Prodám posilovací vybavení

ultra-nerd

Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #30 kdy: 28. 02. 2014, 12:31:49 »
SQR:

Tak otázka je jaký běžec, pokud studie měla běžce co neběhali v jednom zátaho 10+, pak ano. Neškodí, pokud běhali více pak jejich důchod bude zajímavý (ANO budou výjimky, tak jako u cigaret...)

Takže když říci A, napsat B. Bez úplné informace je tvoje studie vypovídající, jako studie pěstování banánů u eskymáků(a to nepočítám, že je dělaná na obyvatelých USA, takže o obyvately ČR může naznačit, ale neřekne opět nic).

dal odkaz aspon na nejakou studii. Ted by se hodilo abys ty dal odkaz na neco co rika ze ty 10+ km behy skodi... ;-)


sqrt

Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #31 kdy: 28. 02. 2014, 12:35:51 »
Citace
Tak tvrzení "běháním do hrobu" není úplně správné, i když pokud budeš běhat na silnici, pak máš daleko větší šanci na následnou kremaci než při běhání v parku.

Ale přísloví?: "Sportem k trvalé invaliditě" souhlasit lze. Znám hodně rekreačních "sportovců" ze kterých jsou už skoro invalidé.
Nejrizikovější sport je kolo a fotbal.

Já zase znám hodně lidí, co nikdy nesportovali a už jsou taky skoro invalidé. Celkem zásadní je otázka, jestli v jedné nebo druhé skupině převládají a tady bych věřil spíš těm lékařským studiím. Jsou samozřejmě sporty, u kterých je riziko úrazu vysoké, ale to už se dostáváme od posilování nebo běhu zase někam jinam.

ultra-nerd

Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #32 kdy: 28. 02. 2014, 12:40:00 »
Hele já už bych to dál neřešil. Každý ať dělá, jak uzná za vhodné. Jen mě trochu zarazila některá tvrzení ve stylu "běháním do hrobu".
Tak tvrzení "běháním do hrobu" není úplně správné, i když pokud budeš běhat na silnici, pak máš daleko větší šanci na následnou kremaci než při běhání v parku.

Ale přísloví?: "Sportem k trvalé invaliditě" souhlasit lze. Znám hodně rekreačních "sportovců" ze kterých jsou už skoro invalidé.
Nejrizikovější sport je kolo a fotbal.

A ja zase znam hodne sportujicich lidi kteri jsou naprosto zdravi. A sam jsem jeden z nich. Obecne myslim ze kdyz na to jdes s rozumem a poslouchas signaly ktery ti dava vlastni telo tak je velice nepravdepodobny ze bys skoncil jako invalida nebo "skoro invalida"

U toho kola muze byt nebezpeci kdyz jezdis po silnici, protoze nekteri ridici jsou bezmozci...

Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #33 kdy: 28. 02. 2014, 13:02:31 »
A ja zase znam hodne sportujicich lidi kteri jsou naprosto zdravi. A sam jsem jeden z nich. Obecne myslim ze kdyz na to jdes s rozumem a poslouchas signaly ktery ti dava vlastni telo tak je velice nepravdepodobny ze bys skoncil jako invalida nebo "skoro invalida"
Ano souhlasím s tebou. Tak jsem to psal v nadsázce. Sám mám s tím velké nepříjemné zkušenosti.
Sportovec nejsem nijak aktivní. Přesto jsem skoro invalida, avšak nikoliv podle úřadů a revizních lékařů.
Přesto nemohu dělat vše co zdraví lidé. Hold jsem 18 let částečný cyborg = umělé kosti.


U toho kola muze byt nebezpeci kdyz jezdis po silnici, protoze nekteri ridici jsou bezmozci...
No správně by se mělo tvrdit, že je to oboustranné, jak řidiči, motorkáři, kamioňáci tak i cyklisti a chodci někteří jsou bezmozci na silnici.

A když se potkají všichni dohromady je z toho karambol.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

ultra-nerd

Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #34 kdy: 28. 02. 2014, 13:26:23 »
Sám mám s tím velké nepříjemné zkušenosti.
Sportovec nejsem nijak aktivní. Přesto jsem skoro invalida, avšak nikoliv podle úřadů a revizních lékařů.
Přesto nemohu dělat vše co zdraví lidé. Hold jsem 18 let částečný cyborg = umělé kosti.

