Taky by zbytek baraku mohl na schuzi slyset na to, ze ten novy poskytovatel bude pravidelne platit nejaky primereny pausal spolecenstvi vlastniku. Za prostor ve stoupackach, elektriku a tak...
Na to nemá ten barák nárok. Opět to specifikuje ZoEK - mají nárok na jednorázové odškodnění a ne pravidlené příspěvky, pokud něco takového nabídne operátor, je to jeho dobrá vůle. Vyši odškodnění navrhuje operátor.
Platba za elektriku - opět, připojku elektriky si má řešit operátor sám, pokud elektriku bude přebírat ze společných prostor domu pro svoje zařízení, tak je to porušení energetického zákona (a obvykle i připojovacích podmínek distributorů elekřiny), za který může být dům v nejhorším odpojen legálně i od elektriky. Dům, který má sazby elektriky D (domácnosti) nemůže tuto přeprodávat/přenechávat podnikatelskému subjektu (pokud by v domě byl nebytový prostor s podnikatelskou přípojkou, ten může připojit operátora na sebe a přefakturovábvat elektriku za nákupní cenu, pak je to přípustné a nevyžaduje to ani licenci pro distribuci/prodej elektrické energie).
Tak ten vysilac tem lidem co jsou v baraku z teoretickeho hlediska skodi mnohem mene(skodi-li vubec) nez lidem kteri jsou naproti nemu. Uvedom si ze anteny nevysilaji pod sebe a pokud je pripojena mikrovlnymi spoji tak ty byvaji velice uzce smerove. Co lidem ve zkutecnosti muze vadit je infrazvuk ventilace nebo klimatizace, jez se muze prenaset z kontejneru pres strechu.
On ten vysílač než lidem, spíše škodí jiným elektronickým zařízením. Pokud vezmu v potaz hygienickou legislativu a nařízení vlády o ochraně běžné veřejnosti před neionizujícím zářením, tak z pohledu tohoto, kdybych jim chtěl dát na protější barák vysílaš 1 kW výkonu, tak musí být cca 20 metrů daleko. Pokud vezmu limity pro EMC rušení a odolnosti pro běžnou spotřební elektorniku, tak musí být 150 metrů daleko. Lidi snesou všechno. :-)