UPC a ukončení smlouvy

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #45 kdy: 26. 06. 2014, 09:08:45 »
Citace
U vypovedi nezapomen dodat vlastnorucni podpis !!!!! (to me stalo mesic navic)[/size]


Tys posíláš výpovědi bez podpisu  :o ? Neznám obor, kde by takovou výpověď někdo akceptoval.






Co se týká té rychlosti, osobně mám zkušenost s tzv. 4G internetem t-mobile, poté jsem měl doma adsl, pak vdsl, vystřídal jsem rychlosti od 8-do 40 Mb na pevných linkách. Když jsem přešel k U*C, tak jsem si aktivoval 120. Je to nebe a dudy. Nemusím čekat, aktualizuji systém přes apt-fast během chvilky. Když chci něco stáhnout mám to hned. Co se týká streamování videí, tak legálně jsem testoval HBO GO, které fungovalo naprosto bez problémů v nejlepší dostupné kvalitě. HD videa bez problémů. Prostě ten přechod z 40 na 120 je dost znát. 240 by byl pro mne zatím asi taky overkill, i když i na tuto rychlost bych měl nějaké ty benefity.


adam

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #46 kdy: 26. 06. 2014, 09:25:03 »
Problém je ten (alespoň si myslím), že málokdo využije i ten 25Mbit co mám já, natož 100 a více. Pokud budu sledovat film z placené streamované distribuce, tak mi to stačí. Pokud budu film nelegálně stahovat, ... zastavme se u "nelegálně", vše za tím je zbytečné rozebírat.
Ale stahovat se dá taky legálně! Například na jedné_nejmenované_službě si nechávám nahrát pořad/film/seriál, který jde v televizi, druhý den si ho stáhnu, pustím a smažu. (S mezikrokem smazání reklam.) Jsem jen o den za televizním programem a od osmi do desíti koukám na film, co jinak končí ve tři čtvrtě na jedenáct.

JSH

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #47 kdy: 26. 06. 2014, 10:28:26 »
Problém je ten (alespoň si myslím), že málokdo využije i ten 25Mbit co mám já, natož 100 a více. Pokud budu sledovat film z placené streamované distribuce, tak mi to stačí. Pokud budu film nelegálně stahovat, ... zastavme se u "nelegálně", vše za tím je zbytečné rozebírat.
Mám to chápat tak, že jakoukoliv službu, kde se dá film stáhnout najednou považuješ za "nelegální"?
Citace
Řekněme, že to je jako auta. Na co mít 500 koní, když maximální rychlost je 50/90/130? Na tuhle rychlost se dostanu s desetinou výkonu taky... S pětinou výkonu už mám dokonce dost výkonu na pohodlné předjíždění kamionů... To mluvíme o legálních věcech. Že s takovým autem pojede většina lidí s plynem na podlaze je věc druhá. Podobně s připojením - na co rychlý, když pomalý bohatě stačí? Nenapadá mě žádný legální využití 260Mbitový linky... Ano, pokud by vedla do bytovky a v ní do všech bytů, to pak jo. Pokud je domácnost nenažraná a má 20 členů, který mají všichni notebooky, telefony a já nevim co, ta ano. Pro normální lidi overkill. Dokonce několikanásobnej.
Nedokážeš si představit, kdo by mohl legálně chtít stahovat hodně GB dat? Co takhle steam, gog, ... Nedávno jsem potřeboval stáhnout nějakou virtuální mašinu, to je taky mazec. Někdo má třeba tyhle věci rád stažené rychle.

Mám pokračovat? Nejsi pupek světa.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #48 kdy: 26. 06. 2014, 10:50:54 »
JSH: Nechtěj abych citoval sám sebe... Nicméně zjevně musím...

Steam mi často nejede ani 2MB/s -> Server na druhý straně je pomalej. Na co teda mám pořizovat 100Mbit linku?

Tu mojí linku nevyužiju dokonce ani při aktualizaci systému, kdy se taky nedostávám nad 2MB/s. O streamu filmů nemluvím, tam 25Mbit/s stačí (v závislosti na kodeku a kvalitě, samozřejmě).

Já prostě nechápu, proč lidi MUSÍ mít doma těch 10, 20, 30GB nejlépe HNED. Prostě to nechápu. Klasický starý modemy bych vám rozdal, do internetovýho pravěku vás poslal.

S těma službama, kde se dá film stáhnout - Já žádnou z těch služeb nepovažuju za nelegální. Ta služba je prostě jen služba. Něco nabízí a to něco je zneužíváno. Pokud bysme službu považovali za nelegální a půjdeme do důsledku, tak lze říct, že poskytovatelé internetovýho připojení podporujou nelegální kopírování filmů tím, že uživatelům umožňujou je z internetu stahovat. Paradox? Nebo výrobce prázdných DVD - vždyť vlastně oni taky podporujou kopírování filmů... Služba nelegální být nemá, chování lidí ano.