Co se stalo, nejaka nehoda?

No správně by se mělo tvrdit, že je to oboustranné, jak řidiči, motorkáři, kamioňáci tak i cyklisti a chodci někteří jsou bezmozci na silnici.

A když se potkají všichni dohromady je z toho karambol.

To je pravda ze volove jsou ve vsech skupinach. Na druhou stranu, kdyz cyklista udela prasarnu na silnici tak ohrozuje predevsim sam sebe. Kdyz to udela ridic tak muze cyklistu snadno vazne zranit...


Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #35 kdy: 28. 02. 2014, 13:34:52 »
Přesto nemohu dělat vše co zdraví lidé. Hold jsem 18 let částečný cyborg = umělé kosti.
Co se stalo, nejaka nehoda?
Doktor to nazval patologická zlomenina vinou OBN

Lidově řečeno, rakovina kosti mi sežrala mrcha kost zrovna místě kde je krček kyčle.

A tak mám od 24 let umělý kloub. 3x operováno... naposledy loni v srpnu mi měnili ložisko, jsem o ochemlal.

Takže já si fakt už nezaběhám, ne že bych byl běžec před tím, ale nyní už vůbec. Ale zase v FN Motol jsou suproví ortopedi. Kdo to neví, nepozná že mám něco s kyčlí, tedy pokud nejsem po 25km pochodu...


To je pravda ze volove jsou ve vsech skupinach. Na druhou stranu, kdyz cyklista udela prasarnu na silnici tak ohrozuje predevsim sam sebe. Kdyz to udela ridic tak muze cyklistu snadno vazne zranit...
No většinou to odnese cyklista, to ano. Bohužel vždy je na vině motorista, i když je cyklista ožralý (dost často) či hloupý, neboť má předvídat, že cyklista se rozhodne bez jakéhokoliv pohybu se na místě otočit přes dvojitou plnou čáru do protisměru, a ještě tak 2-3 m před obrubníkem seskočit s kola a dívat se za sebe jestli něco neztratil...
A nebo takový cyklista jedoucí po přechodu pro chodce. A to ze zásady před přechody se dívám 20x bo chodci taky neví jak se ta zebra používá....
Ale to je už tady OT.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #36 kdy: 28. 02. 2014, 15:53:41 »
Tak tvrzení "běháním do hrobu" není úplně správné, i když pokud budeš běhat na silnici, pak máš daleko větší šanci na následnou kremaci než při běhání v parku.

Tedy sance je uplne stejna. Pokud chcete mit jistotu, stante se clene Spolku pratel zehu. Ale pri behani jinde, nez na silnici, obvykle pred kremaci neni treba oskrabat 20 m silnice.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #37 kdy: 28. 02. 2014, 16:02:44 »
....před přechody se dívám 20x bo chodci taky neví jak se ta zebra používá....

V ruznych zemich se zebra pouziva ruzne. Jsou zeme, jako treba Nemecko nebo Belgie, kde clovek slapne na prechod a vsichni zastavi a nechaji ho prejit. Pak jsou zeme, jako Italie nebo Irsko, kde clovek slapne na prechod a hned mu nekdo prejede nohu. Takze tam je zebra v podstate na dve veci a zbyutecne plytvani barvou, protoze clovek stejne musi pockat, az vznikne v provozu dira, coz muze delat kdekoliv.

Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #38 kdy: 28. 02. 2014, 17:57:20 »
Tedy sance je uplne stejna. Pokud chcete mit jistotu, stante se clene Spolku pratel zehu. Ale pri behani jinde, nez na silnici, obvykle pred kremaci neni treba oskrabat 20 m silnice.
Taky si hodlám podat přihlášku do přátel žehu...

No silnice se opláchne, horší je ty zasviněná čelní skla...


V ruznych zemich se zebra pouziva ruzne. Jsou zeme, jako treba Nemecko nebo Belgie, kde clovek slapne na prechod a vsichni zastavi a nechaji ho prejit. Pak jsou zeme, jako Italie nebo Irsko, kde clovek slapne na prechod a hned mu nekdo prejede nohu. Takze tam je zebra v podstate na dve veci a zbyutecne plytvani barvou, protoze clovek stejne musi pockat, az vznikne v provozu dira, coz muze delat kdekoliv.
Ano, zastávám jako řidič co lítá po českých asfaltech hrubo přes 25 let, že ve městě pokud chodec stojí u přechodu okamžitě zastavit a nechat ho přejít.

