Podivné diskuse na Zdroják.cz

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #45 kdy: 25. 01. 2014, 10:24:04 »
No já chci poděkovat Davidovi, že se tu ukázal a vnesl do tohoto vlákna troškju jasna. Tušil jsem, že pravda bude trošičku jiná.


Jalko

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #46 kdy: 25. 01. 2014, 10:24:46 »
Nikdo žádnou povinnost ho zveřejňovat nemá (tudíž ani nejde o cenzuru), nemá ani povinnost vysvětlovat, proč jej nezveřejnil nebo sepisovat nějaká pravidla.

Prozakaznickost, slusnost, etika.
Najlepsie je tam nechodit a ak to ma zmysel, poslat staznost vydavatelovi.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #47 kdy: 25. 01. 2014, 10:29:32 »
Nikdo žádnou povinnost ho zveřejňovat nemá (tudíž ani nejde o cenzuru), nemá ani povinnost vysvětlovat, proč jej nezveřejnil nebo sepisovat nějaká pravidla.

Prozakaznickost, slusnost, etika.
Najlepsie je tam nechodit a ak to ma zmysel, poslat staznost vydavatelovi.

Ano, to u mnohých komentářů skutečně chybí. Mnozí diskutéři neumí ani pozdravit.

omg

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #48 kdy: 25. 01. 2014, 11:08:56 »
No já chci poděkovat Davidovi, že se tu ukázal a vnesl do tohoto vlákna troškju jasna. Tušil jsem, že pravda bude trošičku jiná.

Přečti si na Twitteru třeba diskusi mezi @hassmanm a @msavara – ze začátku píše člověk slušně a k věci, hassmanm mu to smaže, protože s tím nesouhlasí, msavara se nechá vytočit a začne psát sprosťárny a hassmanm je pak ocituje jako „důkaz“ že cenzura byla v pořádku.

Jasně, člověk by měl za všech okolností zachovat klid, neuchylovat se k nadávkám a mít psát jen korektní argumenty a fakta… ale jsme jenom lidi – je normální, že to někoho naštve a pak reaguje jinak než normálně, než jak psal v těch smazaných komentářích.

Radši budu mít člověka, kterému občas dojdou nervy a napíše v afektu nějakou tu vulgaritu, než zákeřnou svini.

omg

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #49 kdy: 25. 01. 2014, 11:24:38 »
BTW: další případ, tentokrát z května 2013: http://imgur.com/a/wUhak

Schválně mi napište, co na tom komentáři shledáváte za závadné. Já to vidím takhle:
Pod článkem o tom, že Zdroják podporuje přihlášení přes Facebook a Twitter čtenář doplnil, že na Zdroják již nelze přispívat bez přihlášení (tahle informace v článku chyběla) a píše, že to podle něj bude mít negativní vliv na kvalitu diskusí.

Žádné vulgarity, žádný off-topic (článek je o přihlašování na Zdrojáku), slušná diskuse obsahující názor.

Názor se ovšem nelíbí Hassmanovi, a tak ho smaže.

Přitom by stačilo věcně a stručně odpovědět něco ve smyslu: „máme na to jiný názor, myslíme si naopak že povinné přihlašování zvýší kvalitu diskusí a bude užitečné čtenářům“

Nebo, vzhledem k tomu, že pak zase bez přihlášení komentovat šlo, stačilo napsat: „omlouváme se, při upgradu systému došlo k chybě a zapnuli jsme omylem povinné přihlašování – už můžou přispívat i nepřihlášení“


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #50 kdy: 25. 01. 2014, 11:35:52 »
No já to vidím tak, jak to napsal megatroll9000, a to, že na to každý přijde sám, tak proč to ještě komentovat? Podle mne tam chtějí řešit jiné věci, než komentáře ne/přihlášených, protože cesta zpět už stejně asi nevedla. Tak to utnul, dokud se to nerozjelo. Neviděl bych v tom nějakou zákeřnost.

Jalko

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #51 kdy: 25. 01. 2014, 13:09:40 »
Nikdo žádnou povinnost ho zveřejňovat nemá (tudíž ani nejde o cenzuru), nemá ani povinnost vysvětlovat, proč jej nezveřejnil nebo sepisovat nějaká pravidla.

Prozakaznickost, slusnost, etika.
Najlepsie je tam nechodit a ak to ma zmysel, poslat staznost vydavatelovi.

Ano, to u mnohých komentářů skutečně chybí. Mnozí diskutéři neumí ani pozdravit.

Napriklad ako ty mne? Hodne lacna snaha o prekrutenie argumentu.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #52 kdy: 25. 01. 2014, 13:39:12 »
Nikdo žádnou povinnost ho zveřejňovat nemá (tudíž ani nejde o cenzuru), nemá ani povinnost vysvětlovat, proč jej nezveřejnil nebo sepisovat nějaká pravidla.

Prozakaznickost, slusnost, etika.
Najlepsie je tam nechodit a ak to ma zmysel, poslat staznost vydavatelovi.

Ano, to u mnohých komentářů skutečně chybí. Mnozí diskutéři neumí ani pozdravit.

Napriklad ako ty mne? Hodne lacna snaha o prekrutenie argumentu.

Překroucení argumentů? Kdepak, jen doplňuji druhou část, kterou si opomněl. No a co se týče pozdravu, tak je jasné, že ne každý příspěvek bude obsahovat pozdrav, nicméně u zakladatele tématu by to měla být slušnost. Ono vlákno, kde každý příspěvek začíná pozdravem by bylo tak nějak zdržující, nepřehledné. Já osobně se ke každému chovám tak, jak si zasluhuje. Tvého pozdravu jsem si také nepovšimnul, tak nežádej něco, co sám neděláš.

McFly

  • *****
  • 562
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #53 kdy: 25. 01. 2014, 13:59:20 »
Na zdroják nechodím, ale udělal jsem výjimku, abych se na kauzu podíval blíže. A u p. Hassmana je v článku napsáno:

Martin Hassman vymyslel a založil projekt Zdroják. Absolvoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. Přednáší, školí. Pracoval jako webový vývojář. Nejsem váš hodný tatínek, který vás bude brát za ručičku, já jsem zlý moderátor diskusí. Smiřte se s tím!

Takže je to docela jasné. Na zdroják nadále chodit nebudu, existují mnohem lepší weby s rozhodně otevřenějším přístupem a tolerancí názorů vlastních čtenářů. Je to Martinův píseček, jeho pravidla. Jen se obávám, že si na něm bude brzo hrát sám...

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #54 kdy: 25. 01. 2014, 14:21:11 »
Na zdroják nechodím, ale udělal jsem výjimku, abych se na kauzu podíval blíže. A u p. Hassmana je v článku napsáno:

Martin Hassman vymyslel a založil projekt Zdroják. Absolvoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. Přednáší, školí. Pracoval jako webový vývojář. Nejsem váš hodný tatínek, který vás bude brát za ručičku, já jsem zlý moderátor diskusí. Smiřte se s tím!

Takže je to docela jasné. Na zdroják nadále chodit nebudu, existují mnohem lepší weby s rozhodně otevřenějším přístupem a tolerancí názorů vlastních čtenářů. Je to Martinův píseček, jeho pravidla. Jen se obávám, že si na něm bude brzo hrát sám...

Tak třeba nemá návštěvnost zapotřebí, nebo tím zamýšlí jiný cíle ... nepsal tu Petr, že iinfo tam má pořád nějaký podíl? Čert ví, proč se děje, to co se děje ... Třeba se jedná jen o uzavřenou komunitu, která mezi sebe nové členy těžce přijímá. Kam se to ne/posune ukáže čas.

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #55 kdy: 25. 01. 2014, 16:53:04 »
Docela tak nějak lidsky rozumím třeba tomu, proč nechce dál téměř sám táhnout projekt NETTE. Pokud to vzali 4 jiní chytří hoši a on na to koukne jen když bude mít čas, lze pochopit. To samé to pro někoho možná nepříjemné moderování diskuzí.

Jalko

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #56 kdy: 25. 01. 2014, 22:26:35 »
Nikdo žádnou povinnost ho zveřejňovat nemá (tudíž ani nejde o cenzuru), nemá ani povinnost vysvětlovat, proč jej nezveřejnil nebo sepisovat nějaká pravidla.

Prozakaznickost, slusnost, etika.
Najlepsie je tam nechodit a ak to ma zmysel, poslat staznost vydavatelovi.

Ano, to u mnohých komentářů skutečně chybí. Mnozí diskutéři neumí ani pozdravit.

Napriklad ako ty mne? Hodne lacna snaha o prekrutenie argumentu.

Překroucení argumentů? Kdepak, jen doplňuji druhou část, kterou si opomněl. No a co se týče pozdravu, tak je jasné, že ne každý příspěvek bude obsahovat pozdrav, nicméně u zakladatele tématu by to měla být slušnost. Ono vlákno, kde každý příspěvek začíná pozdravem by bylo tak nějak zdržující, nepřehledné. Já osobně se ke každému chovám tak, jak si zasluhuje. Tvého pozdravu jsem si také nepovšimnul, tak nežádej něco, co sám neděláš.

Veruze kdepak. Prekrucas az sa z teba pari.
--zavadzas, point nie je v mazani neslusnych, ale autorovi oponujucich prispevkov
-- zase zavadzas. Ziaden pozdrav nevyzadujem, ani prispevok bez pozdravu nepovazujem za neslusny. Ty si to naopak naznacil a napriek tomu si mi nepozdravil.

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #57 kdy: 26. 01. 2014, 01:33:07 »
:) proboha, neřešte tu kdo koho má v internetových fórech zdravit.

Pro mě osobně je pozdrav implicitní, ale chápu že pro někoho to tak není.
Ometat někomu že pozdravil/nepozdravil je ale nanejvýš zvrhlé.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #58 kdy: 26. 01. 2014, 01:49:14 »
Musím přiznat, že při čtení některých příspěvků se ve mne probouzí nacionalismus.

overboss

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #59 kdy: 26. 01. 2014, 07:18:46 »
Cenzura ako taka mi na zdrojaku nevadi, ale priznam sa ze mam zo zdrojaku zmiesane pocity. Pre mna ako vyvojara je to nudna stranka plna nudnych clankov, ktore suvisia s programovanim len okrajovo. Do koncepcie rootu absolutne nezapadala a je dobre ze ste sa ho zbavili. Z pana Hassmana mam pocit ze to ani neni programator. Drviva vacsina autorov na zdrojaku tiez nie. Su to len blogeri a zacinajuci webovi vyvojari, ktori si robia promo pre svoje pochybne projekty.

Z pohlasu vyvojara mi pride root ovela zaujimavejsi. Aj ked to neni stranka primarne o programovani ale o OSS, najdu sa tu zaujimave clanky a blogy (zboj, Novacisko, Inkvizitor).