Další poskytovatel připojení v domě

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #45 kdy: 09. 01. 2014, 08:34:47 »
Děkuji všem za příspěvky. Situace zatím vypadá velice vtipně, nicméně nadějně. Zastupitelsvto SVJ, aniž by konzultovala s členy SVJ, nového operátora (dál jen NO) internetu naprosto vůbec nechce vidět ani slyšet a nekomunikuje s nimi, lidem říkají, že v paneláku už jeden stávající operátor (dále jen SO) je a to stačí všem.


V bodech:

* V domě je nyní cca 10 zájemců o jiné než stávající připojení k internetu.

* když člen NO obíhal lidi kvůli podpisům, jeden ze sástupců SVJ obvolával lidi v paneláku a zakazoval jim podepisovat se :)

* Zvláštní situace - NO má smlouvu s místní plynárnou, kdy se přes jejich rozvody (které by měly být někdy v lednu vystavěny) má odečítat měření spotřebovaného tepla - NO má dokonce od zástupců SVJ údajně podepsáno povolení ke vstupu do objektu - nicméně nyní, když to NO začíná řešit kvůli plynárně, se s NO zastupitelsvto nechce vůbec bavit, pokládá jim telefony a dokonce je nezajímá, že podepsali povolení o vstupu. Přesně nevím, NO mi to sdělili jen stručně, nemá mě to co zajímat.

* Pokud se někdo zástupců SVJ ptá na další, potenciální připojení k internetu, dostane obvykle odfláknutou odpověď, že tam nic nebude a že se SVJ na žádném novém operátorovi nedohodlo.


-----
Nejvíc mě štve, že SO mě má jít v pondělí připojit, neboť nemám jinou možnost, ale cpe mi smlouvu na rok, takže při výpovědi budu muset zaplatit pětinu (nebo jak to teď je) součtu měsíčních paušálu zbývajících do konce upsané doby. už jen proto, že mám se smlouvama na dobu určitou u telekomunikací blbý zkušenosti to nechci.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


X125

Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #46 kdy: 09. 01. 2014, 09:40:26 »
To je realita SVJ. Jaké lidi jste si do vedení zvolili, takové máte... Tak držím palce, ať to vybojuješ ke své spokojenosti.

hmmm

Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #47 kdy: 09. 01. 2014, 09:58:10 »
Hmmm, tak je zrejme zastupitelstvo nejak zainteresovany u "SO", to neni slozity si domyslet.
Muzes priste kandidovat sam. Nebo muzes na nejake pristi hromadne schuzi podat navrh a zkusit o nem hlasovat.
Mame polovicni pocet bytu, ale kdyz vidim to hlasovani...
Jsem obvykle jedinej, kdo na zacatku schuze odmita podepsat papir, ze s navrhem souhlasim a hlasuji pro, se slovy "Nejdriv bych si snad radsi ten navrh poslechl a az podle toho hlasoval." (Stejne nakonec hlasuju pro.)

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #48 kdy: 09. 01. 2014, 10:07:49 »
Hmmm, tak je zrejme zastupitelstvo nejak zainteresovany u "SO", to neni slozity si domyslet.
Muzes priste kandidovat sam. Nebo muzes na nejake pristi hromadne schuzi podat navrh a zkusit o nem hlasovat.
Mame polovicni pocet bytu, ale kdyz vidim to hlasovani...
Jsem obvykle jedinej, kdo na zacatku schuze odmita podepsat papir, ze s navrhem souhlasim a hlasuji pro, se slovy "Nejdriv bych si snad radsi ten navrh poslechl a az podle toho hlasoval." (Stejne nakonec hlasuju pro.)

Taky mě napadlo, že tam budou sjednaný nějaký výhody nebo tak, ale co já vím :)  Nejlepší je, že SVJ tehdy silně prosazovalo instalaci společných satelitních rozvodů. Důvod byl ten, že máme na plášti paneláku moc satelitů a to jako teda vypadá ošklivě, a že se jako instalaci společných střešních parabol sundají. Když se společný paraboly nainstalovaly, tak samozřejmě původních satelitů zmizelo jen pár. Výsledek? Zcela zbytečná instalace někde za 1,25mega a barák máme hnusnej úplně stejně :) Navíc my, jako jediní, jsme měli parabolu na střeše a navíc natočenou někam, kam společný paraboly natočený nejsou, takže bysme nemohli sledovat náma požadovaný kanály. Jak se to vyřešilo? Náš satelit nám nahoře nechali, ale ročně platíme cca 400,- za "pronájem" pláště pro naší parabolu, která tam vždycky byla zadarmo :)
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

hmmm

Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #49 kdy: 09. 01. 2014, 10:10:35 »
Taky by zbytek baraku mohl na schuzi slyset na to, ze ten novy poskytovatel bude pravidelne platit nejaky primereny pausal spolecenstvi vlastniku. Za prostor ve stoupackach, elektriku a tak...