Horší je, když ti u přechodu (tak 1 stopu od asfaltu, max) stojí důchodce, ty zastavíš a čekáš 5 minut jestli se pohne nebo ne.
A důchodce máchá ploutví, že jako máš jet. Jen jednou jsem po 5ti minutách, máchání rukou důchodce "že mám jet" (mimochodem za tu dobu přešlo asi 8 dalších lidí tam i zpět), a houkání kamionu za mnou, jsem se rozhodl tedy, že pojedu.

V okamžiku kdy se moje auto pohnulo, se důchodce vrhnul na přechod a začal usilovně přecházet... Ten z toho kamionu vyletěl, prvně řval na mě, pak na důchodce.
Ten ho poslal do "zádele"  se slovy: "Vy mi polibte zadek, já jsem na přechodě a vy musíte mě pustit"

Od té doby. CHodec + přechod = zastavit a stát.
V nouzi vytočit PČR a požádat je o asistenci, aby převedli zmateného důchodce.

Nevím zda chtěl abych ho přejel a dědicové se měli dobře. Mám svoje auto rád.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #39 kdy: 28. 02. 2014, 18:49:33 »
After 18 years of investigation, the runners — now in their 70s — did not have more arthritis than the non-running control subjects, nor were the existing cases of arthritis any more serious in the runners when compared to adults who didn't run.....

Zda se, ze bych mohl najit libovolne mnozstvi odkazu, ze kterych vyplyva opak. Namatkove:
http://www.sciencedaily.com/releases/2010/01/100104122310.htm
http://www.webmd.com/fitness-exercise/news/20000128/running-arthritis
http://www.marathon-training-schedule.com/hip-pain-in-runners.html
http://orthopedics.about.com/cs/sportsmedicine/a/runninginjury.htm

Cili u behani plati dvojnasobne: "Vseho s mirou". Rozmyslete si dobre, na jakem behate povrchu, v jakych botach a jak blbe pri tom dupete. To vas ovsem neochrani pred poskozenim srdce z nadmerneho behani:
http://www.foxnews.com/health/2011/12/07/running-marathons-may-cause-permanent-heart-damage-study-says/
http://www.cbc.ca/news/health/heart-damage-risk-from-excess-endurance-training-1.1234798
http://yourlife.usatoday.com/fitness-food/exercise/story/2011-12-07/Study-Running-marathons-could-cause-permanent-heart-damage/51701106/1

Koneckoncu, vzpomente si, jak skoncil prvni marathonsky bezec.

Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #40 kdy: 28. 02. 2014, 19:13:21 »
Koneckoncu, vzpomente si, jak skoncil prvni marathonsky bezec.

Ale to je tedy drsný důkaz.
A taky nemáme důkaz, že umřel na základě běhu a ne na základě přítomnosti broznu pod kůží.

Nezapomeň, že tehdy běžně posly špatných zpráv popravovali.
Ne jak dnes. Denně špatné zprávy v TV a ti moderátoři jsou tam aj zítra...
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #41 kdy: 28. 02. 2014, 20:40:46 »
Tak kdyz to chces takle rozpatlavat, tak my nemame ani dukaz, ze ten marathonsky bezec vubec existoval.

Jinak to nebyl zadny dukaz, ale vtip.

Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #42 kdy: 28. 02. 2014, 23:11:00 »
Tak kdyz to chces takle rozpatlavat, tak my nemame ani dukaz, ze ten marathonsky bezec vubec existoval.

Jinak to nebyl zadny dukaz, ale vtip.

 ;D ;D ;D ;D ;D  já to pochopil .... jen se mi nepodařilo kontrovat.... jsi dobrej.

Ale věřil bych tomu, že existoval, ti řekové opravdu měli takovou náturu, a mají ji dodnes.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám posilovací vybavení
« Odpověď #43 kdy: 02. 03. 2014, 15:31:57 »
projevil jsem prodávajícímu zájem, že bych to koupil, ale dva dny už nereaguje na email....pokud se tady tedy zjeví, prosím ať koukne do emailu
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.