Lišta o blokování reklamy

Diskobolos

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #255 kdy: 06. 06. 2014, 14:53:49 »
Už jsem to kdysi dávno psal. Je to začarovaný kruh. Lidem vadí reklamy a tak se brání (je jedno jak). Co udělají provozovatelé reklam? Přidají na kvantitě a ještě se nasírají tam, kde předtím nebyli. Sorry, ale toto neakceptuji. Do toho takové věci, jako FUP mobilních operátorů, kdy 1/3 trafiku dělají reklamy. Chápu, že redakce prosí o vyjímku a snaží se. Chápu ale taky těch 48% čtenářů. Jo a nechápu Prýmka :-)

Mikroplatby jsou dle mého řešením. Systém plateb by na sebe prý nevydělal (už vůbec nechápu, proč by každý doklad měla řešit účetní), ale jak to dělají na jiných serverech? Dyť jim to přece funguje.

Sem-tam mi na stole přistane nějaký zajímavý (fungl nový) kousek HW a je mi k ničemu (ne, není to flashka). Klidně zaplatím poštovné a pošlu to do redakce jako předmět do soutěže. Za odměnu bych dostal rok osvobození od reklam a když by se ceny nakumulovaly, bylo by pro čtenáře o co hrát. Jestli za prémiové SMS, nebo soutěžní stránku zobrazenou jen těm, co neblokují reklamu, to už je na provozovateli. Co?


Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #256 kdy: 06. 06. 2014, 14:57:50 »
Máme v plánu do konce roku zkusit rozjet nějakou novou bránu, která by umožnila příspěvky posílat. Zatím nemůžu nic slíbit, konkrétní termíny už vůbec ne, ale dělá se na tom. Sami jsme z redakce navrhovali, že po neúspěšném Flattru to chce zkusit tu věc znovu a jinak. Tak uvidíme, jak to pak bude vypadat v praxi s dychtivostí přispívat.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #257 kdy: 06. 06. 2014, 15:06:03 »
No a co ti brání chodit tam a nechodit sem? Podle mě je ta gentlemanská dohoda jasná: ber nebo nech bejt.

Chodím tam i sem. Proč bych neměl chodit sem? Ehm, chodit znamená, že můj počítač pošle http get požadavek a server vrátí odpověď. Když někdo nechce, abych sem "chodil" tak ať mi posílá http 403 nebo rovnou tcp reset.

Jako tenhle posun v myšlení nechápu. Někdo nabízí obsah všem na internetu a potom mu vyčítá, že si z toho obsahu vybírá jen něco. To je jak se některým výrobců hw nelíbí, že si jejich zákazníci, kteří si ten hw koupili, ho nějak upravují. No tak jistě, je to jejich. Co si já udělám s HTML, které mi vrátil nějaký server, je jaksi moje věc.

cjcfjdh

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #258 kdy: 06. 06. 2014, 15:07:33 »
Tak uvidíme, jak to pak bude vypadat v praxi s dychtivostí přispívat.
Nic proti nikomu, ale muj tip je, ze se nedostanete nad 5 000 za rok a dale to bude klesat. Kdyz se flattrem neprispivalo panu Tisnovskemu za clanky na urovni, tak pochybuji, ze nekdo bude prispivat Internet Infu za clanky, kterych kvalita je vetsinou vyrazne nizsi (netvrdim "zla").

TKL

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #259 kdy: 06. 06. 2014, 15:08:10 »
Neodolal jsem a koukl jsem do historie, jak vypadá opravdová kvalita. Tady je titulek úvodního článku a pak následně dalších 15, tak jak postupně vycházely. Asi máme každý jiný vkus, ale za mě díky Bohu, že nám ten Root takhle pěkně "upadá".

Nic proti nahlédnutí do historie, ale názvy těch článků nevypovídají nic o tehdejší kvalitě celého webu ani o kvalitě těch článků samotných. Skutečnost je taková, že kdysi se člověk na root.cz mohl něco nového dozvědět. To je dnes výjimkou, převažují články typu 10 nejlepších her pro Linux, 10 nejlepších OS aplikací, 10 nejlepších dosaď_co_tě_napadne.

Já chápu, že není snadné mít každý den nový a ještě k tomu zajímavý obsah (sám jsem několik let přispíval do časopisu LinuxExpress, takže dobře vím, o čem mluvím), ale než toto, raději nic. Kvantita != kvalita.


Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #260 kdy: 06. 06. 2014, 15:11:58 »
To je dnes výjimkou, převažují články typu 10 nejlepších her pro Linux, 10 nejlepších OS aplikací, 10 nejlepších dosaď_co_tě_napadne.

Převažují? Takový článek tu byl naposledy v březnu a předtím v prosinci. Za tu dobu vyšlo dalších 250 článků. Tomu bych neříkal převaha.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #261 kdy: 06. 06. 2014, 15:13:48 »
Jako tenhle posun v myšlení nechápu. Někdo nabízí obsah všem na internetu a potom mu vyčítá, že si z toho obsahu vybírá jen něco.
Prostě nechápeš tu gentlemanskou dohodu, no. Asi teda potřebuješ, aby po tobě někdo chtěl prachy explicitně a když je nedáš, zavolá policii. Nebo nevím.

Můžu to říct taky jinak: Rootu z reklamy přichází X peněz. Z toho X platí mj. provoz serverů. Ze čtenáře, který reklamu blokuje, nemá Root ani korunu, ale zároveň ten člověk minimálně zatěžuje servery, které se musí platit z peněz, které na Root nasměrovali ti, kdo reklamu neblokují. Čili efektivně to způsobuje to, že třeba já, který reklamy neblokuju, si nemůžu prohlídnout nějaké další pěkné fotky z nějaké serverovny, protože peníze, ze kterých by se dala Petrovi zaplatit ta cesta, se musely dát na provoz serverů pro čtenáře, kteří chtějí jenom konzumovat a nic nepřináší. Kdyby to byl jeden člověk ze sta, tak čert to vem. Ale když to je polovina, tak je to problém. Co je na tom tak těžkého pochopit?

Tonda

  • *****
  • 635
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #262 kdy: 06. 06. 2014, 15:15:59 »
Co tu všichni řešíte. Když na roota chodíte, tak vám to asi něco dává. Já sem chodím už od dob studií, což je tak dávno, že už si to ani nepamatuju, možná 15 let a v profilu (na webu, ne na fóru) není vidět datum registrace. Chodím sem rád, spousta článků pro mě byla vyloženě užitečná, v poslední době sice mám pocit, že už to není ono, ale možná se jen míjím se současnými tématy, možná bylo škoda oddělit více programátorské věci na samostatný Zdroják, tento web, kde vychází ob den jeden článek, jsem si nezvykl sledovat, dokud ale byl článek zobrazen i na Rootu, sem tam něco sem si přečetl. Rozhodně by mě mrzelo, kdyby tento web zanikl.

Reklamu blokuji, protože je na některých webech je neskutečně otravná, tuším že impulsem bylo kdysi již zmiňované živě, jak se říká kdo chce moc, nemá nic. A pochopitelně sem to nechal zapnuté globálně. Ale když se dozvím, že díky skladbě čtenářů zde reklamu blokuje 48 %, což je číslo, které mě šokovalo, a způsobuje to webu existenční ohrožení, tak vážně nejsem takový ču*ák abych zde reklamu aspoň částečně neobnovil.

A ty absurdní záminky, co si tu někteří vymýšlí aby si své chování obhájili.

JavaScript - co za magora si plošně vypne JS - moderní web prostě dnes stojí na třech pilířích, kterými jsou HTML, CSS a JS.

Šmírování - co vám kdo vykouká, když se dozví, že anonymní prohlížeč byl na jednom webu a pak na jiném. Navíc když to povolíte pouze na root a případně dalších několika podobných případech, tak se dozví ještě míň. A erudovanost těch co tu toto vytahují ukazuje fakt, že si jsou schopni nainstalovat i dva až tři doplňky, které jsou redundantní, protože dělají skoro to samé.

Obchodní model je věc provozovatele a argument, že když neumožňuje přímé platby tak má smůlu je dost směšný, to je jako by zloděj v obchodě argumentoval, že by radši jako protihodnotu čučel na reklamu a je smůla obchodu že ji nepromítá. A to že budou lidi platit jsou je kecy, možnost tu byla a výsledky byly jaké byly.

Já sem povolil aspoň něco, až zjistím jak snadno přepínat a vypínat reklamy pouze na připojení s počítaným objemem, povolím vše.


Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #263 kdy: 06. 06. 2014, 15:18:29 »
Když už splňujete pravidla SPIR, myslím, že by bylo nejlepší splnit pravidla Adblock Acceptable Ads a usilovat o zařazení do whitelistu Adblocku.

Já mám whitelist Adblocku od počátku zapnutý a doufám, že většině uživatelů nedělá problém totéž.

omelkes

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #264 kdy: 06. 06. 2014, 15:19:14 »
Sami jsme z redakce navrhovali, že po neúspěšném Flattru to chce zkusit tu věc znovu a jinak.
Dejte pak vědět, prosím opakovaně (třeba formou měsíčního vyhodnocení ). U flatru byl u mě ten problém, že jsem ho zaregistroval s koncem na iinfo a ač jej od té doby používám, tak to už na root nejde.

Obchodník

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #265 kdy: 06. 06. 2014, 15:27:07 »
Můžu to říct taky jinak: Rootu z reklamy přichází X peněz...

Mě je to jasné. Root sice poskytuje obsah, ale v podstatě tvoří zisk čtenáři Rootu společnosti iInfo, která se pak s Rootem podělí.
Otázka zní: "kolik procent z peněz budeme za svou návštěvnost a poskytování různých údajů (těch 52% návštěvníků co reklamu neblokují) požadovat." Ještě před hodinou bych se možná spokojil s lepším obsahem a neopruzováním, teď již to asi nebude možné...

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #266 kdy: 06. 06. 2014, 15:27:15 »
Když už splňujete pravidla SPIR, myslím, že by bylo nejlepší splnit pravidla Adblock Acceptable Ads a usilovat o zařazení do whitelistu Adblocku.

To ovšem není možné. Protože AdBlock blokuje koncový web, který ale reklamy nevytváří ani nenakupuje. To byste musel tohle navrhnout zadavateli (Alza, O2, UPC, IBM...), který rozhoduje o tom, jak reklama vypadá. Asi nemusím zdůrazňovat, že nemá smysl jim zavolat, že bychom chtěli nepohyblivé reklamy...

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #267 kdy: 06. 06. 2014, 15:28:31 »
Dejte pak vědět, prosím opakovaně (třeba formou měsíčního vyhodnocení ). U flatru byl u mě ten problém, že jsem ho zaregistroval s koncem na iinfo a ač jej od té doby používám, tak to už na root nejde.

Ano, tohle je jednoznačné poučení z akce Flattr. Máme v plánu přesně takové měsíční souhrny zveřejňovat.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #268 kdy: 06. 06. 2014, 15:32:42 »
Mě je to jasné. Root sice poskytuje obsah, ale v podstatě tvoří zisk čtenáři Rootu společnosti iInfo, která se pak s Rootem podělí.

To je ale obvyklý způsob, jak to firmy dělají. Pokladní v Tesku taky do kasy přijme půl milionu a pak se podělí se společností Tesko. Jinak se to dělat nedá. Jak jsem už psal, pro nás to znamená stabilitu, ve slabším období nezkrachujeme, ale ostatní nás podrží.

A aby nebyla špatně vnímána ta „společnost IInfo“, není to žádná nadnárodní korporace anonymních manažerů, kteří investovali do zlatého prasete. IInfo vlastní čtyři lidé, kteří jsou sami autory:

  • Marek Antoš – založil Lupu a byl léta jejím šéfredaktorem, sedí s námi v kanceláři a pracuje
  • Michal Krause – založil Roota a byl léta jeho šéfredaktorem, sedí s námi v kanceláři a pracuje
  • Tomáš Krause – založil Roota a léta pro něj psal, sedí s námi v kanceláři a pracuje
  • Ján Simkanič – začínal jako redaktor Měšce, sedí s námi v kanceláři a pracuje

Takže to není žádná zlá a temná firma, která nám jen bere peníze.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #269 kdy: 06. 06. 2014, 15:33:05 »
Root sice poskytuje obsah, ale v podstatě tvoří zisk čtenáři Rootu společnosti iInfo, která se pak s Rootem podělí.
Když už nad tím uvažuješ takhle nesmyslně, doporučoval bych i zvážit možnost, že Root je dotován ostatními projekty právě proto, že polovina čtenářů blokuje reklamu.

Tak a teď mudruj o tom, co je potřeba zvážit a co máš "právo vědět" coby ctihodný, nic neplatící konzument...