Nicméně já pořád nevím, proč bych měl potřebovat rychlejší linku... Abych těch 12GB XCOM: Enemy Unknown stáhnul za 20 minut? A já to potřebuju mít doma za 20 minut? To mě to bude tak štvát, když budu místo toho čekat hodinu a půl?

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #49 kdy: 26. 06. 2014, 10:53:05 »
Jo a mimochodem - jsme offtopic jako prase ;D


kolem

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #50 kdy: 26. 06. 2014, 11:01:52 »
JSH: Nechtěj abych citoval sám sebe... Nicméně zjevně musím...

Steam mi často nejede ani 2MB/s -> Server na druhý straně je pomalej. Na co teda mám pořizovat 100Mbit linku?

Tu mojí linku nevyužiju dokonce ani při aktualizaci systému, kdy se taky nedostávám nad 2MB/s. O streamu filmů nemluvím, tam 25Mbit/s stačí (v závislosti na kodeku a kvalitě, samozřejmě).

Já prostě nechápu, proč lidi MUSÍ mít doma těch 10, 20, 30GB nejlépe HNED. Prostě to nechápu. Klasický starý modemy bych vám rozdal, do internetovýho pravěku vás poslal.

S těma službama, kde se dá film stáhnout - Já žádnou z těch služeb nepovažuju za nelegální. Ta služba je prostě jen služba. Něco nabízí a to něco je zneužíváno. Pokud bysme službu považovali za nelegální a půjdeme do důsledku, tak lze říct, že poskytovatelé internetovýho připojení podporujou nelegální kopírování filmů tím, že uživatelům umožňujou je z internetu stahovat. Paradox? Nebo výrobce prázdných DVD - vždyť vlastně oni taky podporujou kopírování filmů... Služba nelegální být nemá, chování lidí ano.

Nicméně já pořád nevím, proč bych měl potřebovat rychlejší linku... Abych těch 12GB XCOM: Enemy Unknown stáhnul za 20 minut? A já to potřebuju mít doma za 20 minut? To mě to bude tak štvát, když budu místo toho čekat hodinu a půl?
To že to ty nechápeš mě nějak nezajímá. Mám doma od upc balíček 240/20 a mít stáhlý 20GB film 15 minut je fajn, S tvou linkou bych to stahoval 2 hodiny (a víc). Já si řeknu s mladou chcu se podívat na film a ne na něj v 8 večer čekat do 10 než se stáhne. Navíc to mám za stejnou cenu jak 120mbits  (stačilo zavolat na upc že s něma končím)

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #51 kdy: 26. 06. 2014, 11:30:19 »
A ten film jsi samozřejmě koupil, když ses na něj chtěl podívat... A co tu o Karkulce?

To je zbytečný...

Cek

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #52 kdy: 26. 06. 2014, 12:12:38 »
To Pavouk: Ja třeba kdybych mel hodinu a pul cekat na stazeni hry, vykašlu se na to. Tobe se libi cekat hodinu a pul? A co tu o Karkulce?

To je zbytecny....

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #53 kdy: 26. 06. 2014, 12:14:58 »
A ten film jsi samozřejmě koupil, když ses na něj chtěl podívat... A co tu o Karkulce?

To je zbytečný...


To je přece irelevantní, jestli si film koupil nebo ne. To je věc svědomí každého, jak se s tím popere. Někdo potřebuje rychlý internet kvůli stahování, někdo kvůli sdílení, někdo kvůli sledování HD videa, někdo kvůli hraní online her. Nejsme opravdu v internetovém pravěku a já jsem rád, že žijeme v době, kdy si každý může svobodně vybrat svého internetového poskytovatele a zvolit si nejvhodnější službu pro své potřeby. Jsem rád, že nemám FUP, že nemám nic blokovaného, že mám veřejnou IP adresu, a že mám poskytovatele, který řeší zabezpečení sítě. Jsem rád, že můj poskytovatel mi nepřeprodává agregovaný internet, že rychlost je garantována, že mám garantovaný servis do 2 pracovních dnů, že můj poskytovatel má v ČR páteřní síť, na kterou se může spolehnout (optika 5763 Km v ČR), že jeho panevropská páteřní síť Aorta propojuje více než 13 zemí Evropy a je napojena na většinu peeringových center jak Evropě, USA, tak v Asii (AMSIX, DECIX, VIX, BIX, LINX, NYIIX, LAIIX, PARIX) a že je schopen odbavvovat provoz v Tbps.