Na to nemá ten barák nárok.

Neresim, jestli barak ma narok nebo nema. Novy poskytovatel si chce po baraku roztahat kabely a instalovat zarizeni, tak at plati. Je jedno, jak tomu budou rikat, hlavne kdyz se dohodnou.

Jinak za mesic ocekavam tema: "Novy poskytovatel uz ma kabely ve stoupackach a ted bych to potreboval pres spolecnou chodbu listou ke mne do bytu." (Nevim jak legislativne, ale prakticky je nejjednodussi se vykaslat na sousedy a proste to tou listou natahnout.)


Lol Phirae

Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #50 kdy: 09. 01. 2014, 10:35:14 »
Děkuji všem za příspěvky. Situace zatím vypadá velice vtipně, nicméně nadějně. Zastupitelsvto SVJ, aniž by konzultovala s členy SVJ, nového operátora (dál jen NO) internetu naprosto vůbec nechce vidět ani slyšet a nekomunikuje s nimi, lidem říkají, že v paneláku už jeden stávající operátor (dále jen SO) je a to stačí všem.

Tudy cesta nevede. Upozorňuji, že zákon 72/1994 Sb. (zákon o vlastnictví bytů) byl zrušen, nová úprava je obsažena v § 1158 a násl. nového OZ, úprava společenství vlastníků pak v § 1194 a násl. NOZ. Právo shromáždění odvolat statutární orgány samozřejmě zůstává, jinak viz vaše stanovy.

Nicméně, ZEK platí bez ohledu na to, zda se jedná o bytové spoluvlastnictví nebo nikoliv. Čili k cílí vedou dvě cesty - likvidace žáby na prameni ve statutárních orgánech, nebo úřední šiml (stavební úřad plus ČTÚ).

"Novy poskytovatel uz ma kabely ve stoupackach a ted bych to potreboval pres spolecnou chodbu listou ke mne do bytu."

Povinnost se týká veškerých "vnitřních komunikačních vedení veřejné komunikační sítě", jestli to vede ve stoupačkách nebo jinde. Jinak, pokud tam již nějaké rozvody má jiný operátor, existuje i povinnost přístupu k sítím, viz  § 84 ZEK, zejm. odst. 4 a 5. Ale pokud tam již "nový operátor" rozvod má, je to asi bezpředmětné.


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #51 kdy: 09. 01. 2014, 10:55:24 »
Tudy cesta nevede. Upozorňuji, že zákon 72/1994 Sb. (zákon o vlastnictví bytů) byl zrušen, nová úprava je obsažena v § 1158 a násl. nového OZ, úprava společenství vlastníků pak v § 1194 a násl. NOZ. Právo shromáždění odvolat statutární orgány samozřejmě zůstává, jinak viz vaše stanovy.

Nicméně, ZEK platí bez ohledu na to, zda se jedná o bytové spoluvlastnictví nebo nikoliv. Čili k cílí vedou dvě cesty - likvidace žáby na prameni ve statutárních orgánech, nebo úřední šiml (stavební úřad plus ČTÚ).


jasný, to už jsem objevil s pomocí lidí tady na fóru + hledáním na netu. Já se do toho teď příliš neangažuju, protože jsem přece jen člověk, co chce prostě internet (navíc ne sám) - válku kvůli tomu poutat nehodlám. Ale ta firma, která by tam rozvody mít měla, si to už nějak řeší a pokud to půjde přes cestu právníka, už můj problém nebude.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Rico

Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #52 kdy: 09. 01. 2014, 11:23:06 »
Tvuj problem to bude, protoze pripadna pokuta pujde z rozpoctu SVJ, t.j. z fondu oprav, ne?

U nas v baraku to ted resime tim, ze se po baraku natahnou nase rozvody a operatora si pustime jen k racku ve sklepe, aby nebastlil po dome.

Jak je to ale, pokud by operator chtel tahat optiku? Muzeme ho odbyt s tim, ze si ma dovest sklo do racku a dale jit po dratech? (bude tam cat5e, myslim). UPC uz ma barak zadratovany, takze s tim snad potencialni problem neni.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #53 kdy: 09. 01. 2014, 11:27:37 »
od tý firmy vím, že už takovej problém měli - při instalaci rozvodů někdo z baráku úmyslně něco zničil v domě a pak to bylo na tu firmu. Prý si ale vždycky všechno dokumentujou a zvou na to i nějakýho inspektora/policii nebo tak. Nevím.  Ale je blbost, aby šli po drátech, ta optika zabere celkově míň místa a navíc nic nežere - až na mediakonvertory, jejichž spotřebu si pak logicky platí uživatel
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript