude se na té hodnotě pouze podílet.
Ano, přesně tak. Jeden student nemá prachy, tak může investovat svůj čas - založit transparentní účet. Ostatní studenti mu tam můžou posílat svoje pětikoruny a pro ty, po kterých jdou agenti NSA, jiný student bez peněz založí BTC účet.

A až z toho bude 25000, zaplatíte si jeden malý banner. Aspoň názorně uvidíte, jak dlouho se budete skládat na jeden jediný banner ze všech těch, které jste se rozhodli blokovat.

Prima, ne? Škola hrou.