JSH

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #54 kdy: 26. 06. 2014, 12:17:05 »
Tu mojí linku nevyužiju dokonce ani při aktualizaci systému, kdy se taky nedostávám nad 2MB/s. O streamu filmů nemluvím, tam 25Mbit/s stačí (v závislosti na kodeku a kvalitě, samozřejmě).
Mám pro tebe překvapení. 25Mbps jsou zhruba 3MB/s. Když přidám režii protokolů, která není malá, tak ty 2MB/s nejsou vůbec překvapivé. Takže tě nebrzdí servery, ale tvoje linka.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #55 kdy: 26. 06. 2014, 12:21:28 »
Předávám štafetu někomu jinýmu (pokud se někomu chce)... Považujte to mylně za své osobní vítězství a buďte spokojení.

klubalo

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #56 kdy: 26. 06. 2014, 13:26:26 »
Taky trochu nechápu tu argumentaci čekáním na stažení - proč bych proboha měl čekat na to, než se to stáhne celý? Stačí aby rychlost stahování byla větší než bitrate. Pustím stahování a okamžitě i přehrávání (dobře počkám cca 15s než se trochu stáhne aby byla rezerva). Předpokládejme 2h dlouhý Full-HD film v extra kvalitě - cca 16GB. Nepotřebuju ho mít stažený za 15minut, ale aby byla nějaká rezerva tak dejme tou za 1h30min. Při 1h30min a 16GB je tedy potřebná minimálni rychlost 3MB/s, na což musí linka 25mbit naprosto stačit. (na 30mbit lince naprosto v pohodě vytáhnu 3,7MB/s). Tím nechci říct, že si nedovedu představit využití 240mbit linky, nicméně argumentovat stahováním HD filmů pro okamžité dívání je blbost.... Kor když těch 16GB je v podstatě horní hranice (pokud teda nestahujete přímo Blu-ray verze) a většinou mají jen kolem 10GB.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #57 kdy: 26. 06. 2014, 13:54:48 »
Taky trochu nechápu tu argumentaci čekáním na stažení - proč bych proboha měl čekat na to, než se to stáhne celý? Stačí aby rychlost stahování byla větší než bitrate. Pustím stahování a okamžitě i přehrávání (dobře počkám cca 15s než se trochu stáhne aby byla rezerva). Předpokládejme 2h dlouhý Full-HD film v extra kvalitě - cca 16GB. Nepotřebuju ho mít stažený za 15minut, ale aby byla nějaká rezerva tak dejme tou za 1h30min. Při 1h30min a 16GB je tedy potřebná minimálni rychlost 3MB/s, na což musí linka 25mbit naprosto stačit. (na 30mbit lince naprosto v pohodě vytáhnu 3,7MB/s). Tím nechci říct, že si nedovedu představit využití 240mbit linky, nicméně argumentovat stahováním HD filmů pro okamžité dívání je blbost.... Kor když těch 16GB je v podstatě horní hranice (pokud teda nestahujete přímo Blu-ray verze) a většinou mají jen kolem 10GB.


Pokud to bude stahování segmentové jako třeba u torrentů, tak je fajn, že celková stahovací rychlost by umožňovala současné sledování, když by byla větší nežli bitrate, ale tvůj postup nebude možné použít.

michal

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #58 kdy: 26. 06. 2014, 14:04:49 »
no internet od upc me opravdu nestacil. nahrani pulhodinoveho videa v neztratovem kodeku na utube s upc trvalo skoro cely den a totalne to killo celou linku. Nechapu proc upc nedava simetricke linky jako centrio, defakto vam tim diktuji jak mate pouzivat internet (rikaj ze mate jen stahovat a skoro vubec upladovat)

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #59 kdy: 26. 06. 2014, 14:15:05 »

Předpokládám opět námitky na legálnost torrentů v reakci na předchozí příspěvek. Jsou i svobodné filmy.




Já dám ale příklad z jiného soudku. Někdo mi přiveze PC, abych mu dal na něj linux, stáhnu si aktuální ISO přes torrenty, musím počkat až se stáhne celé. Nahraju na flasku, či vypálím a zkusím, jeslti bude distro na daném stroji použitelné co do výkonu a kompatibility. Často ale není použítelné, vyberu jiné distro a zkouším dál. Nedávno jsem měl notebook, který nebyl kompatibilní s Ubuntu od verze cca 10.04. Musel jsem hledat řešení a dister jsem vyzkoušel celou řadu. Nakonec jsem tam rozchodil debian s určitým konkrétním jádrem, jádro jsem musel zmrazit. Systém jako takový jsem ale potřeboval aktuální, takže jsem provedl upgrade na vyšší verzi. Kdybych měl pomalou linku, strávil bych u toho daleko více času, nežli mi to trvalo.


no internet od upc me opravdu nestacil. nahrani pulhodinoveho videa v neztratovem kodeku na utube s upc trvalo skoro cely den a totalne to killo celou linku.
Záleží, jakou jste měl rychlost uploadu. U FP240 je 20 Mb upload, u FP120 je 12 Mb upload. Staré služby na technologii ED 2.0 měli samozřejmě horší upload.


Proč u videa, které nahráváte na YT nepoužíváte h.264 nebo WebM?




Nechapu proc upc nedava simetricke linky jako centrio, defakto vam tim diktuji jak mate pouzivat internet (rikaj ze mate jen stahovat a skoro vubec upladovat)
Je to z důvodu použité technologie, která je ideální pro používání internetu a lineární sledování televize.