Co se dál naučit?

Kolemjdoucí

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #15 kdy: 30. 11. 2013, 09:39:15 »
Akorát samozřejmě nejsou tisíce inzerátu na jobových serverech...

Nejsou inzeráty -> Není poptávka -> Není dostatek slušně placené práce -> Hypotéka se platit nedá -> Nemá smysl se tím zabývat.

Proti volnočasové aktivitě po večerech mít koníčka hrát si v Erlangu samozřejmě nic nemám, ale nemá to smysl radit začátečníkům z LAMP.


Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #16 kdy: 30. 11. 2013, 10:30:26 »
Není poptávka -> Není dostatek slušně placené práce -> Hypotéka se platit nedá
Tohle je samozřejmě chybná implikace, hlavně ta první.

Proti volnočasové aktivitě po večerech mít koníčka hrát si v Erlangu samozřejmě nic nemám, ale nemá to smysl radit začátečníkům z LAMP.
Každý člověk je svobodný a může si vybrat, jakým způsobem bude fungovat. Buď může ze strachu zůstat na trhu, kde bude mít vždycky jistotu, že po mírném obelhání nějakýho mimózního šaška z HR je pro něj k dispozici jeden z tisíce kjůbiklů, stravenky, tři týdny dovolené a neperlivá voda zdarma, nebo se může po večerech vyšvihnout do pozice, kde si podmínky určuje on. Samozřejmě to není tak lehký jako sedět na zadeki v kjůbiklu.

Už jsem to tady asi někdy psal, ale napíšu to znova: jednou jsem si takhle po večerech hrál s Arduinem a ná základě toho jsem z ničehožnic za půl roku sehnal job, o kterým jsem si téměř jistej, že by ho velká část zdejšího osazenstva považovala za job snů. "Pohovor" se vedl se spolumajitelem firmy u hodně dobrýho oběda, během chvilky jsme zjistili, že si rozumíme a jdeme do toho, žádný vylhaný CVčka, žádný přiblblý testy s chytákama, žádnej frikulín z personálního. Oběd za mě byl zaplacen a posléze jsem se dozvěděl, že kandidáti byli tři.

Kdo má uši k slyšení, slyš :)

Kolemjdoucí

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #17 kdy: 30. 11. 2013, 10:54:22 »
Tohle je samozřejmě chybná implikace, hlavně ta první.

Na jakém serveru nebo v jaké personální agentuře poptávají ty desítky a stovky odborníků na Erlang ?

jednou jsem si takhle po večerech hrál s Arduinem a ná základě toho jsem z ničehožnic za půl roku sehnal job, o kterým jsem si téměř jistej, že by ho velká část zdejšího osazenstva považovala za job snů.

Kdyby to měla být práce snů, tak by to představovalo 1 200 000 Kč brutto ročně za 1856 hodin ročně za hraní si s Arduinem. Že on v tom bude nějaký háček :-)

Martin

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #18 kdy: 30. 11. 2013, 11:04:35 »
Proti volnočasové aktivitě po večerech mít koníčka hrát si v Erlangu samozřejmě nic nemám, ale nemá to smysl radit začátečníkům z LAMP.

Jasně že má. Hlavně jsem nikdy nenapsal, že jsem začátečník s LAMP, jen jsem napsal, že mě to momentálně živí ;) Takže díky za radu, na Erlang se určitě podívám.

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #19 kdy: 30. 11. 2013, 11:14:38 »
Na jakém serveru nebo v jaké personální agentuře poptávají ty desítky a stovky odborníků na Erlang ?
Už jsem napsal, že ta implikace je neplatná. Pokud bych byl jediný člověk v republice, který perfektně rozumí formální verifikaci řídících systémů jaderné elektrárny a má na to patřičné certifikace, tak bych neměl strach o to, abych splatil hypotéku. A vůbec k tomu nepotřebuju desítky a stovky inzerátů od personálních agentur.
Kvalita nabídek je asi takováhle: pracák < obecné jobservery < specializované jobservery < osobní jednání.
Žádný jobserver jsem nikdy nepoužil, nabídky jsem vždycky spíš odmítal a že bych umíral hlady, to bych neřekl.

Kdyby to měla být práce snů, tak by to představovalo 1 200 000 Kč brutto ročně za 1856 hodin ročně za hraní si s Arduinem. Že on v tom bude nějaký háček :-)
Ne že bych chtěl startovat nějaké národnostní vášně, ale nejsi ty náhodou z Prahy? Job snů není ani zdaleka definovaný aktuálním ohodnocením, ale spoustou jiných parametrů, v první řadě perspektivou růstu (osobního i firmy).


lulin

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #20 kdy: 30. 11. 2013, 11:19:05 »
Me by zase zajimalo, jestli me Mirek Prymek obrezany :-D.

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #21 kdy: 30. 11. 2013, 11:19:45 »
Takže díky za radu, na Erlang se určitě podívám.
Super. Počítej s asi takovýmhle vývojem:
1. je to trochu zvláštní, ale lehce pochopitelný a vlastně úplně jednoduchý
2. Cože?! Já tomu vůbec nerozumím, co to je za bordel?!
3. AHA! WOW!
4. No úplný silver bullet to není, ale je to hodně fajn!
:)

Držím palce, ať tě to před tím stadiem 4 nepřestane bavit :) Podle mě to fakt stojí za to vydržet.

lulin

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #22 kdy: 30. 11. 2013, 12:21:43 »
Mirku Prymku, mozna jsi prehledl moji reakci o prispevek vyse :).

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #23 kdy: 30. 11. 2013, 12:24:14 »
Mirku Prymku, mozna jsi prehledl moji reakci o prispevek vyse :).
Nepřehlídl. Beru na vědomí, že tě to zajímá.

lulin

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #24 kdy: 30. 11. 2013, 12:27:39 »
Fajn. A odpovedet predpokladam nechces, co?

Zaver:
Proc neodpovedet, ze jsi neobrezany rovnou, kdyz je to normalni? Normalni vec neni duvod tajit, takze z toho plyne, ze musis byt obrezany.

morg

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #25 kdy: 30. 11. 2013, 12:46:15 »
Hm, to se dalo čekat, že to zásadní nikoho nebude zajímat :D

Každopádně s Erlangem souhlasím. I když to ani nemusí být přesně on. Na pracovních serverech je stejně jen ten odpad o kterém píšu, kde se hledají lopaty.

morg

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #26 kdy: 30. 11. 2013, 13:11:54 »

Ne že bych chtěl startovat nějaké národnostní vášně, ale nejsi ty náhodou z Prahy? Job snů není ani zdaleka definovaný aktuálním ohodnocením, ale spoustou jiných parametrů, v první řadě perspektivou růstu (osobního i firmy).

Já sice nepochopil na co naražázel, ale kdyby byl z Prahy, tak za milion ročně si toho moc v Praze nekoupí, takže rozhodně to nebude jeho job snů.

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #27 kdy: 30. 11. 2013, 13:29:26 »
Fajn. A odpovedet predpokladam nechces, co?

Zaver:
Proc neodpovedet, ze jsi neobrezany rovnou, kdyz je to normalni? Normalni vec neni duvod tajit, takze z toho plyne, ze musis byt obrezany.

Ty's vynechal lékařem předepsanou medikaci?

Kolemjdoucí

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #28 kdy: 30. 11. 2013, 13:32:33 »
Už jsem napsal, že ta implikace je neplatná. Pokud bych byl jediný člověk v republice, který perfektně rozumí formální verifikaci řídících systémů jaderné elektrárny a má na to patřičné certifikace, tak bych neměl strach o to, abych splatil hypotéku. A vůbec k tomu nepotřebuju desítky a stovky inzerátů od personálních agentur.

Souhlasím s tím že některé specializované pozice jsou na úrovni osobního jednání, ale to se ani náhodou netýká lidí co "se podívali" na Erlang.
Tedy to můžeme uzavřít, pracovních pozic na Erlang je zatraceně málo a práce nejistá.

Ne že bych chtěl startovat nějaké národnostní vášně, ale nejsi ty náhodou z Prahy? Job snů není ani zdaleka definovaný aktuálním ohodnocením, ale spoustou jiných parametrů, v první řadě perspektivou růstu (osobního i firmy).

Nejsem. Tedy možná máte práci snů, ale za slabší plat, to by odpovídalo tomu že se firma zabývá Arduinem. Do Vás mi nic není dělejte si co chcete, pouze to můžeme uzavřít s tím že tato metoda se nedá doporučit.

Já sice nepochopil na co naražázel, ale kdyby byl z Prahy, tak za milion ročně si toho moc v Praze nekoupí, takže rozhodně to nebude jeho job snů.

Job snů je brát za hraní si milion ročně. Za to že nebudu muset pracovat jsem ochoten slevit :-)

morg

Re:Co se dál naučit?
« Odpověď #29 kdy: 30. 11. 2013, 13:40:49 »
Aha, tak jsem to pochopil dobře. Práci beru jako zábavu, ale za milion bych toho moc nedělal. Minimálně v Praze. Bydlet na ubytovně a hrát si? Nic moc :D

U toho Erlangu bych to ale bral jako dobrý směr. Na job serverech sice obyvkle nic nenajdeš, ale člověk, který si hraje s Erlangem, by tam stejně nic brát nechtěl. Teď jde o to, jestli ty to bereš reálně, že jíst se musí a lopata v obleku v práci z job serveru je jediná šance na přežití. Podle mě ne.